Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, BMF napisał:

Rok niepewnego contenderowania i rozbiórka teamu bez względu na wynik.

ja bym to widział inaczej.

Pewne contanderowania.

A co do rozbiórki teamu, cóż lepiej nawet raz powalczyć o misia, niż gnić przez parę lat na granicy PO.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BMF napisał:

Z 35-letnim Paulem i Haywardem na obwodzie jedyne, co jest pewne, to niepewność.

to wolę tak czy siak taką niepewność. 

Panowie, okienko na mistrzostwo bardzo trudno stworzyć.

Jak sie takie otwiera, to po prostu to robisz i tyle. 

tym bardziej gdy masz w teamie takich kasztanow jak ayton-lavine-harris

Z nimi masz pewność. pewnosc co do tego ze czeka cie gowniana przyszlosc

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alonzo napisał:

Tylko, że z DeRozanem i Lowrym w BeGM jest zakaz wstępu dalej niż do II rundy playoffs (a i tam Longerowi się pofarciło, bo C_M nie bardzo miał kogo na boisko wypuścić). 

W tym roku Raptors zostaliby rozjechani przez Knicks i Bucks, a możliwe, że jeszcze przez kogoś. 

 

 

można było handlować jedną z gwiazd lub nawet oboma z dodatkami dodając do tego assety, by iść po lepsze, pewniejsze nazwisko. Fakty są takie, że Raptors byli 2 seedem z ogromnym polem manewru, mogli zrobić wszystko, a zamiast tego wcisnęli reset. To jest słabe. Nie wspomnę, że sam Ujiri w RL NBA zamienił to na mistrzostwo.

i jeszcze rozumiem jak klaszczą Ci GMowie co po za tankowaniem nie mają innej wizji budowy zespołu. Ale ty krytykujesz Heat, a chwalisz Raptors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Alonzo napisał:

Tylko, że z DeRozanem i Lowrym w BeGM jest zakaz wstępu dalej niż do II rundy playoffs (a i tam Longerowi się pofarciło, bo C_M nie bardzo miał kogo na boisko wypuścić). 

W tym roku Raptors zostaliby rozjechani przez Knicks i Bucks, a możliwe, że jeszcze przez kogoś. 

 

 

ten team knicks ogolnie byl bardzo niedoszacowany.

To byla elitarna wprost obrona, ktora po prostu zaorałaby duo lowry-derozan. Oni odbijaliby się od ściany.

Po czasie wyszło, że miałem rację co do kreowania winslowa i ten atak nie byłby taki zły.

Ta seria zostałaby sprowadzona do zapasów, brudnej gry, w której moi ludzie czuliby się lepiej.

Zostałem pokrzywdzony wynikiem tej serii. Ale nie winię nikogo. Żeby dostrzec pewne aspekty czasem musi minąć trochę czasu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, człowiek...morza napisał:

 Jak sie takie otwiera, to po prostu to robisz i tyle. 

Nikt w realu nie zrobił takiego ruchu, jak ten proponowany przez Ciebie. I nie byłbyś faworytem do mistrzostwa, to główny problem Twojego założenia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

można było handlować jedną z gwiazd lub nawet oboma z dodatkami dodając do tego assety, by iść po lepsze, pewniejsze nazwisko. Fakty są takie, że Raptors byli 2 seedem z ogromnym polem manewru, mogli zrobić wszystko, a zamiast tego wcisnęli reset. To jest słabe. Nie wspomnę, że sam Ujiri w RL NBA zamienił to na mistrzostwo.

i jeszcze rozumiem jak klaszczą Ci GMowie co po za tankowaniem nie mają innej wizji budowy zespołu. Ale ty krytykujesz Heat, a chwalisz Raptors.

Bo nie podoba mi się zaoranie organizacji do zera. 

Longer zostawił kilku młodych graczy - Siakama, Van Vleeta, Poeltla, Powella, z kontraktów 2way rozwinał Van Vleeta i Bircha. 

Za Lowrego dostał Foxa. Za DeRozana też przyzwoite assety - 1st Bulls '20,  #10 pick (Miles Bridges) i cały czas perspektywiczny Bembry .

Tangiers obrał zupełnie inną drogę i zatrzymał tylko łamliwego Oladipo i miał dużo szczęścia w drafcie wylosowując #1 pick w drafcie. Dla Twojej informacji Marcus:

1. real Heat nie mieli nigdy #1 picku w drafcie - mieli tylko raz #2 i wybrali z nim Michaela Beasleya (nie mieli też chyba #3 picku, a Tangiers oddał go za  Oladipo) - a u nas już w swoim drugim sezonie.

2. Nawet w swoim pierwszym historycznie sezonie gdzie byli pośmiewiskiem Ligi mieli 15 łinuff (tyle samo, co w 07/08, gdzie mieli ten fatalny dół/kryzys po mistrzostwie).  U nas wtedy raptem 11 łinuff.

Jedynie ostatni sezon (czyli nasz 3) jest w stylu Pata, ale już nie te wymiany, bo Riley wbrew różnym opiniom przywiązuje się do graczy. Wierz mi Marcus - byłem tu bardzo łagodny w ocenie i porównaniu real Heat do naszych, gdyż naprawdę nie jest moim zamiarem krytykować drużynę Tangiersa. Mało jest podobieństw u nas w prowadzeniu real teamu do naszego, dlatego nie ma sensu, żebym się zagłębiał w porównanie tu naszych Heat.

Nie pochwalam wszystkich decyzji Longera, ale podoba mi się w jego teamie pewna ciągłość. 

Roczne lub dłuższe zaoranie drużyny dotyczy u nas przynajmniej połowy teamów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, człowiek...morza napisał:

ten team knicks ogolnie byl bardzo niedoszacowany.

To byla elitarna wprost obrona, ktora po prostu zaorałaby duo lowry-derozan. Oni odbijaliby się od ściany.

Po czasie wyszło, że miałem rację co do kreowania winslowa i ten atak nie byłby taki zły.

Ta seria zostałaby sprowadzona do zapasów, brudnej gry, w której moi ludzie czuliby się lepiej.

Zostałem pokrzywdzony wynikiem tej serii. Ale nie winię nikogo. Żeby dostrzec pewne aspekty czasem musi minąć trochę czasu.  

Przyznaj - prowokujesz mnie, żebym teraz Twój team wziął na tapetę ;) 

Nic z tego, od jutra biorę się za Celtics :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Alonzo napisał:

Za Lowrego dostał Foxa. Za DeRozana też przyzwoite assety - 1st Bulls '20,  #10 pick (Miles Bridges) i cały czas perspektywiczny Bembry .

Tangiers obrał zupełnie inną drogę i zatrzymał tylko łamliwego Oladipo i miał dużo szczęścia w drafcie wylosowując #1 pick w drafcie

To są oceny post factum, gdzie wciąż wychodzi hipokryzja.

Tangiers poszedł w zawodnika, który grał sezon superstara i pewnie gdyby nie ta kontuzja dziś mógłby mieć Davisa, a tak to na FA Oladipo był kiepskim wabikiem, pewnie gorszym od McColluma, który grał dwa rozczarowujące RS z rzędu i podbił/uratował wartość przez jedną rundę PO.

Fox w momencie dealu był nikim. Jego akcje stały niewiele wyżej niż Ntilikiny czy Josh Jacksona. Pięknie tu Longer trafił i gratulacje dla Niego. Sam za Foxa jest gotów przepłacać i Longer to wie ;)

To Tangiers uderzył w wymianie po gracza poziomem obecnego Butlera, a Raptors rozbierali team. Nie dogadamy się tutaj, bo tangiers pozyskując Oladipo zmazywał plamę oddając ten wysoki pick.

Znaczy ja Heat nigdy za rozbiórkę nie chwaliłem, ale to co zrobił Longer to jest przebitka wszystkiego co tu zaszło pod względem mojego rozumowania budowy kultury organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kucio napisał:

Alonzo ja pamietam jedyny raz jak Pat zaorał wszystko, aby zrobić przebudowę i to było pod Big 3. Wtedy faktycznie w składzie prawie nikt nie został na koniec sezonu. 

Post LeBron tylko pech przeszkodził w realizacji ich planu i szkoda, że przez fatalną chorobę CB tak się sprzeciętnili.

Wtedy zostało 7 z 15 graczy :) - Wade, Haslem, Chalmers, Anthony, Arroyo, Jones i Magloire. 

To z Boshem, to był zwyczajny pech. Choroba wyszła dzień, czy dwa dni po dealu po Dragicicia, gdzie poleciały do Suns 2 1st picki. Nawet wtedy Riley nie zaorał teamu, tylko walczyli. 

 

@MarcusCamby

m.in. dlatego, żeby zrozumieć Twoja krytykę Raptors chciałem przeanalizować ich grę. Możliwe, że wynikało to z kontextu (jak sezon sie toczy, to narracja jest inna, niz rok po tej przebudowie), ale pamiętam tylko gorzkie stwierdzenie Longera, że co by nie robił, to i tak go uwalicie, pamiętam podsumowanie jednego z bardziej cenionych GMów, że Raptors, to jest fajny team na regular sezon, no i oczywiście C_M jak poddawał serię z Raptors pisząc max 2-4, bo ktoś tam był (nie pamiętam teraz) kontuzjowany. 

Z Foxem Longer miał dużo szczęścia, ale trafił idealnie. Podobają mi się właśnie takie rzeczy jak wynajdowanie jako 2way graczy - Van Vleeta i Bircha (tu muszę oddać sprawiedliwość Tangiersowi - podebrał mi Duncana Robinsona :)  ). 

Jego team nie miał u nas przyszłości, a teraz są tam bardzo solidne podwaliny - Siakam, Fox, McCollum, Lou Williams, Gallinari. 

Możemy zobaczyć który team będzie u nas lepszy w tym sezonie - Raptors, czy Heat i wrócimy do tej rozmowy po sezonie jak chcesz. 

 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, że Riley zrobił to samo co tangiers, z tą różnicą, że miał Wade'a, po sezonie, gdzie wygrał 15 meczów. 

Ciekawe jak u nas w grze byłoby odebrane zmarnowanie dwóch sezonów superstara w celu trzymania cap space i czyszczenia salary - niektórzy pewnie oburzaliby się na brak kultury organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BMF napisał:

Najlepsze, że Riley zrobił to samo co tangiers, z tą różnicą, że miał Wade'a, po sezonie, gdzie wygrał 15 meczów. 

Ciekawe jak u nas w grze byłoby odebrane zmarnowanie dwóch sezonów superstara w celu trzymania cap space i czyszczenia salary - niektórzy pewnie oburzaliby się na brak kultury organizacji.

Odsyłam do tematów archiwalnych Heat na forum. :)  Chętnie wytłumaczę jakby co wszelkie niejasności :) 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, człowiek...morza napisał:

Imo perspektywy warte rozstania sie z trojka lavine-harris-ayton

ZLV już nie ma :)

ogólnie do CP3 dopłacam całkeim spoko i już wstępne pytania były, ale będziemy kombinować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.