Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ignazz napisał:

Po pierwsze (1. Aby nie było wątpliwości ) zwyczajowo graczy zawsze numerowaliśmy aby wykazać do dyskusji priorytety ( chce Duranta a potem Butlera) i nawet gdy na obu była kasa ten priorytet był ważny w dyskusjach i dopieszczaniu ego Gwiazd.  Dajesz listę która ma poprzez porządek i numerację uprościć ofertę oraz jednak dać trochę informacji głosującym. 

Ja myślałem, że wie to każdy. A tu się okazało, że te numerki dla niektórych są bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Lepsze 123 niż opis który można potem przekręcić lub nie zrozumieć 

Ale 1 2 3 w moim przypadku nie dziala co juz BMF wyjasnil. Ibaka byl nad davisem, davis nad craigiem ale craig na rowni z ibaka. Nie da sie tego opisac cyframi. Niektorzy w ogole ich nie daja. Ja dalem liczby zeby ulatwic opis. Chcialem ulatwic radzie prace a spotyka mnie za to jakas niezrozumiala dla mnie nagonka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

przewrotne jest to co proponujesz gdy piszesz ze jedynka odpada gdy wejdzie mi szóstka. Robi to po prostu bałagan wiec trzymajmy się 1 2 3 itd 

k**** @ignazz Ty i te Twoje entery. Wbiję Ci na chatę i wydłubię kilofem Ci ten klawisz. Jak Boga kocham.

Ale ostatnie zdanie w punkt.

Jak by Fluber rozpisał to tak po kontroofertach:

1. Lopez

2. Ed ( jeśli nie 1 )

3. Craig ( jeśli nie 1 i 2 )

4. Wes ( niezależnie od 1 i 2 )

5. IT ( niezależnie od 1 i 2 )

6. Qń ( niezależnie od 1 i 2 )

7. Ibaka ( niezależnie od 1 i 2 )

A zamiast tego mamy takie coś:

Dodatkowo: Oferta 1 jest warunkowa względem 6 i względem 7 ( jeżeli podpiszę 6 lub 7, to oferta 1 jest nieważna)

Oferty 2,3 i 4 nie są zależne od 6 i 7.

Więc. to w końcu które oferty są równoważne? Gdzie się podziała oferta nr 5 z ofert?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

 

A zamiast tego mamy takie coś:

Dodatkowo: Oferta 1 jest warunkowa względem 6 i względem 7 ( jeżeli podpiszę 6 lub 7, to oferta 1 jest nieważna)

Oferty 2,3 i 4 nie są zależne od 6 i 7.

Więc. to w końcu które oferty są równoważne? Gdzie się podziała oferta nr 5 z ofert?

Info odnosnie oferty 5 jest wyzej.

Rownowazne sa 1-5 ale tylko wzgledem siebie a nie wzgledem kontrofert.

3 minuty temu, Eld napisał:

k**** @ignazz Ty i te Twoje entery. Wbiję Ci na chatę i wydłubię kilofem Ci ten klawisz. Jak Boga kocham.

Ale ostatnie zdanie w punkt.

Jak by Fluber rozpisał to tak po kontroofertach:

1. Lopez

2. Ed ( jeśli nie 1 )

3. Craig ( jeśli nie 1 i 2 )

4. Wes ( niezależnie od 1 i 2 )

5. IT ( niezależnie od 1 i 2 )

6. Qń ( niezależnie od 1 i 2 )

7. Ibaka ( niezależnie od 1 i 2 )

 

To nie jest prawidlowa rozpiska bo 1 i 2 zaleza od 7. Nie da sie tego rozpisac numerami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MarcusCamby napisał:

Nie jest nigdzie napisane, że Melli jest warunkowy od Tylera Johnsona. Nie dałem żadnego wyjątku. Teoretycznie więc to mogła być lista porządkowa ( chociaż nie ma czegoś takiego, regulamin jasno mówi o liście priorytetowej, a te wyznaczają numerki i tak było od pierwszej tury, pierwszego FA ).

Jest warunkowy, bo napisałeś, że ''dopóki wystarcza Ci MLE". Jeżeli więc to jest lista porządkowa, to w sumie te wszystkie oferty są nieprawidłowe, bo nijak nie można stwierdzić, kto jest nad kim, a wyznaczyłeś warunek [kwota MLE].

U flubera jest inaczej, bo on złożył w pierwszej fazie pięć oddzielnych ofert, gdyby było inaczej pewnie napisałby ''jeśli nie 1, to 2'', czy cokolwiek. 

Gdzie w regulaminie jest napisane, że numerki przed nazwiskami są równoznaczne z priorytetami? Nigdzie, priorytety wyznacza się przy warunkowych ofertach, fluber w pierwszej fazie nie składał żadnych warunkowych ofert. 

I jeszcze jakby były jakieś wątpliwości co do intencji flubera, a on to wszystko w kontrofertach opisał i sprawa jest klarowna. 

Btw. też złożyłem Poirierowi i Guduriciowi dwie oddzielne oferty, gdyby były ze sobą związane, napisałbym 'jeśli nie 1, to 2', i w żaden sposób nie jest to (tzn. zapis) sprzeczne z regulaminem. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Jak Ci minie stan w jakim jesteś to napisz do mnie na priv, wcześniej lepiej już nic tu nie pisz, bo od 10 postów eskalujesz tylko konflikt z obsikania ambasady do zrzucenia bomb atomowych, a opuszczenia priv rozmów że mną nie rozumiem już kompletnie. 

Właśnie opuściłem ją dlatego, że ty zamiast potępić flubera to pisałeś co pisałeś na PW. Tu już nie będę upubliczniał, ale przeczytaj jeszcze raz dyskusje. Zobacz kto zachował się karygodnie i czy ja chociaż w najmniejszym stopniu naruszyłem zasady kultury dyskusji do czasu, gdy GM Hornets zaczął mnie obrażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

 

U flubera jest inaczej, bo on złożył w pierwszej fazie pięć oddzielnych ofert, gdyby było inaczej pewnie napisałby ''jeśli nie 1, to 2'', czy cokolwiek. 

Wlasnie , proszę mi oddać Royca ONeala sprzed w FA sprzed 2 lat, bo w taki sposób mi go odebrano :P 

//

Fluber ma racje, ja tam rozumiem info mu chodziło, cyferki miały charakter porządkowy i po dodaniu opisu wszystko jest jasne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Właśnie opuściłem ją dlatego, że ty zamiast potępić flubera to pisałeś co pisałeś na PW. Tu już nie będę upubliczniał, ale przeczytaj jeszcze raz dyskusje. Zobacz kto zachował się karygodnie i czy ja chociaż w najmniejszym stopniu naruszyłem zasady kultury dyskusji do czasu, gdy GM Hornets zaczął mnie obrażać.

Przepraszam jezeli Cie urazilem. Poswiecilem sporo czasu na dopracowanie ofert i kontrofert i jasne i klarowne wypisanie warunkow a wmawia mi sie ze napisalem cos innego niz napisalem. Podjalem ogromny trud przebudowy hornets i na ostatnim etapie nie uznajesz moich ofert i rozwalasz wielotygodniowy plan. Sam bys tak zareagowal na moim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

 

To nie jest prawidlowa rozpiska bo 1 i 2 zaleza od 7. Nie da sie tego rozpisac numerami.

 

Nie pada w tamtym Twoim poście ani raz cyfra '5". Popatrz jeszcze raz. Ale nawet jeśli to spróbujmy jeszcze raz skoro 1 i 2 zależna od 7:

1. Ibaka

2. Lopez ( jeśli nie 1 )

3. Ed( jeśli nie 1 i 2 )

4. Craig ( niezależnie od 1, 2, 3 )

5. Wes ( niezależnie od 1, 2, 3)

6. IT ( niezależnie od 1, 2, 3 )

7. QŃ ( niezależnie od 1, 2, 3 )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Nie pada w tamtym Twoim poście ani raz cyfra '5". Popatrz jeszcze raz. Ale nawet jeśli to spróbujmy jeszcze raz skoro 1 i 2 zależna od 7:

1. Ibaka

2. Lopez ( jeśli nie 1 )

3. Ed( jeśli nie 1 i 2 )

4. Craig ( niezależnie od 1, 2, 3 )

5. Wes ( niezależnie od 1, 2, 3)

6. IT ( niezależnie od 1, 2, 3 )

7. QŃ ( niezależnie od 1, 2, 3 )

 

Znowu zle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Źle to zapisałeś, Eld, bo Craig jest warunkowo od Lopeza i Davisa. Drugi raz Ci się nie udało dobrze zapisać warunków flubera, a masz pretensje do niego, że sobie pomógł cyferkami. 

Ja próbuję zapisać poprawnie jego rozumowanie. Żadne pretensje. 

2 minuty temu, fluber napisał:

Znowu zle. 

Spróbuję kolejny raz opierając się na wskazówkach @BMF. W końcu się uda:

1. Ibaka

2. Lopez ( jeśli nie 1 )

3. Ed( jeśli nie 1 i 2 )

4. Craig ( jeśli nie podpiszę jednego z 2 lub 3 )

5. Wes ( niezależnie od 1, 2, 3)

6. IT ( niezależnie od 1, 2, 3 )

7. QŃ ( niezależnie od 1, 2, 3 )

@fluber ?

A może przy Craigu powinno być:

4. Craig ( jeśli nie podpiszę jednego z 1, 2 lub 3 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

W końcu się uda

1. Ibaka

2. Lopez ( jeśli nie 1 )

3. Ed( jeśli nie 1 i 2 )

4. Craig ( jeśli nie podpiszę jednego z 2 lub 3 )

5. Wes ( niezależnie od 1, 2, 3)

6. IT ( niezależnie od 1, 2, 3 )

7. QŃ ( niezależnie od 1, 2, 3 )

@fluber ?

A może przy Craigu powinno być:

4. Craig ( jeśli nie podpiszę jednego z 1, 2 lub 3 )

Dalej zle

No i powstaje pytanie o priorytety skoro davis ma numer 2 a it 6 to czemu 2 jest warunkowy a 6 nie? 

Charlotte Hornets kontroferty

6. Ed Davis 24/3 + PO warunek, jeśli nie 5

7. Robin Lopez 18/2+PO warunek, jeśli nie 5 i 6

Dodatkowo: Oferta 1 jest warunkowa względem 6 i względem 7 ( jeżeli podpiszę 6 lub 7, to oferta 1 jest nieważna)

Oferty 2,3 i 4 nie są zależne od 6 i 7.

@Eld gdzie nie widzisz odniesienia do punktu 5? Przeciez jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Przepraszam jezeli Cie urazilem. Poswiecilem sporo czasu na dopracowanie ofert i kontrofert i jasne i klarowne wypisanie warunkow a wmawia mi sie ze napisalem cos innego niz napisalem. Podjalem ogromny trud przebudowy hornets i na ostatnim etapie nie uznajesz moich ofert i rozwalasz wielotygodniowy plan. Sam bys tak zareagowal na moim miejscu.

Każdy z uczestników sprawdza oferty, a radny tym bardziej. Ja wyraziłem swoje zdanie, poruszyłem co mi nie pasuje i prosiłem Was ( byłeś jednym z kilku wymienionych ) o odpowiedź, nie przedstawiałem wyroków. Mówiłem, że temat wymaga omówienia.

Problem jest widać szerszy, bo ta część która nie uznaje cyferek strasznie jest przywiązana do warunkowania. Nie bardzo wiem jak oni rozumieją zatem zapis lista priorytetowa, skoro kolejność wyznacza warunek. Było oburzenie o oferty człowieka morza, mi też się dostało. W moim mniemaniu nie muszę przedstawiać warunków, bo jak mam 100zł i w jednym sklepie wydam 70zł, w drugim trzydzieści złotym, to jak na liście zakupów mam trzeci sklep, to bez kasy wracam z tym co mam do domu.

Także sprawa wymaga omówienia, bo są dwie szkoły tutaj.

Ja też przepraszam Ciebie, a także każdego postronnego tej wymiany zdań, który poczuł się zniesmaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Dalej zle

Co tym razem źle?

1 minutę temu, fluber napisał:

No i powstaje pytanie o priorytety skoro davis ma numer 2 a it 6 to czemu 2 jest warunkowy a 6 nie? 

Pierwotnie w swoich kontrofertach nic nie wspominasz o starej ofercie nr 5, czyli IT tylko napisałeś takie coś:

Oferty 2,3 i 4 nie są zależne od 6 i 7.

Więc w domyśle albo zapomniałeś dopisać "5", albo piątka ma takie samo prio do podpisania jak 2, 3 i 4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Co tym razem źle?

Pierwotnie w swoich kontrofertach nic nie wspominasz o starej ofercie nr 5, czyli IT tylko napisałeś takie coś:

Oferty 2,3 i 4 nie są zależne od 6 i 7.

Więc w domyśle albo zapomniałeś dopisać "5", albo piątka ma takie samo prio do podpisania jak 2, 3 i 4.

 

Masz wklejone wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być Davis (jeśli nie Ibaka) i Lopez (jeśli nie Ibaka i Davis). Craig nie jest warunkiem od Ibaki, bo dostali oferty w fazie ofert, a tam nie było żadnych warunków. 

Piątka to Ibaka, oczywiste jest, że skoro Lopez i Davis są warunkowo w stosunku do Ibaki, to fluber nie musi pisać, że Ibaka ... nie jest zależny od Lopeza i Davisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

Eld trochę sobie strzelasz w stopy xd.

Ale ja już napisałem Marcusowi na PM, że chrzanię ten potencjalny steal na Craiga z TO byle by spokój był. Napisałem również, że to Wy podejmiecie decyzje. Więc z czym strzelam sobie w stopy? Próbując logicznie rozpisać to co autor miał na myśli? Niszczysz moje kreatywne podejście ;).

Dodam tylko, że od tego warunkowania też zależy czy @Sylvinho. dostaną Craiga jak coś. A wychodzi na to, że nie dostaną nawet jak go wygrają bo nie ma na niego określonego priorytetu, czyli Craig do IV tury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.