Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

@karpik

Wood zupłnie nic w Atlancie nie stracił, tylko zyskał s5 w świetle jupiterów jako druga opcja, co pozwoliło mu teraz dostać takie propozycje jakie dostał. 

Ja nieelegancko sie zachowalem wobec White'a, ale co ma piernik do wiatraka.

Może pogadamy jak zaorałeś zespół, tak że nawet Dirka - legende klubu wytrejdowałeś, bo w Dallas miał opcje tylko na szorowanie po dnie tabeli. 

Dla mnie sprawa jest prosta - albo Wood chce mieć ograniczona role w Dallas (bo nie kupuje tego argumentu, że Trae gra wiecej offball i to zalatwia sprawe. Jrue, Zion i Trae to ludzie do pilki przed Woodem) i miec opcje w ostatnim roku, albo wybiera bycie druga opcja, budowanie pod niego skladu i rezygnuje z opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mac napisał:

Jakie konsekwencje dla nasz ma ten trade kicker? Powinien jakos wplywac, bo tak to zapis gówno.

Takie, że przy wymianie masz 15% kontraktu z danego roku gracza w dead money. Chyba to jest jednorazowo za bieżący sezon, tak? @Eld? @karpik? @january

TK powinno u nas ustabilizować to ciągłe rzucanie mocnymi graczami w składach - jedno z fajniejszych narzędzi w naszej grze imho.

 

edit. Wydaje mi się, że to jest 15% z całego kontraktu jednak, ale pewności nie mam. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

.. ale co Ciebie tu dziwi? Robisz cholernie dużo wymian i jak SGA to faktycznie Twój franchise player, to nie rozumiem pytania. TK, to powinna być formalność. 

Wzorowałem się na tym co linkowałem Januaremu, a dokładną rozpiskę kontraktu wziąłem z neta którą po prostu przepisałem co do dolara. W linku który załączałem jakiś czas temu Januaremu a dokładnie to było to i to dokładnie dostał ode mnie w ofertach:

-----------------------

https://www.espn.com/nba/story/_/id/31945995/shai-gilgeous-alexander-agrees-5-year-172-million-maximum-rookie-contract-extension-oklahoma-city-thunder

The deal includes a 30% escalator clause that would turn the guaranteed $172 million base into $207 million should Gilgeous-Alexander be voted to one of the three All-NBA teams. The deal doesn't include any early termination options.

Nie ma mowy o żadnym TK15%.

------------------------

Co nie zmienia faktu, że jeśli SGA rzeczywiście ma 15% TK to głosuj na nie i w następnej turze na pewno je dostanie. To akurat nie jest dla mnie najmniejszym problemem.

-------------------------

Z innej beczki - po co ten pretensjonalny ton? Używasz złego zwrotu: robiłem cholernie dużo wymian. Tak - aby ( tak, znów się chwalę ) posprzątać tą stajnię Augiasza po Kuciu i LTP gdzie Thunder groziło bankructwo. Rok później gdyby nie covid załapał bym się już do przedziału 17-20 co by mi dawało ekstra 10M. Brakło dokładnie 0,73 win do Bostonu aby ostatecznie aby ich zepchnąć na 21. Kolejny rok później zrobiłem playoffs i #7 seed i teraz mogę się pochwalić, że z -16M, Thunder ma nadwyżkę finansową +29M i są w bardzo komfortowej sytuacji i to wszystko w niecałe dwa lata.

Wracając do zwrotu o wymianach - sprawdź proszę na przykład ile wymian zrobiłem po T1 i po T2. Coś czuję, że się trochę zdziwisz. No chyba, że swapy 2nd rounderów to też dla Ciebie "cholernie dużo wymian". Aby Ci ułatwić poszukiwania - Thunder w sezonie 2020/2021 zrobiło jedną średnio znaczącą wymianę w której odeszli tacy border allstarzy jak Melli, Juancho, Garrison Matthews, Ish Smith, a przyszli G. Hill, Naz Reird i McDermott, oraz pozyskałem z FA Payne'a. Czyli wymieniłem graczy spoza pierwszej 10 rotacji na powiedzmy dwóch innych graczy poza 10 i na gracza który wchodził powiedzmy jako 7, czy 8 na boisko ( McD ).

Ty jak tak robisz to lecą elaboraty "bo przecież i tak miał mało minut - chcę mu umożliwić większe minuty gdzie indziej bo w Orlando to kulturalna organizacja". A to co ja zrobiłem  nazwał bym to raczej kosmetyką, a nie "cholernie dużo wymian". Cholernie dużo wymian to było po objęciu Thunder i w poprzednie offseason, ale w tym sezonie mi tego nie zarzucisz więc proszę nie insynuować takich rzeczy bo beGM ma to do siebie, że wiele stereotypów lubi się ucierać. Już w tym sezonie postawiłem na zgranie, a jak domknę skład to też się możesz mocno zdziwić.

22 minuty temu, ozzy110 napisał:

A to jak Presti dał mu TK to Eld bezapelacyjnie też powinien go dodać

 

18 minut temu, LONGER01 napisał:

Shai Gilgeus-Alexander dostał:

No All-NBA: $172.5M (25%)

All-NBA: $207M (30%)

15% Trade Kicker

 

Teraz, Eld napisał:

------------------------

Co nie zmienia faktu, że jeśli SGA rzeczywiście ma 15% TK to głosuj na nie i w następnej turze na pewno je dostanie. To akurat nie jest dla mnie najmniejszym problemem.

-------------------------

Więc proszę zmienić na NIE. Najwyraźniej źródło z którego korzystałem nie należy do najdokładniejszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eMeS napisał:

Ja nieelegancko sie zachowalem wobec White'a, ale co ma piernik do wiatraka.

Większość GMów przy okazji takich akcji woła, że będą wyciągać konsekwencje wobec takiej ekipy na FA. Jeśli takie konsekwencje miałyby dotyczyć tylko tego, że White się na Ciebie obraził i nie podpisze z Hawks, a reszta się zachowuje jakby nigdy nic, to byłby to kolejny absurd tej patogierki. W realu całe środowisko by wiedziało jak został potraktowany White i zwyczajnie wykorzystany do wymiany. Wszyscy klienci jego agenta nawet by nie spojrzeli w stronę Atlanty, a dodatkowo poszłaby fama, że nie traktujesz graczy z należytym szacunkiem, więc następni gracze podchodziliby z rezerwą do gry w Hawks. 

15 minut temu, eMeS napisał:

Może pogadamy jak zaorałeś zespół, tak że nawet Dirka - legende klubu wytrejdowałeś, bo w Dallas miał opcje tylko na szorowanie po dnie tabeli.

A może pogadamy o tym, jak dałem Dirkowi 25 mln TO, którego nie dał mu w realu Cuban? :) Temat był wielokrotnie przerabiany tutaj, uważam, że go lepiej potraktowałem niż w realu.

11 minut temu, Alonzo napisał:

Takie, że przy wymianie masz 15% kontraktu z danego roku gracza w dead money. Chyba to jest jednorazowo za bieżący sezon, tak? @Eld? @karpik? @january

15% z pozostałej kwoty kontraktu licząc od momentu wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lucas napisał:

Jokic nie bedzie składał requestu, bo kocha Denver i sam opowiadal, ze chce byc Timem Duncanem tej organizacji :P 

Szkoda, ze ma pecha w BeGM,  bo tu braknie opisu w PO, tu traci Jrue za darmo etc., moze Julek powinien razem z LBSem prowadzic to bedzie wieksze zaangazowanie ;)

@julekstep

podbijam jeżeli zgoda na wsparcie byłaby @LeweBiodroSmoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, karpik napisał:

No, czyli przyznajesz, że nie przeszkadza Ci akcja, że dwa zespoły dogadują się na TO dla swoich zawodników i ich potem wymieniają cali na biało

Nie, bo Wood to inny przykład niż White moim zdaniem.

39 minut temu, mac napisał:

Akurat zrobił opis w 2rundzie i gówno to dało, skoro nawet samozwańczy niby fan Jokicia głosował przeciwko.

W poprzednich Playoffs nie było, a to że jestem fanem Jokicia nie musi oznaczać że będę głosował na wygranie serii przez Denver, gdy Denver jest gorszym w serii zespołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze nie ma zadnej gratyfikacji za utrzymywanie graczy w dluzszym okresie, mala ilosc tradow, wyszukiwanie graczy na dorobku badz z mniejsza wartoscia (Brooks, Portis, Holmes, Sato nawet Crowder), proponowanie im nowych umow. Wyniki zespolu tez najwyrazniej nie maja znaczenia. Ciekawie mnie wynik glosowania, pewnie za rok bedzie kolejnym graczem z serii ,,a nie mowilem” po Durancie, Oladipo. 
 

Najlepszym sposobem na ta gre jest faktycznie podejscie w stylu roto, milion tradow, odpuszczanie sobie FA kosztem kolejnych wymian. Nie ma najwyrazniej zadnej gratyfikacji za moj dotychczasowy sposob zarzadzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Masz rację, zmieniam. 

Karpik wprowadza w błąd. Sytuacja Wooda i White nie była taka sama. 

A z Brooksem to będzie gruby skandal. On powinien napluć tangiersowi w twarz, a nie rabaty dawać. Niestety spółdzielnia się trzyma mocno i ręka rękę myje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Karpik wprowadza w błąd. Sytuacja Wooda i White nie była taka sama

Nigdzie nie napisałem, że sytuacja ich była taka sama. Zwróciłem tylko uwagę na zbieg okoliczności.

W dniu 7.11.2020 o 19:32, MarcusCamby napisał:

UFA jest. A Hawks są u mnie skresleni na pięć lat u wszystkich agentów.

BTW to nie były czasem Twoje słowa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

Nigdzie nie napisałem, że sytuacja ich była taka sama. Zwróciłem tylko uwagę na zbieg okoliczności.

Insynuujesz, ze Wood był przeze mnie w jakiś sposób źle potraktowany, co jest nieprawdą

To po prostu próba odwrócenia uwagi od tego jak źle się komponuje w twoim zespole i jak dużo większej roli oczekuje niż ta co dostanie w Dallas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MarcusCamby napisał:

A z Brooksem to będzie gruby skandal. On powinien napluć tangiersowi w twarz, a nie rabaty dawać. Niestety spółdzielnia się trzyma mocno i ręka rękę myje.

Masz znowu jakies urojenia z ta spoldzielnia. 
 

4 minuty temu, fluber napisał:

No k****. Podejmujesz gościowi który wprost mówi że zamierza na kolejnym kontrakcie zarabiać ponad 100 milionów, minimalny kontrakt na 5 sezon i jeszcze oczekujesz gratyfikacji od niego? 

To swietnie. Ja tez moge powiedziec, ze zamierzam dostac 100 milionowy kontrakt w nastepnej pracy, ale jednoczesnie znac swoja wartosc na rynku. Wykorzystanie opcji zespolu jest naturalne, a jak do tego dochodzi extension to wszelkie awantury o oszukiwanie zawodnika sa groteskowe. Jakie ma value, wszyscy juz widzielismy. Ozzy nie mogl za niego nawet picku w loterii zalatwic i to bylo swiezo po tych slynnych PO. Razem z ta opcja dostaje 60 milionow na 5 lat w mocnym teamie, nie wierze w to ze ktokolwiek da mu wiecej, a z topowych zespolow to juz na pewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, eMeS napisał:

Insynuujesz, ze Wood był przeze mnie w jakiś sposób źle potraktowany, co jest nieprawdą

To po prostu próba odwrócenia uwagi od tego jak źle się komponuje w twoim zespole i jak dużo większej roli oczekuje niż ta co dostanie w Dallas

Daj spokój, nic nie insynuuję, stwierdzam tylko fakt, że Wood był bezpośrednio zamieszany w sprawę White'a i ciągnie się za tym smrodek aż do dziś. 

U mnie pewnie by robił 18-10 na 65% TS grając przez cały czas w contenderze, pokazując się często w ESPN i TNT, u Ciebie robiłby pewnie 20-11 na 58% TS (liczby randomowe, ale każdy raczej kuma o co chodzi) i w tym roku walczyłby o pick w loterii, a w następnych latach się zobaczy. Ja mu proponuję lepszy kontrakt, Ty gorszy. Żeby mu się opłacało zostać w Hawks przez pełne 4 lata bez PO, to Wood musiałby uważać, że nie jest wart tej kasy, którą właśnie podpisuje, bo jeśli jest wart, to po 3 latach robi opt out i podpisuje kolejny długoletni kontrakt, żeby nie ryzykować kontuzji w roku czwartym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.