Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Wooden napisał:

To jest pieprzenie - po co mam pi*****ić poza tematem - faktem są minuty i rola w kontenderze vs ich brak w średniaku.

Bardzo często tak się działo że podpisywał nawet miesiąc po oddaniu i zwolnieniu póki NBA tego nie zakazała. Gracze wracają w miejsca gdzie mają dobre warunki bo rozumieją (a właściwe ich agenci rozumieją) że NBA to biznes i o ile nie jesteś supergwiazda to nie masz co się obrażać.

IMO przegranie Cooka i Ennisa przeze mnie to dwa top5-10 absurdy tegorocznego FA. Nie jestem aż tak zadufany żeby pisać że największe bo jest masa idiotycznych decyzji, ale to po prostu kompletnie niezgodne z NBA.

Dobra kilka rzeczy - Zach Lowe powiedział otwarcie że Ingram dostanie za rok na rynku minimum 25mln i w takiej sytuacji na pewno będzie chciał kontrakt maksymalny. A u nas ma jeszcze team otwarcie obiecujący tego maksa. W jego przypadku to no-brainer żeby odrzucić praktycznie każde przedłużenie. Jak w rzeczywistości coś weźmie to z przyjemnością odszczekam.

(Gdyby Tatum odrzucił taką umowę od Qcina czy tego komu Qcin go wiśnie nikt by nawet się nie zająknął. A Ingramowi jest bliżej do Tatuma niż do Browna)

Jaylen Brown IMO mógłby wziąć to przedłużenie bo póki co wygląda na potencjał na elitarnego rolesa a nie gwiazdę. Ale nie chciałem słuchać pi****lenia o tym jak Jasiek jest krzywdzony więc mu tego odmówiłem. Pewnie niesłusznie ale jestem zwyczajnie zmęczony tym FA.

Kyle Kuzma powinien był wziąć przedłużenie Flubera. Przegapiłem ten argument z opcją. Sabonis też powinien wziąć i wziął. Ja ogólnie jestem w szoku że oni obaj pojawiają się na poziomie dyskusji o Ingramie. Sab to podkoszowy bez rzutu jakich w lidze pełno. Typ że w realu podpisze z pocałowaniem ręki coś w stylu 60/4. U nas jest masakryczne przehajpowany.

Tylko ze fluber właśnie chyba zamknął sobie furtkę na ingrama podpisujac extension z sabonisem, a jeszcze chciał podpisać extension z kuzma. Wiec widzisz sam ile warte są te deklaracje rok przed FA. To była po prostu zagrywka żeby january nie dostał tego ingrama i śmiem twierdzić ze są to osobiste porachunki na linii fluber-january. 

 

Mówimy o zawodniku który przez 3 lata rozegrał jeden bardzo dobry miesiąc a w pozostałym okresie miał słabe opinie i jedynie potencjał go bronił. Zakładam ze Pelicans nic mu nie oferują poki nie zobaczą ze może być zdrowy, bo mało który klub w lidze chciałby zaryzykować 80-90 baniek w taką niewiadomą. Śmiem twierdzić ze w realu by coś takiego przyjął, ale do końca nie wiem właściwie ile to jest poniżej możliwego maxa dla Ingrama?

 

PS. Nie wiem czy czytałeś moje posty ale zamierzam grac szeroka kadra w RS i Cook dostanie u mnie minuty nawet przy zdrowym pełnym składzie.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Tylko ze fluber właśnie chyba zamknął sobie furtkę na ingrama podpisujac extension z sabonisem, a jeszcze chciał podpisać extension z kuzma. Wiec widzisz sam ile warte są te deklaracje rok przed FA. To była po prostu zagrywka żeby january nie dostał tego ingrama i śmiem twierdzić ze są to osobiste porachunki na linii fluber-january. 

No jeżeli członek Rady mi kilka razy napisał, że jak nie wycofam się z deklaracji na Ingrama to mi Rada zabierze picki, to co miałem zrobić?

26 minut temu, Wooden napisał:

 

Kyle Kuzma powinien był wziąć przedłużenie Flubera. Przegapiłem ten argument z opcją. 

Dam Wam szansę na poprawę i w 5 turze złożę Kuzmie ofertę 48/3+ PO ( bo w sumie w poprzedniej turze zapomniałem mu dorzucić opcję gracza, może dla kilku osób był to argument za głosowaniem na nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

Jak ten kontrakt ma wyglądać? Gdzie jest haczyk? Co zostało przeoczone?

Oferowałeś 12mln na sezon dla Kuzmy. Od tego sezonu będzie się liczyć czy o co chodzi?

1 minutę temu, Lucas napisał:

Bogdan i Tobias w tym roku zagraja za mniej niż Booker

Później sam Devin będzie zarabiał ciut mniej, ale np w sezonie 2022-2023 tylko o 500k 👀

Tak wiemy, że oszukałeś system.

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie oszukałem. Harrisa przecież przejąłem w wymianie. 

Bogdan dostał dobre extension, które chętnie podpisał. 

Ot, jakby ktoś nie rozumiał nadal oddania Bookera to wrzuciłem co z tego wynikło. 

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Oferowałeś 12mln na sezon dla Kuzmy. Od tego sezonu będzie się liczyć czy o co chodzi?

Chyba od następnego zamiast opcji zespołu niskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

@fluber

Jak ten kontrakt ma wyglądać? Gdzie jest haczyk? Co zostało przeoczone?

Oferowałeś 12mln na sezon dla Kuzmy. Od tego sezonu będzie się liczyć czy o co chodzi?

Od sezonu 20/21 ( odrzucam w ten sposób team option na 1,75 miliona i zamiast tego wchodzi extension ze średnią 12 milionów rocznie na 3 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

To teraz za to, że klub podejmie team option w kontrakcie który gracz podpisał, gracze będą odchodzić z klubu?:) 

Nie było jeszcze chyba przypadku w historii NBA, by klub podjął umowę czwartego roku u 2nd roundera zamiast dać mu umowę.

Rozumiem, że Nuggets też mogli sobie bez konsekwencji o rok przedłużyć minimalną umowę na Jokica zamiast dać mu kontrakt? ;)

Ty na 99% nie podejmiesz tej opcji jak każdy klub w tej sytuacji, a mówisz jakbyś nie wiadomo jak wielki gest wykonał w stronę gracza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sylvinho. napisał:

To jest żart i tyle.

Wydaje mi się, że zabrakło u Ciebie jakiegoś szerszego opisu o strategii i roli graczy gdyż masz bardzo wąski skład. Naturalnie w V rundzie planuję w miarę możliwości jak najczęściej głosować na teamy z najwęższymi składami - w tym oczywiście Wizards. 

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

A ile razy w życiu widziałeś ze ktoś oddany pół roku wcześniej  podpisywał z tym samym klubem nowy kontrakt ? Ja przegrałem greena z tankujacym portland tylko dlatego ze dali mu coś co spokojnie i tak by dostał za rok. 

Tez chciałem powiedzieć jasno, ze jesteście w c*** niekonsekwentni. Przybiliscie sabonisa, Bogdana za takie se pieniądze i odrzuciliscie Ingrama za 90/4, któremu grozi nadal koniec kariery. Generalnie widać jak na dłoni uprzedzenie do Januarego, tylko dlatego ze was pięknie podpuścił z D’Angelo. Sam chyba zagłosowałem na NIE w sprawie Ingrama, ale po tym co przyjęliście później w dalszych turach jestem zniesmaczony i dostrzegam hipokryzje oraz brak konsekwencji. Może pora zacząć być troszkę obiektywnym, bo niechęć do Jasia zaczyna być bardzo toksyczna. Ja jestem od dziś murem za #team january. 

 

Btw Brown powinien oczywiście również podpisać za takie pieniądze, on nie pokazał zadnego potencjału na bycie max playerem przez te 3 lata, a dostał 66/3 + player option i to odrzucił. Lol po prostu. 

Pełna zgoda odnośnie Cooka.

Z Geraldem Greenem naprawdę się u Ciebie wahałem, ale ta dodatkowa opcja na kolejny rok zadecydowała. On naprawdę za dużo nie zarobił i to w jego przypadku jest istotny argument. Szkoda, że nie złożyłeś mu propozycji w III rundzie, gdzie miałbyś prawo poprawić ofertę w reofertach.

Możliwe, że są u nas osoby, które są antyJanuary (nie wiem, nie chcę w to wnikać), jednak spójrz na to tak Ronnie - Ingram gra razem z Russelem, który teraz zapewne żałuje, że podpisał o rok za szybko nowy kontrakt i Ingram nie chce popełnić tego błędu. Jest ryzyko związane z jego zdrowiem i jest możliwość zarobienia przez gracza dużo wyższej kasy. Przy Oubre robiło to Tobie różnicę, zatem przy Ingramie również powinno - tym bardziej że tu chodzi o dużo większy kontrakt. Rynek w trakcie się tak ułożył, że poszło kilka extension, które zmieniają sytuację wśród FA w przyszłym roku.Dlatego rozumiem propozycje dla Sabonisa i Kuzmy. 

1 godzinę temu, Wooden napisał:

To jest pieprzenie - po co mam pi*****ić poza tematem - faktem są minuty i rola w kontenderze vs ich brak w średniaku.

Bardzo często tak się działo że podpisywał nawet miesiąc po oddaniu i zwolnieniu póki NBA tego nie zakazała. Gracze wracają w miejsca gdzie mają dobre warunki bo rozumieją (a właściwe ich agenci rozumieją) że NBA to biznes i o ile nie jesteś supergwiazda to nie masz co się obrażać.

IMO przegranie Cooka i Ennisa przeze mnie to dwa top5-10 absurdy tegorocznego FA. Nie jestem aż tak zadufany żeby pisać że największe bo jest masa idiotycznych decyzji, ale to po prostu kompletnie niezgodne z NBA.

Dobra kilka rzeczy - Zach Lowe powiedział otwarcie że Ingram dostanie za rok na rynku minimum 25mln i w takiej sytuacji na pewno będzie chciał kontrakt maksymalny. A u nas ma jeszcze team otwarcie obiecujący tego maksa. W jego przypadku to no-brainer żeby odrzucić praktycznie każde przedłużenie. Jak w rzeczywistości coś weźmie to z przyjemnością odszczekam.

(Gdyby Tatum odrzucił taką umowę od Qcina czy tego komu Qcin go wiśnie nikt by nawet się nie zająknął. A Ingramowi jest bliżej do Tatuma niż do Browna)

Jaylen Brown IMO mógłby wziąć to przedłużenie bo póki co wygląda na potencjał na elitarnego rolesa a nie gwiazdę. Ale nie chciałem słuchać pi****lenia o tym jak Jasiek jest krzywdzony więc mu tego odmówiłem. Pewnie niesłusznie ale jestem zwyczajnie zmęczony tym FA.

Kyle Kuzma powinien był wziąć przedłużenie Flubera. Przegapiłem ten argument z opcją. Sabonis też powinien wziąć i wziął. Ja ogólnie jestem w szoku że oni obaj pojawiają się na poziomie dyskusji o Ingramie. Sab to podkoszowy bez rzutu jakich w lidze pełno. Typ że w realu podpisze z pocałowaniem ręki coś w stylu 60/4. U nas jest masakryczne przehajpowany.

Widzisz Wooden - to pierwsze zdanie, które podkreśliłem bardzo dobrze pasuje do Oubre - za którego 2 lata temu Magic oddali 1st pick w drafcie, grali nim i będą dalej grali w pierwszej piątce bardzo perspektywicznej młodej drużyny. A on jednak dla kilku wątpliwych szekli postanawiał wybrać ofertę Pacers nad Magic. Indiana - nic jej nie ujmując będzie walczyła o playoffs, a Magic chcą atakować contenderów. Rola w drużynach pewnie porównywalna, ale poziom i aktualne aspiracje drużyn już niekoniecznie. Magic w regularze będą atakowali 1 seed, a Pacers byliby zapewne szczęśliwi, gdyby regular skończyli na 8. 

Do tego możliwe, że Trier stracił szansę gry całą karierę w Orlando u nas odrzucając kontrakt w III rundzie FA. Zresztą dla mnie sama propozycja kontraktu w odpowiedniej rundzie również ma znaczenie. Im wyższa runda, tym ważniejszy dla klubu gracz. Jak ktoś czekał z propozycją kontraktu minimalnego do IV rundy, to jest to słaby argument, że gracz wybrał inny klub. Przejąłeś Łorjorz z całym dobrodziejstwem inwentarza, ja cały sezon opisywałem skąd te tradey w Magic, a i tak grochem o ścianę, w przypadku właśnie Oubre, czy Triera. 

 

Odnośnie Sabonisa, Kuzmy i Browna pełna zgoda. Czasami mam wrażenie że jedyne akceptowalne u nas umowy to maxy i minimum z PO ;) 

Z Kuzmą sprawa wygląda tak - co sam opisywałem - że jak odrzuca teraz extension, to za rok Fluber może mu zagwarantować 1,7mln. (teraz chciał 12mln.) i Kuzma staje się UFA. Żeby to 12mln. mu się zwróciło(gwarantowane przez Hornets w dwóch kolejnych latach) to jego pensja musi się wtedy zaczynać od 17mln. 

gdyż:

1,7 + 17 + 17,3 = 36

12 + 12 + 12 = 36

Godzinę temu, RonnieArtestics napisał:

Tylko ze fluber właśnie chyba zamknął sobie furtkę na ingrama podpisujac extension z sabonisem, a jeszcze chciał podpisać extension z kuzma. Wiec widzisz sam ile warte są te deklaracje rok przed FA. To była po prostu zagrywka żeby january nie dostał tego ingrama i śmiem twierdzić ze są to osobiste porachunki na linii fluber-january

 

Mówimy o zawodniku który przez 3 lata rozegrał jeden bardzo dobry miesiąc a w pozostałym okresie miał słabe opinie i jedynie potencjał go bronił. Zakładam ze Pelicans nic mu nie oferują poki nie zobaczą ze może być zdrowy, bo mało który klub w lidze chciałby zaryzykować 80-90 baniek w taką niewiadomą. Śmiem twierdzić ze w realu by coś takiego przyjął, ale do końca nie wiem właściwie ile to jest poniżej możliwego maxa dla Ingrama?

 

PS. Nie wiem czy czytałeś moje posty ale zamierzam grac szeroka kadra w RS i Cook dostanie u mnie minuty nawet przy zdrowym pełnym składzie.

Nie sądzę, że chodzi o jakieś porachunki.

Pamiętaj, że Fluber zrobił miejsce dla Ibaki i sądzę, że jak będzie taka potrzeba, to zrobi też miejsce na maxa dla Ingrama.

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lucas napisał:

Covington był raczej wdzięczny Philly za to, że wcześniej zaczął zarabiać normalne pieniądze. 

To nie jest ten sam przypadek.

Byłby, gdyby Kuzma zaczął zarabiać te pieniądze od TEGO sezonu.

1 minutę temu, Alonzo napisał:

Wydaje mi się, że zabrakło u Ciebie jakiegoś szerszego opisu o strategii i roli graczy gdyż masz bardzo wąski skład. Naturalnie w V rundzie planuję w miarę możliwości jak najczęściej głosować na teamy z najwęższymi składami - w tym oczywiście Wizards. 

Obiecywał głośno ważną rolę McConnellowi, mimo przytyków innych GMów. Zresztą w momencie jak większość podpisuje sobie 13-15 gracza do rotacji, on nie dobił nawet do 10.  To siłą rzeczy powinno być oczywiste, że Ci zawodnicy mają większe szanse na minuty i role w zespole.

Czemu Roberson wybrał gorszą ofertę Wolves? Chyba nikt tego racjonalnie nie wytłumaczy. No chyba, że ma ktoś dostęp do kartoteki medycznej gracza, że jest już wrakiem. Ale to może być szok dla niektórych tutaj. Rok przerwy z powodu kontuzji to jeszcze nie emerytura. Kawhi Leonard kazał Was pozdrowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Obiecywał głośno ważną rolę McConnellowi, mimo przytyków innych GMów. Zresztą w momencie jak większość podpisuje sobie 13-15 gracza do rotacji, on nie dobił nawet do 10.  To siłą rzeczy powinno być oczywiste, że Ci zawodnicy mają większe szanse na minuty i role w zespole.

Czemu Roberson wybrał gorszą ofertę Wolves? Chyba nikt tego racjonalnie nie wytłumaczy. No chyba, że ma ktoś dostęp do kartoteki medycznej gracza, że jest już wrakiem. Ale to może być szok dla niektórych tutaj. Rok przerwy z powodu kontuzji to jeszcze nie emerytura. Kawhi Leonard kazał Was pozdrowić.

Odnośnie McConnella obiecałem rundę wcześniej, że w miarę możliwości i słuszności ofert będę głosował na Knicks - C_M miał tylko jedną ofertę, zatem.. tu niestety Sylvinho miał pecha u mnie. 

Dość mylący jest u nas kontrakt minimalny dla weterana - niby 1,6mln. ale w rzeczywistości jest to 2,5mln.

Moja 1/30 gracza woli wróbla w garści niż gołębia na dachu. Chętnie uzasadnię każdy swój głos - niemniej jednak przy klubie nr 2 czy nr3 czasami mogłem nie dostrzec jakiegoś argumentu - tego nie wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RonnieArtestics napisał:

To była po prostu zagrywka żeby january nie dostał tego ingrama i śmiem twierdzić ze są to osobiste porachunki na linii fluber-january. 

 

To nie jest prawda i przykre, że tak sądzisz, bo nie przekładam stosunków między GM-ami na swoje decyzje w grze. Wczoraj o 21 zmieniłem swój głos z Cooka w Warriors ( gdzie sam ściągnąłem Woodena do gry i jesteśmy w bardzo dobrych stosunkach) na głos na Ciebie, gdzie mieliśmy mnóstwo spięć i jesteś jednym z moich rywali do play-offs.

Gdybym chciał robić porachunki, to dałbym extension dla Sabonisa później lub w ogóle, żeby January nie miał argumentu za extension Ingrama

Gdybym nie traktował poważnie deklaracji dla Ingrama, to extension dla Sabonisa zaoferowałbym wcześniej niż w 4 turze.

Popatrz na chronologię, obiecałem coś Ingramowi i nie robiłem żadnych ruchów, które mi obciążą salary na przyszłe FA na tyle, by nie móc go podpisać, dostałem kllka wiadomości, żę jeżeli nie wycofam obietnicy dla Ingrama, to stracę picki w drafcie za tampering ( nie wspominając o tym, że kilku graczy wyraźnie napisało, żę tego rodzaju deklaracje po prostu ignoruje). W związku z powyższym wycofałem deklarację z tematu deklaracji i wykonałem ruchy mające na celu utrzymać trzon składu, który zbudowałem na dłużej.

26 minut temu, MarcusCamby napisał:

Nie było jeszcze chyba przypadku w historii NBA, by klub podjął umowę czwartego roku u 2nd roundera zamiast dać mu umowę.

Rozumiem, że Nuggets też mogli sobie bez konsekwencji o rok przedłużyć minimalną umowę na Jokica zamiast dać mu kontrakt? ;)

Ty na 99% nie podejmiesz tej opcji jak każdy klub w tej sytuacji, a mówisz jakbyś nie wiadomo jak wielki gest wykonał w stronę gracza.

Cieszą mnie porównania Kuzmy do Jokića.

Naturalnie jeżeli Kuzma utrzyma aktualny poziom, to najprawdopodobniej odrzucę opcję i podpiszę z nim kontrakt, niemniej w tej chwili agent gracz na pewno uwzględnia różne scenariusze, na przykład wzięcie za rok opcji zespołu i wymienienie gracza.

W sytuacji, w której zawodnik wybrany w 1 rundzie draftu mógł u nas nie podpisać kontraktu, krytykowanie mnie za to, że rozważam podjęcie team option u zawodnika jest po prostu zabawne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lucas napisał:

Moim zdaniem TJ był no brainer u Knicks. Powinien dostać minuty w głównym faworycie do tytułu

pewnie tak bedzie,

choc po cichu licze, ze carter to moze byc ladny steal. szkoda tylko, ze w suns ma taka konkurencje (rubio, johnson, jerome, okobo - sporo tego) 😕

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

A ile razy w życiu widziałeś ze ktoś oddany pół roku wcześniej  podpisywał z tym samym klubem nowy kontrakt ? Ja przegrałem greena z tankujacym portland tylko dlatego ze dali mu coś co spokojnie i tak by dostał za rok. 

Channing Frye a wczesniej to bylo dość normalne

 

moim zdaniem musi powstać wątek deklaracji ds FA i wtedy nie będzie gadania pt ja nie wiedziałem, bo wtedy każdy ma wszystko na tacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.