Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Inaczej oceniasz Rubio po jego zdobyciu tytułu gdzie to jego drugi gruby kontrakt a inaczej młodziutkiego Monte gdzie od poprzedniego klubu dostał 1,4mln i za to nie kupił domu w Denver Starszy gracz vs młodszy dla którego to poważny pierwszy pieniądz i już sam telefon z San Antonio go zaszokował I spojrz - mimo wszystko dopytuje o warunki w Kings jakie zastanie bo ty nie wiem na razie jak to wyglada. Monte dochodzi do zespołu który zna - Morris Murray Brogdon - rotacja niskich i pewne 28-32 minuty minimum 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Widzę lepsza ofertę finansowa. Napisz proszę jeszcze raz jak na razie patrząc na szczątkowe wyniki wyglada twój skład. Dodatkowo czy tu są wyłączenia pod tytułem gracz nie wejdzie gdy... opisz te zagrożenia kto odpadnie 

Po ofercie dla Winslowa rotacja wyglada tak:

RUBIO-Harris-Morris-Young-Gobert

Smith Jr-Forbes-Saric-x-Robert Williams

Harris jednak ma szanse pojawic sie w Kings przez najlepszą ofertę, do tego Morris i Young to no brainer. Zostaje pelne MLE na rezerwowego pf-a i cos w okolicach 6 mln na umowe dla kolejnego gracza na lawke. 

 

Patrzac na graczy na 3 ture jest szansa na zlozenie oferty dla m. in. IBAKI. Oko w kierunku Sacramento puszcza tez Hart ktory chetnie by tu wrócił i na pewno VV. Istnieje szansa na zawezenie rotacji na sf-pf i pojscie z mle w Robina Lopeza. Na dzis klaruje sie mocna rotacja 9-osobowa lub 10-osobowa, w zaleznosci od tego co pokaze tez RW w Bostonie pod nieobecność Horforda i Baynesa. 

Rubio jak pisalem bede chciak zestawić ze strzelcami i unikac polaczenia z Dennisem Smithem Jr bo to sytuacja analogiczna jak z Irvingiem co wg mnie jest słabym fitem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

Rubio nie tylko dostaje więcej kasy w Kings, ale on w składzie z Irvingiem Leonardem i Davisem będzie miał jakieś 2 posiadania na mecz :)

Pisałem juz o tym ze Irving i Leo potrzebuja pilki a Davis w cy tez che swoich posiadan. Dla Rubio nie musi byc to ekstra sytuacja. 

2 minuty temu, Eld napisał:

Longer się modli aby Rubio trafił do Kings bo idę w zakład, że Shevcu wtedy pójdzie w chore cyfry dla VanVleeta.

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ignazz napisał:

Opisz zysk finansowy z powodu krótszego kontraktu jeżeli takowy jest oraz role w zespole 

W Orlando ma pewną rolę w drużynie, w Pacers ciężko cokolwiek nt temat powiedzieć.

U mnie gra jako podstawowy sf, a z ławki będę miał Princea. Ronnie ma Burtona za 16mln przez jeszcze 3 lata, którego niby chce posadzić na ławce. Gdyby Oubre trafił do Pacers, to deal kogos z dwójki Oubre/Burton to tylko kwestia czasu - styczeń lub luty.

Finansowo to mamy dwa warianty:

Oubre będzie bardzo dobry - to u mnie jest stratny 6,8mln na tych dwóch pierwszych sezonach i tyle ile więcej weźmie od kogoś odejmując 12,2 ode mnie. Tylko, że jak faktycznie będzie tak dobry, to te kilka mln $$ nic nie będą dla niego znaczyły, a u nas raczej nikt poza mną (Ronnie, jak się okazuje imoże jeszcze się ktoś znajdzie, ale nic mi o tym nie wiadomo) w to nie wierzy  - zresztą znasz opinię z forum o Oubre.

Oubre będzie słaby lub przeciętny - wtedy bierze PO od Ronniego za 14,3 w trzecim roku (u mnie ma wtedy gwarantowane 12,2) i naturalnie bierze ode mnie PO w 4 roku, gdzie opcję za 13mln. W sumie od niego zależy, czy chce 47mln ode mnie w 4 lata, czy 43mln od Ronniego w 3 lata i jak okaże się - jak uważa większość forum - przeciętnym graczem, to będzie podpisywał już niższe kontrakty - ciężko ocenić po ile.  A z gwarantowanych - ode mnie 34 w 3 lata, a od Ronniego 28,6 w 2 lata.

Ignaś,

ja raczej nie walczę o to, czy Oubre zostanie w Orlando - bo na 99,9% zostanie, tylko o wygranie z ofertą Pacers, którzy raczej podpisują Jeremy Lamba, którego Orlando oddało do Pacers w styczniu właśnie chcąc zapobiec niezdrowej atmosferze z nadwyżka graczy na obwodzie. Lamb wchodził wtedy za Mitchella lub właśnie Oubre.

Chodzi mi o kulturę organizacji - zależy mi na tym, żeby Oubre został w Orlando bo chce, a nie dlatego, że przegrał z Lambem.  :) 

 

5 minut temu, ignazz napisał:

@Alonzo potrzebne są wytłumaczenia finansowe z Oubre. 

Mogę mu dać nawet - 14, 15mln. ale wtedy mogę nie utrzymać swoich dwóch pozostałych graczy oraz nie pozyskać jeszcze jednego ważnego gracza na ławkę, który będzie mi cholernie potrzebny w drużynie. i musiałbym resztę za okolice minimum. Podniosłem mu pensję o 0,5mln roczna od planowanej wcześniej przez co ucieka mi ta kwota na pozostałych, powiesz, że 0,5mln to mało, ale u mnie może zadecydować o stracie jednego z graczy jak mi wynika z moich wyliczeń. 

Żeby zatrzymać Oubre oddałem do Pacers w styczniu Lamba, za tydzień oddaję Kuzmę i to 0,5mln może oznaczać jednego słabszego gracza dodatkowo w rotacji zamiast kogoś z trójki McGruder/Trier/X. Czy to małe poświęcenie finansowe dla gracza dla rozsądnego prowadzenia drużyny? 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ignazz napisał:

Pytanie czy w Sacramento jest dzielnica hiszpańskojęzyczna. Rubio jako Katalończyk lubi sobie po hiszpańsku porozmawiać a z Barcelona ma bezpośrednie loty z NY. Gra ma tez uczuć i bawić. Są socios?

W Sacto masz około 30% społeczności która ma korzenia latynoskie lub hiszpanskie wiec przenosiny do Kings go nie zabiją. Do tego Gobert i Saric to Europa a może zawita Hiszpan Ibaka? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, shevcu napisał:

W Sacto masz około 30% społeczności która ma korzenia latynoskie lub hiszpanskie wiec przenosiny do Kings go nie zabiją. Do tego Gobert i Saric to Europa a może zawita Hiszpan Ibaka? 

 

 

Podoba mi się Europejska kultura klubu. Daj Vlade do telefonu i dziękuje za wyjaśnienia. To na pewno będzie mój ostatni wybor z całej paczki bo wrzuciłeś bardzo dobra ofertę finansowa co doceniam. Waham się bo z drugiej strony masz Mistrza NBA.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 4500 lat jakieś 4380 lat gdzie co miesiąc wpada +500. Nadal dużo jak dla kogoś któremu w dwa lata Denver płaciło niewiele. Jeżeli życzysz sobie mogę edytować wpisy do dokładnej kwoty bo nie zrobiłem nic umyślnie. w naszej rozmowie zapomniałem dodać ze realne spurs w osobie Murraya maja w ustawieniu obrońcę na SF. Tam istnieje częstsza kombinacja 3niskich MURRAY WHITE DDR lub MURRAY DDR WALKER Dlatego nie wykluczam mając krytykowanego Wigginsa korzystać z ustawienia gdzie robotę w D na SF robić będzie Murray grając 3 niskimi graczami. Murray dostając nominacje do all-D pełnił taka role. Dla młodego gracza na dorobku poza niespodziewana dziesięciokrotna prawie podwyżka szykuje mu bardzo dobre warunki minutowe. 28-32 to minimum biorąc pod uwagę ze zarówno Brogdon jak Murray wracają z kontuzji. Denver to zespół Joka na lata i inni operują w jego cieniu. Ja mam kolektyw bez takiego wyraźnego lidera i stad każdy gracz może się wybić. Oczywiście LMA jest obecnie liderem ale wraz z wiekiem oddawać będzie przywództwo. W spurs drogi na szczyt nie zamyka potężny Jok. A masz sprowadzonego Jrue oraz Harrisa którego bardzo cenisz. Dodatkowo mogę obiecać ze trójka niskich w pełni wyczerpuje mi konkurencje na pozycje Monte i spurs poszukują wzmocnień na SF oraz C - a środki cap space oraz pełne MLE posiadają po podpisie Monte. Bardzo lojalnie potraktowałem RGaya. I tak będzie z Monte 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minnesota z kolei zapewnia Tuckerowi miejsce s5 i grę na spokojniejszym Zachodzie , do tego daje mu 3 rok bo w niego mocno wierzy - Knicks wiedzieli o tym a mimo to nie postanowili dołożyć dodatkowego roku. 

Jeśli miałbym to porównać do sytuacji z tegorocznego FA w rl NBA to mamy Bojana Bogdanovicia bis gdzie Pacers nie chcieli dołożyć 4 roku BB, wiec ten przeniósł się do Jazz.

Tucker spotyka się ponownie z Lillardem i Drummondem z którymi świetnie dogadywał się w Blazers. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje uzasadnienie głosowania:

Beverley bierze oczywiście ofertę Heat, która jest dla niego najlepsza, ale jako, że jest warunkowa i Satoransky trafia do Heat, zatem Bev wraca do Celtics.

Harrell, Young, Aminu, Ross, Marcus Morris, Harris biorą po prostu oferty odstające finansowo in + od innych.

Dunn, Tyus Jones, Simmons, są również zadowoleni (choc to trzeci 5letni max w 76ers dla gracza bez PO).

Przy Harrisie miałbym lekki dylemat z Łorjorz i Pels, ale ważność oferty Kings rozwiązuje ten problem.

Winslow i tak zostaje w Wolves, więc tu tez sprawa jasna.

Green bierze 30/2, gdyż to dla niego wysoki i elastyczny kontrakt, dający mu szanse wrócić na rynek FA w dowolnym momencie - za rok lub dwa.

Lamb przeboleje 1mln mniej niż warunkowa oferta od Kings i ostaje w klubie, w którym jest od stycznia. 

Przy pozostałych ofertach musiałem się nieco dłużej zastanowić.

Odnośnie Favorsa, Rubio i Tuckera problem rozwiazał sie sam - C_M jedno mówi, a drugie robi. Natomiast w kwestii Fava - Jasiu jak mu obiecasz w odpowiednim temacie 4-letni wysoki kontrakt, to tu jestem skłonny zmienić decyzję, ale to musiałoby byc powyżej 16-17mln z pewnością, gdyż teraz dostaje po 15 od Raptors. 

Największy problem miałem z Monte Morrisem. To gracz, który u nas po jednym sezonie w najgorszej wtedy drużynie 11-71 Miami został zwolniony po roku. Dostał szansę jednorocznego kontraktu od Nets i dopiero w połowie sezonu podpisał za solidny zestaw 2nd przejęli go nasi Nuggets. Gdyby LBS przechwycił go rok temu latem, jak był do wzięcia za minimum, to tu nie miałbym żadnych wątpliwości, ale u nas w Nuggets grał tylko kilka miesięcy, nic go z Nuggets jeszcze nie może łączyć. Propozycje dostał od Spurs w tej rundzie i dopiero wtedy Nuggets zaproponowali MLE. Wiem, że LBS wcześniej i więcej nie mogłeś, ale postaw sie w sytuacji zawodnika - młody chłopak dostaje olbrzymie pieniądze. gdzie to tak naprawdę jego pierwszy rok, gdzie zaczyna się ktoś z nim liczyć. U nas w Nuggets grał tylko przez kilka miesięcy raptem, 6mln dla gracza, który rok temu grał za 0,7mln a teraz za 1,5mln to bardzo dużo pieniędzy. 

@ignazz poproszę jeszcze Twoja deklarację, że chociaż do końca sezonu chłopaka nie przehandlujesz i masz tu mój głos. Później go możesz sprzedać spokojnie do Nuggets ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ignazz napisał:

Zamiast 4500 lat jakieś 4380 lat gdzie co miesiąc wpada +500. Nadal dużo jak dla kogoś któremu w dwa lata Denver płaciło niewiele. 

Jezeli życzysz sobie mogę edytować wpisy do dokładnej kwoty bo nie zrobiłem nic umyślnie. 

nie wiem czy umyślnie czy nie, ale cały pitoliłeś o 7 milionach  a w rzeczywistości nie jest to nawet pełne 6

@Alonzo

moi Nuggets dali za niego ligowego startera i 2 picki, a potem dali mu pograć dwie rundy w PO, to nie jest wcale mniej niż wybranie go z 51 numerem przez rl Denver

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Eld napisał:

Longer się modli aby Rubio trafił do Kings bo idę w zakład, że Shevcu wtedy pójdzie w chore cyfry dla VanVleeta.

Ja to jestem ciekawy, jakie ruchy planuje Longer, żeby znaleźć cap space, skoro Favors, Harrell i Aminu to oferty bezwarunkowe na około 38 milionów, a ma w tej chwili ponad 74,6 pod kontraktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Dziwi mnie, że człowiek...morza jeszcze nie wspomniał, że Tucker dwa lata temu wziął 32/4 (nie w pełni gwarantowane) od Rockets zamiast 33/3 od Raptors, żeby grać obok CP3 w contenderze.  

Nie znałem tego faktu , ale tez serio coś takiego ma przechylić szale? Wszelkie głosy nie na knicks w przypadku tuckera są conajmniej dziwne. Nie chce być niegrzeczny dlatego nie będę kontynuował . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Ustalmy dwie rzeczy, bo dziwny tutaj jest tok myślenia. Primo by finansowo równać się z ofertą Longera to wystarczy oferta zaczynająca się od 16,25 mln oferta innego klubu, bądź od 16,02mln oferta Lakers - kiedy mówimy tu o ofercie maksymalnie dwuletniej, a nie korzyściach z longterm dealu, więc nie wiem o czym mówisz w kontekście nagle 20 milionów.

Po drugie zadziwiające jak na Ciebie jest wymyślenie takiego czegoś "jest na minusie to nie da" - sugerowałoby to brak zrozumienia całego CBA finansowego, o co Cię nie posądzam. Dla tych ekip (jak nawet otrzymają full hardcap, a niemal żadne nie otrzymają takiego) to w kontekście złożenia oferty Favorsowi przecież nie ma to znaczenia - oni będą operowali poniżej salary cap by złożyć taką ofertę. Pierwszy lepszy przykład to Nets z blisko 80 mln wolnych pieniędzy, które jakoś będą chcieli spożytkować. A najlepsze do poprawiania bilansu finansowego są wyniki, które taki Favors gwarantuje. Podobnie jak do ściągania kolejnych FA (przykład Heat jak walczyli w sezonie po PO i Raptors przegrywających glosowania jak leci po roku w bottom tabeli).

 

Obiecaj mu umowe i masz moj glos. Jak nie obiecasz, to nie masz. Proste.

Od raptors ma 30/2. Od Ciebie 11.7/1.

Zagadka, ile to jest 30 minus 11.7. Wedlug mnie 18.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.