Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Braveheart22 napisał:

O takich rzeczach się pisze na forum jeszcze przed głosowaniem (konkrety!!! :)). Wtedy można dyskutować i się zastanawiać, czy to rzeczywiście nie byłaby realna opcja, bo być może w ciągu FA udałoby się stworzyć na Brooklynie silny zespół, gdzie w dodatku AD byłby główną twarzą organizacji. 

Jest coś takiego jak tajemnica handlowa to po pierwsze, a po drugie to negocjacje rozpoczęły się wczoraj późnym wieczorem więc co, miałem blefować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

Winslowa tak jak kiedyś Pope tylko wyrównałeś, bo ktoś inny dał im ofertę, a szkoda Ci było ich odejścia za darmo :)

O Lillardzie nie chce mi się szukać twoich esejów, jak mówiłeś, że to twój drugi najbardziej wymarzony gracz obok Stefka Curry.

A prawdę obaj znamy, a tu tylko stosujesz swoje PRowe sztuczki :)

@BMF Ja nie uważam, by Markieff czy tym bardziej Wes Matthews brali jakieś paycuty. Wszędzie mieli podobne gówno na stole, więc po prostu wybrali najlepszy klub/miasto do życia/szanse na pierścień.

Nie jest prawda co piszesz, Winslow nie był wyrównywany, dostał najwyższa ofertę od Minnesoty :) 

KCP był wyrównany i to był błąd od początku ale wtedy jeszcze nie ogarniałem gry bo dołączyłem tydzień wcześniej z zerowa wiedza o CBA  :) 

Lillard był w top5 grajków których chciałem bo to był to 3 gracz który samodzielnie wprowadzi Cię do PO, ale w tym roku Sota nie chce grać w PO, tylko zdobyć tytuł, stad ruchy takie a nie inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tecu napisał:

Nie, nie są. Mi wystarczy, że napiszesz, że takie same jak w realu Mitchell (których de facto nie znamy) a Ty wyskakujesz z 26% za 3 team i idziesz w zaparte. Simmons dostał za ten 3 team 28, to ja też poproszę 26, bo to są takie same kontrakty. Poprzesz mnie? Czy napiszesz, że chcę oskubać gracza? 🤨

Te% z all NBA są negocjowalne. Mi chodziło o to że ja nie miałem możliwości ich negocjować a Ty próbujesz. 

I pamiętaj, że liczby nie mają znaczenia, liczy się salary cap z przyszłego roku. 

Tylko tyle i aż tyle. Ale i tak bzdury piszę. 

Logika nakazuje dać takie same bonusy graczowi jakie dostał w realu. Jak w rl Simmons dostał 28% a Ty mu chcesz dać 25% - to naturalnie skubiesz go. :)

Możliwe że masz rację z Mitchellem - te % które nspisałem wydają się dość logiczne, ale i tak dałbym mu tyle ile dostanie w rl.

Z godzinę szukałem szczegółów jego kontraktu i tylko u Marks znalazłem ile za 25% a ile za 30%

I nie, nie piszę bzdur. Czym innym jest pomylenie się przy zawiłościach kontraktowych, a czym innym odbieranie graczowi bonusów finansowych przy ewentualnych wzrostach płac.

Inna sprawa to czy gracze tacy są u nas doceniani odpowiednio - bo jak mają dostawać jakieś bonusy to powinno się to też przekładać na odpowiednie docenienie ich teamu u nas.

Dlatego pomimo zawiłości z tym związanych wybieranie graczy do ASG czy 1,2,3 piątki All NBA Team jest pomysłem wartym rozważenia.

edit. Sorrki Tecu - na końcu Twojej wypowiedzi źle przeczytałem, że to ja piszę bzdury :)

 

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kolader napisał:

Jest coś takiego jak tajemnica handlowa to po pierwsze, a po drugie to negocjacje rozpoczęły się wczoraj późnym wieczorem więc co, miałem blefować?

Rozumiem. No, ale w sytuacji walki o AD powinieneś być już wcześniej przygotowany, czyli przed głosowaniem masz ugadany deal, ale w takiej formie, że wchodzi on w życie, tylko wtedy, jeśli AD z Tobą podpisze. I o tym na forum nas informujesz. Wtedy można myśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MarcusCamby napisał:

Siakam dostał player option od Nets @Eld

Czemu to nie jest uwzględnione?

 

Musiałem po prostu przegapić. 

Pierwszy raz dzisiaj zakładałem szablon pod głosowanie. Dwa błędy wyłapał January, jeden Karpik i jeden Ty.

9 graczy, 4 błędy. Niezła średnia. Dobrze rokuje na przyszłość i II turę. Popisałem się jak PG13 w playoffs.

Lepiej, żeby @ozzy110 to nadal robił.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Braveheart22 napisał:

Rozumiem. No, ale w sytuacji walki o AD powinieneś być już wcześniej przygotowany, czyli przed głosowaniem masz ugadany deal, ale w takiej formie, że wchodzi on w życie, tylko wtedy, jeśli AD z Tobą podpisze. I o tym na forum nas informujesz. Wtedy można myśleć :)

Nie byłem przygotowany bo nie miałem pojęcia że którykolwiek z as będzie dostępny a co dopiero ss. Tak, nie sprawdziłem rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kolader napisał:

Nie byłem przygotowany bo nie miałem pojęcia że którykolwiek z as będzie dostępny a co dopiero ss. Tak, nie sprawdziłem rynku

No to masz dobry moment na rozpoczęcie rozmów :) najlepiej podkranij kogoś z mojej konferencji 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MMM2121 napisał:

Ale przecież u nas w rok każda druzyna może zmienić oblicze. 
 

Dallas rusza swoimi młodymi gwiazdami i z miejsca mogą sprowadzić topowych graczy. 

A może kolejność powinna być taka, że najpierw Karpik rusza swoje młode gwiazdy, a potem dopiero rości sobie prawa do topowych wolnych agentów?

Wyobrażacie sobie sytuacje, że Presti dzwoni teraz do Giannisa i mówi mu "No siema! Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Fransisco! Podpisz Giannis kontrakt, my tu mamy tyle assetów, że po twoim podpisie je ruszymy i pozyskamy Ci gracza do gry". Grek by po takiej informacji skreślił klub z miejsca. Niestety wielu tu jest takich GMów z takim podejściem i błędnie są uważani za topowych w naszej grze. Próbują wykorzystać, że nie ma u Nas presji kibiców i właścicieli na wynik pozorując ruchy.

Najpierw się ściąga gracza. Potem możesz uderzać po topowego agenta.

Karpik jest dla mnie w żaden sposób niewiarygodny. Gra w BeGM już 3,5 sezonu i tylko rozdrabnia assety na dalsze. ZERO wzmocnień. To nie jest Mavs Carlisle czy tym bardziej Mavs Cubana. To jest Mavs Karpika, miałkie i nie wzbudzające za grosz sympatii, a już zwłaszcza wśród wolnych agentów.

Podsumowanie:

Jaylen Brown - No-brainer. Nie ma tu powodu, by Brown chciał opuszczać Rockets dla gorszych klubów.

Anthony Davis - Człowiek morza zapracował sobie na zaufanie swoimi osiągnięciami, by Davis chciał tu podpisać dwuletni kontrakt i potem upomnieć się o extra wypłatę. Ma wsparcie Irvinga i Leonarda, a klub okazał mu duże zaufanie inwestując w Niego.

Pascal Siakam - Siakam rok temu głośno domagał się extension, a Longer go zbagatelizował, licząc może po cichu, że wartość spadnie lub bał się przepłacenia. Skoro klub mu zaufania nie okazał, on nie powinien się odwdzięczać teraz i brać opcji bez player option. Zwłaszcza, że Longer przyzwyczaił już Nas do myślenia "2 runda PO to żaden sukces", więc zawodnik nie może być pewny przyszłości w klubie. Lepiej kontrolować sytuacje i mieć możliwość ucieczki.

Brandon Ingram - Rok temu próba powtórzenia stealu z Russellem, teraz brak player option. Słabo. Ingram niezadowolony i daje temu jasny sygnał.

Jamal Murray - Wieść o okradzeniu Derricka White na kilkanaście baniek odbiła się szerokim echem w środowisku graczy. Wielu wolnych agentów nie odbiera nawet telefonów z Atlanty. Murray chce dać klubowi szanse, ale wolałby kontrakt na cztery lata. Oferta z Mavs i wyrównanie to kompromis.

Donovan Mitchell - Chciałby player option, ale może doceni mentorowanie Haslema i po podwyższeniu dogadanej wstępnie oferty zgodzi się przyjąć extension. Aczkolwiek lekki niesmak pozostanie.

Giannis - Dobra rada dla @SlaKB. Niech Ci forumowy doradcy jasno powiedzą kogo masz kupić, by podpisać to extension. Ty już na wariata szukasz wzmocnień, a oni potem wymyślą Ci nowe bajki, bo go nie klepnąć. Przerabiałem to z Davisem w Pels. Jak przyszedł w RL NBA Cousins to słyszałem, że Davis klepnie jak dostanie gwiazdę. Jak dostał gwiazdy to usłyszałem, że potem nie ma perspektyw ( spójrz jak rywale atakują Knicks ). Ja czekam na decyzje z RL NBA, ale skłaniam się ku tak. Długo prowadziłeś to Bucks dużo lepiej niż dzieje się to w rzeczywistości. Ja takie rzeczy pamiętam.

Damien Lillard - Nie i tyle. Nic nie przemawia za tak. Na FA co innego.

CJ McCollum - W RL NBA dostał 5-letni kontrakt. U Nas ledwie trzy. Powinien domagać się, chociaż czteroletniego kontraktu. Longer znowu kombinuje. Za rok na FA musiałby się stać kataklizm, by ktoś mu nie dał czterech lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Ty @MarcusCamby na Davisa bardziej głosujesz, żeby nikt go z FA ewentualnie nie pobrał i nie połączył z Giannisem (stąd i taka sugestia na FA) niż na to co mu się faktycznie bardziej opłaca, a zawsze piszesz o interesie gracza. Mogę się mylić, ale tak czytając Twój post między wierszami to raczej głosujesz przeciwko potencjalnemu superteamowi w Dallas / gdziekolwiek indziej np. na Brooklynie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

Mam wrażenie, że Ty @MarcusCamby na Davisa bardziej głosujesz, żeby nikt go z FA ewentualnie nie pobrał i nie połączył z Giannisem (stąd i taka sugestia na FA) niż na to co mu się faktycznie bardziej opłaca, a zawsze piszesz o interesie gracza. Mogę się mylić, ale tak czytając Twój post między wierszami to raczej głosujesz przeciwko potencjalnemu superteamowi w Dallas / gdziekolwiek indziej np. na Brooklynie :P

W Knicks ten superteam przecież Davis ma, a w Mavs ( czemu akurat tam? ) to dopiero może mieć przy wielu sprzyjających okolicznościach.

Przykład RL OKC z Giannis nie dał do myślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

 

Przykład RL OKC z Giannis nie dał do myślenia?

Równie dobrze Giannis może się dogadać z dwoma innymi gwiazdami: "ej patrzcie, mają puste salary, wszystkie picki tego świata, assety, ogarniętego GMa, więc o wzmocnienia nie będzie trudno oraz jednych z najlepszych kibiców w NBA. Let's go there!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

W Knicks ten superteam przecież Davis ma, a w Mavs ( czemu akurat tam? ) to dopiero może mieć przy wielu sprzyjających okolicznościach.

Przykład RL OKC z Giannis nie dał do myślenia?

No Twój przykład odnosił się chyba co do tego jakby miał wybrać Dallas teraz, a że teraz NYK są lepszą opcją to po prostu fakt, ja nie widzę jednak na razie interesu Davisa oraz Giannisa w tym, zeby jeden dał dłuższy deal niż 1+1, a drugi podpisał supermaksa w tym momencie.

Nawet RL Davis jeśli podpisze dłuższy kontrakt to zrobi to w zespole, w którym w tym seoznie wybrał mistrzostwa i gra sobie z GOATem, a nie w zespole, w którym w tym seoznie odpadł w Playoffs w 2 rundzie ;) 

1 minutę temu, Eld napisał:

Równie dobrze Giannis może się dogadać z dwoma innymi gwiazdami: "ej patrzcie, mają puste salary, wszystkie picki tego świata, assety, ogarniętego GMa, więc o wzmocnienia nie będzie trudno oraz jednych z najlepszych kibiców w NBA. Let's go there!"

No w sumie Davis i Giannis na luzie mogliby się dogadać i np. razem dołączyć do Clippers w LA za rok jeśli chcieliby grać razem koniecznie :P Tu zakładając znaczenie rynku to Clippers i Nets byliby kandydatami.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucas napisał:

Nawet RL Davis jeśli podpisze dłuższy kontrakt to zrobi to w zespole, w którym w tym seoznie wybrał mistrzostwa i gra sobie z GOATem, a nie w zespole, w którym w tym seoznie odpadł w Playoffs w 2 rundzie ;) 

Teoretycznie to ja mógłbym idąc narracją Karpika powiedzieć, że Lakers w RL NBA nie mają perspektyw, bo oddali wszystkie możliwe picki sześć lat w przód, młode assety oddali za właśnie Davisa, a sam LeBron ma 36 lat.

To jakie perspektywy mają Lakers za np. 3 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucas napisał:

No w sumie Davis i Giannis na luzie mogliby się dogadać i np. razem dołączyć do Clippers w LA za rok jeśli chcieliby grać razem koniecznie :P Tu zakładając znaczenie rynku to Clippers i Nets byliby kandydatami.

No, na pewno bym zagłosował na "tak" bo rynek. To ostatnia rzecz jaką powinniśmy brać pod uwagę w beGM bo jest po prostu krzywdząca dla small marketów, Bucks, Wolves czy Denver wliczając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Teoretycznie to ja mógłbym idąc narracją Karpika powiedzieć, że Lakers w RL NBA nie mają perspektyw, bo oddali wszystkie możliwe picki sześć lat w przód, młode assety oddali za właśnie Davisa, a sam LeBron ma 36 lat.

To jakie perspektywy mają Lakers za np. 3 lata?

Przecież to samo pisałem gdzieś 3 dni temu :P sytuacja Knicks jest znacznie lepsza niż rl Lakers przecież ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Teoretycznie to ja mógłbym idąc narracją Karpika powiedzieć, że Lakers w RL NBA nie mają perspektyw, bo oddali wszystkie możliwe picki sześć lat w przód, młode assety oddali za właśnie Davisa, a sam LeBron ma 36 lat.

To jakie perspektywy mają Lakers za np. 3 lata?

Tego możemy się dowiedzieć np. w przyszłym roku, jeśli udałoby im się do LeBrona i Davisa dołozyć Giannisa co przeciez jest mozliwe to mieliby perspektywy całkiem przyjemne, a i IRL łatwiej niż u nas dogadać jakieś zniżki zarówno wśród gwiazd, jak i rolesów.

Skoro Knicks mimo mistrzostwa nie utrzymali choćby Rubio w rosterze to czemu Davis miałby tu dać 2+1, a nie 1+1 gdy tego mistrzostwa nie ma i sytuacja na FA może być jeszcze trudniejsza niż była rok temu? RL Lakers to ogarniają Marca Gasola czy Keefa Morrisa po taniości, a u nas Knicks raczej tego nie zrobią, choć prędzej zagłosuję na Gasola w NYK niż w Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.