Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, człowiek...morza napisał:

tak to prawda.

zrobilem to po to, azeby utrzymac w skladzie rubio i tuckera. 

To akurat nie jest prawda, z moich źródeł Knicks poszukują kolejnych zespołów do wymiany żeby poszerzyć rotacje za capspace - ta wymiana nie ma nic wspólnego z Rubio i Tuckerem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zdzisław Ptak napisał:

To akurat nie jest prawda, z moich źródeł Knicks poszukują kolejnych zespołów do wymiany żeby poszerzyć rotacje za capspace - ta wymiana nie ma nic wspólnego z Rubio i Tuckerem .

Uła , to tez ciekawe - nie podejrzewałbym CMa o kłamstwo , ale Ptak rzadko się myli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BMF napisał:

Dla mnie ten paycut to no-brainer, tak tylko piszę, że w realu Tucker też go wziął (i to trochę większy niż max 5 mln), bo widzę już jakieś głosy na Wolves. A u nas w teorii to paycuty powinny być częściej niż w realu

Z jakiej racji?

Zresztą Tucker biorąc paycut miał 31/32 lata, a teraz 34/35 lat. Zupełnie inna perspektywa. Powiedzmy sobie szczerze, to jest na 99% jego ostatni kontrakt w lidze. Knicks znali ofertę Wolves, mogli dać trzy lata i zapewnić mu spokojną starość. A jednak człowiek morza poskąpił. Mimo zdobycia mistrzostwa i 40mln na plusie. Jak to się ma do Warriors, którzy oferowali więcej niż szacował rynek dla Iguadoli i Livingstona? Nie tak się dziękuje weteranom, nie w sytuacji Knicks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

luz ziom, jeszcze przesady nie widziałeś :)

racja, zapomniałem, że czytam Jokiciowców regularnie

12 minut temu, january napisał:

Obrażał mnie dzisiaj brzydko!

+ lol z tym radnym wzorem :P 

tu się zapędziłem, ale no funkcja oznacza obowiązki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MarcusCamby napisał:

Z jakiej racji? Zresztą Tucker biorąc paycut miał 31/32 lata, a teraz 34/35 lat. Zupełnie inna perspektywa.

Kontrakt w Rockets kończy mu się w realu za dwa lata, kontrakt w Knicks też, przecież to jest to samo. W realu wziął dużo większy paycut niż miałby wziąć tutaj w mistrzowskim teamie.

Ale w sumie śmiesznie się czyta, więc nie będę bronił człowieka morza, ale widząc pasję january'ego od kilku tygodni w atakach wobec Knicks - faktycznie, mało obiektywne staje się to FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Ale w sumie śmiesznie się czyta, więc nie będę bronił człowieka morza, ale widząc pasję january'ego od kilku tygodni w atakach wobec Knicks - faktycznie, mało obiektywne staje się to FA.

Ale chyba nie sugerujesz, że ja chce dobrze Jaśkowi zrobić? ;)

Jestem w obozie Knicks, bo człowiek morza jest dużo lepszym GMem, zbudował ten zespół w oparciu na wymianach i dlatego teraz nie ma assetów i jest w trudniejszej sytuacji. Jasiek dostaje prezenty od losu, dość powiedzieć że mocno niezasłużenie.

No, ale tutaj człowiek morza zrobił błąd nie rozszerzając oferty. Trochę też szkoda, że nie odniosłeś się do reszty mojej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcusCamby napisał:

Ale chyba nie sugerujesz, że ja chce dobrze Jaśkowi zrobić? ;)

Jestem w obozie Knicks, bo człowiek morza jest dużo lepszym GMem, zbudował ten zespół w oparciu na wymianach i dlatego teraz nie ma assetów i jest w trudniejszej sytuacji. Jasiek dostaje prezenty od losu, dość powiedzieć że mocno niezasłużenie.

No, ale tutaj człowiek morza zrobił błąd nie rozszerzając oferty. Trochę też szkoda, że nie odniosłeś się do reszty mojej wypowiedzi.

Nie ma zadnego obozu Knicks.

Wy sie babrajcie w błocie, bo grac normalnie nie potraficie.

A ja bede robil swoje i pomimo niesprawiedliwego traktowania, dalej łoił wam dupska

nawet wieksza satysfakcja dzieki temu bedzie.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Trochę też szkoda, że nie odniosłeś się do reszty mojej wypowiedzi.

Ale do czego? U nas system finansowy jest inny niż w realu (przykład Iguodali i Livingstona), nie dziwię się, że człowiek...morza dba o te 40 milionów zysku gdy wejdzie mu trzeci max i repeater, bo ma potencjał na dynastię.

Metaforyczne robienie sobie dobrze przez człowieka morza niemetaforycznie budzi u mnie odruchy wymiotne, ale tutaj ma rację - ma najlepszy team w lidze i daje porównywalną kasę starterom, Knicks to jest zdecydowanie najmocniejszy team w naszej grze, powinni mieć Warriors-factor z reala (West na minimum, Cousins za drobne), więc january już od trzech tygodni kręci narrację, że straci rolesów, ale bądźmy uczciwi. 

Tucker wziął 32/4 z 2,5 mln gwarantowanego w CY zamiast 33/3, po to, żeby pograć sobie ze CP3 w contenderze - pomimo tego, że byli Warriors, czyli z grubsza team nie do przeskoczenia. U nas ma do wyboru 25/2 v. 29/3. Dostanie vet min w wieku 36 lat (realne), i wyjdzie jakaś minimalna różnica za (realne) kolejne tytuły. 

Idąc tą logikę, Morey to też jest c***, że mu dał niegwarantowany czwarty rok, nie ma szans, żeby tam poszedł, bierze dużo większe pieniądze w Raptors. Btw. brak niegwarantowanych umów mocno u nas ogranicza pole manewru, teraz tacy Kings każdemu coś takiego dają w CY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

Ale do czego? U nas system finansowy jest inny niż w realu (przykład Iguodali i Livingstona), nie dziwię się, że człowiek...morza dba o te 40 milionów zysku gdy wejdzie mu trzeci max i repeater, bo ma potencjał na dynastię.

Metaforyczne robienie sobie dobrze przez człowieka morza niemetaforycznie budzi u mnie odruchy wymiotne, ale tutaj ma rację - ma najlepszy team w lidze i daje porównywalną kasę starterom, Knicks to jest zdecydowanie najmocniejszy team w naszej grze, powinni mieć Warriors-factor z reala (West na minimum, Cousins za drobne), więc january już od trzech tygodni kręci narrację, że straci rolesów, ale bądźmy uczciwi. 

Moim zdaniem system jest bardzo podobny. Mając te 40mln na pierwszy rok rozliczeniowy ( szanse na reset w przypadku Knicks są niemal zerowe ) powinien podziękować Tuckerowi za wkład do mistrzostwa.

West i Cousins polowali na pierścień, który Tucker ma. Zresztą nie było wcale wielu chętnych na te pierścienie w Warriors, co widać było po rotacji GSW. Ja tu nie widzę podstaw do zniżki, ale każdy osądzi po swojemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

West i Cousins polowali na pierścień, który Tucker ma.

West po pierwszym pierścieniu tam przedłużył. 

Jak teraz ktoś nie powinien wziąć paycutu od Knicks, to kiedy jest sytuacja, gdy ktoś bierze paycut? Zawsze głosujemy za większą kasę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BMF napisał:

West po pierwszym pierścieniu tam przedłużył. 

Jak teraz ktoś nie powinien wziąć paycutu od Knicks, to kiedy jest sytuacja, gdy ktoś bierze paycut? Zawsze głosujemy za większą kasę? 

West swoje w Lidze zarobił, a Tucker długo się do NBA przebijał, grając w Suns za minima na niegwarantowanych kontraktach po powrocie do Ligi.

Tucker widzi, jakie oferty dostali Morris i Rubio, widzi też innego GMa niż ten, obok którego stał jak podnosili puchar mistrzowski. Zostało na ten moment 5 graczy z poprzedniego sezonu. Ma już 34 lata iwie, że to może być ostatni moment na wysoki kontrakt dla niego, a właśnie był jednym z najlepszych graczy Knicks w tych playoffs. Wszystko by było OK, gdyby dostał 3-letni kontrakt po 10mln. Nowego GMa było przecież na to stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

West po pierwszym pierścieniu tam przedłużył. 

Jak teraz ktoś nie powinien wziąć paycutu od Knicks, to kiedy jest sytuacja, gdy ktoś bierze paycut? Zawsze głosujemy za większą kasę? 

Rubio np. widziałbym wstępnie w Knicks. Nie podoba mi się, że człowiek morza szuka oszczędności na każdym swoim graczu. Rubio też dał te 4mln mniej niż shevcu, ale 4mln przy 70mln dla dużo młodszego gracza, to co innego niż dla gracza, który łapie swój ostatni kontrakt. 4mln z 30mln to już jednak dużo większy procent z którego Tucker rezygnuje.

Ty mówisz o Westach i Cousinsach, ja odbijam Livingtonem, Iguadolą, Thompsonem, JR Smithem i Shumpertem :) Zresztą rok temu wcale nie było jakiś specjalnych paycut dla Warriors. Teraz też nie widać, by gracze szturmowali na minimalne umowy do Lakers czy Clippers. Taki Bullock wolał dwa 2mln więcej zarobić w Knicks, gdzie ma chyba nawet gorsze perspektywy na minuty, a o celach sportowych nie wspomnę.

paycuty to mit :) Znaczy rozumiem jeszcze przy jakiś astronomicznych cenach jak ktoś z zamiast 100mln bierze 95mln, ale jak ktoś wybiera 4mln kosztem 8mln, to już obecnie rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrick Beverley chciałby podpisać z Miami Heat, ale zostanie mu na pociechę oferta z Celtics. Fair deal, chociaż ja w Pata bym nie inwestował. Ale z drugiej skoro nie chce Principe handlować Paul George, to musi mu dać jakiś weteranów do walki o wynik.

Montrezl Harrell, pewna kasa z Raptors. Świetny sezon, ale dużo znaków zapytania. Bez rzutu i obrony czyli nigdy nie wiesz czy nie skończy się to powtórką z Hicksona. Na Rockets jest obrażony i nie zrobili nic, by go przeprosić.

Jeremy Lamb w Pacers. Ronnie w Niego zainwestował, dał mu ważną rolę i teraz go odpowiednio nagrodził finansowo. Powinien to być dobry deal dla obu stron.

Kelly Oubre brzydki ruch Alonzo z tym wydłużeniem umowy. Nie wiem czy nie powinno to się skończyć QO, ale wiadomo jak u Nas z potencjałem i młodymi. Nie są cenieni, a potem zdziwko, bo Russell, Nurkic i Lavine grają za frytki względem RL NBA.

Derrick Favors January za bardzo go pompuje, a rynek go wyjaśnia. Sportowo nie jest takim kozakiem i niewiele zapowiada, by za rok mogła mu wpaść oferta na 20mln. Umowa 12 do 15, szału nie ma. Trudna decyzja.

Thaddeus Young - jak dobrze rozumiem warunki Kings, to oferta shevcu nie dojdzie do skutku, bo wygra Marcusa Morrisa. Trochę szkoda wielkiego Tadzia, żeby za takie frytki grał, ale weźmie w razie czego ofertę Heat.

Al-Farouq Aminu - Idzie do Raptors.

Danny Green - trochę leser z Niego, więc nie jest zadowolony, że Bucks nie dali mu dłuższej umowy mimo informacji o takiej propozycji ze strony Heat. Do przemyślenia.

Terrence Ross - Oferta Raptors i zapewne też Bucks chyba nie dojdzie do skutku, więc zapewne spadnie do III tury.

Marcus Morris - Shevcu płać i płacz ;)

Justise Winslow - Cieszy się, że jednak Wolves mu zaufali.

PJ Tucker - czuć ogromne rozgoryczenie po skąpym ruchu człowieka morza. Jego wkład w mistrzostwo nie został nagrodzony dodatkowym rokiem kontraktowym mimo wieku. Ponoć ma ochotę się zemścić i pójść do Wolves.

Ricky Rubio - Lekki paycut, zwłaszcza że GM Knicks ufał mu zawsze oferując mu jak się okazało bardzo godne extension rok temu. Niestety omamiły go kłamliwe obietnice Qcina.

Joe Harris - Trzeba się najpierw ustawić, a Kings dają z miejsca dobrą kasę bez martwienia się o jutro.

Monte Morris - Młody gówniarz musi wykorzystać momentum. Nie ma co machać ręką na dodatkowe 6mln, bo Jokic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.