Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, january napisał:

Ogólnie waham się właśnie tylko przy extension Brooksa.

Bo uważam znając FAsow i finanse u nas, że za rok dostanie mniej. Powiem więcej- patrząc na FAsow i finanse u nas to raczej sowitej wypłaty by nie dostał.

Nie bardzo widzę tu opcje pod tytułem odrzuca extension i normalnie gra sobie na niewolniczej umowie w Miami jakby nigdy nic.

Nie wiem która narrację wybrać- czy taką że Heat się z nim dogadali na te 55/5 w korzystnej dla siebie strukturze, czy taką że on po podjęciu opcji przez Miami obraził się na klub i nie zagra tam w przyszłym sezonie robiąc z marszu strajk.

Brooks w Rl NBA zgodził się półtora roku temu na 36/3 z renegocjacją ostatniego roku umowy , którą miał za minimum i dostał za nią 11 milionów. 

Czyli podsumowując. Brooks miał spadające 1,7 miliona minimum i dodał do tego na dwuletnim przedłużeniu dodatkowe 34,3 miliona dolarów. , czyli tak naprawdę wziął extension wynoszące 34/2

Tutaj ma klepnąć 57/4 półtora roku później po świetnych play-offach. On by półtora roku temu tego nie wziął, a teraz nawet nie ma o czym rozmawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ozzy110 napisał:

A i dzięki @Eld za nowy temat

Nie ma za co. Wydzieliłem z tamtego szablon i już oddane dwa głosy. 

1 godzinę temu, Alonzo napisał:

@Eld, że przy niejasnej ofercie rozpatrujemy ją na korzyść gracza. Tam chodziło o ilość lat u LBSa gracza, ale tu w sumie ten sam casus - tyle że to TK. 

5.34e

57 minut temu, człowiek...morza napisał:

czyli @Eld zrobil @LeweBiodroSmoka to samo co @Qcin_69 SlaKB z middeltonem?? xddd

W żadnym wypadku.

Ja po prostu nie mogłem więcej dać, a Qcin wtedy mógł i tu masz zasadniczą różnicę.

xddd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

Nie ma za co. Wydzieliłem z tamtego szablon i już oddane dwa głosy. 

5.34e

W żadnym wypadku.

Ja po prostu nie mogłem więcej dać, a Qcin wtedy mógł i tu masz zasadniczą różnicę.

xddd

no nie, bo zasadnicza kwestia jest taka, ze zlozyliscie nielegalne oferty przez lbs i slakb zostali z niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga w real nba gm nop Grifin mogl zostawic za minimum  Wooda do Ziona. Zamiast tego go zwolnil, zostawiajac zdaje sie Okafora, Favorsa (oba z gory slabe fity).

A plakal ze nie dostał kredytu za mistrza w cavs.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Qcin_69 napisał:

jaja to są ze właśnie Karpik pisze ze 190/4 to niewiele więcej niż 140/4 bo podatki w Telsasie niższe xddd 

Jaja to są, że masz problem z przeczytaniem prostej oferty dla zawodnika w internetowej patogierce. Xddddddd

20 minut temu, eMeS napisał:

Murray już udowodnił jak skuteczny jest w pnr, nie wiem jaki sens ma tego negowanie

Nie wiem jaki sens ma takie pisanie, nigdzie nie piszę, że Murray jest nieskuteczny na pnr. Jest po prostu dużo gorszym kreatorem od Younga i w dodatku jest kontuzjowany. 

23 minuty temu, eMeS napisał:

No i bardzo dobry przykład - Collins też potrzebuje swojego Capeli, bo inaczej Atlanta dostaje bęcki z tyłu. Wood jest lepszy w D od JC IMO, ale wrzucanie mu Ziona wymusza na nim łatanie błędów w obronie, a Wood chciałby raczej świecić w ofensywie. Nie robie z niego kaleki, zrobil mocny progres i jestem dumny ze mu w tym pomoglem (:D), natomiast w Dallas oczywiste jest, ze bedzie pelnil funkcje 3 opcji za mlodymi gwiazdami (jak nie dalszej bo jeszcze jrue dochodzi), a to dzieki ofensywie zarabia te pieniadze teraz. Jak go odciąć od możliwości prezentacji swoich najlepszych skilli to logiczne, ze odbije sie to na nim finansowo w nastepnym kontrakcie.

A u Ciebie ten Wood ma takiego Capelę? :)

Ja po podpisaniu Wooda będę miał jeszcze wolną gotówkę na wzmocnienia jakby co. Inna sprawa, że Zion nie będzie całą karierę słabym obrońcą, już pod koniec poprzedniego sezonu nim nie był, ale nikt nie ogląda Pels, więc łatwo się powtarza utarte stereotypy. Piątka Trae-Jrue-Bridges-Zion-Wood to świetnie zbalansowany zespół, trudny matchup dla każdego, a Wood może tu dodatkowo korzystać w ataku, oprócz świetnego Trae na pickach będzie mógł korzystać z gravity jakie daje Zion i Jrue, obecność Ziona dodatkowo sprawi, że to nie Wooda będzie kryć najlepszy wysoki obrońca, więc Wood będzie miał łatwiej. Prosta zależność - łatwiej się gra grając w lepszym zespole, dlatego najlepsi chcą grać z najlepszymi.

Poza tym DeAndre Ayton się nie zgodzi, że pieniądze się zarabia na grze w ataku. Wysocy je zarabiają, jeśli są 2-way players i są grywalni w PO. U Ciebie Wood może nawet nie powąchać PO przez cały kontrakt, u mnie ma z marszu zapewnioną grę o tytuł. 

36 minut temu, eMeS napisał:

LOL, 18 w 4 roku, za to 23 w pierwszym. Dostaje tyle samo kasy co u Ciebie :P Pozyskałem go, bo widziałem w nim potencjał na franchise playera i u mnie ma ten status. Wood miał w tym sezonie 25,9% USG Young 33% Zion 28,8 Jrue 22%. No komuś tu trzeba bedzie ograniczyc gałę i stawiam na to, że Wood będzie głownie rozciagal gre stojac za linia 3pt, a atak głownie bedzie przechodzil prze Trae i Ziona 

Jeśli będzie all-starem tak jak obaj mamy nadzieję, to nie dostanie tyle samo kasy u Ciebie, bo będzie grał w czwartym roku za 18 mln, a u mnie zrobi opt out i podpisze za 30+.

Fajnie, że wiesz lepiej ode mnie jak Wood będzie wykorzystywany w Mavs, ale ja już o tym pisałem. On ma być głównym wysokim do grania picków, Zion to point forward, który też gra z piłką w ręce, więc oni we dwóch mogą pięknie niszczyć frontcourty przeciwników, bo trudno nie wykorzystywać też tego jak szybki i dobry z piłką jest Wood. Tutaj raczej każdy solidarnie zmniejsza ilość swoich rzutów. Trae u mnie nigdy by nie miał 33% USG, podobnie Zion, oni od 2 lat grają razem i się dzielą zadaniami w ataku. A o Trae już w jego rookie season pisałem, że u mnie gra więcej bez piłki niż w real 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brooks te swoje 35/3 w rl podpisał po tym jak przez 1,5 miesiąca był w niezłym gazie, a chwilę po extension forma niestety zjechała, to tak dla przypomnienia :)

Obecna oferta tangiersa sama w sobie nie jest zła, ale gryzie trochę ten dodatkowy rok gry za minimum, dlatego człowiek się zastanawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Brooks te swoje 35/3 w rl podpisał po tym jak przez 1,5 miesiąca był w niezłym gazie, a chwilę po extension forma niestety zjechała, to tak dla przypomnienia :)

Obecna oferta tangiersa sama w sobie nie jest zła, ale gryzie trochę ten dodatkowy rok gry za minimum, dlatego człowiek się zastanawia. 

Spadłą mu skuteczność, choć po extension zdobywał więcej punktów. Nie ulega jednak wątpliwości, ze ten sezon miał lepszy niż poprzedni, więc z jakiej paki będąc lepszym niż wtedy ma podpisać gorszą umowę niż w Rl NBA. I tu nawet nie wspominam o oscamowaniu,.

1 godzinę temu, Qcin_69 napisał:

 

My się mamy wczuwać w gracza, Kuzma miał się za maks playera :) 

To może pozwolę sobei na cytat z Brooksa, żebyś mógł się lepiej wczuć w gracza?

Cytat

 

"There’s a blueprint in order to make money or be in this league,” Brooks said. “You’re going to come in and you’re not going to be able to score like you did in college. There’s thousands of guys like that in this league. You’ve got to play defense, play hard as (expletive), and wait for your opportunity." 

I want to make generational money," he continued, "and if you’re able to score at a high rate and guard the best players, those are hard players to find. If you look up all those players, they’re either hall of famers or they made $100 million-plus. That’s all I’m trying to do.”

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ozzy110 napisał:

Faktycznie sprawdzilem poprzednie lata i jest git. Ale mógłbyś w argumentach napisać jaka to dokładnie kwota i jak wygląda ta umowa.

A i dzięki @Eld za nowy temat

A @ozzy110 jeszcze jedno - ustawiłem automatyczną datę zamknięcia się tematu, tak więc Rada ma pewność, że nikt nie odda głosu po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Spadłą mu skuteczność, choć po extension zdobywał więcej punktów. Nie ulega jednak wątpliwości, ze ten sezon miał lepszy niż poprzedni, więc z jakiej paki będąc lepszym niż wtedy ma podpisać gorszą umowę niż w Rl NBA. I tu nawet nie wspominam o oscamowaniu,.

Ta umowa nie jest gorsza niż w rl, tylko przez jego pierwszy kontrakt tutaj, podpisana za późno. Bo gdyby nie ten rok na minimum to myślę, że te prawie 57/4 większość by klepnęła spokojnie, a tak będą się zastanawiać. 

Miał lepszy sezon to fakt, ale trochę prawdy w tym co tangiers pisał jest, że mało kto Grizzlies oglądał. Ja na przykład już dawno temu mówiłem, że to byłby bdb gracz do contendera i w sumie chyba nawet przekonałem tangiersa, żeby go wziął. Progresu w defensywie się spodziewałem i też pisałem to kiedyś tangiersowi. 

Ile jest warty wg Ciebie Dillon? Ja uważam, że mógł dostać więcej, ale też nie jest złe 57.7/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Braveheart22 napisał:

Ta umowa nie jest gorsza niż w rl, tylko przez jego pierwszy kontrakt tutaj, podpisana za późno. Bo gdyby nie ten rok na minimum to myślę, że te prawie 57/4 większość by klepnęła spokojnie, a tak będą się zastanawiać. 

Miał lepszy sezon to fakt, ale trochę prawdy w tym co tangiers pisał jest, że mało kto Grizzlies oglądał. Ja na przykład już dawno temu mówiłem, że to byłby bdb gracz do contendera i w sumie chyba nawet przekonałem tangiersa, żeby go wziął. Progresu w defensywie się spodziewałem i też pisałem to kiedyś tangiersowi. 

Ile jest warty wg Ciebie Dillon? Ja uważam, że mógł dostać więcej, ale też nie jest złe 57.7/4

Dla mnie Dillon wart jest 70/4 easy, ale to i tak nie ma znaczenia. Wcielamy się w gracza (np. Oladipo rok temu dostał bardzo dobrą ofertę, ale skoro jest kretynem, to jej nie wziął. Kuzma mówił o maxie, więc nie wziął mojego extension, które było lepsze niż podpisał umowę w Rl NBA, Kennard odrzucił u mnie 40 milionów dolarów, bo w RL dostał lepsze extension itd. i nagle głosujemy jakbyśmy w ogóle zmieniali zasady. Ja nie znam przypadku, żeby gracz w RL NBA wziął extension ponizej aktualnej wartości), który w Rl NBA mówi, że robi wszystko, by zarabiać ponad 100 milionów, a tu GM podejmuje jego team option za minimum i rzuca mu 57 milionów za rok. Ja nie wiem, jak tu w ogóle można rozważać głos na tak, nie mówiąc już o rzeczywistym zagłosowaniu.

9 minut temu, Braveheart22 napisał:

Ta umowa nie jest gorsza niż w rl, tylko przez jego pierwszy kontrakt tutaj, podpisana za późno. Bo gdyby nie ten rok na minimum to myślę, że te prawie 57/4 większość by klepnęła spokojnie, a tak będą się zastanawiać. 

Rok temu w Rl NBA extensions klepnęli Annunoby za 72/4, White za 70/4, Kennard za 56/4, czy Fultz na 50/3. Gracze formatu Brooksa nie biorą w RL NBA takiche extensions, no nigdy ich nie biorą, przy extension dajesz graczowi zawsze wiecej niż jest aktualnie warty. A tutaj gościu dostaje mniej niż jest warty teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Dla mnie Dillon wart jest 70/4 easy, ale to i tak nie ma znaczenia. Wcielamy się w gracza (np. Oladipo rok temu dostał bardzo dobrą ofertę, ale skoro jest kretynem, to jej nie wziął. Kuzma mówił o maxie, więc nie wziął mojego extension, które było lepsze niż podpisał umowę w Rl NBA, Kennard odrzucił u mnie 40 milionów dolarów, bo w RL dostał lepsze extension itd. i nagle głosujemy jakbyśmy w ogóle zmieniali zasady. Ja nie znam przypadku, żeby gracz w RL NBA wziął extension ponizej aktualnej wartości), który w Rl NBA mówi, że robi wszystko, by zarabiać ponad 100 milionów, a tu GM podejmuje jego team option za minimum i rzuca mu 57 milionów za rok. Ja nie wiem, jak tu w ogóle można rozważać głos na tak, nie mówiąc już o rzeczywistym zagłosowaniu.

Rok temu w Rl NBA extensions klepnęli Annunoby za 72/4, White za 70/4, Kennard za 56/4, czy Fultz na 50/3. Gracze formatu Brooksa nie biorą w RL NBA takiche extensions, no nigdy ich nie biorą, przy extension dajesz graczowi zawsze wiecej niż jest aktualnie warty. A tutaj gościu dostaje mniej niż jest warty teraz. 

No mówię. Ja wyceniam Trenta na te 70 mln a chłop jest jednak gorszy od Brooksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OG był nieosiągalny nawet za 3x1rd a Brooks mimo wszystko długo dostępny za 1rd late. Trochę inny rytm karier tych graczy. I to w nba tez się liczy. Brooks po prostu u nas miał dużo gorsza „karierę” 

Nasza gra odchodzi od rl wydarzeń czasem. Stad u nas mimo wszystko to niezła oferta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tangiers napisał:

Julius Randle dostal 1 oferte w calej turze, a teraz slysze, ze Brooks ma odrzucic ponad 50 milionow gwarantowanej kasy od TOP2 zespolu NBA z ostatnich 2 lat. To sa jakies jaja. 

Pytanie mam takie. 

Jaki był powód, że zrobiłeś go UFA i dałeś Extension, zamiast zrobić go RFA i dać może nawet mniejszą ofertę, bo przecież byłoby mało ofert konkurencji i raczej niskie zainteresowanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tecu napisał:

Pytanie mam takie. 

Jaki był powód, że zrobiłeś go UFA i dałeś Extension, zamiast zrobić go RFA i dać może nawet mniejszą ofertę, bo przecież byłoby mało ofert konkurencji i raczej niskie zainteresowanie? 

Bo mam jakies dziwne poczucie obowiazku wobec Dipo i nie wiedzialem ile mu bede musial mu zaplacic. Chce zatrzymac obu, ale nie zamierzam dawac long term kontraktu dla Oladipo, wiec zakladam, ze krotki kontrakt moze miec sporo kosztowac. Rzeczywistosc byla jednak inna i Dipo ledwo znalazl zatrudnienie. O to wielka tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.