Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, shevcu napisał:

No nie wiem zakładam ze za rok dostanie 39-42 2+ 1 PO

Za rok dwie drużyny mogą być drużyny z morzem gotówki, a do tego rozczarowane brakiem gwiazd. Ja się nie zdziwię, jak w akcie rozpaczy, ktoś mu rzuci nawet cos w stylu 20 i 20 tak, aby choć trochę utrudnić życie Mavs 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MMM2121 napisał:

Za rok dwie drużyny mogą być drużyny z morzem gotówki, a do tego rozczarowane brakiem gwiazd. Ja się nie zdziwię, jak w akcie rozpaczy, ktoś mu rzuci nawet cos w stylu 20 i 20 tak, aby choć trochę utrudnić życie Mavs 

No tak, ale podejrzewam, że nie zdziwisz się również jak Collins takiej oferty nie dostanie, a ja chcę mu po prostu zaoferować już teraz pewne pieniądze przez 4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

No tak, ale podejrzewam, że nie zdziwisz się również jak Collins takiej oferty nie dostanie, a ja chcę mu po prostu zaoferować już teraz pewne pieniądze przez 4 lata.

Tylko jako młody gracz, da dużo większe szanse, ze mnie ktoś przepłaci/wystrzele z forma. 
Wielu młodych gracz na pewno dużo nauczył case DAR-a w tej grze 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karpik napisał:

No tak, ale podejrzewam, że nie zdziwisz się również jak Collins takiej oferty nie dostanie, a ja chcę mu po prostu zaoferować już teraz pewne pieniądze przez 4 lata.

Tak samo jak z Whitem :P Sota dała ile mogła, a nawet więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, eMeS napisał:

Jeszcze odnośnie tego vet min...

When a player has been in the NBA for three or more seasons, and is playing under a one-year, 10-day or Rest-of-Season contract at the minimum salary, the league reimburses the team for part of his salary -- any amount above the minimum salary for a two-year veteran. For example, the minimum salary for a two-year veteran in 2017-18 is $1,471,382, so for a ten-year veteran, with a minimum salary of $2,328,652, the league would reimburse the team $857,270. Only the two-year minimum salary is included in the team salary, not the player's full salary. They do this so teams won't shy away from signing older veterans simply because they are more expensive than younger veterans

Gdzieś w tym CBA FAQ jest coś innego napisane? Bo tutaj mowa tylko o jednorocznych, 10 - day i restofseason kontraktach

 

Powinno być, bo kontrakty 1+ 1 TO lub PO są normą dla weteranów ;) Właśnie pozyskałem Geralda Greena na dokładnie takim kontrakcie - u nas wykorzystał PO na drugi rok kontrakty minimalnego dla weteranów. a Ty ostatnio pozyskałeś Muscale na takim właśnie kontrakcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, karpik napisał:

Za rok będzie wysyp centrów na FA, więc nie jestem taki pewien czy Collins tyle dostanie kiedy będzie konkurował o kasę z Adamsem, Capelą, Lopezem, Favorsem, Drummondem, Horfordem i Gobertem.

 

Po tym jak rzuciłeś Dotsonowi ofertę poniżej jego QO, to wolę poczytać opinii lepiej orientujących się na rynku GMów.

Wysyp gotówki i centrów sporo. Wg mnie spokojnie ktoś mu rzuci 13-14 na rok by Ciebie sprawdzić choćby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ozzy110 napisał:

Czysto estetycznie zastanawiam się @Eld czemu oferty dla Dotsona, Browna i Diallo są jako extension. Tak dostałeś?

Nie takie dostałem, więc nie ma powodu aby cokolwiek z nimi robić. Generalnie miałem szablon przygotowany, lecz niestety do godziny 20:00 było 15 ofert. Połowy brakowało. Później jak ruszyła lawina to co trzydzieści sekund pikało mi, że otrzymano nową wiadomość, 3 GMów co 15 minut zmieniało zdanie i chyba każdy z nich mi po pięć poprawek wysłał, więc zmieniaj to, kasuj stare, wprowadzaj nowe...no i jakoś tak się rozsypało. Zależało mi na tym aby wrzucić Wam to punktualnie o północy więc już się nie bawiłem w poprawę tego, gdzie ostatnia oferta wpadła o 23:52. 

I dziękuję za słowa uznania dla mojej estetyki.

 

3 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Dałem dupy, zasnąłem o 20 z gorączka i się obudziłem o 2 lol. Ile kontrofert można zlozyc ??? 

Zdarza się Ronnie. Jeszcze pisałem do Ciebie w nadziei, że gdzieś tam zapodziałeś się na forum. Na szczęście masz jeszcze trzy kontroferty więc ich nie prześpij. Czas masz jak wszyscy na złożenie do jutra do 23:59. Pocieszę Cię, że nie byłeś sam któremu musiałem przypominać o tym, że należy cokolwiek wysłać. Było jeszcze dwóch innych GMów.

 

9 godzin temu, cvbe napisał:

A ja tu się dziwię,że Brown Jr więcej ofert nie dostał xD No już znając oferty nic więcej składał nie będę, trudno, nic się nie stało :)

Wybacz. Już tłumaczyłem się jak do tego doszło. Zgodnie z sugestią Januarego nie masz trzech, a cztery kontroferty.

 

Godzinę temu, shevcu napisał:

Poza Allenem  i Tatumem to wszystkie extension wyglądają blehhh, za rok powinni dostać więcej. 

ps. James dostał tez swoje, o nim zapomnialem

 

A OG Anunoby? :(

Wklejałem linki gdzie jego wycena to 60-70M, ale Ujiri nie da mu tego w tym offseason bo woli kisić zielone na maksa za rok. W pierwotnej wersji dawałem mu 80/5 ale, że oferta była źle rozpisana to w ramach przeprosin dołożyłem mu jeszcze 5M i finalnie otrzymuje 85/5 z player option.

A z tym oczopląsem to żałuj, że mnie nie widziałeś pomiędzy 20:00 a 24:00. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karpik napisał:

Patrząc pobieżnie, to na pewno Niang spada do IV tury, bo jest RFA i musi dostać minimum 2 lata bez opcji.

Zdecydowanie. Ze czterech GMów zaświadczy, że ich poprawiałem w tej kwestii że muszą być dwa lata gwarantowane. Ba! Nawet Koladerowi to tłumaczyłem ale w sprawie innego gracza. Jak ja tego nie wyłapałem? Nie wiem.

Niang ---> IV tura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Eld napisał:

Nie takie dostałem, więc nie ma powodu aby cokolwiek z nimi robić. Generalnie miałem szablon przygotowany, lecz niestety do godziny 20:00 było 15 ofert. Połowy brakowało. Później jak ruszyła lawina to co trzydzieści sekund pikało mi, że otrzymano nową wiadomość, 3 GMów co 15 minut zmieniało zdanie i chyba każdy z nich mi po pięć poprawek wysłał, więc zmieniaj to, kasuj stare, wprowadzaj nowe...no i jakoś tak się rozsypało. Zależało mi na tym aby wrzucić Wam to punktualnie o północy więc już się nie bawiłem w poprawę tego, gdzie ostatnia oferta wpadła o 23:52. 

I dziękuję za słowa uznania dla mojej estetyki.

 

Zdarza się Ronnie. Jeszcze pisałem do Ciebie w nadziei, że gdzieś tam zapodziałeś się na forum. Na szczęście masz jeszcze trzy kontroferty więc ich nie prześpij. Czas masz jak wszyscy na złożenie do jutra do 23:59. Pocieszę Cię, że nie byłeś sam któremu musiałem przypominać o tym, że należy cokolwiek wysłać. Było jeszcze dwóch innych GMów.

 

Wybacz. Już tłumaczyłem się jak do tego doszło. Zgodnie z sugestią Januarego nie masz trzech, a cztery kontroferty.

 

A OG Anunoby? :(

Wklejałem linki gdzie jego wycena to 60-70M, ale Ujiri nie da mu tego w tym offseason bo woli kisić zielone na maksa za rok. W pierwotnej wersji dawałem mu 80/5 ale, że oferta była źle rozpisana to w ramach przeprosin dołożyłem mu jeszcze 5M i finalnie otrzymuje 85/5 z player option.

A z tym oczopląsem to żałuj, że mnie nie widziałeś pomiędzy 20:00 a 24:00. 

Powiem tak. Być może pomylę się na Twoja korzyść drugi raz. Ale tak jak w przypadku Morrisa myśle ze OG dostanie w przyszłym roku lepsza kase i jako on sam jestem w stanie zaryzykować bo wierze ze mogę dobić 90-100 na 5 lat.

Ale oczywiście mogę się strasznie pomylić w tym zakresie :)

51 minut temu, karpik napisał:

No i na taką odpowiedź liczyłem, dzięki. W takim razie 54/3+PO uważałbyś za dobrą ofertę dla Collinsa w IV turze?

To jest 18 na rok w co jestem wstanie uwierzyć i bym klepnął :) to jest więcej niż Allen dostał teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marc Gasol ma w zasadzie 3 konkretne propozycje. Minima od LAL/NYL  laduja do kosza.
 

Zostaja Miami, Denver i Mavs. Dwa pierwsze zespoly to contenderzy, Mavs dopiero aspiruja. Miami i Denver nigdy nie wyrzucili Marca po kontuzji(LAL), ani nie zwolnili jego brata(Knicks). Na ten moment wybor jest pomiedzy 2 zespolami: Heat i Denver(Karpik musi zmienic jeszcze to paskudne TO u Marca), ale u mnie jest wiecej Europejczykow, co tez moze miec wplyw na decyzje Marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Chciałem złożyć ofertę Gasolowi bo uważałem że zasługuje na ofertę w granicach 12/13mln na rok. Po dłuższej analizie postanowiłem umożliwić mu trafić do mocnej drużyny dlatego wam odpuściłem. Czekam na rzeczowe argumenty ale póki co w cuglach wygrywa Denver. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, shevcu napisał:

Powiem tak. Być może pomylę się na Twoja korzyść drugi raz. Ale tak jak w przypadku Morrisa myśle ze OG dostanie w przyszłym roku lepsza kase i jako on sam jestem w stanie zaryzykować bo wierze ze mogę dobić 90-100 na 5 lat.

Ale oczywiście mogę się strasznie pomylić w tym zakresie :)

Dziękuję.

Chciał bym jeszcze dodać, że oddałem za niego Sabonisa który później okazał się all-starem co też pokazuje, jaką wiarą go obdarzam. Dodatkowo - nie skłamię jak napiszę, że z 10 GMów o niego pytało i padały naprawdę bardzo dobre oferty i każdą sukcesywnie odrzucałem. SGA-OG-Nurkić - oni wszyscy się przekonali po sukcesywnie odrzucanych przeze mnie ofertach, że są trzonem tej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, shevcu napisał:

To jest 18 na rok w co jestem wstanie uwierzyć i bym klepnął :) to jest więcej niż Allen dostał teraz

Nie jest, to jest 13,5/rok.

Jeszcze dziwna sprawa z Troyem Brownem, nie wiem jakim cudem się tu znalazł @cvbe (tzn chyba wiem, bo widzę go w tabelce FA), ale on jest normalnie pod kontraktem w Raptors.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karpik napisał:

Nie jest, to jest 13,5/rok.

Jeszcze dziwna sprawa z Troyem Brownem, nie wiem jakim cudem się tu znalazł @cvbe (tzn chyba wiem, bo widzę go w tabelce FA), ale on jest normalnie pod kontraktem w Raptors.

 

Kilka stron wcześniej - jakoś pisane po północy masz moje wyjaśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Eld napisał:

Dziękuję.

Chciał bym jeszcze dodać, że oddałem za niego Sabonisa który później okazał się all-starem co też pokazuje, jaką wiarą go obdarzam. Dodatkowo - nie skłamię jak napiszę, że z 10 GMów o niego pytało i padały naprawdę bardzo dobre oferty i każdą sukcesywnie odrzucałem. SGA-OG-Nurkić - oni wszyscy się przekonali po sukcesywnie odrzucanych przeze mnie ofertach, że są trzonem tej drużyny.

Co jest tylko argumentem za tym, żeby extension odrzucił, bo jak widać jest nim duże zainteresowanie na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.