Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał:

Moj ranking jest na sezon regularny. W playoffs heat maja wiekszy potencjal ode mnie:)  

Twój ranking jest słabiutki, policzyłem sobie stosując wagi (no i dałem Bobana do Pacers + Nene i Delly'ego do Wizards) i masz większą stratę do Heat, niż Wizards do Ciebie, balansując na granicy ósmego i dziewiątego miejsca.

Niespodzianka. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Twój ranking jest słabiutki

Moj ranking kosztowal mnie kilka dni pracy i cala metodologia byla publikowana w watku begm.  Jezeli masz jakies merytoryczne zarzuty pod jego katem to prosze bardzo a jesli nie to sobie daruj hejtowanie mojej pracy, ok?  

4 minuty temu, BMF napisał:

policzyłem sobie stosując wagi 

A raczej dobierajac wagi do tego co myslisz ze powinno wyjsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta umowa dla Ingrama to jakis absurd, w przyszlym roku 3/4 klubow z cap space(a bedzie ich mnostwo) rzuci mu maxa.

Jego wartosc w naszej grze powinna byc wyzsza niz w real  NBA, nie siedzi w Pelicanach tylko jest waznym czlonkiem skladu z mistrzowskimi aspiracjami. 

Wydaje mi sie, ze czesc osob wczuwa sie w role ownera, a nie gracza. Dla klubu to dobra umowa, ale nie dla Ingrama

@BMF

W tamtym roku bylem wedle @fluber za Cleveland, wiec traktuje to z przymrozeniem oka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alonzo napisał:

Tu chyba istotne jest, jak będzie rozłożony ten kontrakt, gdyż pierwszy rok nie może być niższy niż jego PO, które ma odrzucić, a to TO na końcu nie może być niższe niż ostatni gwarantowany rok.

To TO słabo wygląda przy extension, ale Drumm raczej się nie martwi o tą kasę.

No i GM chce ponoć odchodzić, zatem jak planujesz rezygnować, to jestem na NIE przy extension. Nowy GM sam powinien zadecydować o kontrakcie Drumma. ;) 

No kontrakt jest właśnie tak rozłożony, żeby było wszystko zgodne z salary- 1 rok dostaje na poziomie swojego PO - zostaje po maksie przepłacony na nasze standardy , przypomnę liczbę centrów którzy przez ostatnie 3 lata dostali większa liczbę pieniędzy od Drummonda w beGM :

1)Joel Embiid

2)Nikola Jokic 

Opinia tego działu o Drummondzie - kasztan i leszcz

Jaka jest szansa ze ktoś mu za 2 lata (bo na pewno u nas weźmie PO) da więcej ? - coś między 0 a0,001% 

Latem pytałem czy 90/4 to uczciwa oferta dla Drummonda (co De facto  było 20mln na rok Przy rezygnacji z PO) - wiec było kilku GMow którzy napisali , ze w naszych warunkach i przy naszej wycenie centrów na rynku to easy tak- dałem wiec 127/5- dokładnie taki sam kontrakt jaki Drummond ma obecnie, tylko zamiar wzrastającej wartości , ma spadająca . 
 

Dajcie mi 3 GMow z tego forum którzy uważają ze Drummond jest warty maksa a skończę temat , a tak, jak chcecie głosować na Nie bo Nie, to luzik , za 2 lata Drummond dostanie 60/4 pewnie i już będzie wszystko okej- bo czasy się zmieniają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

To nie jest hejt, i to nie lekcje plastyki w podstawówce, żeby nagradzać za wysiłek dziecko, bo będzie mu smutno. Szerzej odniosę się, jak drużyny skompletują swoje składy.

No tylko potwierdzasz moje zarzuty. Nie potrzeba kompletnych skladow zeby odniesc sie do metodologii tworzenia rankingu. 

To jest elementarny brak kultury. Nie znosze ludzi ktorzy sami nie potrafia nic zrobic ale pierwsi krzycza ze cos jest slabe.

14 minut temu, tangiers napisał:

 

W tamtym roku bylem wedle @fluber za Cleveland, wiec traktuje to z przymrozeniem oka :)

No wtedy typowalem bez zadnych wspomagaczy i w sezonie regularnym nie bylo watpliwosci ze jestes lepszy od cavs.

Jakby zdrowy byl oladipo tez bylbys w rankingu spokojnie nad hornets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Czytając teksty o świcie Browna, to mi się tylko Sprewell "muszę wykarmić rodzinę"przypomina. Daje sobie rękę uciąć, że 4/5 głosujących na Nie, nigdy by mu takich pieniędzy nie dała, typ nawet nie musi być starterem w tym sezonie.

 

Pewnie nie ale glosujemy jako gracze i w nich sie wcielamy podczas glosowan wiec bioracpod uwage doniesienia z rl nba glosuje na nie choc sam bym mu tyle nie dal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzedniej rundzie byłem na tak, teraz na nie i to mimo lepszej oferty, co moze i jest absurdalne, ale no przez doniesienia z RL nie mozna zaakceptowac oferty, ktorej gracz nie chciałby podpisać.

Brown drugim Noelem raczej nie będzie, ale nawet jeśli to cóż, jego sprawa czy odrzuca kasę teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluber ma rację, to zresztą jest główny problem głosowań tych extension - z grubsza 90% młodych graczy, którzy poszli w topie draftu, ma o sobie wyższe mniemanie niż ich prawdziwy skill, a my wcielamy się w nich i ich decyzje, a nie oceniamy z boku, czy są debilami czy nie. Pewnie, że 92/4 dla Browna to jest okej umowa, ale jak Brown mówi w realu, że chce okolice 150/5, to u nas też mówi, że chce okolice 150/5 (no, chyba nawet 170/5 teraz). Analogicznie, jak Nerlens Noel odrzucił 70/4 i zwolnił agenta, to u nas też powinien odrzucić 70/4 i zwolnić agenta. U nas to się mocno rozjeżdża, więc potem Russell bierze 60/4, bo pół gry uważa go za leszcza. A to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Pewnie nie ale glosujemy jako gracze i w nich sie wcielamy podczas glosowan wiec bioracpod uwage doniesienia z rl nba glosuje na nie choc sam bym mu tyle nie dal

jak dla mnie to jest bez sensu i ja zawsze patrzę głównie na własną ocenę gracza, gdybyśmy w głosach na extension opierali się tylko na oczekiwaniach z obozów zainteresowanych, to większość ofert byłaby odrzucana 

sztuczne pompowanie balonika, jeśli finalnie skończy się na ofercie poniżej 100/4, GM będzie mógł mieć słuszne pretensje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panowie, że dyskusje nam odżyły po okresie marazmu :) 

@Regis

Odnośnie Nunna - to nie chciałem tego pisać jeszcze publicznie, ale bardzo poważnie zastanawiam się nad gwarantowaniem dla niego tego kontraktu. Czekam jeszcze na jego występy w preseason, żeby podjąć ostateczną decyzję. Natomiast jak jest u mnie na kontrakcie niegwarantowanym, to nie chciałbym już teraz czuć tej presji decyzji. Jednak jesteś 3 GMem u nas, o którym wiem, że chętnie by go przejął, jak bym go zwolnił. Nawiasem mówiąc czy u nas można przejąć gracza, który jest zwolniony przed sezonem z listy weaver w przeciągu 48h od zwolnienia? 

@Qcin_69

Jeżeli tak masz rozplanowany kontrakt, to jeszcze tylko gwarancja dla Drummonda, że GM, który z nim przedłuża zostaje na swoim stanowisku i będzie prowadził Wielka Minnesotę do playoffs i jak dla mnie Drumm się pyta tylko gdzie podpisać ;) 

 

Walka o playoffs będzie ciekawa i zażarta nie tylko na Wschodzie i dobrze, tylko żeby się ludzie nie obrażali. 

@RonnieArtestics

Grożenie odejściem jest wg mnie słabe i niepotrzebne u nas - już starczy tego rodzaju dram, bo one w niczym nam tu nie pomagają, a wprowadzają tylko nerwową atmosferę. Kłóćmy się dyskutujmy, ale merytorycznie na argumenty.

. Też się wstępnie skłaniam na TAK przy Ingramie, ale rozumiem również argumentację drugiej strony. U nas ogólnie jest problem ze zniżkami od graczy i później wpadamy w problemy z luxury tax, co kończy się przymusową przebudową lub wyprzedażą. ja w tym roku przyjąłem taktykę uwierzenia w zapewnienia GMów i będę po prostu z tego rozliczał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

Fluber ma rację, to zresztą jest główny problem głosowań tych extension - z grubsza 90% młodych graczy, którzy poszli w topie draftu, ma o sobie wyższe mniemanie niż ich prawdziwy skill, a my wcielamy się w nich i ich decyzje, a nie oceniamy z boku, czy są debilami czy nie. Pewnie, że 92/4 dla Browna to jest okej umowa, ale jak Brown mówi w realu, że chce okolice 150/5, to u nas też mówi, że chce okolice 150/5. Analogicznie, jak Nerlens Noel odrzucił 70/4 i zwolnił agenta, to u nas też powinien odrzucić 70/4 i zwolnić agenta. U nas to się mocno rozjeżdża, więc potem Russell bierze 60/4, bo pół gry uważa go za leszcza. A to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

ja to rozumiem, ale do czego dążymy? aż Regis wywali 120 baniek czy do tego aby z Browna zrezygnował by potem patrzeć jak idzie gdzie indziej za mniejsze pieniądze?

to jest bardzo istotna sprawa w kontekście budowania zespołu, opieranie się głównie na doniesieniach, w zasadzie niepotwierdzonych, to jest bardzo krótkowzroczne, jakiś balans ocena/oczekiwania raczej bym tu bardziej widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Brown dostanie za rok mniejszą kasę niż 92/4, to Regis zyska, jak dostanie większą, to znaczy - że nie powinien Brown brać tego extension, nie rozumiem tego argumentu.

Każdy podchodzi jak chce do tego, moim zdaniem gdyby w realu Brown chciał 92/4, a Hield - 107/4, to obaj dostaliby takie oferty od Celtics i Kings. Ale - jak wyżej - masz średnie otoczenie, zostałeś wybrany w topie draftu, miałeś momenty w lidze, to od razu myślisz, że masz szanse na maxa po contract year. Aż prześledziłem extensions dla rookies w prawdziwej lidze: maxy, kontrakty dla połamanych graczy, kontrakty dla rolesów.

Brown i Hield (Ingram i Russell pewnie też) to grupa ludzi, którzy myślą, że mogą być gwiazdami, więc chcą (okolice) maxa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.