Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo krytyki za te 2+1 Davisa tylko kontra na razie jest od Dallas i Nets. Sportowo może za 2 lata będą to lepsze opcje ale na dziś to chyba to big3 dałoby sobie czas w Nowy Jorku. Tam jest jeden z panów do wymiany ale c_m tego nie zrobi bo go za bardzo lubi :) sam się skłaniam bardziej ku temu 2+1 bo za dwa lata Davis będzie miał wszystko na stole i jak nie wypali to będzie mógł spokojnie odejść 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie No ja wiem ze CM zbyt lubiany nie jest za bycie aroganckim gburem, ale jakoś nie wydaje mi się żeby w rl NBA rozpatrywał oferty od Dallas (lepsze perspektywy Long term niż beGM Dallas) zamiast rl Lakers (gorsze perspektywy Long term niż rl Knicks). 
 

Davies na pewno zostanie w Knicks pytanie o strukturę kontraktu, czy to będzie 4+1 czy 2+1, czy tez 3+1 ale szansa na zostawienie Knicks na rzecz kogokolwiek w tym sezonie to jakieś 0,5%.

W ogóle ciekawe ze jak takie argumenty są podnoszone w tym roku to są rozważane a jak rok temu Minnesota przedstawiała takie same (i znacznie wiecej) w przypadku Duranta który mógł dołączyć do Lillarda,Bookera i Tatuma to byłem wyśmiewany :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, shevcu napisał:

Dużo krytyki za te 2+1 Davisa tylko kontra na razie jest od Dallas i Nets. Sportowo może za 2 lata będą to lepsze opcje ale na dziś to chyba to big3 dałoby sobie czas w Nowy Jorku. Tam jest jeden z panów do wymiany ale c_m tego nie zrobi bo go za bardzo lubi :) sam się skłaniam bardziej ku temu 2+1 bo za dwa lata Davis będzie miał wszystko na stole i jak nie wypali to będzie mógł spokojnie odejść 

Źle na to patrzysz :) To Davis może i powinien tu dyktować warunki. Także jeśli dla niego najlepsze jest 1+1, to Knicks mają mu dać 1+1 i koniec kropka. Jeśli NYK mu takiego kontraktu nie dadzą w I turze, to Davis może odrzucić wszystkie propozycje i przejść do II tury, gdzie Knicks będą mieć jeszcze jedną szansę na przedstawienie mu najlepszego dla niego kontraktu. To nie jest tak, że skoro nie dostał innej propozycji, to musi przyjąć 2+1 i jest pod ścianą. To Knicks są pod ścianą, bo muszą go podpisać na warunkach Davisa. Po to też została wprowadzona w tym roku opcja odrzucenia wszystkich propozycji, żeby zawodnik lepiej mógł kontrolować swoją przyszłość i nie był stawiany w sytuacji gdzie wybiera mniejsze zło. Dodatkowo wprowadzona została zasada, że przy maxach, drużyna może złożyć w reofercie propozycję krótszą. Zatem Knicks mogą mu dać jeszcze w I turze 1+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giannis w real dał jasny sygnał Bucks, że oczekuje wzmocnień jeśli ma zostać i Milwaukee od razu zareagowało. U nas jest sytuacja analogiczna, więc też w ten sposób to traktuję. Piłeczka jest po stronie Bucks, jeśli zorganizują mu lepszy support, to Giannis zostanie (jeśli podpisze w real). Na razie extension odrzuca, bo Bucks nie zrobili nic, aby poprawić zespół.

Jeszcze co do Davisa, to chciałbym zadeklarować, że w razie jego podpisania przechodzę w win-now mode i zacznę wykorzystywać assety, których mam mnóstwo, aby się wzmocnić na tu i teraz. Dalej pewnie 1+1 od Knicks będzie lepsze dla niego, ale 2+1 albo dłuższe umowy już moim zdaniem nie. 

@Alonzo popraw w reofercie Mitchella jego extension. Piszesz, że dajesz mu maxa, ale szczegółowa rozpiska lat w kontrakcie już na to nie wskazuje.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, karpik napisał:

Źle na to patrzysz :) To Davis może i powinien tu dyktować warunki. Także jeśli dla niego najlepsze jest 1+1, to Knicks mają mu dać 1+1 i koniec kropka. Jeśli NYK mu takiego kontraktu nie dadzą w I turze, to Davis może odrzucić wszystkie propozycje i przejść do II tury, gdzie Knicks będą mieć jeszcze jedną szansę na przedstawienie mu najlepszego dla niego kontraktu. To nie jest tak, że skoro nie dostał innej propozycji, to musi przyjąć 2+1 i jest pod ścianą. To Knicks są pod ścianą, bo muszą go podpisać na warunkach Davisa. Po to też została wprowadzona w tym roku opcja odrzucenia wszystkich propozycji, żeby zawodnik lepiej mógł kontrolować swoją przyszłość i nie był stawiany w sytuacji gdzie wybiera mniejsze zło. Dodatkowo wprowadzona została zasada, że przy maxach, drużyna może złożyć w reofercie propozycję krótszą. Zatem Knicks mogą mu dać jeszcze w I turze 1+1.

Zapomniałem o tej opcji odrzucenia wiec jeżeli może odrzucić to w jego wypadku 1+1 jest korzystniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, karpik napisał:

Jeszcze oferta Nets dla Browna jest nieważna. Każda ekipa ma 4 sloty i tylko te 4 są ważne. Proponuję dać Brownowi kontrofertę @kolader.

A nie miało być tak że wraz z okrojeniem liczby tur z 5 do 4 zwiększa się liczba maksymalnych slotów z 4 do 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karpik napisał:

Giannis w real dał jasny sygnał Bucks, że oczekuje wzmocnień jeśli ma zostać i Milwaukee od razu zareagowało. U nas jest sytuacja analogiczna, więc też w ten sposób to traktuję. Piłeczka jest po stronie Bucks, jeśli zorganizują mu lepszy support, to Giannis zostanie (jeśli podpisze w real). Na razie extension odrzuca, bo Bucks nie zrobili nic, aby poprawić zespół.

Jeszcze co do Davisa, to chciałbym zadeklarować, że w razie jego podpisania przechodzę w win-now mode i zacznę wykorzystywać assety, których mam mnóstwo, aby się wzmocnić na tu i teraz. Dalej pewnie 1+1 od Knicks będzie lepsze dla niego, ale 2+1 albo dłuższe umowy już moim zdaniem nie. 

@Alonzo popraw w reofercie Mitchella jego extension. Piszesz, że dajesz mu maxa, ale szczegółowa rozpiska lat w kontrakcie już na to nie wskazuje.

163 zamiast 158. Mój błąd bo podałem wskaźnik tegoroczny zamiast przyszłoroczny.

Dzięki za czujność. ;)

Odnośnie Davisa trochę jednak Ciebie nie rozumiem.. Z jednej strony proponujesz mu kontrakt, ale z drugiej chcesz z niego zrobić elitarnego, ale jednak roleplayera w Knicks niczym Bosh w Miami, czy Love w Cavs.

I to z gracza, który jest wg wielu top 5-7 w NBA i to podobno o jego dobro chodzi tu a nie Knicks.

Zwróćcie uwagę jak LeBron go dopieszcza w Lakers a tu GMowie którzy mają myśleć o dobrze Davisa dopieszczają zamiast niego Knicks..

Już nie zabieram głosu w tej sprawie. Swoje zdanie wyraziłem. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kolader napisał:

A nie miało być tak że wraz z okrojeniem liczby tur z 5 do 4 zwiększa się liczba maksymalnych slotów z 4 do 5?

Więcej slotów będzie w ostatniej turze. Szczegóły są w kalendarzu.

10 minut temu, Alonzo napisał:

Odnośnie Davisa trochę jednak Ciebie nie rozumiem.. Z jednej strony proponujesz mu kontrakt, ale z drugiej chcesz z niego zrobić elitarnego, ale jednak roleplayera w Knicks niczym Bosh w Miami, czy Love w Cavs.

Ja to piszę z perspektywy Davisa, który jest w prime i chce grać o tytuł. W Knicks miał na to największe szanse w zeszłym sezonie, ale nie wyszło. Czy zmiana teraz na Trae, Ziona i może jakaś jeszcze inna gwiazda zapewni mu w najbliższym roku lepszą możliwość gry o tytuł od Kyrie i Kawhi? Jestem realistą i szczerze wątpię. Natomiast wiele wskazuje na to, że za rok będę miał dwóch młodych all-starów i miejsce na dwa maxy plus masę dodatkowych assetów na wzmocnienia, a klasa FA będzie nieporównywalnie lepsza od tegorocznej. Na pewno spotykając się z Davisem w ten sposób bym z nim rozmawiał przekonując go, że mogę na niego czekać do przyszłego lata, a on może w tym czasie dać sobie jeszcze jedną szansę na walkę o tytuł w NYK. Jeśli jednak Knicks nie zgodzą się na 1+1, to ja bardzo chętnie przygarnę Davisa i zrobię wszystko, żeby zbudować wokół niego jak najlepszy zespół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał:

Więcej slotów będzie w ostatniej turze. Szczegóły są w kalendarzu.

Ja to piszę z perspektywy Davisa, który jest w prime i chce grać o tytuł. W Knicks miał na to największe szanse w zeszłym sezonie, ale nie wyszło. Czy zmiana teraz na Trae, Ziona i może jakaś jeszcze inna gwiazda zapewni mu w najbliższym roku lepszą możliwość gry o tytuł od Kyrie i Kawhi? Jestem realistą i szczerze wątpię. Natomiast wiele wskazuje na to, że za rok będę miał dwóch młodych all-starów i miejsce na dwa maxy plus masę dodatkowych assetów na wzmocnienia, a klasa FA będzie nieporównywalnie lepsza od tegorocznej. Na pewno spotykając się z Davisem w ten sposób bym z nim rozmawiał przekonując go, że mogę na niego czekać do przyszłego lata, a on może w tym czasie dać sobie jeszcze jedną szansę na walkę o tytuł w NYK. Jeśli jednak Knicks nie zgodzą się na 1+1, to ja bardzo chętnie przygarnę Davisa i zrobię wszystko, żeby zbudować wokół niego jak najlepszy zespół.

Davis nie jest jeszcze starzejącym się weteranem po 30tce który desperacko musi walczyć o tytuł mając tyle rzutów co Gobert rok temu i słuchać teorii Kyriego. To topowa Gwiazda, która dyktuje warunki przecież.

Mając perspektywę bycia 1 opcją w Dallas lub na Brooklynie wg Was wybiera zostanie 3 opcją za Leonardem i Irvingiem..

Właśnie mi uświadomiłeś że Davis z BeGM nie jest graczem top20-25 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako 1/29 Davisa chcę 1+1PO od Knicks i klepię, oraz obserwuję co robi móg GM. II rundę to ja miałem w RL Pels, albo jak bym został w beGM Kings to w Kings i po to samo przyszedłem do Knicks? C'mon.

Też początkowo miałem startować po Davisa dokładnie z taką samą narracją jaką daje Karpik, z tym win mode now, ale po dogłębnym zastanowieniu się, stwierdziłem, że w obliczu FA 2021 nie będzie miało to sensu bo i tak bym go teraz nie wygrał.

Mimo, że mój team ( o ile w tym roku przez mój zespół znów nie przetoczy się fala kontuzji ) wygląda na pewniaka do play-in i mam to co Davis lubi najbardziej, czyli dwóch solidnych centrów z jednej strony, a z drugiej strony skrzydła kandydata do all-D team w następnym sezonie ( OG ). No i perspektywa miejsca na drugiego maksa za rok dla kogoś z FA mogła by być dla niego zachęcająca. Poza tym już raz rozprułem zespół po drugą gwiazdę. Tym razem będę cierpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MMM2121 napisał:

Czy dallas ruszyło by kogoś z dwójki Zion/Trae, aby wzmocnić się na teraz? To w sumie najciekawsze pytanie z perspektywy AD @karpik

Wszystkie opcje są możliwe, ale na pewno nie brałbym graczy starszych od Davisa, a to dość mocno zawęża pole manewru. No i priorytetem jest możliwość dołożenia za rok drugiej gwiazdy z FA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karpik napisał:

Wszystkie opcje są możliwe, ale na pewno nie brałbym graczy starszych od Davisa, a to dość mocno zawęża pole manewru. No i priorytetem jest możliwość dołożenia za rok drugiej gwiazdy z FA ;)

Trzeba było położyć Trae Younga za Davisa, a nie teraz rzucać obietnice bez możliwej weryfikacji. 

Kolejny GM co tylko czeka na darmochę z FA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

A poważniej to Davis w RL spie*olił od Pels po tym jak wygrali loterię (Ziona), więc ciężko widzę narrację pod tytułem, iż akurat go ma utalentowana młodzież przekonać do przyjścia teraz czy za rok.

A czy kiedykolwiek jakiś topowy agent poszedł do młodzieży? 

Temat omawiałem już rok temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

A poważniej to Davis w RL spie*olił od Pels po tym jak wygrali loterię (Ziona), więc ciężko widzę narrację pod tytułem, iż akurat go ma utalentowana młodzież przekonać do przyjścia teraz czy za rok.

Trade request złożył przed loterią, i ja nie mówię, że Davis ma się pod stołem umawiać na umowę z Mavs 2021, po prostu za rok Davis będzie mógł powiedzieć sprawdzam Knicks i przetestować rynek. Jak będzie on wyglądał to się okaże, ale dłuższa umowa niż 1+1 z NYK nie ma dla niego sensu, o czym wiemy obaj.

@Alonzo Davis w real nie ma problemu z byciem drugą opcją, więc nie wiem czemu u nas miałoby mu tak zależeć na byciu twarzą organizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.