Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Szulim napisał:

Njestety nie znam historii jego w beGM tylko biorę pod uwagę to co się dzieje w rl NBA - to jest fair oferta dla rolsa z 2 czy nawet 3 unitu czasem, a niestety jego gra w PTB nie potwierdziła że jest wart większych pieniędzy. Wolę gwarantowaną kasę niż szukanie bo się to skończy na vet min za rok i znowu będzie poszkodowany ;)

Ale ty doczytałeś, że ta oferta różni się od corocznego podpisywania minimów tylko o 1,3 mln?

Przecież to żadne ryzyko nie klepać tego extension xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mac napisał:

A w przypadku Aytona masz takie same podejście, czy tez tam oferta 80/4 to wielka obraza jak tu większość pisze, szukając na siłę kolejnych elementów byle się tylko przyczepić?

 

nie, Ayton potwierdził swoją wartość więc extension na poziomie 80/4 jest zdecydowanie za niskie. To nie jest zawodnik który jest kontuzjowany, mało gra, czy gra jak wafel - grał bardzo dobrze i pokazał to zwłaszcza w PO, więc traktuje propozycje extension jako chęć pokazania że chcecie się wiązać z nim na dłużej (choć nadal nie wiem czy nie koczuje na lotnisku, bo ten niby trejd do Was to jakiś nieśmieszny żart). Za rok będą zespoły, które bardzo chętnie wystosują propozycję maxa dla Aytona więc nie widzę powodów dla których teraz miałby klepać to  extension

Teraz, ozzy110 napisał:

Ale ty doczytałeś, że ta oferta różni się od corocznego podpisywania minimów tylko o 1,3 mln?

Przecież to żadne ryzyko nie klepać tego extension xd

Oczywiście - ale nadal to gwarantowana kasa na 4 lata, dla zawodnika, który za dwa lata może grać w chinach ;) Podchodzę trochę biznesowo - mam na stole 12 pewnych baniek vs niepewne oferty za rok na rynku. Owszem - może zdarzy się ktoś kto za niego przepłaciłby - ale czy na pewno? Chyba jednak wolę pewny przelew na konto w tym przypadku :D 

Tak samo jak extension Brooksa - nie rozumiem o co niektórzy się czepiają. Jest w drużynie która wędruje do finałów 2 rok z rzędu, @tangiers pokazał że ceni zawodników i jest wobec nich lojalny, daje mu bardzo dużą podwyżkę i możliwość kolejnego runu w PO, w dobrze ułozonym zespole - czego więcej chcieć?  Że za rok znajdzie się jakiś tanker (Utah odpada) który rzuci mu więcej? Czy skończy jak Dipo z o wiele niższą kasą? Nawet MEM w rl NBA nie wiedzą co z nim zrobić i wciąż przewija się w plotkach transferowych. Dilion powinen klepać extension i dziękować Tango za wiarę w niego i chęć związania się na lata z kontenderem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szulim napisał:

nie, Ayton potwierdził swoją wartość więc extension na poziomie 80/4 jest zdecydowanie za niskie. To nie jest zawodnik który jest kontuzjowany, mało gra, czy gra jak wafel - grał bardzo dobrze i pokazał to zwłaszcza w PO, więc traktuje propozycje extension jako chęć pokazania że chcecie się wiązać z nim na dłużej (choć nadal nie wiem czy nie koczuje na lotnisku, bo ten niby trejd do Was to jakiś nieśmieszny żart). Za rok będą zespoły, które bardzo chętnie wystosują propozycję maxa dla Aytona więc nie widzę powodów dla których teraz miałby klepać to  extension


Mam mieszane uczucia co do Twojej odpowiedzi, z uwagi na chyba zbyt nieprecyzyjne pytanie z mojej strony. Stąd dla jasności:

1. Na miejscu Aytona czy to u nas czy w real NBA odrzuciłbym raczej wszystko inne niż max.

Podobnie bym zrobił też w przypadku Jego kolegi z zespołu Mikala Bridgesa.

Nasi Mavs rzucili też właśnie jakąś znacząco niższą od maksa kwotę Mikalowi, została odrzucona i tyle.

Nikt nie wspomina o tym każdego dnia w stosunku do Dallas.

Natomiast w przypadku Deandre to się dzieje praktycznie codziennie.

Moje pytanie więć brzmi, czy uważasz, że to fair.

Dodam, że to nie ja z dwójki GMów Minny ją stworzyłem, tak samo jak ja bym na pewno przedłużył PGeroga. Tylko też, że ja nie nie zamierzałem i nie zamierzam się głębiej zaznajamiać z tutejszymi konwencjami finansowymi i właśnie to robił qcin.

Dla Reggiego zrobiłem wyjątek, co wyjaśniałem i do czego się odniosę jeszcze - gdyż żałuję wchodzenia w głębsze dyskusje z nim związane, zamiast tylko złożyć kontrakt i przedstawić swoje główne moim zdanie argumenty (a więc PGeorge (co jednak ja przeceniam, bo chyba nikt inny tej historii nie bierze jako coś ciekawego) i bycie aktualnym mistrzem).

Sam zapis oferty typu 9/1+PO np dla mnie absurdalny, gdyż wydaje mi się chociażby że większość świata 9/1+PO traktuje jako 18.

Stąd imo dużo sensowniejszy byłby 9/2(PO) - coś w tym deseń, gdyż dzielenie i dodawanie ma ściśle określoną kolejność.

43 minuty temu, Szulim napisał:

Tak samo jak extension Brooksa - nie rozumiem o co niektórzy się czepiają.

Mnie przekonał fluber w poprzednihc rundach, ale jak widzę np kontrakty porównywalnych graczy jak Derrick White czy Duncan Robinson zdecydowanie uważam, że oferta Tiangersa jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Szulim napisał:

Tak samo jak extension Brooksa - nie rozumiem o co niektórzy się czepiają. Jest w drużynie która wędruje do finałów 2 rok z rzędu, @tangiers pokazał że ceni zawodników i jest wobec nich lojalny, daje mu bardzo dużą podwyżkę i możliwość kolejnego runu w PO, w dobrze ułozonym zespole - czego więcej chcieć?  Że za rok znajdzie się jakiś tanker (Utah odpada) który rzuci mu więcej? Czy skończy jak Dipo z o wiele niższą kasą? Nawet MEM w rl NBA nie wiedzą co z nim zrobić i wciąż przewija się w plotkach transferowych. Dilion powinen klepać extension i dziękować Tango za wiarę w niego i chęć związania się na lata z kontenderem ;) 

Ja np zgodziłbym się na taki kontrakt dla Brooksa, gdyby dostał go w to lato, a nie po kolejnym roku minimum. musisz patrzeć na tą umowę nie jako 53,76/4 tylko 55,6/5 co już nie wygląda tak cudownie.

Ja też mogłem zrobić to samo z Trentem, rzucić mu to samo co @tangiers i "żebrać" o podpisanie no ale chyba nie o to chodzi xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mac napisał:


Mam mieszane uczucia co do Twojej odpowiedzi, z uwagi na chyba zbyt nieprecyzyjne pytanie z mojej strony. Stąd dla jasności:

1. Na miejscu Aytona czy to u nas czy w real NBA odrzuciłbym raczej wszystko inne niż max.

Podobnie bym zrobił też w przypadku Jego kolegi z zespołu Mikala Bridgesa.

Nasi Mavs rzucili też właśnie jakąś znacząco niższą od maksa kwotę Mikalowi, została odrzucona i tyle.

Nikt nie wspomina o tym każdego dnia w stosunku do Dallas.

Natomiast w przypadku Deandre to się dzieje praktycznie codziennie.

W tym przypadku gadasz głupoty ;) ani co do Aytona nikt codziennie nie wypisuje negatywów, chyba że po prostu wyjaśnia swoją decyzję w głosowaniu (co jest normalne). Ani nie szuka na siłę argumentów (chyba że czytamy inne forum ;) ) Z mavs było bardzo podobnie, ba karpik nawet więcej bronił swojej oferty extension niż wy - i dyskusja była zdecydowanie większa niż o Aytonie - więc ten żal jest dla mnie bez sensu Mac ;)  

Swoją drogą jakbyście rzucili koło 100/4 to bym bardziej rozumiał kwestie pokazania zawodnikowi że wam zależy - 80/4 to bardzo słaba oferta i wręcz może być negatywnie odebrana (nie mówiąc o tym, że wpisujecie Aytona do nietykalnych, a chwilę po zdobyciu mistrzostwa niby dla żartu jest w transferze do WAS) - mega słabo to póki co wygląda

1 minutę temu, ozzy110 napisał:

Ja np zgodziłbym się na taki kontrakt dla Brooksa, gdyby dostał go w to lato, a nie po kolejnym roku minimum. musisz patrzeć na tą umowę nie jako 53,76/4 tylko 55,6/5 co już nie wygląda tak cudownie.

Ja też mogłem zrobić to samo z Trentem, rzucić mu to samo co @tangiers i "żebrać" o podpisanie no ale chyba nie o to chodzi xd

Zgoda - mógł Tango przedłużyć wcześniej, ale z drugiej strony po co? Brook dopiero w ostatnim sezonie pokazał że może mieć większą wartość, jest na teoretycznych waliczkach w MEM gdzie po tym sezonie może się okazać że nie jest wart max przedłużenia - a tu Tango daje mu dodatkowe 4 lata na wysokim przedłużeniu, po dokończeniu kontraktu - nie wiedząc czy właśnie srogo nie przepłaca. Bo patrząc na sytuację jego w rl NBA za rok bardzo możliwe że podpisze kontakt niższy, niż to co gwarantuje mu u nas Miami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Szulim napisał:

Zgoda - mógł Tango przedłużyć wcześniej, ale z drugiej strony po co? Brook dopiero w ostatnim sezonie pokazał że może mieć większą wartość, jest na teoretycznych waliczkach w MEM gdzie po tym sezonie może się okazać że nie jest wart max przedłużenia - a tu Tango daje mu dodatkowe 4 lata na wysokim przedłużeniu, po dokończeniu kontraktu - nie wiedząc czy właśnie srogo nie przepłaca. Bo patrząc na sytuację jego w rl NBA za rok bardzo możliwe że podpisze kontakt niższy, niż to co gwarantuje mu u nas Miami ;) 

My to chyba żyjemy w innych rzeczywistościach. Przecież ten kontrakt od tangiersa to za rok będą okolice full mle. Naprawdę uważasz, że tyle dostanie? XD

Nie spotkałem się, żeby za dobry sezon zawodnika płaciło się mniej niż na ile zasługuję.

Gość był ważną częścią finałowej ekipy, GM na złość zamiast mu zapłacić za świetną robotę podejmuje opcją i sam wie, że tak się nie robi.

Zapytam się tak wyobrażasz sobie, żeby tacy Nuggets powiedzieli Nikoli "Słuchaj jesteś kozak i należysz do filaru tej ekipy, ale zapłacimy ci dopiero za rok bo w sumie teraz wolimy oszczędzić". A i dostaniejsz mniej kasy.

Po czym Dillon patrzy na umowy Powella, Trenta czy nawet Warrena i Wigginsa i myśli sobie noż cholera to powinna być moja kasa.

Jak myślisz jakbyś się czuł na jego miejscu? Chyba nie za fajnie co?

Mówię gdyby Dillon dostał taką ofertę już w to lato klepnąłbym to bez problemu, ale to jest kolejny rok gry na minimum

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał:

Tak czy siak, jak trafi do Wizzards - ekipy co do której występuje imo największy tu absurd (czyli żadnej motywacji do graczy do gry z KD czy Hardenem, która występuje w real NBA) to będzie super.

Wydaje mi się, że byłoby łatwiej @Sylvinho. ściągać graczy do gry z KD i Hardenem, gdyby zaczął im składać jakieś oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey @ozzy110 odbijmy pałeczkę :D

co myśli sobie Brooks, który podpisał 35/3 z MEM i po super sezonie jest wypuszczony na walizki? Czy za rok będzie więcej wart? Możliwe, ale też możliwe że będzie wart mniej bo jednak trafi do zespołu w którym nie będzie takiej roli prowadził. Ba, nie jest pewne że będzie miał podobne minuty w MEM jeżeli zostanie. O tyle szczęście że tam ma jeszcze dwa lata kontaktu.

Czemu miałby nie zostać na dłużej z zespołem, który w niego zainwestował od początku? Okey, może nie jest to fajne, że podjął TO i nie dostał extension od razu, ale z drugiej strony teraz ma kasę na stole - gwarantowaną. 

A to nie jest jakiś potencjalny all-star który za rok będzie oscylował koło 20 mln za sezon, tylko ponownie w granicach tych full MLE, czyli kwoty którą teraz może podpisać ;) 

Ja tam na jego miejscu może i poczułbym się trochę urażony, ale z drugiej strony chęć pozostania w wielkim kontenderze, który po ukończeniu konktaktu nadal będzie we mnie inwestować byłaby silniejsza ;) 

Czy w twoim mniemaniu Dillon jest tak obrażony na swojego GMa że będzie chciał uciec gdziekolwiek nawet za mniejsze pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

@Szulim w rl NBA to nawet fultz dostał wyższe Extension niż ta propozycja dla Brooksa. Gracze nie klepią takich umów po takich sezonach. 

Akurat porównując Orlando do naszych Heat to trochę nieadekwatnie :D ja nie wiem co siedziało w głowie GMa Magic dając takie przedłużenie dla Fultza :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szulim napisał:

Akurat porównując Orlando do naszych Heat to trochę nieadekwatnie :D ja nie wiem co siedziało w głowie GMa Magic dając takie przedłużenie dla Fultza :D 

Kennard dostał 64/4 w rl NBA. Gracze z potencjałem nie biorą takich Extension w rl NBA a my tu się wcielamy w graczy. 

A takiego numeru z podjęciem to na minimum w rl NBA nie było, nikt się nie odważył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szulim napisał:

Okey @ozzy110 odbijmy pałeczkę :D

co myśli sobie Brooks, który podpisał 35/3 z MEM i po super sezonie jest wypuszczony na walizki? Czy za rok będzie więcej wart? Możliwe, ale też możliwe że będzie wart mniej bo jednak trafi do zespołu w którym nie będzie takiej roli prowadził. Ba, nie jest pewne że będzie miał podobne minuty w MEM jeżeli zostanie. O tyle szczęście że tam ma jeszcze dwa lata kontaktu.

Czemu miałby nie zostać na dłużej z zespołem, który w niego zainwestował od początku? Okey, może nie jest to fajne, że podjął TO i nie dostał extension od razu, ale z drugiej strony teraz ma kasę na stole - gwarantowaną. 

A to nie jest jakiś potencjalny all-star który za rok będzie oscylował koło 20 mln za sezon, tylko ponownie w granicach tych full MLE, czyli kwoty którą teraz może podpisać ;) 

Ja tam na jego miejscu może i poczułbym się trochę urażony, ale z drugiej strony chęć pozostania w wielkim kontenderze, który po ukończeniu konktaktu nadal będzie we mnie inwestować byłaby silniejsza ;) 

Czy w twoim mniemaniu Dillon jest tak obrażony na swojego GMa że będzie chciał uciec gdziekolwiek nawet za mniejsze pieniądze?

Owszem uważam, że jest wręcz na niego wkurwiony.

Tyle, że on za rok nie dostanie niższej umowy.

Chłop chce podbić poziom życia swojej rodzinie i zapewnić jej dobrobyt na przyszłość.

Jak myślisz da zniżkę mając 25 lat i maks 6-7 lat gry na wysokim poziomie?

Wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym :D 

patrząc na głosowanie Brooks i tak odrzuci i będzie szukał rynku :D ja tu wyrażam tylko swoje zdanie i moją opinię. 

Patrząc na sytuację z rl NBA i propozycję dla mnie jest w porządku i ja bym podpisał. 

Natomiast jak widać większość z 1/29 Dilliona woli poczekać do kolejnego roku :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że do tej pory zarobił tylko 6,5 mln (u nas)

1 minutę temu, Szulim napisał:

Poza tym :D 

patrząc na głosowanie Brooks i tak odrzuci i będzie szukał rynku :D ja tu wyrażam tylko swoje zdanie i moją opinię. 

Patrząc na sytuację z rl NBA i propozycję dla mnie jest w porządku i ja bym podpisał. 

Natomiast jak widać większość z 1/29 Dilliona woli poczekać do kolejnego roku :D 

Ale my tu nie rozmawiamy o samym głosowaniu tylko o twojej nieracjonalnej opinii/ocenie

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Szulim napisał:

W tym przypadku gadasz głupoty ;)

Bardzo niemiły i niepotrzebny tekst.

27 minut temu, Szulim napisał:

Swoją drogą jakbyście rzucili koło 100/4 to bym bardziej rozumiał kwestie pokazania zawodnikowi że wam zależy - 80/4 to bardzo słaba oferta i wręcz może być negatywnie odebrana (nie mówiąc o tym, że wpisujecie Aytona do nietykalnych, a chwilę po zdobyciu mistrzostwa niby dla żartu jest w transferze do WAS) - mega słabo to póki co wygląda

Tu znów się uczepiłeś tekstu że niby dla żartu, ale już jak Evi napisał, że chciałby się przenieśc do Minny nikt tego nie będzie w kółko powtarzał.

EOT z mojej strony.

 

 

8 minut temu, karpik napisał:

Wydaje mi się, że byłoby łatwiej @Sylvinho. ściągać graczy do gry z KD i Hardenem, gdyby zaczął im składać jakieś oferty.

fair point.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ozzy110 napisał:

Tym bardziej, że do tej pory zarobił tylko 6,5 mln (u nas)

Ale my tu nie rozmawiamy o samym głosowaniu tylko o twojej nieracjonalnej opinii

Oj, czy to racjonalne czy nie, to zobaczymy za rok :D trzymam kciuki za Brooksa, aby mu się to opłaciło 

Natomiast opinię swoją wyrażam również przez wzgląd na głosowanie, więc to się mocno ze sobą łączy ;) 

1 minutę temu, fluber napisał:

Nie ma tu gmina który nie chciałby dillona na takim kontrakcie w swoim teamie, to żadna rehabilitacja

Ok, dlatego tak jak piszę - fakt podjęcia opcji był złym ruchem. Natomiast co będzie za rok? Zobaczymy, mam wielką nadzieję że nie skończy jak Dipo czy Dennis ;) 

Jakby biorę na siebie to, że moja opinia może być mylna - jeśli się tak okaże to za rok przeproszę :D 

2 minuty temu, mac napisał:

Bardzo niemiły i niepotrzebny tekst.

Tu znów się uczepiłeś tekstu że niby dla żartu, ale już jak Evi napisał, że chciałby się przenieśc do Minny nikt tego nie będzie w kółko powtarzał.

EOT z mojej strony.

Trochę luzu w życiu Mac ;) bo już nic nie można ci napisać, żebyś nie poczuł obrazy majestatu. 

Co do trejdu - kończąc temat również z mojej strony - z mojego punktu widzenia wyglądało to jakbyście się dogadali, trejd poszedł w świat, potem jednak się okazało, że jest coś niedogadane i sobie tak zawisł w przestrzeni. A pamiętaj o tym, że Qcin już wygłaszał peany o tym jak będzie nowa Sota wyglądać i wygrywać kolejnego misia z Hardenem w składzie. I to, że również Qcin sam oznaczył nawet Alonzo, aby wpisać Aytona jako nietykalnego. 

Mi się osobiście po prostu to nie podoba i tyle - EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

Nie ma tu gmina który nie chciałby dillona na takim kontrakcie w swoim teamie, to żadna rehabilitacja

to nie jest być może prawda z uwagi, że wiele GMów nie zmieściłaby go w swoim rosterze, a nie ceniłą go na tyle by robić specjalnie dla niego miejsce.

Np w Minny tak raczej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.