Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, BMF napisał:

Powinno być Davis (jeśli nie Ibaka) i Lopez (jeśli nie Ibaka i Davis). Craig nie jest warunkiem od Ibaki, bo dostali oferty w fazie ofert, a tam nie było żadnych warunków. 

Piątka to Ibaka, oczywiste jest, że skoro Lopez i Davis są warunkowo w stosunku do Ibaki, to fluber nie musi pisać, że Ibaka ... nie jest zależny od Lopeza i Davisa.

Po prostu ja pi****le.

To mógł tylko Fluber wymyślić. 

Ale i tak pozostaje kwestia "nadania priorytetu"bo Fluber taką a nie inną rozpiską doprowadził do: albo Craig do OKC/Wizzards albo IV tura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Kolejnosc nie wyznacza warunku jesli nie ma warunkow.

Cm napisal slownie ze rubio jest warunkowy. To co innego.

Mi chodzi o te oferty człowieka morza z teraz. Że niby jak wygra Josepha, Rossa i Bazemore to nie ma wystarczającej ilości MLE i ma bana na dwie tury. Dla mnie jest oczywiste, że jak wygra Josepha, który jest pierwszy to dalsze oferty nie zachodzą, bo nie ma pieniędzy. A tu się okazuje, że człowiek morza powinien dopisać warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Po prostu ja pi****le.

To mógł tylko Fluber wymyślić. 

Ale i tak pozostaje kwestia "nadania priorytetu"bo Fluber taką a nie inną rozpiską doprowadził do: albo Craig do OKC/Wizzards albo IV tura.

Nadanie priorytetu jest niemożliwe i już tłumaczę dlaczego. Nawet opierając się na Twoich nieudanych próbach:

Cytat

 

W końcu się uda

1. Ibaka

2. Lopez ( jeśli nie 1 )

3. Ed( jeśli nie 1 i 2 )

4. Craig ( jeśli nie podpiszę jednego z 2 lub 3 )

5. Wes ( niezależnie od 1, 2, 3)

6. IT ( niezależnie od 1, 2, 3 )

7. QŃ ( niezależnie od 1, 2, 3 )

 

Powinno być:

W końcu się uda

1. Ibaka

2. Lopez ( jeśli nie 1 i 3 )

3. Ed( jeśli nie 1  )

4. Craig ( jeśli nie podpiszę jednego z 2 lub 3 )

5. Wes ( niezależnie od 1, 2, 3,4,6,7)

6. IT ( niezależnie od 1, 2, 3 ,4, 5,7)

7. QŃ ( niezależnie od 1, 2, 3,4,5,6 )

 

to nadal nie jest to lista priorytetów, bo gdybym wygrał wszystkie głosowania, to do mojego zespołu trafiają numery... 1,4,5,6,7 a 2 i 3 nie!

Z drugiej strony jakbym przesunął Lopeza i Davisa na miejsca 6 i 7, to Craig miałby wyższy priorytet, a byłby od nich warunkowy.

I dlatego nie da się z tego zrobić takiej listy, jaką nie wiedzieć czemu myśleliście, że zrobiłem.

Mój opis nie pozostawia żadnych wątpliwości, że nie robiłem listy priorytetów, a oferty które złożyłem nie zależały od siebie i było to 5 niezależnych ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

A tu się okazuje, że człowiek morza powinien dopisać warunek.

No, powinien, ale skoro wiadome są intencje to dajcie żyć. Analogicznie z fluberem, który zrobił trochę chaos, ale to dokładnie opisał, więc jak się ktoś wczyta, to wiadomo kto jest warunkowo względem kogo. 

Problem by był jakby coś można było dwuznacznie interpretować, a ja nie wiem jak tego Craiga ktoś miałby dwuznacznie interpretować skoro fluber wprost pisze, że Craig jest warunkowo względem Davisa, ew. Lopeza. Tak jak każdy wie, że człowiek...morza ma jedno MLE.

Inba o Craiga - ewoluujemy. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Nadanie priorytetu jest niemożliwe i już tłumaczę dlaczego. Nawet opierając się na Twoich nieudanych próbach:

Powinno być:

1. Ibaka

2. Lopez ( jeśli nie 1 i 3 )

3. Ed( jeśli nie 1  )

4. Craig ( jeśli nie podpiszę jednego z 2 lub 3 )

5. Wes ( niezależnie od 1, 2, 3,4,6,7)

6. IT ( niezależnie od 1, 2, 3 ,4, 5,7)

7. QŃ ( niezależnie od 1, 2, 3,4,5,6 )

 

to nadal nie jest to lista priorytetów, bo gdybym wygrał wszystkie głosowania, to do mojego zespołu trafiają numery... 1,4,5,6,7 a 2 i 3 nie!

Z drugiej strony jakbym przesunął Lopeza i Davisa na miejsca 6 i 7, to Craig miałby wyższy priorytet, a byłby od nich warunkowy.

I dlatego nie da się z tego zrobić takiej listy, jaką nie wiedzieć czemu myśleliście, że zrobiłem.

Mój opis nie pozostawia żadnych wątpliwości, że nie robiłem listy priorytetów, a oferty które złożyłem nie zależały od siebie i było to 5 niezależnych ofert.

Specjalnie przez Ciebie i przede wszystkim dla Ciebie w regulaminie musi się pojawić obowiązek, aby określać priorytety na graczy.

Wielu ułatwisz życie, niektórzy będą się mogli wyspać przed weselem, a 90% społeczności nie będzie kminić przez najbliższy tydzień "co autor miał na myśli"?

Jak byś choć zapisał to w sposób jak powyżej nie było by całej dyskusji która rozpoczęła się od nieszczęsnego Craiga. 

 

Nie mniej skoro nie określiłeś priorytetów w określonej kolejności typu 1. 2. 3. to jak podchodzimy do kwesti Craiga i ofert dla niego ode mnie i Sylwka?

2 minuty temu, BMF napisał:

Inba o Craiga - ewoluujemy. ;] 

Na szczęście w reofertach nie można zmieniać priorytetów już a w IV i V turze nie ma kontrofert i reofert, więc przyjdzie nam się nudzić w tej materii do kolejnego FA :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcusCamby napisał:

Mi chodzi o te oferty człowieka morza z teraz. Że niby jak wygra Josepha, Rossa i Bazemore to nie ma wystarczającej ilości MLE i ma bana na dwie tury. Dla mnie jest oczywiste, że jak wygra Josepha, który jest pierwszy to dalsze oferty nie zachodzą, bo nie ma pieniędzy. A tu się okazuje, że człowiek morza powinien dopisać warunek.

Cm akurat przy niektorych ofertach wypisal warunki wiec tu juz predzej mozna myslec ze pierwsze trzy oferty sa bezwarunkowe.

2 minuty temu, Eld napisał:

 

Jak byś choć zapisał to w sposób jak powyżej nie było by całej dyskusji która rozpoczęła się od nieszczęsnego Craiga. 

Przeciez zapis slowny jest 100 razy jasniejszy:) a ta lista powyzej jest sprzeczna sama ze soba w Waszym rozumieniu:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przepraszam wszystkich za to, że się wczoraj uniosłem, procenty zrobiły swoje...

Postaram się jeszcze raz spokojniej wyjaśnić swoje racje:

1. Moje zapisy w ofertach i kontrofertach brzmią następująco:

Cytat

 

Charlotte Hornets

1. Torrey Craig - minimum + PO

2. Wesley Matthews - minimum + PO

3. Isaiah Thomas - minimum + TO

4. Dwight Howard - minimum + TO

5. Serge Ibaka - minimum + PO

6. Ed Davis 24/3 + PO warunek, jeśli nie 5

7. Robin Lopez 18/2+PO warunek, jeśli nie 5 i 6

Dodatkowo: Oferta 1 jest warunkowa względem 6 i względem 7 ( jeżeli podpiszę 6 lub 7, to oferta 1 jest nieważna)

Oferty 2,3 i 4 nie są zależne od 6 i 7.

 

Dlaczego ktoś z tego zapisu wnioskuje, że numery porządkowe, które dałem są priorytetami ofert, skoro o każdym priorytecie poinformowałem pisemnie, tak by nie było żadnych wątpliwości? Z zapisu wynika jasno, że oferta dla Davisa jest ważna jeżeli nie podpiszę Ibaki, oferta dla Lopeza jest ważna jeżeli nie podpiszę ani Ibaki, ani Davisa, a oferta dla Craiga jest ważna jeżeli nie podpiszę ani Davisa, ani Lopeza. Pozostałe oferty, czyli Matthews, Thomas i Howard są bezwarunkowe i nie zależą od żadnych innych umów.  Wszystko jest wypisane słownie, więc to jest nielogiczne twierdzić, że miałem na myśli priorytety numerując oferty, skoro ani nigdzie tego nie napisałem, a jednocześnie każda pisemna informacja, którą umieściłem w ofertach i kontrofertach jest z tym całkowicie sprzeczna.

2. Co więcej zapis za pomocą listy priorytetowej i przydzielanych numerków nie jest ani obowiązkowy, ani stosowany przez wszystkich GM-ów, a w przypadku warunków jakie sformułowałem nie jest w ogóle możliwe stworzenie takiej listy, by gracz o niższym priorytecie nie został podpisany nad graczem o wyższym priorytecie lub żeby gracz warunkowy nie miał wyższego priorytetu niż gracz bezwarunkowy. Coś takiego jak lista priorytetowa jest w moim przypadku po prostu nie do zrobienia, nie jest to fizycznie możliwe. 

3. Jest mnóstwo ofert w tej turze, w których trzeba się domyślać, że 

* oferty są składane do zakończenia cap space

* oferty są składane do zakończenia MLE

* oferty są składane do zakończenia miejsc w składzie

wcześniej były oferty o błędnych rozpiskach, wyjątkach, czy sumach kontraktu, wszystkie zostały uznane i poprawione z duchem gry. W mojej ofercie nie trzeba się absolutnie niczego domyślać. Wystarczy... nie dopowiadać sobie tego czego nie napisałem i nie nakładać własnej interpretacji na mój tekst. Wystarczy tylko przeczytać to co napisałem i wszystko jest absolutnie jasne. To nie jest kwestia tego, czy napisałem coś błędnie, czy nie, bo napisałem wszystko dokładnie tak, jak mówi regulamin. Gdybym nie dopisał wyjaśnienia, co jest warunkowe względem czego, można by było próbować nakładać jakieś interpretacje. Ale ja wszystko wyjaśniłem, nie ma mowy o jakiejś dwuznaczności. Czytając mój tekst punkt po punkcie nie ma żadnych wątpliwości, co do priorytetyzacji warunkowania.

 

Jak już wspominałem wcześniej, poświęciłem wiele czasu na ustalenie odpowiedniej taktyki na FA i uważam, że trzeba mieć mnóstwo złej woli żeby twierdzić, że napisałem coś innego niż napisałem. 

Jeszcze raz przepraszam tych, którzy poczuli się urażeni moimi reakcjami.

 

I zapomniałem o najlepszym. Hipotetycznie załóżmy, że wygrywam wszystkie 7 głosowań. Z jakimi graczami podpiszę wtedy umowy?

Z graczami o ofertach numer: 1, 2 ,3, 4 oraz 5, a nie podpiszę z graczami o ofertach numer 6 oraz 7. 

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Eld napisał:

Jedni wolą cyferki, drudzy literki.

Są też tacy co liczyli na Craiga w pierwszej chwili.

Powtórzę mam nadzieję ostatni raz. Nie da się tego zapisać cyferkami w sposób poprawny ( jeżeli uznajecie mój sposób za niepoprawny, to każdy jest niepoprawny)

Nie da się rozpisać tego cyframi z powodu tego podwójnego warunku:

Jeżeli podpiszę Ibakę to Craig> Davis

Jeżeli nie podpiszę Ibaki to Davis > Craig

W zależności od wyniku głosowania Ibaki Craig jest albo za Davisem albo przed Davisem. Ale ja nie wiem jaki będzie wynik głosowania!!!

I teraz Wasz zarzut polega na tym, że Craig nie może być warunkowy od Davisa, bo ma "wyższy priorytet" ( gdzie ja pisałem, że te liczby to nie priorytety), ale załóżmy, że zrobiłbym odwrotną kolejność i dał Davisowi wyższy priorytet niż Craigowi. Wtedy przy wygranej w głosowaniu na Ibakę, to Davis jest warunkowy względem Craiga, a ma wyższy priorytet!

Przecież możemy się tak bawić w nieskończoność, bo niezależnie od tego, kogo ustawię wyżej w zależności od wyników głosowania jeden jest warunkowany drugim, albo drugi pierwszym!!! I możecie mi zakwestionować z tego samego powodu każdą kolejność, rozumiesz?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SlaKB napisał:

Panowie jak jest z oferta dla Rossa od Knicks? Czy jest ona warunkowa czy nie?

I od razu drugie pytanie, na jego miejscu wolelibyscie kontrakt taki jak ja mu dalem czyli 1+1 PO czy może jednak 3+1 PO?

W przypadku takich graczy opcja 1+1 jest korzystniejsza, chyba że na stole jest nieporównywalnie wiecej kady w opcji 3+1.

Ale tu przypadek jest inny - 3 banki per year wiecej i opcja 1+1 kontra 2+1. W tym przypadku Ross woli przez dwa lata pewne 6 mln wiecej i furtke kolejnych 12 wg mnie. 

 

@Eld

@fluber

@MarcusCamby

Panowie zluzujcie trochę, ale skoro za rok ma wejść obowiązek rozpisania wszystkich kontraktów to może pomyślmy nad wprowadzeniem priorytetów jako obowiązków. Ułatwi to chyba życie :)

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, shevcu napisał:

W przypadku takich graczy opcja 1+1 jest korzystniejsza, chyba że na stole jest nieporównywalnie wiecej kady w opcji 3+1.

Ale tu przypadek jest inny - 3 banki per year wiecej i opcja 1+1 kontra 2+1. W tym przypadku Ross woli przez dwa lata pewne 6 mln wiecej i furtke kolejnych 12 wg mnie. 

 

@Eld

@fluber

@MarcusCamby

Panowie zluzujcie trochę, ale skoro za rok ma wejść obowiązek rozpisania wszystkich kontraktów to może pomyślmy nad wprowadzeniem priorytetów jako obowiązków. Ułatwi to chyba życie :)

Jakie 3 banki więcej? Przeciez umowa od Knicks to 36/3+1 PO wiec finansowo w pierwszych dwoch latach wychodzi to samo a nawet troche mniej chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SlaKB napisał:

Jakie 3 banki więcej? Przeciez umowa od Knicks to 36/3+1 PO wiec finansowo w pierwszych dwoch latach wychodzi to samo a nawet troche mniej chyba

My bad, źle odczytałem jego ofertę. Wolę 1+1. Mój głos byś na 100% miał 

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanter i Gobert w jednym zespole ? Wow ostatnim razem jak to miało miejsce to Turek dostał w czapę od Rudyego :P Ryzykowny ruch Panie Shevcu , w razie co mogę przygarnąć Francuza w zamian za wielkiego soczystego czarnoskórego Drummonda w CY, który znacznie szybciej dogadałby się z Drummondem :) 

Ciesze się bardzo, ze przeoczykiscie Miye Oni , to będzie kot i dzik jednocześnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Powtórzę mam nadzieję ostatni raz. Nie da się tego zapisać cyferkami w sposób poprawny ( jeżeli uznajecie mój sposób za niepoprawny, to każdy jest niepoprawny)

Nie da się rozpisać tego cyframi z powodu tego podwójnego warunku:

Jeżeli podpiszę Ibakę to Craig> Davis

Jeżeli nie podpiszę Ibaki to Davis > Craig

Pewnie się nie da, bo Ibaka który był piąty na liście dla części z Nas jest ostatnim twoim priorytetem. Dla Ciebie był tylko numerem na liście, a dla Nas zawodnikiem, który dostaje ofertę jako ostatni. W tym momencie odwracasz kolejność, bo Ibakę przesuwasz na początek.

Powinno być.

1. Ibaka

2. Craig

3. Matthews

4. Thomas

5. Howard

I potem dajesz kontroferty, że

Ed Davis jest drugi z warunkiem, a Robin Lopez trzeci zależny od głosowania Ibaki i Davisa. Craig spadłby wtedy na czwarte miejsce.

Tak więc dało się to rozpisać, jeśli każda oferta jest przedstawiona jako lista priorytetowa. I gdyby tak było, to Ibaka nie mógłby przesunąć się z piątej pozycji na pierwszą, bo odwracanie kolejności list priorytetowych jest zabronione. Dlatego ja pisałem, że oferta jest dla mnie nieważna, bo Ibaka stał się pierwszy i ważniejszy od Craiga, a także każda z twoich kontrofert.

To zrobienie Ibaki piątego na liście jest tutaj problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

 

Powinno być.

1. Ibaka

2. Craig

3. Matthews

4. Thomas

5. Howard

 

Craig jest oferta warunkowa a matthews nie to czemu craig jest nad matthewsem?

I dalej, skoro gdy wygram ibake to podpisuje craiga a nie podpisuje lopeza to czemu lopez jest nad craigiem?

I dalej, skoro gdy wygram ibake to podpisuje craiga a nie podpisuje davisa to czemu davis jest nad craigiem?

I dalej, skoro craig jest warunkowy a thomas nie, to czemu craig jest nad thomasem?

I dalej, skoro craig jest warunkowy a howard nie, to czemu craig jest nad howardem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Craig jest oferta warunkowa a matthews nie to czemu craig jest nad matthewsem?

I dalej, skoro gdy wygram ibake to podpisuje craiga a nie podpisuje lopeza to czemu lopez jest nad craigiem?

I dalej, skoro gdy wygram ibake to podpisuje craiga a nie podpisuje davisa to czemu davis jest nad craigiem?

I dalej, skoro craig jest warunkowy a thomas nie, to czemu craig jest nad thomasem?

I dalej, skoro craig jest warunkowy a howard nie, to czemu craig jest nad howardem?

Właśnie po to są warunki, by tego wyższego nie było konieczności podpisać. Ale warunek zawsze idzie w dół, a u Ciebie piąty zawodnik jest kluczem do zagadki, bo teoretycznie to on stanowi wg twoich warunków najwyższy priorytet.

Każdy to widzi po swojemu. Ja w pytaniach do rady pisze jedno, a Jasiek mi na PW drugie. A mógł przecież wcześniej sprostować.

5 minut temu, ozzy110 napisał:

On jest jeszcze u Kucia na warunku jeśli nie zgarnie Bullocka, a Reggie u RA jeśli nie Holiday, więc raczej jeszcze pod głosowanie

Oferta Bulls dla Vince Cartera nie zachodzi, bo to byłaby szósta oferta dla gracza.

5 minut temu, fluber napisał:

Ibaka nie jest wazniejszy od craiga. Jezeli obu wygram to obu podpisuje. 

Nie dogadamy się. Dla Ciebie to numerki, a dla mnie lista priorytetowa :)

Oferty i tak zostaną uznane, ale chodzi tylko o wyjaśnienie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.