Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, january napisał:

Hah, jeszcze Ty możesz dać obietnicę...

Znaczy można rzucać obietnice bez pokrycia?

Kolejny śliski temat pod względem oceny.

Moim zdaniem uczciwie Pels dali lepszą ofertę od Warriors, jego obietnica jest bez znaczenia. Ale osobiście uważam, że powinien trafić do Kings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harris tutaj ma jakieś -2,5 miliona (względem normalnego MLE) + starting spot w contenderze + obietnicę od Woodena + przyszłoroczny rynek u nas

No i Eld ma kiepski resume w handlowaniu dopiero co podpisanymi FA 

Strasznie szafujecie tym ''może się połamać'', gdyby każdy tak myślał, to nikt by nie brał krótkich umów, a w lidze widzimy, że w sumie większość FAs to robi

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Szanuje podejście, ale zrobiłeś za mało. Można było tu Jrue przywrócić. Sam domagałem się już podczas I rundy referendum w tej sprawie kilkakrotnie i był to głos wołającego na puszczy.

no widzisz, jeden człek niewiele może, a następnym razem nie wołaj w puszcze tylko pisz na priv, ja nie daje rady wszystkiego tu czytać często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Pycha kroczy przed upadkiem :). Obym nie musiał tego cytować za tydzień.

Joe Harris ma do wyboru:

a) grę z Currym który młodszy nie będzie, na maksie i za połowę kasy

b) grę z Griffinnem który zdrowszy nie będzie i z Wallem zjadającym 35% salary którego w ogóle nie będzie. Dodatkowo bez żadnych perspektyw na wzmocnienie

c) grę z młodymi, głodnymi wilkami gdzie sam Joe się świetnie wpisuje wiekowo w plany drużyny ( nie to co w GSW i Pels ) a jakie są plany - Joe widzi w media room

 

Tak więc rzeczywiście, no nie liczę się :).

Ma 28 lat. czyli wybiera A, C, B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eld napisał:

Pycha kroczy przed upadkiem :). Obym nie musiał tego cytować za tydzień.

Joe Harris ma do wyboru:

a) grę z Currym który młodszy nie będzie, na maksie i za połowę kasy

b) grę z Griffinnem który zdrowszy nie będzie i z Wallem zjadającym 35% salary którego w ogóle nie będzie. Dodatkowo bez żadnych perspektyw na wzmocnienie

c) grę z młodymi, głodnymi wilkami gdzie sam Joe się świetnie wpisuje wiekowo w plany drużyny ( nie to co w GSW i Pels ) a jakie są plany - Joe widzi w media room

 

Tak więc rzeczywiście, no nie liczę się :).

Joe Harris chce zarabiać 15mln za sezon, my dajemy mu poniżej 10. Ty jeszcze chcesz by ciągnął to przez trzy lata. Nie ma podstaw, by brał to w swoim wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Tam przy oubre miało być 14,33 ;) 

Dałem Tobie Lamba Brutusie, to jeszcze mi Oubre podbierać chcesz? :P 

Tak dla formalności - to Kelly naturalnie zostaje w Orlando , ale zapytam z ciekawości:

Dlaczego do bardzo drogich Bartona i Randlea kusisz mi jeszcze machając zielonymi przed oczami Kellemu? Po co Tobie on? Gracz na ławkę? Będzie zmiennikiem Bartona, tak? Za 14,33mln$? I jak długo? W lutym będziesz wymieniał Oubre, czy Bartona? Indiana na bardzo silnym Wschodzie będzie miała bardzo trudno awansować do playoffs. Masz go w priorytetach na 4 miejscu za Lambem, Harrisem i Rossem. 

Przypomniałeś mi taka anegdotę ze studiów. Z kumplem jak włóczyliśmy się po pubach, to siedzieliśmy w dwójkę przy jednym stoliku jeszcze o dość młodej godzinie, a przy innym znajoma z koleżanką. Podeszły do nas i zaproponowały, żebyśmy się przysiedli. Kumpel powiedział im tak - idziemy pochodzić po pubach, wypić pare browarków, ale jak nie znajdziemy nic ciekawego i wolnego stolika w innych pubach, to przyjdziemy do Was. Wyszliśmy z mistrzem dyplomacji i oczywiście już tam nie wróciliśmy ;) 

Ty właśnie tak traktujesz Kellego, jak my te koleżanki i liczysz na to, że przekupisz go marnymi srebrnikami, podczas gdy w Orlando ma komfort gry w pierwszej piątce, drużynę, która nie boi się o awans do playoffs, a aspiruje do gry o Finał (możliwe, ze w tym roku jeszcze tylko Konferencji) i ma stabilną przyszłość. W Orlando nie musi bać się ciągłej sprzedaży. Twoja propozycja kontraktu tylko stwarza pozory lepszego. Moja propozycja jest dłuższa i pewniejsza. Kelly ma szansę pozostać w jednym klubie na długie lata, a może nawet do końca kariery. Dnc oddał za Oubre - jak mało kto w niego wierzył pick w drafcie, dał mu w pierwszym sezonie ważną rolę z ławki, a cały ostatni sezon Kelly spędził już jako podstawowy gracz na pozycji small forward. Nawet to, że nie mogliśmy na niego liczyć w playoffs nie złamało naszej wiary w tego młodego gracza. Nad wszystkimi możliwymi wariantami jego kontraktu spędziliśmy bardzo dużo czasu. To, ze jest niższy od Twojego, nie oznacza, że mniej w niego wierzymy, a że podchodzimy do budowy drużyny rozsądnie i długofalowo. Nie jest sztuką przepłacić gracza, a później go sprzedać z pickiem w drafcie do tankera, a zainwestować w niego, pomóc graczowi rozwinąć jego talent, pozwolić mu znaleźć dla siebie odpowiednią rolę w drużynie i dać odczuć, że organizacja w niego wierzy. My to wszystko zapewniamy Kellemu. Gracz otrzymał maxymalną podwyżkę na jaka nas stać. Oczywiście możemy mu zapłacić więcej - ale konsekwencje będą takie, że w którymś momencie klub w wyniku problemów finansowych musiałby go sprzedać, a tego nie chcemy. Jak już dziś wspomniałem Orlando, żeby mieć na nowy kontrakt dla Kellego pieniądze, było zmuszone wysłać Kylea Kuzmę do Charlotte, pokazując bardzo jednoznacznie na którego gracza stawia. Dziś proponujemy taki kontrakt na jaki nas stać. Sukcesy w najbliższych latach, gdzie planujemy walczyć ze ścisłą czołówka ligi wg nas powinny zaprocentować pokazaniem się gracza regularnie w grze w playoffs i miejmy nadzieję w Finałach, w wyniku czego jego wartość powinna jeszcze wzrosnąć. Gdy Kelly, który przecież nadal się rozwija pokaże swój potencjał juz jako ukształtowany gracz, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Orlando za 3 lata zaproponowali mu dużo intratniejszą propozycje kolejnego kontraktu.

Tymczasem w Indianie jego przyszłość jawi się, jako pójście w nieznane... 4 miejsce w priorytetach ich GMa oraz fakt, że pozycje skrzydłowych są już zajęte, pokazują wyraźnie, że pomimo tej marchewki, jaką jest kilka mln$ więcej jego sytuacja jest bardzo niepewna, a pobyt w Indianie może być przejściowy, że o samej niejasnej roli w drużynie nie wspomnę.

Stabilizacja i pewna pierwsza piątka w jednej z najperspektywiczniejszych młodych drużyn w lidze, czy przystanek nie wiadomo jak długo w Indianapolis? Walka w playoffs dla Orlando? Czy walka o playoffs lub ciężko powiedzieć gdzie od lutego w Indianie? Gra u boku Kylea Lowrego, Donovana Mitchella, Aarona Gordona i KATa? Czy prowadzenie drugiego unitu z Alize Johnsonem i ciężko powiedzieć kim jeszcze? Ponad 47mln za 4 lata od Magic, czy 28,5mln od Pacers (bo tu rezygnacja z PO jest raczej oczywista). A jeżeli by miał przyjąć PO z 3 roku z kontraktu z Pacers, to tu ma 3 rok gwarantowany, a dopiero w 4 roku PO. Czy lepiej teraz wziąć nieco mniej by ambitnie walczyć w podstawowym składzie o sukcesy i nowy kontrakt, czy lepiej wziąć więcej i osiąść na laurach grając jako energizer z ławki w teamie starającym się awansować do playoffs? 

Mam nadzieję, że odpowiedź dla Was drodzy GMowie może być tylko jedna. 

Kelly Oubre Jr - podstawowy small forward w drużynie przyszłości z Orlando. Ostatnie brakujące ogniwo pierwszej piątki, pozostała 4 (Lowry, Mitchell, Gordon i KAT) już na niego czekają.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wooden napisał:

Ma 28 lat. czyli wybiera A, C, B.

Ale o czym my rozmawiamy w ogóle w kontekście GSW? Przecież w tej grze NIGDY nie było przypadku aby gracz wziął 50% paycut. Szanujmy się.

Pelicans dyskredytuje to, że Griffin to całego RS nie zagra, a Wall to już w ogóle. Nie chciał bym iść do drużyny, która nie ma najmniejszych szans na zagranie w pełnym składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monte Morris po zobaczeniu oferty Denver nie może zasnąć z ekscytacji na myśl o ponownym graniu z Wielkim Jokiciem

Cytat

“(Nikola Jokic) will tell you, ‘Cut this way. I’m going to hit you. You’re going to be wide open.’ And it happens,” Morris said, via Harrison Wind of BSN Denver. “I think it’s his preparation before the game. He knows every team’s defensive scheme. It’s crazy.”

nikola-jokic-monte-morris.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Joe Harris chce zarabiać 15mln za sezon, my dajemy mu poniżej 10. Ty jeszcze chcesz by ciągnął to przez trzy lata. Nie ma podstaw, by brał to w swoim wieku.

Joe Harris dostaje player option ode mnie, czyli w wieku 31 lat wchodzi na rynek. Elitarni strzelcy są w cenie spokojnie do 36 roku życia co pokazuje przykład Korvera. Biały z rzutem to wow.

Ma 4 lata a widział na własne oczy, jak Durant zrywa achillesa a Ty mu dajesz krótki kontrakt? Wiesz jaką on traumę na żywo przeżył? Już miał odbierać pierścień a tu kontuzja wszystko GSW odebrała! I Ty chcesz mu potencjalnie wypłatę odebrać? WSTYD! No ale rozumiem. Wallowi trzeba z czegoś płacić niż komuś takiemu jak Joe zagwarantować 3 lata spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

Harris tutaj ma jakieś -2,5 miliona (względem normalnego MLE) + starting spot w contenderze + obietnicę od Woodena + przyszłoroczny rynek u nas

2,5mln?

9,2 do 5,7 to jest 3,5mln Panie kolego. A Joe Harris w karierze kokosów się nie dorobił.

Te obietnice bardzo mi się nie podobają. Temat zawsze był traktowany po macoszemu. Coś nagle w trakcie FA się pojawia i ma być niby wiążące.

Przyszłoroczny rynek u Nas nie jest argumentem.

Ja proponuje lepszą kasę i większą ilość minut. Wooden może proponować tylko lepszy skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

B na końcu?

Bardzo brzydko kolega gra.

Ze względu na profil wiekowy - tego dotyczył argument.

Generalnie uważam, że Twoją ofertę bierze przed każdym MLE, a moją przed każdą dostępną (o ile podwyższona oferta Sacramento jest nieważna - jeśli jest ważna, to szczerze - uważam że wtedy zupełnie nie ma o czym gadać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

2,5mln?

9,2 do 5,7 to jest 3,5mln Panie kolego. A Joe Harris w karierze kokosów się nie dorobił.

Te obietnice bardzo mi się nie podobają. Temat zawsze był traktowany po macoszemu. Coś nagle w trakcie FA się pojawia i ma być niby wiążące.

Przyszłoroczny rynek u Nas nie jest argumentem.

Ja proponuje lepszą kasę i większą ilość minut. Wooden może proponować tylko lepszy skład.

non Bird pozwala mi dać mu 6,4 więc wartość jest jeszcze inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wooden napisał:

Ze względu na profil wiekowy - tego dotyczył argument.

Generalnie uważam, że Twoją ofertę bierze przed każdym MLE, a moją przed każdą dostępną (o ile podwyższona oferta Sacramento jest nieważna - jeśli jest ważna, to szczerze - uważam że wtedy zupełnie nie ma o czym gadać).

Jeśli Joe Harris jest nastawiony na kasę, nie przeraziła go kontuzja Duranta, wierzy że dogra w zdrowiu do przyszłego roku to ok, niech bierze ofertę Pels. Ale na litość Boską nie paycut 50%. Jak mu zależy na długofalowym sukcesie, perspektywach, wpasowaniu się w team a nie oglądaniu rozkapryszonej gęby ulanego Walla który jeszcze dodatkowo grać nie może a i tak przytula 35% salary - wybór może być tylko jeden. 

OKC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.