Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

póki co gość powinien się nauczyć rzucać wolne, bo dawno nie było takiego dramatu w tym względzie, niestety dla niego w PO nie udowodnił, że jest wart dużo więcej, u nas też by nikt go raczej nie przepłacił i latałyby zwyczajowe full MLE w najlepszym wypadku

U nas gracze na poziomie startera/niezli rolsi zaczeli ostatnio bardzo dobrze zarabiac, wiec 4 letni kontrakt znacznie ponizej Mid level bez opcji zawodnika jest bardzo dobrym rozwiazaniem dla klubu, a slabym dla zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tangiers napisał:

U nas gracze na poziomie startera/niezli rolsi zaczeli ostatnio bardzo dobrze zarabiac, wiec 4 letni kontrakt znacznie ponizej Mid level bez opcji zawodnika jest bardzo dobrym rozwiazaniem dla klubu, a slabym dla zawodnika.

Mamy ciut inna ligę. Gracze środka zarabiają mniej. Czyli tski gorszy starter 

U nas Wiggins czy Bertans czy Duncan RO nigdy nie byli przepłacani 

Mieli dużo niższe kontrakty. 

I szanuje GM za taka postawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Mamy ciut inna ligę. Gracze środka zarabiają mniej. Czyli tski gorszy starter 

Wlasnie klasa srednia zaczela w BeGM dobrze zarabiac, co wczesniej bylo problemem rozgrywki. Slabsze zespoly zamiast chowac siano na kolejne FA po przestrzeleniu rekrutacji all starow postanowily zaczac grac o wynik. Cierpliwosc niektorym sie skonczyla, a benefcijentami sa tacy goscie jak Barnes, Brooks etc. Ten kontrakt dla Claxtona jest slaby/sredni dla gracza. 2 lata temu bym to klepnal. Teraz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tylko pamiętaj ze w rl Nets była ogromna posucha na wysokich i gość był potężnie potrzebny pod koszem. Zrobił całe 8/5. Czy to twoim zdaniem jest ta młoda klasa średnia wyższa aby szarżować 45/4?

I cholernie ciężko mi tu walczyć w imię lakers ale myśle ze to fair oferta. 

I oczywiście ogarniam ze przy rozbiórce rl nets może gość zacząć kręcić numery jakie się nie śniły Lagunie 

GM lakers to sobie skalkulował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ignazz napisał:

I poproszę tez o argumentacje przeciw ofercie DEN dla Polaka ;) bo mnie to zaskoczyło. 

Ja osobiście cenie sobie Brogdona wiec uważam ze zasługuje po prostu na ciut więcej. 
 

jak pisałem wcześniej - tez mnie naciagneliscie na 4 mln wiecej dla turnera i robie po prostu to samo ;) 

Kolejny argument to to ze mocno chyba zapominacie o fakcie, ze za 2-3 lata bedzie salary na poziomie 150mln wiec te pieniądze co proponuje Denver to tak jakby teraz miał dostawac 12-14. Na dziś dzień nawet po słabszym sezonie Zasługuje na wiecej niz 10-12% budżetu klubu, ja mam watpliwosci co do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ignazz napisał:

Ok. Tylko pamiętaj ze w rl Nets była ogromna posucha na wysokich i gość był potężnie potrzebny pod koszem. Zrobił całe 8/5. Czy to twoim zdaniem jest ta młoda klasa średnia wyższa aby szarżować 45/4?

Gosc ma dopiero 22 lata, po rozegranych 94 meczach w zawodowej lidze macierzysty zespol (1 z 30) wycenil go na 35/4. Mozna zalozyc, iz po rozegraniu pelnego sezonu w roli startera (na co sie zapowiada), ktorys z pozostalych 29 zespolow moze dokonac wyzszej wyceny za rok, tym bardziej skoro wycene do tej pory proponowal tylko zespol, ktory ma w dodatku presje placowa(LAL). A jak to nie wyjdzie to zagra teraz za 4 miliony, a 35/4 to jest grubo ponizej full MLE, wiec wiele zespolow bedzie mogla sobie na niego pozwolic. Niech rynek BeGM zadziala.

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, widzę że Znowu strasznie pokrętna logika ignazz. I dodatkowo przeczenie samemu sobie.

przeciez w realu właśnie gracze dzięki sukcesom drużynowym wyciągają później kontrakty życia. Ezeli, Mozgov, Capela, można by wymieniać długo. 

Ale wg ciebie ignazz Claxton woli wziąć już teraz przed sezonem bezpieczne 35/4 - zamiast pograć do końca kontraktu w przemocarnym teamie i wyciagnac z tego później profity podczas fa. Gdzie tu logika?

Looney to przecież jest już chyba Warrior for life, po tym co przeszedł i ze nigdy się go nie ozbyli mimo strasznych problemow z miednica, chyba rozumiem czemu zgodził się na niewygórowane zarobki w Warriors teraz po super sezonie. To bedzie jego osmy sezon w klubie, ma cztery pierścienie. Dużo zawdzięcza Warriors. Zastanów się teraz Czy 22-letni Claxtona warto przyrownywać do sytuacji Looneya z real. 

17 minut temu, LAF napisał:

Ja też nie widzę nic krzywdzącego ze strony @january może i mógłby gdzieś dostać więcej, ale tutaj mamy drużynę z TOPu konferencji więc to ma duże znaczenie. Bynajmniej dla mnie. 

XD Ty to jesteś jednak taktyk niczym Napoleon.. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komuś się chce to robić, ale chętnie bym zobaczył jeszcze raz posty Januarego na temat Claxtona na przestrzeni ostatniego sezonu. W czasie sezonu to był stud conajmniej na poziomie robwilla, ale teraz niech łyka extension 35/4 które skończy się za 5 lat, gdy salary cap wynosić bedzie pewnie ze 160mln. Looool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, january napisał:

Nie no to akurat jest bardzo głupi argument.

Lepiej byłoby jakbym mu teraz rzucił 20/4, a w kolejnej rundzie 30/4 I byłoby że wycenilem go na 20/4 jako argumentacja?

W mojej ocenie istotny przy extension sam dokonujesz wyceny, wiec majac na uwadze Currego, Brona i Butlera ciezko przyjac obiektywna postawe.

Bedac swiadomym(jako Nic) polozenia zespolu, spodziewanych minut w sezonie sceptycznie podchodzilbym do twojej kalkulacji kontraktu. Extension sa proste jak rzucamy maxami, a tutaj mowimy o mlodym gosciu, ktory bez opcji w kontrakcie nie mialby szansy testowania rynku jeszcze przez 5 lat.


Rownie dobrze mogles mu dac wiecej. 35/4 to twoja base oferta, jak dobijesz do 45/4 w kolejnej turze to tez nie wiem czy bym to klepnal. 

5 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Nie wiem czy komuś się chce to robić, ale chętnie bym zobaczył jeszcze raz posty Januarego na temat Claxtona na przestrzeni ostatniego sezonu. W czasie sezonu to był stud conajmniej na poziomie robwilla, ale teraz niech łyka extension 35/4 które skończy się za 5 lat, gdy salary cap wynosić bedzie pewnie ze 160mln. Looool

Wedle oceny obecnego GMa byl czolowym w defensywie C w lidze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitchell dostał w RL więcej bo Knicks zabrali mu możliwość szybszego zarobienia. 

Klakson to zupełnie inny przypadek. Dodatkowo pamiętajmy, że extension muszą być wyższe od wartości zawodnika. W końcu zabierasz mu szansę weryfikacji na rynku. 

No i kto mówi że to nie Nic chciał tylko 2 letnią umowę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Finney-Smitha chciałbym przypomnieć casus Markieffa Morrisa i tego jak odrzucił 40/4. Ludzie pisali, że to zawodnik który poniżej MLE nie zejdzie, a ja pisałem, że to zawodnik, który jak zniknie z ligi to nawet nikt nie zauważy. I wyszło na moje, bo Markieff grał już potem na samych minimalnych kontraktach. 

Finney-Smith może będzie elite rolesem wartym 20 baniek na sezon, a może wypadnie z rotacji i zniknie z piedestału równie szybko jak na niego wskoczył. 

Takich zawodników nie stać na odrzucanie takich kontraktów. 

2 godziny temu, ignazz napisał:

I poproszę tez o argumentacje przeciw ofercie DEN dla Polaka ;) bo mnie to zaskoczyło. 

17mln na sezon to dostaje nawet stary Brook Lopez, a niewiele mniej Covington. 

Ty chcesz klepnąć takie extension dla zawodnika, który sprawdzał się już na poziomie All-Star jako pierwsza opcja. Zdrowy to on jako 2/3 opcja jest wart koło 30 baniek. Ja to przy ofercie 100/4 bym się zaczął zastanawiać, a nie jest powiedziane, że bym to klepnął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MarcusCamby napisał:

W przypadku Finney-Smitha chciałbym przypomnieć casus Markieffa Morrisa i tego jak odrzucił 40/4. Ludzie pisali, że to zawodnik który poniżej MLE nie zejdzie, a ja pisałem, że to zawodnik, który jak zniknie z ligi to nawet nikt nie zauważy. I wyszło na moje, bo Markieff grał już potem na samych minimalnych kontraktach. 

Finney-Smith może będzie elite rolesem wartym 20 baniek na sezon, a może wypadnie z rotacji i zniknie z piedestału równie szybko jak na niego wskoczył. 

co ekspert to eksprt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MarcusCamby napisał:

17mln na sezon to dostaje nawet stary Brook Lopez, a niewiele mniej Covington. 

a co to za argument? Lopez dostaje tyle, bo Jazz nie mają za bardzo pola manewru, w NBA gra aktualnie za 14M i nie dostanie już prawdopodobnie więcej, tak samo jak żaden contender nie dałby 19M opcji Horfordowi, to, że niektórzy przepłacają graczy nie znaczy, że zespół taki jak Nuggets powinien robić to samo 

49 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ty chcesz klepnąć takie extension dla zawodnika, który sprawdzał się już na poziomie All-Star jako pierwsza opcja

kiedy dokładnie Brogdon sprawdzał się jako pierwsza opcja?

49 minut temu, MarcusCamby napisał:

Zdrowy to on jako 2/3 opcja jest wart koło 30 baniek.

myślę, że spokojnie 50, tylko żeby był zdrowy, a ci gupi Pacers oddali go za byle pick

 

49 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ja to przy ofercie 100/4 bym się zaczął zastanawiać, a nie jest powiedziane, że bym to klepnął. 

i właśnie na tej taktyce kompletowania rosteru o byłe gwiazdy na kolosalnych umowach Pelicans byli tam gdzie byli, myślę, że nie ma nawet sensu tego komentować, prosiłem o racjonalne argumenty a nie jakieś dziwne wizję oparte na wydarzeniach sprzed przeszło 3 lat, no chyba, że ktoś jeszcze uważa, że Brogdon jest teraz wart 25M w górę, a obecną wycenę graczy powinniśmy opierać na ich peaku formy 

ps. sprawdziłem jeszcze głosowanie na PO u Brogdona 

dlaczego Marcus zagłosowałeś na tak skoro teraz piszesz, że zastanawiałbyś się nad klepnieciem 100/4?  nie uważasz, źe to spora niespójność? 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, january napisał:

Ja bardzo cenie Claxtona. Inna kwestia jest taka jaką pisałem w odpowiednim temacie - rynek go zweryfikował w RL (zdrowie, te nieszczęsne FT) na 17.25/2. Ja daję mu rocznie więcej i na dłużej. Dziwi mnie Wasza argumentacja przy jednoczesnym klepaniu innego młodego C Robinsona, który u nas dostał znacznie mniej niż w RL. Taka troche mocna niekonsekwencja aka double standards;)

Robinson dostaje od Grizzlies tyle ile mamy miejsca, na wiecej nas nie stać niż 13mln,a to że nie dostał od nikogo więcej oferty to widać że najwyraźniej na tyle go rynek wycenił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

a co to za argument? Lopez dostaje tyle, bo Jazz nie mają za bardzo pola manewru, w NBA gra aktualnie za 14M i nie dostanie już prawdopodobnie więcej, tak samo jak żaden contender nie dałby 19M opcji Horfordowi, to, że niektórzy przepłacają graczy nie znaczy, że zespół taki jak Nuggets powinien robić to samo 

Czym się różni sytuacja Jazz czy mających mistrzowskie aspiracje Heat, że mają pieniądze by płacić być może nawet powyżej wartości rynkowej, a Nuggets którzy próbują tu podpisać zawodnika na takim niskim kontrakcie?

Nuggets nie chcą robić tego samego? Proszę bardzo, ale czemu ma to interesować Brogdona i jego agentów? Tutaj nie wiem.

53 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

kiedy dokładnie Brogdon sprawdzał się jako pierwsza opcja?

Zaraz po przejściu do Pacers?

Może przypomnę twój komentarz i twojego kolegi z tego okresu?

W dniu 29.01.2021 o 23:00, LeweBiodroSmoka napisał:

Brogdon przynajmniej robi bilans, co stoi w kontrze do nominacji dla tego ciecia Ingrama rok temu :)

W dniu 29.01.2021 o 23:13, ignazz napisał:

Brogdon zaczął sezon jak top 10 ligi. Spójrzcie na tabele wschodu. Ja się zdziwiłem. 

Także był moment, że Brogdon wyglądał jak TOP30 ligi i był liderem Pacers. Potem kontuzje i zespół przejął Warren z Sabonisem. Jako two-way playera chyba nie muszę go reklamować. Brogdon jest w wiekowym prime, więc nie widzę powodu łapania się bieda kontraktu po sezonie zniszczonym przez kontuzje. Cytowany tu Ignazz podpisał w ten sposób Dejounte Murraya na śmiesznym kontrakcie i też byłem przeciw.

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

i właśnie na tej taktyce kompletowania rosteru o byłe gwiazdy na kolosalnych umowach Pelicans byli tam gdzie byli, myślę, że nie ma nawet sensu tego komentować, prosiłem o racjonalne argumenty a nie jakieś dziwne wizję oparte na wydarzeniach sprzed przeszło 3 lat, no chyba, że ktoś jeszcze uważa, że Brogdon jest teraz wart 25M w górę, a obecną wycenę graczy powinniśmy opierać na ich peaku formy 

Jak głupi nie wie co powiedzieć, to zawsze można napisać coś o Pelicans :) Nuda :)

Nawet nie chce mi się odnosić do tego, ale jedno jest pewne. Brogdona gówno obchodzą umowy jakie podpisują Pelicans, Heat, Jazz, a nawet twoi Nuggets. Jego interesują konkretne sumy na kontrakcie, a tutaj mamy ofertę kontraktu moim zdaniem sporo poniżej wartości. Nie wiem jak Brogdon widząc umowy jakie latają w drugiej turze dla Dillona Brooksa, Al Horforda, Brook Lopeza, Roberta Covingtona, Terry Roziera może myśleć, że łapie tutaj Pana Boga za nogi.

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

ps. sprawdziłem jeszcze głosowanie na PO u Brogdona 

dlaczego Marcus zagłosowałeś na tak skoro teraz piszesz, że zastanawiałbyś się nad klepnieciem 100/4?  nie uważasz, źe to spora niespójność? 

Właśnie, dlatego że stracił rok przez kontuzje i ma niską wartość teraz powinien mieć rok na odbudowę swojej pozycji. A tu po najgorszym sezonie w karierze bierze ochłapy ze stołu. Zupełnie irracjonalny ruch moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MarcusCamby napisał:

Czym się różni sytuacja Jazz czy mających mistrzowskie aspiracje Heat, że mają pieniądze by płacić być może nawet powyżej wartości rynkowej, a Nuggets którzy próbują tu podpisać zawodnika na takim niskim kontrakcie?

czy Heat płacą powyżej wartości rynkowej za gracza, który dwóch ostatnich sezonów nie zdołał dokończyć i w ciągu tych dwóch sezonów miał kilkanaście różnych urazów? 

nie szarżowałbym z tą wartością rynkową, to jest tylko Twoje indywidualne zdanie, ja raczej przez ostatni czas nie słyszałem głosów, że Brogdon to dalej materiał na top30 ligi nad czym ubolewam i nie wiem czy tak trudno jest dojść  do wniosku, że względnie grający Brogdon, nie mający udokumentowanych problemów m in. z achillesem dostałby od Nuggets kontrakt o wiele wyższy? to co proponujesz, to jest wycena Malcolma, który przez ostatnie lata był czołowym niskim na wschodzie z bardzo dobrymi występami w PO, tak nie było, jest to zakłamywanie faktów

29 minut temu, MarcusCamby napisał:

Zaraz po przejściu do Pacers?

Może przypomnę twój komentarz i twojego kolegi z tego okresu?

heh, fajny wykopek tylko wypadałoby się nieco podzielić kontekstem, w dniu gdy to pisałem Pacers mieli bilans 11-8 i byli rewelacją początku sezonu, potem nie było już tak kolorowo i skończyłó się na 18-25, mowa o okresie gdy Brogdon jeszcze grał z jedną dłuższą 4meczową przerwą, następnie doznał kontuzji i ten sezon można było spisać na straty, więc nie mam pojęcia co takiego MB udowodnił, poza tym, że rzeczywiście na przełomie 20-21 wyglądał wyśmienicie

41 minut temu, MarcusCamby napisał:

Także był moment, że Brogdon wyglądał jak TOP30 ligi i był liderem Pacers.

nie wiem dlaczego obniżasz wartość swojego Sabonisa i wpychasz Brogdona na pierwszą opcję skoro powszechnie wiadomo, że to nie jest jednoznaczne do oceny i obaj byli tak samo ważni, a z tym top30 to oczywiście grube nadużycie skoro po asg Pacers byli już poniżej 0.500

53 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Jak głupi nie wie co powiedzieć, to zawsze można napisać coś o Pelicans :) Nuda :)

ok, nie było to zbyt wysokich lotów, ale żeby od razu głupi?

54 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Brogdona gówno obchodzą umowy jakie podpisują Pelicans, Heat, Jazz, a nawet twoi Nuggets. Jego interesują konkretne sumy na kontrakcie, a tutaj mamy ofertę kontraktu moim zdaniem sporo poniżej wartości

no chyba jednak musi obchodzić skoro w realu ma jeszcze 3 lata gwarantowane na 60+ baniek, a u nas absolutnie nie ma co na to liczyć, gdybym podpisywał z nim kontrakt w 2019 też oscylowałby w podobnych granicach, niestety dla niego u nas patrzymy na stan obecny, a stan obecny wygląda tak, że kłopoty zdrowotne pozbawiły go dwóch końcówek rs oraz całych PO, nie znam gościa osobiście, ale nie wygląda na typowego odklejonego gwiazdorka i nie powinien się domagać fortuny po tak mizernym okresie

Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Nie wiem jak Brogdon widząc umowy jakie latają w drugiej turze dla Dillona Brooksa, Al Horforda, Brook Lopeza, Roberta Covingtona, Terry Roziera może myśleć, że łapie tutaj Pana Boga za nogi.

powtórze jeszcze raz - to żaden argument, że ktoś rzuca komuś na oko przepłaconą umowę, ja bym takich umów nie zawarł, ciężko mi wcisnąć Brooksa czy Roziera do top50 na tą chwilę, jednak nie mam prawa nikogo pouczać co ma robić ze swoim cap space, na pierwszy rzut oka tamci dwaj mają taką przewagę nad Brogdonem, że nie wiszą nad nimi większe flagi zdrowotne, ale to tyle z ogólnych plusów

Godzinę temu, MarcusCamby napisał:

Właśnie, dlatego że stracił rok przez kontuzje i ma niską wartość teraz powinien mieć rok na odbudowę swojej pozycji. A tu po najgorszym sezonie w karierze bierze ochłapy ze stołu. Zupełnie irracjonalny ruch moim zdaniem.

zaliczył dwa sezony stracone przez kontuzje, dlatego Pacers pozbyli się go za paczkę gruszek bojąc się o powtórkę

Brogdon ma już niemal 30 lat i gdyby wszystko się dobrze potoczyło dostałby ponownie kontrakt w okolicach 23M na sezon, natomiast stało się jak się stało i perspektywa opcji niemal 19M w wieku 33 lat nie jest najgorsza z możliwych, ale to już niech każdy oceni sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.