Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Eld napisał:

Z tym Draymondem to na pewno NIE bez PO, ale jest jeszcze jedna ciekawa sprawa, a w sumie dwie którą poruszał @january a które jak by znikły w gąszczu postów.

beGM GSW < RL GSW. W beGM GSW nie ma ani Klaya, ani DLO ( pod handel but still ), rotacja to wciąż 10 graczy. Do tego u nas za rok szykuje się więcej kasy a mniej dobrych FA ( wysyp extensions ). Nie jestem pewien czy Dray powinien się skusić na 100/4 3+1PO, gdzie warunki ( skład GSW i FA w przyszłym roku ) są zgoła inne. Tu powinien pójść przynajmniej jakiś bonus.

O jakim bonusie mówię? @kolader i LeVert. W RL LeVert dostał  średnio 17,5/rok. Tutaj Nets dali mu 20M/rok bo są po prostu słabsi niż w RL. Bonus 10M w 4 lata za słabszy team. 

Rozumiem że się powołujesz na post Januarego?

Nie będę go szukał żeby przeczytać skoro najwyraźniej uznał za stosowne mnie w nim nie oznaczyć.

1. Na jakiej zasadzie BeGM Warriors < RL Warriors?

Steph, Dray i Looney są tu i tu.

W RL jest DAR i Klay bez Achillesa. U mnie Marc Gasol i Eric Bledsoe. Dałbym tu równa się, ale jak ktoś chce niech da lekką przewagę RL.

W RL nie ma nic więcej. U mnie jest masa młodego talentu: Kurucs, Hart, Nwaba, Okobo, Okpala, Thomas. Perspektywy na przyszłość nie tyle większe co DUŻO większe.

2. Jaki bonus? 100/4 to maksymalne możliwe przedłużenie jakie może dostać Dray. Nie mogę dać dosłownie ani centa więcej, co nie wynika z mojego skąpstwa a z CBA :)

3. Co ma do tego rynek? Mam w dupie rynek u nas. W RL jest kilka zespołów które będą mogły dać maksa. A wystarczy jeden. Za Wojem (z głowy); "Draymond was the most coveted UFA of the class 2020". To on był LeBronem tej klasy FA w RL. Żeby daleko nie szukać moje Detroit szykowało maksa właśnie dla Draya. Jego przedłużenie zostało dość solidnie skomentowane przez beat Pistons (chcieli go bo jest bardzo związany z Michigan, Pistons i Benem Wallace). Więc rynek u nas jest nieistotny. W RL mógł dostać dużo większy kontrakt za rok niż teraz a jednak wziął extension. U nas w zespole o podobnej sile, z lepszym młodym talentem i o podobnych ograniczeniach finansowych (przez Tomka jestem na minusie i grozi mi hardcap) miałby odrzucić extension bo?

Przepraszam bardzo ale to jest demagogia. Brak opcji to był mój błąd - nawet nie tyle przeoczyłem co zapomniałem o tym info i jestem na siebie wkurwiony. Dlatego powinien odrzucić pełne 4. 3+1? IMO powinien przyjąć 29 głosami na tak. Argument że sie obraził na brak PO zanim usłyszę od razu nazwę debilnym. Stawiam dolary przeciw orzechom że w RL najpierw dali mu pełne 4 (zawsze dają pełne kontrakty) a potem Rich skoro Dray nie chciał się kłócić wynegocjował chociaż PO. Dokładnie tak jak będzie u nas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wooden napisał:

Rozumiem że się powołujesz na post Januarego?

Nie będę go szukał żeby przeczytać skoro najwyraźniej uznał za stosowne mnie w nim nie oznaczyć.

1. Na jakiej zasadzie BeGM Warriors < RL Warriors?

Steph, Dray i Looney są tu i tu.

W RL jest DAR i Klay bez Achillesa. U mnie Marc Gasol i Eric Bledsoe. Dałbym tu równa się, ale jak ktoś chce niech da lekką przewagę RL.

W RL nie ma nic więcej. U mnie jest masa młodego talentu: Kurucs, Hart, Nwaba, Okobo, Okpala, Thomas. Perspektywy na przyszłość nie tyle większe co DUŻO większe.

2. Jaki bonus? 100/4 to maksymalne możliwe przedłużenie jakie może dostać Dray. Nie mogę dać dosłownie ani centa więcej, co nie wynika z mojego skąpstwa a z CBA :)

3. Co ma do tego rynek? Mam w dupie rynek u nas. W RL jest kilka zespołów które będą mogły dać maksa. A wystarczy jeden. Za Wojem (z głowy); "Draymond was the most coveted UFA of the class 2020". To on był LeBronem tej klasy FA w RL. Żeby daleko nie szukać moje Detroit szykowało maksa właśnie dla Draya. Jego przedłużenie zostało dość solidnie skomentowane przez beat Pistons (chcieli go bo jest bardzo związany z Michigan, Pistons i Benem Wallace). Więc rynek u nas jest nieistotny. W RL mógł dostać dużo większy kontrakt za rok niż teraz a jednak wziął extension. U nas w zespole o podobnej sile, z lepszym młodym talentem i o podobnych ograniczeniach finansowych (przez Tomka jestem na minusie i grozi mi hardcap) miałby odrzucić extension bo?

Przepraszam bardzo ale to jest demagogia. Brak opcji to był mój błąd - nawet nie tyle przeoczyłem co zapomniałem o tym info i jestem na siebie wkurwiony. Dlatego powinien odrzucić pełne 4. 3+1? IMO powinien przyjąć 29 głosami na tak. Argument że sie obraził na brak PO zanim usłyszę od razu nazwę debilnym. Stawiam dolary przeciw orzechom że w RL najpierw dali mu pełne 4 (zawsze dają pełne kontrakty) a potem Rich skoro Dray nie chciał się kłócić wynegocjował chociaż PO. Dokładnie tak jak będzie u nas.

Pozdrawiam

Post Januarego dał mi do myślenia. Później po prostu się nad tym zastanawiałem i doszedłem do takich a nie innych wniosków.

Ad 1. Kulway Klay > cała Twoja młodzież, a DLO w tym roku będzie miał spoko wartość transferową i pewnie uda się coś ciekawego za niego wyciągnąć. 

Ad. 2. Nie chce mi się tego sprawdzać ( choć trochę dziwne mi się wydaje, że Dray może dostać tylko 25M/rok ), ale tym bardziej powinien U NAS poczekać. Inne perspektywy. Podobnie Bogdan Bogdanović po takich MŚ powinien poczekać.

Ad. 3. Bo? Już opisałem w poprzednim poście.

Brak opcji to błąd, a może nie błąd? Może świadome działanie na zasadzie 'a nuż się nie kapną i przejdzie'? Moja gdybologia vs. demagogia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucas napisał:

W poprzedniej rundzie uznano, że nie ma czekania na lato, więc zmiana logiki po niecałych dwóch tygodniach jest trochę dziwna.

Jeśli ktokolwiek teraz ma czekać to czemu nie czekać miał taki Hield choćby?

Hield dostał 107M a nie 60M.

Hield ma raptem jeden elitarny skill i był mocno podejrzany jeszcze rok temu.

Hield nie zagrał takich MŚ jak Bogdan.

Nic złośliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Russell wziął 52/4, to Ingram powinien 90/4, więc może dajmy spokój z tym odwolywaniem się do przeszłych głosowań.

Ja za rok planuję grajkom pokroju Bogdanovicia dawać coś w stylu 40/1+1 z TO, ogólnie będą pieniądze na takich rolesów i bieda-allstarów, tacy Mavs spokojnie mogą dac 60/4 dla Bogdanovicia, a to duzo duzo atrakcyjniejsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Bogdan jest zmiennikiem Hielda. Tu też grał jako zmiennik, więc WTF. Procentowo względem wartości dostał lepsza ofertę od Hielda. 

I nie prowadz narracji jakby Bogdan poprowadził Serbie do tytułu i został MVP turnieju. 

Gdyby nie kontuzja Bogdana mogłoby to wyglądać inaczej.

Nie mówię, że Bogdan grał na poziomie tegorocznego Hielda kiedykolwiek w karierze, ale sądzę że stać go na zbliżony impact.

Zwłaszcza, że starszy i mniej utalentowany Bojan dostał lepsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy według wszelkich wskaźników Bojan dostał trochę więcej pieniędzy bez opcji zawodnika. 

Plus o @Eld chętnie piszesz o świetnych MŚ Bogdana to przypomnij sobie Dragicia po kapitalnym baskecie. 

Po przygodzie z kadra i stosunkowo średniej pozycji w lidze (adv staty, granie jako rezerwowy, nawet ten ranking forum) czekanie rok może okazać się nie najlepszym pomysłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przypomne, ze Miami Heat mogą zapewnic Muscali porządne minuty, a sam zespol personalnie jest mocniejszy niz w tamtym sezonie. Jest to dobra szansa na promocje dla Muskiego w mocnym zespole. Oferuje lepszy kontrakt niz Pacers, a Celtics i Blazers sa w przebudowie. U mnie core jest juz ulozony, Muscala jest potrzebnym mi elementem i teoretycznie dobrym fitem do Holmesa. Co wiecej Vucevic moze zagwarantowac, ze potrafimy wykorzystywac ofensywnie usposobionych podkoszowych. Podsumowujac, czekam na glosy za Muscala w Heat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eld napisał:

Post Januarego dał mi do myślenia. Później po prostu się nad tym zastanawiałem i doszedłem do takich a nie innych wniosków.

Ad 1. Kulway Klay > cała Twoja młodzież, a DLO w tym roku będzie miał spoko wartość transferową i pewnie uda się coś ciekawego za niego wyciągnąć. 

Ad. 2. Nie chce mi się tego sprawdzać ( choć trochę dziwne mi się wydaje, że Dray może dostać tylko 25M/rok ), ale tym bardziej powinien U NAS poczekać. Inne perspektywy. Podobnie Bogdan Bogdanović po takich MŚ powinien poczekać.

Ad. 3. Bo? Już opisałem w poprzednim poście.

Brak opcji to błąd, a może nie błąd? Może świadome działanie na zasadzie 'a nuż się nie kapną i przejdzie'? Moja gdybologia vs. demagogia. 

1. Klay + DAR niech będą na razie lepsi od Gasol + Bledsoe bo w tym sezonie nie będą.

2. To jest maksymalne przedłużenie wynikające z reguł o extension. Czemu powinien u nas poczekać skoro nie poczekał w RL? To w RL zrobił błąd czy jest przywiązany do organizacji? Bo jeśli zakładamy że w RL zrobił źle i zaczynamy wchodzić w hipotetyczne decyzje gracza sprzeczne z rzeczywistością mimo podobnych warunków ich podjęcia to ta gra z całym szacunkiem jest głupsza niż myślałem. Generalnie gdyby chciał maksymalizować zyski to na pewno by nie przyjął extension w RL.

 

7 minut temu, Eld napisał:

@Lucas po takiej ilości extension jaką mamy w tym roku, każdy lepszy FA powinien u nas czekać na przyszłoroczne FA.

Ci co się pośpieszyli - trudno, przepadli. Ale pozostali nie muszą robić tego błędu.

Cóż. Może poza tymi którzy już pokazali w RL że to nie hajs ich napędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wooden napisał:

1. Klay + DAR niech będą na razie lepsi od Gasol + Bledsoe bo w tym sezonie nie będą.

2. To jest maksymalne przedłużenie wynikające z reguł o extension. Czemu powinien u nas poczekać skoro nie poczekał w RL? To w RL zrobił błąd czy jest przywiązany do organizacji? Bo jeśli zakładamy że w RL zrobił źle i zaczynamy wchodzić w hipotetyczne decyzje gracza sprzeczne z rzeczywistością mimo podobnych warunków ich podjęcia to ta gra z całym szacunkiem jest głupsza niż myślałem. Generalnie gdyby chciał maksymalizować zyski to na pewno by nie przyjął extension w RL.

 

1. No nie bardzo bo Marc to już nie tyle co przechodzi przez most na drugą stronę rzeki, a już nawet na tamtym brzegu obóz rozbija. A Bledsoe to się w playoffs strasznie starać lubi. Tylko szkoda, że nie jak Draymond co tego drugiego pewnie mocno to wkurza.

2. Warunki dla mnie nie są podobne do podjęcia decyzji i tu tkwi szkopuł. Ty twierdzisz że warunki są podobne, ja twierdze że się mocno różnią stąd moje wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warriors w prawdziwej lidze za rok (mówimy o extension, więc bierzemy pod uwagę tego Klaya) dalej mogą mieć grubego contendera (Russell do wymiany i Curry-Klay-Green), u nas za rok mają Bledsoe-Curry-Green i 35-letniego Gasola jako FA bez cap space. Do tego u nas Warriors rozbili na starcie trzon starych Warriors oddając Klaya.

Może dalej bierze 100/4, może nie, ale bez porównania są te sytuacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy podpisani do tej pory gracze z extension to byli RFA, a co pokazuje nasze FA często nie dostają oni ofert od innych klubów, bo i tak zostaną wyrównani. 

Te extension więc nie ograniczyły rynku w znaczący sposób. 

Bogdanovic to nie jest podobny przypadek @Lucas

Chyba żaden UFA nie podpisał jeszcze extension nie licząc tych z supermaxem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.