Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie liczyłem tego dokładnie, można było np stretchować Livingstona jak coś etc. Duże pole do zabawy na minimalnych środkach, ale nie rozjebanie Gs...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I to wszystko w czasie finałów i bez większego rozeznania i próby znalezienia najlepszej oferty 😀

Cały czas mi się wydaje, że to jednak dowcip 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Tecu napisał:

Cały czas mi się wydaje, że to jednak dowcip 😀

Oby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, BMF napisał:

Szanuję Twoją wizję zabawy (bo każdy może mieć swoją), moim zdaniem osiągnęliśmy idealny punkt połączenia realizmu i fantasy, przez co mistrz z RL NBA poszedł w rebuilding w beGM, a najgorszy team RL NBA zrobił mistrzostwo w beGM. I tak możemy sobie pozwolić na więcej niż jest to w prawdziwej lidze (patrz częstotliwość wymian), ale zachowujemy częściowy realizm, tam, gdzie jest to potrzebne. Ba, sam krytykowałeś Raptors, że poszli w przebudowę sugerując się tym, jak skończyli Raptors w prawdziwej lidze

Oj nie prawda. Krytykowałem Raptors dużo, dużo wcześniej. Nie znając końcowego wyniku. A że wyszło na moje? Nie pierwszy i nie ostatni raz ;)

Trzeba by przeanalizować sytuacje Warriors, ale ja sobie nie wyobrażam blokowanie trade, bo ktoś chce zrobić soft przebudowę w oparciu o młodego Beala niż Currego, który z sceny może zejść w każdej chwili. No wyobraźmy sobie sytuacje, gdzie nagle Curry ze swoim supermaxem łapie straszną kontuzje. Gość ma swoje lata i swoją kartotekę. Już Tomek szedł vabank oddając picki za Harta, Ibakę czy Moute i został z niczym. Bez assetów, bez picków, w trzecim roku podatku i koniec końców bez mistrzostwa.

BTPH musiał działać. Czy tak drastycznie? To już kwestia jego wizji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzn ja powinienem się ze względu na LAL cieszyć, ale bez żartów.

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Trzeba by przeanalizować sytuacje Warriors, ale ja sobie nie wyobrażam blokowanie trade, bo ktoś chce zrobić soft przebudowę w oparciu o młodego Beala niż Currego, który z sceny może zejść w każdej chwili

Ja sobie jak najbardziej wyobrażam blok wymiany Kury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Oj nie prawda. Krytykowałem Raptors dużo, dużo wcześniej.

Po wymianie Kawhiego, na którą u nas nie było szans. LONGER i tak pięknie wyszedł na tej wymianie z DeRozanem i Lowrym. 

Oddanie Curry'ego i Greena to jedno, ale jak największymi assetami w zamian będą Harris i Beal... LONGER za Lowry'ego i DeRozana dostał w ostatecznym rozrachunku Foxa i #2, którego zamienił na McColluma. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, january napisał:

Ja sobie jak najbardziej wyobrażam blok wymiany Kury.

A ja sobie wyobrażam blok oddania 32 picku za parę groszy, które nic nie zmienią kungfubestii w finansach :)

1 minutę temu, BMF napisał:

Po wymianie Kawhiego, na którą u nas nie było szans. LONGER i tak pięknie wyszedł na tej wymianie z DeRozanem i Lowrym. 

Oddanie Curry'ego i Greena to jedno, ale jak największymi assetami w zamian będą Harris i Beal... LONGER za Lowry'ego i DeRozana dostał w ostatecznym rozrachunku Foxa i #2, którego zamienił na McColluma. 

Ten Fox po pierwszym sezonie to akurat był spory znak zapytania. Równie dobrze mógł wziąć Dennisa Smith Jr. czy Ntilikinę i byśmy rozmawiali inaczej. Cała trójka stała w podobnym tierze po pierwszym sezonie. Fox jednak pięknie wystrzelił i teraz marzy się całej lidze, a już na pewno niejakiemu Marcusowi :D

Co do trade value, nie znamy sytuacji. Perspektywy nie są najlepsze na dostanie dobrych trade value, zwłaszcza za Currego, ale za wcześnie na ocenę. A blokowanie dla samej zasady mi się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eh idę stąd, bo mi się zaraz smutno zrobi ;)

Dokładnie jak pisze @MarcusCamby, mogłem czekać na nie wiadomo co, odpadać sobie w drugiej rundzie albo WCF i patrzeć jak się tu za dwa lata robi drugi brooklyn (brak talentu, piekło podatkowe i picki u rywali). A ja jednak wyznaję zasadę, że lepiej działać sezon za wcześnie, niż sezon za późno. A czy ruchy były dobre czy nie, to zamierzam ocenić na chłodno pewnie za 1,5 roku przy trade deadline. 

I nie chce już słuchac o nietrejdowalnych graczach, gdy Wade u nas zwiedził pewnie z pół ligi. Tak jak pisałem też lubię realizm i PRowo pozbycie się Stepha jest pewnie tak ch.jowe jak większość zagrywek Ainge'a, którego zresztą nie cierpię. Trudno, I'll live with that.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, MarcusCamby napisał:

Co do trade value, nie znamy sytuacji. Perspektywy nie są najlepsze na dostanie dobrych trade value, zwłaszcza za Currego, ale za wcześnie na ocenę. A blokowanie dla samej zasady mi się nie podoba.

Zwróć uwagę na to, że nikt nie chce blokować oddania Draymonda, mimo że to megasłaby pod względem realizmu ruch. Ale Curry to już inna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, january napisał:

Zwróć uwagę na to, że nikt nie chce blokować oddania Draymonda

Ja chcę, jak pójdzie za Harrisa i jakieś bieda assety. I potem znowu będzie paplanina o Rybaku GOAT, gdy tak naprawdę dostaje za pół-darmo superstara. Chyba, że pójdzie Harris+Ayton. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@BothTeamsPlayedHurd Ewentualne zablokowanie dealu nie jest na zasadzie "zabraniamy Ci handlować Stephkiem", tylko ma na celu uzyskanie odpowiedniego zwrotu za niego. To samo się zresztą tyczy Draymonda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, karpik napisał:

@BothTeamsPlayedHurd Ewentualne zablokowanie dealu nie jest na zasadzie "zabraniamy Ci handlować Stephkiem", tylko ma na celu uzyskanie odpowiedniego zwrotu za niego. To samo się zresztą tyczy Draymonda. 

I to jest dobre podejście, ale cały czas miałem wrażenie, że mówimy o czym innym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, karpik napisał:

"zabraniamy Ci handlować Stephkiem"

No ja bym właściwie blokował to na tej zasadzie, owner by GMa w sekundę wywalił i zablokował deal w takiej sytuacji (nie wywalamy Cię BTPH :P ).

6 minut temu, BMF napisał:

Ja chcę, jak pójdzie za Harrisa i jakieś bieda assety. I potem znowu będzie paplanina o Rybaku GOAT, gdy tak naprawdę dostaje za pół-darmo superstara. Chyba, że pójdzie Harris+Ayton. 

heh. Ja myślałem, że Beal+T.Harris idą za Draymonda...

Edytowane przez january

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, BMF napisał:

WTF? Harris + Ayton za Draymonda Greena?

Wydaje mi się, że sam Ayton ma wyższe trade value

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie rada nie pilnuje nowego GMa :( A powinna!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetnie się to czyta i nie chciał bym być teraz na miejscu Hurda, ale wydaje mi się że wszelkie blokowania trejdów powinny być ZGŁASZANE przed RADĘ, ale głosowanie w gronie pozostałych 29 GMów.

Nie są to częste przypadki więc napisać trzy litery każdemu z GMów ( TAK/NIE ) nie powinno zająć nie wiadomo ile roboty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Green ma 29 lat i playoffy za sobą, gdzie grał kapitalnie i robił +16.8 on/off we finaliście ligi, a do tego za rok w RL RS nie będzie mógł odpuszczać, bo inaczej Warriors nie zrobią playoffów, więc pewnie zobaczymy starego Greena. Game-changer, a nie gracz, którego oddaje się za Tobiasa Harrisa i randomowe picki, bo tamten ma fajny kontrakt. Nie wiem, czy Harris i Ayton, ale na pewno więcej niż wymiana gdzie największy asset to Harris.

Edytowane przez BMF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, karpik napisał:

Spoko, nie obrażam się, choć nie ukrywam, że czytanie niektórych postów podniosło mi trochę ciśnienie ;)

A co do tzw. "odpowiedniego zwrotu" to hmm...czytając Wasze opinie nt. value Draymonda i Harrisa to pewnie bardziej ten deal będzie bardziej kontrowersyjny, niż wysłanie Stepha do stolycy.

Ale zaznaczam, że jeśli pojawi się jakieś oficjalne veto, to sam zacznę być upierdliwy jak zobaczę jakieś jednostronne flleece'y na zasadzie #32 za hajs.

2 minuty temu, BMF napisał:

a do tego za rok w RL RS nie będzie mógł odpuszczać, bo inaczej Warriors nie zrobią playoffów

rozumiem, że na takich założeniach opierasz swoje oceny co do trade value? że ktoś musi koniecznie mieć dobry sezon, bo przecież w innym przypadku jego drużyna będzie miała przesrane? to dość zabawne

atletyczny decline Draymonda jest niestety faktem, podobnie jak słaba forma w ostatnim RS i 30+ baniek, które będzie chciał za rok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wy chyba nie wiecie jak hajs się będzie liczył przy rozliczeniach ;> 

Offtop, ale porównywanie sprzedaży 2nd roundera do oddania Kury czy Draymonda to jakieś grubsze WTF :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, january napisał:

Offtop, ale porównywanie sprzedaży 2nd roundera do oddania Kury czy Draymonda to jakieś grubsze WTF :P 

Niekoniecznie, z bezsensownego sprzedawania picków za hajs słynął w realu ten sam koleś, który trzymał kozę w gabinecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi