Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, człowiek...morza napisał:

W sprzeczności dlatego, że tak jak w realu powinniśmy poczekać, jaką Davis podpiszę umowę z Lakers. Ale widzę kolega stawia się w roli wyroczni i wie lepiej jaki kontrakt chce davis.

Biorąc pod uwagę jak bardzo roster Knicks poza Kyrie i Kawhi przypomina pustynię, to stawiając się w jego sytuacji wolę dać sobie furtkę, żeby w porę odejść z Knicks zanim będzie za późno. Zresztą pojawiają się doniesienia, że Davis zwleka z podpisem z LAL, bo czeka na decyzję Giannisa. U nas Giannis ma gorzej niż w realu. Z rok będzie kilka drużyn, w tym Mavs, które będą mieć miejsce na 2 maxy...

Co do tego, że Davis miał Knicks na swej liście,no spoko, chyba każdy topowy gracz ma ich w ostatnich latach na swej liście, a Knicks jak byli w dupie, tak są dalej. Jako smutny fan tego zespołu przyzwyczaiłem się, że jako zespół z big market, zawsze w mediach będą się pojawiać jako destynacja gwiazd i generować klikanie. Takie czasy.

1 godzinę temu, człowiek...morza napisał:

po 2 latach może sobie zrezygnować z PO i podpisać nową umowę (będzie 10-letnim veteranem i łapie się na wyższy kontrakt)

Równie dobrze może wziąć 1+1 i zobaczyć co zrobi GM, bo na razie poza Kyrie i Kawhi w rosterze Knicks nie ma nic, a w koszykówkę NBA gra się 5 na 5.

1 godzinę temu, człowiek...morza napisał:

po 2 latach może ustalić z Kyriem i Leonardem, że to ich ostatni run po mistrzostwo i wziąć PO (a Kyrie z Leonardem z owego PO zrezygnować)

Cały czas piszesz o Kyrie i Kawhi i jakoś dziwnym trafem nie wspominasz nic o reszcie zespołu. Pewnie dlatego, że nie będzie pieniędzy, żeby podpisać kogokolwiek sensownego.

1 godzinę temu, człowiek...morza napisał:

Z całym szacunkiem dla konkurentów z Dallas i Brooklynu, jako kluby nie są w żaden sposób konkurencyjni względem Knicks. Doceniam pracę, ale parę lat musicie jeszcze poczekać, żeby zbierać owoce z obranych przez siebie dróg

 

1 godzinę temu, człowiek...morza napisał:

Nie wiem szczerze co można by zrobić więcej (mam na myśli ruchy jakie podjąłem jako GM Knicks), żeby sytuacja była bezdyskusyjna. 

Z całym szacunkiem, ale jak na kogoś, kto dopiero w tym roku przeszedł 1. rundę to masz zbyt wysokie mniemanie o sobie, zwłaszcza, że w kontekście przyszłości Davisa nie ma większego znaczenia co zrobiłeś w przeszłości, a ważne jest jakie masz możliwości, by Knicks mieli mocny zespół za rok czy dwa. A tutaj sytuacja nie wygląda dobrze, zwłaszcza, że jako GM nie kojarzysz imion swoich zawodników oraz nie wiesz czy możesz Davisowi dać DPE czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, karpik napisał:

Za rok będzie kilka drużyn, w tym Mavs, które będą mieć miejsce na 2 maxy...

giphy.gif?cid=ecf05e4729t6ssd0qmzdgp2h1q

 

22 minuty temu, karpik napisał:

oraz nie wiesz czy możesz Davisowi dać DPE czy nie.

Już wie, że nie może, ale ani Davis ani CM nadal nie wiedzą dlaczego nie.

giphy.gif?cid=ecf05e47klxe48n8uhgjaob6sq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Ano @SlaKB tutaj potrzebne są zacne działania, Gallinari i Smart na trading bloku przykładowo są, a masz 3x1st roundery i 2xswapy do wydania z spadającymi umowami, zawalcz lepiej trochę o tego Greka:)

Kemba-Smart-Gallinari-Giannis-Brolo to bym extension tu wstępnie widział:)

A pewnie i coś lepszego można wykombinować, tak pomysłem pierwszym lepszym strzeliłem.

Czego by nie rzucił za Smarta, OKC i tak to przebijają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Mądrze negocjujesz :D 

@Principe gdyby nie to, że kogoś musiał podpytywać o te ciamajdy z OKC ( Nader/Ferguson/Diallo ), to pewnie już dawno miał by mnie na ignore. Ze cztery, może pięć razy startowałem po Smarta. Za każdym razem drzwiami w twarz. Dobrze, że zachowuję resztki rozsądku.

Tu już nie ma negocjacji. Dla OKC została postawiona zaporowa cena :(. Ale nie płaczę. Mam swojego Smarta. Okoro. Smart na początku kariery też rzucać nie umiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, january napisał:

Ano @SlaKB tutaj potrzebne są zacne działania, Gallinari i Smart na trading bloku przykładowo są, a masz 3x1st roundery i 2xswapy do wydania z spadającymi umowami, zawalcz lepiej trochę o tego Greka:)

Kemba-Smart-Gallinari-Giannis-Brolo to bym extension tu wstępnie widział:)

A pewnie i coś lepszego można wykombinować, tak pomysłem pierwszym lepszym strzeliłem.

Coś tam działam, nie wiem czy się wyrobie teraz, ale jak rozumiem w 2 etapie też mogę rzucić extension?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alonzo napisał:

Spisywałem ze Spotrac. Tam jest salary dokładnie rozpisane. :)

https://www.spotrac.com/nba/utah-jazz/donovan-mitchell-23608/

Ja znalazłem tylko, że no all NBA 25% a all NBA 30%. Możesz mi napisać skąd masz te 26% itd? Może źle szukam, ale o to mi dokładnie chodzi. Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

@Eld

1. Nie wklepałeś przy Jamalu Murrayu 4+1 PO, a taką reofertę dał Emes.

2. Przecież nie można zmieniać ofert extensions w reofertach (McCollum, Mitchell).

3. Skoro to są RFA to brakuje jednak (techniczna pierdoła przy tych akurat graczach, ale na przyszłość ważne) "Podejmuje QO" wraz z kwotą.

4. Brakuje kwot przy niektórych ofertach, co może być mylące.
 

Pierwszy raz robiłem szablon, więc pomyłki musiały się zdarzyć, ale nie chciałem aby ludzie czekali aż się Ozzy pojawi i to zrobi.

Ad. 1 - już poprawiam. Umknęło mi to.

Ad. 2 - też podmienię na te z ofert

Ad. 3. - Jak sam piszesz, że pierdoła to tego akurat nie poprawię, ale jeśli chcesz to Ty to możesz zrobić ze swoimi uprawnieniami i edytować mój post. Było by nawet dobrze bo z pewnością lepiej to zrobisz i szybciej, jak ja się będę zajmował pkt. 1 i 2 oraz ciągłym odpisywaniem na PM.

Ad. 4. - to samo co Ad. 3. Ty jesteś specjalistą od finansów. Ja od spraw technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ja pisałem w przypadku Mitchella, że można, ale chyba się rozpędziłem nieco, bo to de facto daje 4 oferty extension na offseason. Reoferta ma sens w przypadku FA, bo może paść kontroferta, a w przypadku extension nie ma takiej możliwości.

Widzę też, że Knicks serio się boją, że mogą stracić za rok Davisa, skoro komentarze były w większości sugerujące, że najlepszym rozwiązaniem byłoby 1+1, ale Knicks twardo stoją przy 2+1. Wyobrażacie sobie, że ktoś tak negocjuje z superstarem? Davis sygnalizuje, że chce 1+1 i zobaczyć co zrobi GM ze składem, a GM na to, że nie, Anthony, możemy Ci dać 2+1. To jest liga superstarów i to oni dyktują warunki, GMowie są od tego, żeby je spełniać, a z kranu w kiblu ma lecieć Johny Walker. Tymczasem GM Knicks zgrywa takiego pewniaka, że kompletnie bagatelizuje głosy za 1+1 i próbuje na siłę przepchnąć swoją pierwotną, gorszą ofertę.

Dlaczego to robi? Przecież gdyby Knicks byli takim doskonałym miejscem dla Davisa, to bez wahania zmieniłby to 2+1 na 1+1 i mógłby się zająć podpisywaniem brakujących 10 graczy do rosteru. CM jednak wie, że za rok Davis raczej będzie wolał zwiać i w związku z tym próbuje przeforsować, żeby zaklepać Davisa na 2 lata. Roster Knicks poza big3 to pustynia, a Irving nie jest gwarancją niczego, bo w ostatnich 3 latach tylko raz nie był połamany w PO, także to nie jest dobre miejsce na wiązanie się przez Davisa na dłużej biorąc pod uwagę jakie będzie mieć możliwości latem 2021 i okazję połączenia sił z Giannisem. 

Dlatego mam nadzieję, że CMowi nie uda się nikogo tu nabrać i albo zagłosujecie za odrzuceniem wszystkich umów albo ja go chętnie przygarnę w Dallas i wejdę w win-now mode zamieniając moje assety na graczy na już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz prosił bym Cię oraz wszystkich pozostałych o dodawanie też drugich, trzecich itd. miejsc w głosowaniu. Może i w pierwszej turze to nie będzie miało znaczenia, ale przy kolejnych liczba drugich miejsc może mieć znaczenie przesądzające. 

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Dość znamienne , ze 1+1 dla Davisa forsują głośnie osoby mające capspace za rok :) 

 

Nie tylko ja i Karpik, co choćby udowodnił Ignazz przed chwilą oddając swój głos. 2+1 od Knicks jest po prostu nie korzystne dla Davisa w tym momencie gdzie jest pustka w roosterze Knicks, ale zasługują oni na szansę stąd powinno być 1+1PO i klepiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.