Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

@Alonzo w jaki sposób ma 36-letniego gracza po 2 finałach konferencji do przedłużenia umowy przekonać to że nie chcesz płacić podatku od luksusu i otwarcie piszesz że odpuszczasz 2 graczy rotacji zeby tego podatku nie płacić? I jeszcze z tego powodu Lowry ma rezygnować z 25 procent wyższej oferty? Przecież jasno pokazujesz że Twoim podstawowym priorytetem jest uniknięcie podatku. Dlaczego agent gracza ma brać to pod uwagę? 

Piszesz że spuszczamy Twoja wizję prowadzenia zespołu w kiblu. No jeżeli Twoja wizja to było dostawanie przez 10 lat rabatów od kazdego gracza bo musisz grać o playoffs to oczywiście że to robimy. Takie było założenie restrykcji finansowych żeby taka wizja nie mogła się zrealizować a dobrzy gracze zmieniali zespoły z powodów finansowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

@Alonzo w jaki sposób ma 36-letniego gracza po 2 finałach konferencji do przedłużenia umowy przekonać to że nie chcesz płacić podatku od luksusu i otwarcie piszesz że odpuszczasz 2 graczy rotacji zeby tego podatku nie płacić? I jeszcze z tego powodu Lowry ma rezygnować z 25 procent wyższej oferty? Przecież jasno pokazujesz że Twoim podstawowym priorytetem jest uniknięcie podatku. Dlaczego agent gracza ma brać to pod uwagę? 

Piszesz że spuszczamy Twoja wizję prowadzenia zespołu w kiblu. No jeżeli Twoja wizja to było dostawanie przez 10 lat rabatów od kazdego gracza bo musisz grać o playoffs to oczywiście że to robimy. Takie było założenie restrykcji finansowych żeby taka wizja nie mogła się zrealizować a dobrzy gracze zmieniali zespoły z powodów finansowych. 

Gdyby to co piszesz było prawdą, to Chris Paul byłby dziś graczem Brooklyn Nets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Gdyby to co piszesz było prawdą, to Chris Paul byłby dziś graczem Brooklyn Nets.

Wręcz przeciwnie. Procentowa różnica na kontraktach jest ponad 2 razy większą w Twoim przypadku. Odpuścić 10 milionów przy ofercie 38 mln jest dużo trudniej niż odpuścić 10 milionów przy ofercie 89 milionów. 

Pacers dali Paulowi maxa jakiego mogli żeby podpisać Duranta i FVV. Ty chcesz rabatu żeby nie placic podatku za słabszy zespół niż rok temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Wręcz przeciwnie. Procentowa różnica na kontraktach jest ponad 2 razy większą w Twoim przypadku. Odpuścić 10 milionów przy ofercie 38 mln jest dużo trudniej niż odpuścić 10 milionów przy ofercie 89 milionów. 

Pacers dali Paulowi maxa jakiego mogli żeby podpisać Duranta i FVV. Ty chcesz rabatu żeby nie placic podatku za słabszy zespół niż rok temu

Jeżeli Kyle Lowry myśli tak jak piszesz, to jest bardzo krótkowzrocznym i egoistycznym oraz pazernym i pozbawionym jakichkolwiek ambicji graczem - w przeciwieństwie do tego z rl.

Nie mogłem dać mu trzeciego roku częściowo gwarantowanego ze względu na nasze procedury. Nie mogę mu nic obiecać - ze względu na nasze procedury. Lowry widzi moją działalność w Magic przez 4 sezony i jak woli kilka mln$ więcej na teraz od Nets i ma gdzieś drużynę, której jest floor generalem od 4 lat, lojalność i walkę o wyższe cele to mogę tylko bezradnie rozłożyć ręce. Lowry w Toronto czuł się jak w domu - tak samo jest teraz u mnie w Orlando. 

Tego rodzaju argumentacja, która przedstawiasz jest dla mnie zbyt niewyobrażalnym absurdem. W innych drużynach gracze odpuszczali wyższą kasę, a ponad 36 letni Lowry dla kilku mln. chce rozwalać contendera, żeby iść walczyć o play in? U mnie wiadomo, że będzie zawsze dla niego miejsce. Nets za 2 trymestry równie dobrze mogą go gdziekolwiek wymienić za jakieś assety. Naprawdę uważasz Lowrego za tak ograniczonego i krótkowzrocznego pazera? W BeGM, gdzie żongluje sie graczami, w Magic ma raj, a wg co poniektórych to nie ma znaczenia, bo klub, który i tak nie ma co zrobić z kasą, go przepłaca? 

Gra ma opierać się na realizmie. Jeżeli uważasz, że dla kilku mln i niepewnej sytuacji , czy w ogóle dokończy sezon w Nets Lowry chce walczyć o play in zamiast o Finał Wschodu to nic juz na takie podejście nie poradzę.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Alonzo napisał:

 

Tego rodzaju argumentacja, która przedstawiasz jest dla mnie zbyt niewyobrażalnym absurdem. W innych drużynach gracze odpuszczali wyższą kasę, a ponad 36 letni Lowry dla kilku mln. chce rozwalać contendera, żeby iść walczyć o play in? 

2 swoim starterom z finałów konferencji nawet nie dałeś oferty ( i w argumentacji przedstawiasz to jako atut...) a Lowry dostał od konkurencji 25 procent więcej.

Sam Rozwaliłeś swojego kontendera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

2 swoim starterom z finałów konferencji nawet nie dałeś oferty ( i w argumentacji przedstawiasz to jako atut...) a Lowry dostał od konkurencji 25 procent więcej.

Sam Rozwaliłeś swojego kontendera. 

Klasyka

Wiedziałem, że dyskusja nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcusCamby schowałeś widzę głowę w piasek, no a clown Ronnie dalej czeka na argumenty dlaczego al Horford woli 36/3 w Utah jazz od 24/1 w pacers … 

 

 

3 godziny temu, fluber napisał:

2 swoim starterom z finałów konferencji nawet nie dałeś oferty ( i w argumentacji przedstawiasz to jako atut...) a Lowry dostał od konkurencji 25 procent więcej.

Sam Rozwaliłeś swojego kontendera. 

Ee tam, Quickley jest już tak zgrany z reszta zespołu ze Magic idą po najlepszy bilans w RS tak czy siak… 

6 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Brogdon ma już niemal 30 lat i gdyby wszystko się dobrze potoczyło dostałby ponownie kontrakt w okolicach 23M na sezon, natomiast stało się jak się stało i perspektywa opcji niemal 19M w wieku 33 lat nie jest najgorsza z możliwych, ale to już niech każdy oceni sam

Kluczowa jest prognoza salary cap za te 4 lata, inflacja, te sprawy. te 19m bedzie jak 13-14 dziś. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alonzo to jest serio epickie ze głosowałeś na CP3 w Brooklyn gdy dali 99/3 vs moje 90/3 i argumentowałeś to brakiem oferty w pierwszym dniu, a trzy tygodnie później sam złożyłeś w pierwszym dniu ofertę Lowryemu o 60% niższą niż Brooklyn, a teraz się burzysz do nas że wybieramy 48/2 ponad 38/2. a Mówiłem ci te dwa-trzy tygodnie temu ze tak się to skończy, bo karma zawsze wraca…. 
 

biorac pod uwagę twój głos na cp3 zamknij się już i mysl ile zlozyc westbrookowi, bo twoja hipokryzja jest już tak absurdalna, że aż nudna 
 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MarcusCamby napisał:

@ozzy110 co ty tak walczysz o tego Manna, skoro oferty dla Niego nie zaistnieją i twoja kontroferta przepadnie? 

 

W dniu 31.07.2022 o 19:55, MarcusCamby napisał:

Podkuliłeś ogon w jednym temacie, to teraz ujadasz w drugim? :)

Zasiedziałeś się chyba w Polsce, bo przerasta Cię czytanie ze zrozumieniem :(

 

Wciąż czekam na twój przykład kiedy przywróciliśmy caphold wyrzucony przez radę 

 

wciaz czekam na wyjaśnienia dlaczego al Horford woli pograć u tankera za 36/3 niż w pacers za 24/1


za takie głosy jak twój to już powinny być jakieś punkty karne , o może człowiek morza mnie poprze jak tak bardzo chce kogos ukarać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

@Alonzo to jest serio epickie ze głosowałeś na CP3 w Brooklyn gdy dali 99/3 vs moje 90/3 i argumentowałeś to brakiem oferty w pierwszym dniu, a trzy tygodnie później sam złożyłeś w pierwszym dniu ofertę Lowryemu o 60% niższą niż Brooklyn, a teraz się burzysz do nas że wybieramy 48/2 ponad 38/2. a Mówiłem ci te dwa-trzy tygodnie temu ze tak się to skończy, bo karma zawsze wraca…. 
 

biorac pod uwagę twój głos na cp3 zamknij się już i mysl ile zlozyc westbrookowi, bo twoja hipokryzja jest już tak absurdalna, że aż nudna 
 

Hipokryzją jest wysyłanie Lowrego do Nets po tym jaką prowadziłem politykę klubową przez 4 sezony.

Proponowałeś Paulowi extension rok temu? NIE, a ja TAK

Złożyłeś Paulowi ofertę w pierwszym możliwym momencie FA? NIE, złożyłeś mu dopiero kontrofertę, a ja Lowremu ofertę.

Paul był twoim jedynym graczem o którego walczyłeś na FA? NIE, a dla mnie Lowry TAK.

Dałeś Paulowi Trade Kicker? NIE, a ja Lowremu TAK.

Dałeś Paulowi No Trade Clause? NIE, a ja Lowremu TAK.

Paul nie chce odejść od słabszych Pacers, ale już Lowry od mocniejszych Magic jak najbardziej i to po to, żeby dla kilku mln$ i niepewnej sytuacji w przyszłości walczyć w Nets o play in..

Fajnie, że gracz, który gra u mnie od 4 lat ma w d.. swój klub, ale z radością idzie tam, gdzie Paul nie chciał..

W Magic jest jedynym graczem o którego walczą na FA, w Nets jest jednym z wielu i akurat w siatkę złapie się Lowry ..

Gratuluję logiki 🙃

Gdzie jest @MarcusCamby twoja kultura organizacji? 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Alonzo napisał:

Hipokryzją jest wysyłanie Lowrego do Nets po tym jaką prowadziłem politykę klubową przez 4 sezony.

Proponowałeś Paulowi extension rok temu? NIE, a ja TAK

Złożyłeś Paulowi ofertę w pierwszym możliwym momencie FA? NIE, złożyłeś mu dopiero kontrofertę, a ja Lowremu ofertę.

Paul był twoim jedynym graczem o którego walczyłeś na FA? NIE, a dla mnie Lowry TAK.

Dałeś Paulowi Trade Kicker? NIE, a ja Lowremu TAK.

Dałeś Paulowi No Trade Clause? NIE, a ja Lowremu TAK.

Paul nie chce odejść od słabszych Pacers, ale już Lowry od mocniejszych Magic jak najbardziej i to po to, żeby dla kilku mln$ i niepewnej sytuacji w przyszłości walczyć w Nets o play in..

Fajnie, że gracz, który gra u mnie od 4 lat ma w d.. swój klub, ale z radością idzie tam, gdzie Paul nie chciał..

W Magic jest jedynym graczem o którego walczą na FA, w Nets jest jednym z wielu i akurat w siatkę złapie się Lowry ..

Gratuluję logiki 🙃

Gdzie jest @MarcusCamby twoja kultura organizacji? 

Mogles zlozyc Lowryemu ofertę w I turze ? TAK 

Zlozyles Lowryemu finansowa ofertę z poziomu I tury ? NIE 

Czy Nets złożyli w II turze Lowryemu ofertę finansowo z poziomu I tury ? TAK 

Powiedz nam jeszcze Co ma kurde do rzeczy ze złożyłeś ofertę extension Lowryemu, skoro ja odrzucil? Mamy rozumieć ze On cie szanuje i docenia bardziej niż cp3 mnie, bo złożyłeś mu rok temu ofertę którą on wyśmiał a ja takiej nie złożyłem Paulowi? Logika level hard jak zwykle. 

 

reasumujac ja jestem zły bo chciałem sprawdzic czy ktoś w ogóle zlozy Paulowi ofertę w I turze i nie udało mi sie. Natomiast szybko skorygowałem moja „chciwość” dając dość konkurencyjna ofertę ( jedynie równe 10% zniżki względem konkurencji )

 Ale za to ty jesteś fair, bo złożyłeś swoja pierwsza ofertę na poziomie 30/2 podczas gdy Nets rzucili 48/2. I zamiast szybko skorygować swoja chciwość  to zaproponowales mu za drugim razem nadal aż 20% mniej niż konkurencja. 

Ty robisz kurwe z logiki. Rozumiem ze gdyby kolader w pierwszej turze złożył ofertę Lowry zamiast cp3 to sam byś namawiał do głosów na nets, bo przecież ani nie złożyłeś mu sam oferty w I turze, ani nie dałeś teraz konkurencyjnej oferty, a w przypadku cp3 do tego właśnie namawiałes innych.
 

Ja jestem chciwy bo nie złożyłem oferty w pierwszym dniu, ale skorygowałem oferta tylko 10% niższa niż ostateczna oferta Nets. Ty nie jesteś chciwy bo złożyłeś pierwsza ofertę o 60% niższa niż  konkurencja a skorygowałes oferta o 20% niższa niż Nets.

 

Btw, ten twój zapis No Trade Clausule + Trade Kicker JEDNOCZESNIE to tez jest jakiś śmiech na sali. Zdecyduj się na jedno może bo albo No trade albo trade kicker, litości. 
 

A kulture organizacji to właśnie pokazales Lowryemu sam. zostawiasz mitchellowi i katowi swoja słynna „spalona ziemie” na własne Życzenie przez chciwość. 
 

A wystarczyło  głosować na cp3 i docenić moja kulture organizacji, ale nie, wolales pokazać jak bardzo mnie nie lubisz, to ja teraz używam dokładnie tych samych argumentów co ty, karma is a bitch. 
 

Ps. Przegrałem z tobą w playoffs, ale miałem kontuzje vanVleeta w tej serii i podobno cp3 tez miał jakiś uraz. Magic to nie jest lepszy zespół niż pacers, przez 2/3 sezonu byłem lepszy, później dopadły mnie kontuzje. Wbij sobie to do tego łba. 
 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Alonzo napisał:

 

W Magic jest jedynym graczem o którego walczą na FA, w Nets jest jednym z wielu i akurat w siatkę złapie się Lowry ..

Gratuluję logiki 🙃

Gdzie jest @MarcusCamby twoja kultura organizacji? 

No przecież to normalne ze jak masz ofertę od firmy A i od firmy B to odrzucisz te 25-30 procent wyższa ofertę od firmy B bo zatrudnia nowych pracowników. Logiczne w c***. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

A wystarczyło  głosować na cp3 i docenić moja kulture organizacji, ale nie, wolales pokazać jak bardzo mnie nie lubisz, to ja teraz używam dokładnie tych samych argumentów co ty, karma is a bitch. 

Głosowałbym na Paula w Pacerss gdybyś złożył mu ofertę a nie dopiero kontrofertę.

22 minuty temu, fluber napisał:

No przecież to normalne ze jak masz ofertę od firmy A i od firmy B to odrzucisz te 25-30 procent wyższa ofertę od firmy B bo zatrudnia nowych pracowników. Logiczne w c***. 

Nieprawda.

Paul wziął 10mln$ mniej pomimo że Pacers go potraktowali jak potraktowali.

Lowry ma być obrażony na mnie za to, że dałem mu też 10mln$ mniej. i woli zamiast być wyborem A w silnych Magic, to wyborem C, D, czy E w walczących o play in Nets. 

A ta żonglerka % kontraktu, to juz zwykła propaganda, bo wystarczy, że dam mu 5mln w kolejnych latach jak będzie grał w lidze niz gdzies ma się tułać za minimum i szybko te symboliczne różnice zostaną zniwelowane. NTC + TK 15% (za samo TK wychodzi pewnie z 4-5mln) + stabilizacja Magic + szanowanie Udonisa Haslema dość jednoznacznie wskazuje, że te różnice finansowe sa tak naprawdę nieistotne. - i tu jest logika. 

Powinniście głosować racjonalnie jak Lowry by zagłosował, a Lowry na 100% zostałby w Magic. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Alonzo napisał:

+ stabilizacja Magic + szanowanie Udonisa Haslema dość jednoznacznie wskazuje, że te różnice finansowe sa tak naprawdę nieistotne. - i tu jest logika. 

Alonzo proszę cię nie idź tą drogą. To nie jest dobry pomysł.

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

@ozzy110 co ty tak walczysz o tego Manna, skoro oferty dla Niego nie zaistnieją i twoja kontroferta przepadnie? 

A dlaczego mam nie walczyć. A nóż dojdzie do ważności oferty Bostonu i co wtedy?

@LAF naprawdę zamierzasz pozbawić Meltona szansy wejścia rok wcześniej na rynek bo w Atlancie nie ma presji? w BKN chłop może grać nawet jako S5 PG a ATL jest już i Ivey i Murray

To samo @MarcusCamby Melton pójdzie do Bostonu jako zmiennik Foxa i CJa, gdzie na Brooklynie dostaje po 2 latach więcej o te 6 mln a za 2 lata odbije sobie ten 3 rok jeśli dostanie min. tax payera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Jakbyś mu zapłacił to by został

Policz jakie ci wychodzą procenty chociażby przy Batumie 12/2 od Nets a min od Lakers rok temu.

Żonglujcie sobie faktami dalej. 

Godzinę temu, ozzy110 napisał:

Alonzo proszę cię nie idź tą drogą. To nie jest dobry pomysł.

ja mam Ozzy swoje zasady :) - wg mojego planu na drużynę takie rzeczy mają dla graczy znaczenie co było widać po Lowrym w Toronto chociażby.

Na 100% dogadałbym się z Lowrym, nie ma nawet krzty powodu by gracz tak się wypioł na drużynę i kolegów dla których jest weteranem i jednym z liderów i w szatni i na boisku.

Nie wiem co tu się dzieje w głosiwaniu, ale niech społeczność BeGM decyduje.

Tylko jako Lowry - gracz Magic od 4 lat i dwukrotny Finalusta Konfetencji w wieky 36 lat i po urazie w playoffs. Jeżelu nasz BeGMowy Lowry jest tak egoistycznym i krótkiwzrocznym cynikiem bez ambicji to mogę się tylko uśmiechnąć z politowaniem dla takich januaro-fluberyzmów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jak niby potraktowałeś lowryego? tez nie złożyłeś mu oferty w I turze lololol 

Jeszcze raz, ostatni raz, bo mi się nie chce, w porządku chronologicznym dla Ciebie specjalnie Alonzo, najprościej jak się dało to rozpisać: 

paul -> nie dostal rok temu od pacers oferty extension którą musiał wyśmiać -> nie dostał oferty w pierwszym dniu I tury -> dostał 90/3 od nets w pierwszym dniu -> w drugim dniu dostał kontrofertę od Pacers 89,1/3 czyli tą samą kasę co pierwotna oferta Nets-> w trzecim dniu dostał propozycje podwyżki 10% od Nets -> wybrał Pacers, ale Alonzo jako agent doradzał mu żeby wybrał Nets 
 

(Dodatkowo nasz system FA nie pozwalał mi zlozyc mu lepszej oferty w przypadku gdy Durant nie przyjdzie a mógłbym to śmiało zrobić dla Cp3 bo jak widzisz mam nadal 36 mln space )

Lowry -> dostał rok temu propozycje extension która musiał wyśmiać -> nie dostał w pierwszym dniu ofert od zadnego klubu, w tym Magic -> dostał w czwartym dniu ofertę od Nets na poziomie I tury, czyli 48/2 -> dostał w czwartym dniu ofertę od Magic o 60% niższą, niż od Nets -> nie dostał w piątym dniu żadnych innych ofert -> dostał w szóstym dniu propozycje o 20% niższa niż pierwotna propozycja nets, nie dostał już kolejnej lepszej oferty od Nets -> Alonzo płacze do słuchawki agentom Lowryego ze musi pozostać lojalny wobec klubu bo przecież klub taki dobry dla niego był przez ostatnie lata i oczekuje od agenta Lowryego by ten go namawiał do pozostania w klubie 
 

teraz jeszcze jakieś kolejne podchody ze za dwa lata dostanie przecież 5 mln rocznie w Magic i się to wyrówna, gdy Lowry może nie chcieć grac tak długo w NBA, no śmiech na sali… 

 

jesli ja według twojej logiki faktycznie zniewazylem paula brakiem oferty w pierwszym dniu, to ty zrobiłeś to cztery razy :

1. Proponując mu extension które wysmial
2. nie składając mu oferty w I turze 

3. Składając mu ofertę 60% niższa niż oferta Nets
4. Składając mu ofertę 20% niższa niż pierwotna oferta Nets mimo ze nie wiedziałeś co zrobi Gm nets i czy przypadkiem nie da jEszcze więcej. 
 

Jesli ja zniewazylem paula, to zaraz szybko się ogarnalem, bo WYROWNALEM pierwsza ofertę od Nets natychmiastowo. Tylko ze kolader jeszcze raz podbił. Tu kolader nawet już nie podbił, a ty próbujesz wcisnąć 20% mniej i twierdzisz ze jesteś fair, lojalny i super partner dla Lowryego. No to sorry Alonzo. Nie wmawiaj ludziom ze ja zniewazylem cp3 bo chciałem sprawdzic ile da rynek, ale jak sie okazalo ze rynek cos daje to od razu sie ogarnalem i wyrownalem. Ja grałem dla drużyny pacers nie dla Chrisa paula i on to moje badanie rynku zrozumiał jak widać po głosowaniu. Ty nie zrozumiales ze to biznes i się obraziłeś jako agent paula, no to nie oczekuj po prostu ode mnie teraz, żebym jako agent lowryego myslal inaczej niż Ty.
 

Trzeba było głosować na pacers, miałbyś pewnie mój głos, choć 20% to bardzo dużo i tak czy siak bym sie wahał. Ale pokazałeś mi dwa tygodnie temu ile znaczy dla ciebie kultura organizacji, jak przyszło co do czego to zagłosowałeś byle przeciwko mnie i wciskałes Paulowi kontrakt od tankera szorujacego dno. A ja podczas naszej dyskusji wtedy przecież przewidziałem ci tą sytuacje, mówiłem ci ze tak się stanie. I pięknie zostałeś wyjaśniony teraz. skoro ty głosowałeś byle przeciwko mnie to ja teraz tez skorzystam z tego prawa, i nie jest to tylko czysta vendetta bo jak mowie, 20% to bardzo dużo i jako agent gracza jestem po prostu tez chciwy. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.