Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Lucas napisał:

A to akurat fajnie wygląda. Nie wiedziałem, że koszulka jakiegoś Polaka jest zawieszona w Heat ;)

Alonzo to w naszym świecie prawa ręka Rileya, ale że Heat postawili na Tangiersa to Alonzo poszukał samodzielniej pracy i znalazł ją w Orlando.

A Haslem tak jakby jego człowiek. To akurat fajna historia i mały plus dla Alonzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, polishllama69 napisał:

Ogólnie zauważam dwa bardziej wyostrzone trendy niż ma to miejsce irl

1) zanik klasy średniej - w rzeczywistym świecie nie jest to tak widoczne, bo są gracze średni za średni hajs a u nas z tym jest raczej bieda, każdy co lepszy gracz dostaje fajny hajs lub kręci się za grosze

2) duże niedocenianie ofensywnych centrów, którzy u nas są tragicznie traktowani i zazwyczaj posiadaczowi takiego gracza dostaje się po głowie, center jest podstawą obrony a przy rosnących umiejętnościach graczy to centrów dużo lepiej ogarniających atak będzie coraz więcej, u nas raczej są potwory albo scruby

3) nie wiem czy to przez Lucasa, ale u nas chyba całkiem sporą miłością darzeni są eurosi a w porównaniu do rl NBA ten trend jest tutaj naprawdę mocny

4) zdecydowanie za duże wartości picków - picki są sporo warte, ale tutaj to też jest mocno przemodelowane

5) contenderzy nie zgarniają fajnych FA za minimum, gdzie w rzeczywistości raczej udaje się mocnym zespołom będącym na początku drogi coś wyłowić

6) bardzo duża liczba extensions - w teorii nie powinienem tego ganić, bo sam skorzystałem na tym, ale teraz sprawiamy, że za rok FA będzie konkursem pt kto przepłaci mniej

Ad.1 

Tu trafiłeś w sedno. Niższe kontrakty i steale dla klubów umożliwiają utrzymanie bilansu pomiędzy salary, a dobrym lub chociaż przyzwoitym rosterem. Podpisując tak dużo 1 + PO odbieramy drużynom szansę na jakiś steal. Do tego nawet, jak trafimy takiego gracza na draftowskim kontrakcie, to trudno go później utrzymać za rozsądne pieniądze. 

Ad.2

W tym roku tak się u nas ułożyło, że było mnóstwo centrów i faktycznie można było tutaj pozyskać bardzo dobrego gracza na niskim kontrakcie. Za rok raczej już aż takiego wyboru nie będzie. 

Ad.3

To jest akurat zrozumiałe, pomimo że wypacza to faktycznie postrzeganie graczy - jesteśmy Europejczykami, zatem działa tu syndrom koszuli bliższej ciału ;) przykładem jest tu Doncic, chociażby którego nie wolno u nas krytykować, albo inne postrzeganie chociażby DeRozana. Teraz cięgi zbiera Lucas za Bogdanovicia chociażby.

Ad.4

Gracze pozyskani z tych picków są tani i masz ich pod kontrolą przynajmniej 2-3 sezony. U nas musisz solidnie gracza przepłacić, zeby go ponownie podpisać - stąd jak masz nad czyms dłużej kontrolę, to jest to cenniejsze. I tu wracamy do Ad.1 - czyli do przepłacania graczy. 

Ad.5

Bycie contenderem u nas jest dość płynne i szybko się zmienia. Dla mnie pewne zmiany dzieją się zbyt szybko, dlatego trochę na przekór większości tak walcze u nas o stabilizację. 

Ad.6

Extension są pokłosiem stabilizacji - przynajmniej na to liczę. Przy tym szale 1 + PO, extension jednak daje wrażenie, że GM i jego klub jednak zwiąże się z danym graczem na dłużej. Dla mnie poczucie stabilizacji gracza jest warte wzięcia niższego kontraktu. Pytanie na ile taką obietnice uda się GMom zrealizować. 

Założyłem temat z deklaracjami, a GMowie i tak obiecują różne rzeczy na sześćset którejs stronie tematu - przecież nikt tego nie będzie pamiętał za kilka miesięcy, że ktoś coś komuś obiecał. Jak ktoś chce, żeby jego słowa co do obietnicy miały jakąkolwiek wartość, to napiszcie to w odpowiednim temacie - tam tylko deklaracje. Wtedy to ma sens. 

 

36 minut temu, człowiek...morza napisał:

nabijalem sie z tego, ze na mentoringu haslema probowales wygrac serie w PO itd. 

Sporo nad pewnymi kwestiami wtedy siedziałem i to był jeden z ważnych trybików - jako ten mentor, ale wtedy niestety u nas nie zadziałało :( może to przez to, że to był mój pierwszy sezon? Zobaczymy ;) 

34 minuty temu, Lucas napisał:

To po prostu żart ;)

Wiem ;) ale chciałem wyjaśnić kwestie UD, bo może jednak są u nas GMowie, którzy tego nie wiedzieli ;) 

35 minut temu, MarcusCamby napisał:

Alonzo to w naszym świecie prawa ręka Rileya, ale że Heat postawili na Tangiersa to Alonzo poszukał samodzielniej pracy i znalazł ją w Orlando.

A Haslem tak jakby jego człowiek. To akurat fajna historia i mały plus dla Alonzo.

Jak ruszało BeGM i ciężko było przewidzieć jak u nas ten projekt wypali, to chciałem zgłosić się do Miami, ale Tangiers mnie uprzedził (musiał się zgłosić dość szybo, bo było jeszcze sporo wolnych teamów z tego co pamiętam) ;) 

Teraz nie oddałbym mojego ukochanego Orlando za nic ;) :P UD powiedział mi, że doskonale rozumie moją decyzję ;) 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, polishllama69 napisał:

Ogólnie zauważam dwa bardziej wyostrzone trendy niż ma to miejsce irl

1) zanik klasy średniej - w rzeczywistym świecie nie jest to tak widoczne, bo są gracze średni za średni hajs a u nas z tym jest raczej bieda, każdy co lepszy gracz dostaje fajny hajs lub kręci się za grosze

2) duże niedocenianie ofensywnych centrów, którzy u nas są tragicznie traktowani i zazwyczaj posiadaczowi takiego gracza dostaje się po głowie, center jest podstawą obrony a przy rosnących umiejętnościach graczy to centrów dużo lepiej ogarniających atak będzie coraz więcej, u nas raczej są potwory albo scruby

3) nie wiem czy to przez Lucasa, ale u nas chyba całkiem sporą miłością darzeni są eurosi a w porównaniu do rl NBA ten trend jest tutaj naprawdę mocny

4) zdecydowanie za duże wartości picków - picki są sporo warte, ale tutaj to też jest mocno przemodelowane

5) contenderzy nie zgarniają fajnych FA za minimum, gdzie w rzeczywistości raczej udaje się mocnym zespołom będącym na początku drogi coś wyłowić

6) bardzo duża liczba extensions - w teorii nie powinienem tego ganić, bo sam skorzystałem na tym, ale teraz sprawiamy, że za rok FA będzie konkursem pt kto przepłaci mniej

Ad. 1. - U nas zawsze tak będzie bo nie mamy presji fanów i właściciela a tylko presję wyniku i regulaminu jeśli chodzi o wydatki. Kalkulacja odbywa się i w beGM i w RL NBA, ale w oparciu o inne rzeczy i stąd taka różnica.

Ad.2. - Kogo masz na myśli? Vucevića? Heat robili u nas spoko wynik na nim w zeszłym RS.

Ad. 3. - Tutaj chyba chodzi bardziej o spot fillerów. Eurosi są tani u nas a ten 13, czy 14 gracz w rotacji nie jest u nas ważny. Lepiej mieć eurasa za 900k niż veta za 1,6M. Ot kolejna kalkulacja.

Ad. 4. - Owszem, bywa to wkurzające, ale w RL NBA walutą jest przychód, dolary, prawdziwy pieniądz. U nas picki stały się poniekąd walutą gdzie takowa musiała się pojawić aby gra mogła funkcjonować. Czy można by było coś innego zaproponować? Albo coś, co by zrównoważyło? Zmienienie systemu finansowego, ale nie w karach, a w przychodach i zwiększenie możliwości przepływu gotówkowego. 

Ad. 5. - Za czasów LBJ w Cavs, czy Heat, GSW ostatnie 4 lata to ten trend był mocno zaznaczony w RL. W tym sezonie mamy inaczej. Nie ma np. 'GSW i długo długo nic', stąd choć po części można to tłumaczyć. No ale u nas są Knicks i tutaj rzeczywiście poza ostrą przebitką finansową, weterani powinni stać na progu u CMa.

Ad. 6. - W tym roku rzeczywiście jest wysyp. W zeszłym roku tak nie było. Kilka osób zauważyło, że cap space to nie jest z automatu zajebisty FA. Tacy Kings w I turze byli mocnym tego przykładem. Tegoroczny boom na extension to efekt przede wszystkim tego, że GMowie danych graczy chcą mu zapłacić, ale nie przepłacić za rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, polishllama69 napisał:

Ogólnie zauważam dwa bardziej wyostrzone trendy niż ma to miejsce irl

1) zanik klasy średniej - w rzeczywistym świecie nie jest to tak widoczne, bo są gracze średni za średni hajs a u nas z tym jest raczej bieda, każdy co lepszy gracz dostaje fajny hajs lub kręci się za grosze

2) duże niedocenianie ofensywnych centrów, którzy u nas są tragicznie traktowani i zazwyczaj posiadaczowi takiego gracza dostaje się po głowie, center jest podstawą obrony a przy rosnących umiejętnościach graczy to centrów dużo lepiej ogarniających atak będzie coraz więcej, u nas raczej są potwory albo scruby

3) nie wiem czy to przez Lucasa, ale u nas chyba całkiem sporą miłością darzeni są eurosi a w porównaniu do rl NBA ten trend jest tutaj naprawdę mocny

4) zdecydowanie za duże wartości picków - picki są sporo warte, ale tutaj to też jest mocno przemodelowane

5) contenderzy nie zgarniają fajnych FA za minimum, gdzie w rzeczywistości raczej udaje się mocnym zespołom będącym na początku drogi coś wyłowić

6) bardzo duża liczba extensions - w teorii nie powinienem tego ganić, bo sam skorzystałem na tym, ale teraz sprawiamy, że za rok FA będzie konkursem pt kto przepłaci mniej

dziwnie się tak szybko przyzwyczaić gdy siedzi się tylko w rl NBA, ale chyba idzie mi to coraz lepiej

1. Nie ceni się ławek u Nas, więc polityka sprowadza się do superstarów i tego co się uda tanio zakupić. Stąd gracze z gorszą reputacją dostają często pieniądze grubo poniżej wartości

2. Tu nie rozumiem o co chodzi. Center jest podstawą obrony jak sam piszesz i słusznie, bo jego wpływ na obronę jest największy dla zespołu, więc minusowy center w obronie nawet fajny z przodu zawsze będzie większą i mniejszą kulą u nogi. Harrell zagrał kozak sezon, ale i tak przez obronę nikt nie widzi w Nim legit startera. Czy to jakaś próba budowania narracji pod Thomasa Bryanta? ;)

3. Nie widzę jakiegoś fame na eurosów.

4. Problem wynika z faktu, że w RL NBA zdecydowana większość gra o wynik. Nawet, jeśli nie mistrzostwo to bycie regularnie graczem w PO przynosi reputacje i pieniądze. U Nas sporo GMów wyznaje filozofie Hinkie. Zaorać, zatankować i dopiero potem wejść do gry. I picki zawsze miały na forach ogromną wartość, bo dają tą nadzieję, że z draftu będzie kozak. Spójrz na Hawks. Huerter, Young czy John Collins bardziej elektryzują i wzbudzają zainteresowanie niż Joe Johnson, Milsap i Horford dający przez dekadę PO.

5. To już było omawiane kilkakrotnie. Nuda.

6. Wbrew pozorom nie będzie przepłacania moim zdaniem. U Nas przegrańcy na FA nie podbijali stawek po Vucevica czy Gallo. GMowie będą woleli dać roczne umowy lub zgarniać złe kontrakty niż przepłacać. Oczywiście przeciwko takiej ilości extension jestem przeciwny, ale raczej nikt po za Russellem nie stracił, a to był wyjątkowy przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RonnieArtestics napisał:

Panowie głosujący na Warriors przed Pacers - przypominam ze Warriors go wymienili już raz i chyba nie chciałby tam wracac. Bucks mają go warunkowo wiec zależy mi na tym żeby wskoczyć przed Warriors. Minuty jakieś na spokojnie dostanie na PG-SG nawet przy braku kontuzji, a ani Conley ani Rose to nie ironman.

Jeśli mówisz o Cooku to on nie może iść do GSW bo został oddany na początku stycznia czyli to co pisał @january

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proszę tylko o głosy na NIE przy extension Draymonda Greena.

Uciekło mi że w RL ostatecznie podpisał z opcją - pierwsze raporty Woja były na jej brak - więc jako GM Warriors chciałbym dać mu dokładnie taką umowę jakiej by chciał i jaką podpisał w RL.

Dray to jeden z dwóch nietykalnych graczy w mojej organizacji i chcę żeby dostał to czego pragnie.

W kolejnej rundzie dostanie ofertę extension 100/3+PO.

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ozzy110 napisał:

Jeśli mówisz o Cooku to on nie może iść do GSW bo został oddany na początku stycznia czyli to co pisał @january

Jasiek to chyba mówił, że skoro był oddany w styczniu to powinien być w głosowaniu na ostatnim miejscu, ale trafić teoretycznie może, bo po July Moratorium się kasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ozzy110 napisał:

Jeśli mówisz o Cooku to on nie może iść do GSW bo został oddany na początku stycznia czyli to co pisał @january

Czyli oferta Warriors jest nieważna ??? 

 

Wyglada na to ze cook do pacers w takim razie, bucks wezmą kogos z dwójki mcconnell barea

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wooden napisał:

Ja proszę tylko o głosy na NIE przy extension Draymonda Greena.

Uciekło mi że w RL ostatecznie podpisał z opcją - pierwsze raporty Woja były na jej brak - więc jako GM Warriors chciałbym dać mu dokładnie taką umowę jakiej by chciał i jaką podpisał w RL.

Dray to jeden z dwóch nietykalnych graczy w mojej organizacji i chcę żeby dostał to czego pragnie.

W kolejnej rundzie dostanie ofertę extension 100/3+PO.

Z tym Draymondem to na pewno NIE bez PO, ale jest jeszcze jedna ciekawa sprawa, a w sumie dwie którą poruszał @january a które jak by znikły w gąszczu postów.

beGM GSW < RL GSW. W beGM GSW nie ma ani Klaya, ani DLO ( pod handel but still ), rotacja to wciąż 10 graczy. Do tego u nas za rok szykuje się więcej kasy a mniej dobrych FA ( wysyp extensions ). Nie jestem pewien czy Dray powinien się skusić na 100/4 3+1PO, gdzie warunki ( skład GSW i FA w przyszłym roku ) są zgoła inne. Tu powinien pójść przynajmniej jakiś bonus.

O jakim bonusie mówię? @kolader i LeVert. W RL LeVert dostał  średnio 17,5/rok. Tutaj Nets dali mu 20M/rok bo są po prostu słabsi niż w RL. Bonus 10M w 4 lata za słabszy team. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

Jedyny gracz u nas który przy extension powinien robić teraz zniżkę dla contendera to... zgadnijcie 😉 Jest tam w teamie DLO :D 

Gdyby był choć jeden rumors o Ingramie i extension to by można było rozmawiać. A tak to sam Ingram chce pewnie mocno się postarać a i NOP wolą poczekać do przyszłego roku jak z DLO i Nets było.

8 minut temu, january napisał:

 

btw @fluber zwracam honor, tam MC mi zwrócił uwagę, że przy Sabonisie jest 2+1 PO, a nie 3+1 PO, więc ta kasa aż tak nie bije po oczach :P 

Muszę Sabonisa samego przemyśleć jeszcze.

Sabonis dostał świetną ofertę od @fluber. Tutaj nie ma co się zastanawiać. 35M w dwa lata + PO jak by coś poszło nie tak, a jak będzie fajnie to odrzuca i wciąż jako młody wchodzi na FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.