Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, że w tym co pisze Qcin jet dużo racji. Żonglujemy składami, a drużyn się tak nie buduje. Właśnie Celtics są u nas krytykowani za oddanie Westbrooka, a przecież gdyby tego nie zrobili, to musieliby oddać - Bogdanovicia, Smarta, Nancea i Beverleya (Mirotic sam się wykluczył). Za rok byłby - Westbrook, George i Adams oraz 11 graczy za minimum i okolice minimum, bo inaczej Principe by ich nie pomieścił. No ale George grałby z inna gwiazdą. 

albo - albo

Portland w lutym musiało się z tego samego powodu przebudowywać. 

Pytamy się Jaśka - kim wzmocni Lakers, ale gdyby nie ci rookasi, to tez miałby w niezbyt odległej przyszłości problemy.

Sam musiałem oddać Kuzmę i a wcześniej m.in. Noela z dopłatą, czy Lamba - bo podatek tuż tuż. 

SlaKB stracił tak słynnego u nas od wczoraj Middletona. 

BMF jeszcze rok ze swoimi Clippers musi czekać zanim cokolwiek będzie mógł zrobić. 

Mogę tak wymieniać dalej.. 

Jak budujemy klub przez kilka lat, albo z perspektywą kilku sezonów, to wtedy się inaczej na te kontrakty patrzy. 

 

Jasne, że Gwiazdy mogą chcieć grać ze sobą, ale wymaga to od klubu bardzo przemyślanego planu na kilka sezonów i nie zawsze można spełnić zachcianki gwiazdeczek, bo gwiazdeczka sobie przeskoczy na inny kwiatek, a klub jest w d.. i musi sie przez ileś sezonów z tego wylizywać. My jesteśmy GMami i jak ta wolna amerykanka się skończy, to musimy sobie uświadomić, że nie jest to możliwe, żeby wszyscy walczyli albo o mistrzostwo, albo o pierwszy pick w drafcie. Większość z naszych ekip to zwyczajnie środek tabeli i sama walka o playoffs, ogrywanie młodzieży, czy awans do II rundy playoffs, to również kuszące perspektywy. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Alonzo napisał:

Zobaczcie na Raptors - Fox, Siakam, McCollum, Gallo, Lou Williams - aż prosi się o jakiegoś franchise playera. Jak dla mnie bardzo mądra przebudowa właśnie pod Gwiazdę - dlatego głosowałem tu na Duranta.  Szkoda, że taka dobra przebudowa Longera nie została u nas doceniona. 

Bo takie teamy nie biorą od razu gwiazd tylko właśnie takich Lou, Gallo i CJa. Chętnie zaglosuje na gwiazdę do Raptors za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. Cieszę się z Butlera w Lakers.

Wyobraźcie to sobie. Rok 2022, Lakers nie mają swojego picku ale za to mają 33-letniego Butlera za 40 milionów i 38-letniego LeBrona za 41 milionów.

Razem 81 słodkich baniek. No i na bank DLO odrzuca wtedy opcję.

To będzie piękne lato w Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, january napisał:

Wiesz, że u mnie max Brona i nowa umowa DLO się nie nakładają co nie :P

Za to jeszcze Ingram, Huerter do przedłużenia na maksach. Najgorszy z picków Hou/Mem/Sac/Lal rok wcześniej. No miodek.

Będę miał Twoje dwie drugie rundy w tamtych latach. Zapowiadają się na dość early 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, january napisał:

Ojć Alonzo :

- napisałeś że Qcin ma sporo racji

-ale  wypisałeś zupełnie inne niż on sobie dziś wypisuje rzeczy

- zakończyłeś jeszcze inną konkluzją.

Jestem skonfudowany :D 

Bo ma :)

Obiecujemy graczom gruszki na wierzbie, często mając pusty roster, żeby było dla nich miejsce, a później ich sprzedajemy tłumacząc to bieżącą argumentacją. :) 

Pewnego teamu nie będe krytykował, bo uchodzę za jego hejtera tu niestety (wg mnie niesłusznie), a Longer wykonał fantastyczną robotę i nie został przez nas kompletnie doceniony. Wg mnie FA widzieliby i docenili te wzmocnienia, a zamiast tego nasze Gwiazdy się pchały do teamu, który dopłacał do tego, zeby ktoś przejął jednego z lepszych snajperów w tej lidze, który co dopiero rok temu podpisał tam kontrakt. 

M.in. po to robię te opisy teamów, żeby zrozumieć pewne prawidłowości. Rozumiem Jasiu dlaczego tak bronisz Russella i nie chcesz go oddać i raczej nie oddasz ;) rozumiem dlaczego tak inwestujesz w młodych - sam staram się robić to samo, choć sytuacja wymusiła u mnie w pierwszym sezonie sporo tradeów i oddania licznych picków. Jednak wielu z nas na początku robiło w swoich teamach  czystki i jest to u nas dość powszechne i oczywiste. :) 

Podoba mi się to, że mamy limity finansowe i te 3-letnie rozliczenia, ale wymaga to chyba jeszcze poważnego potraktowania tego przez część GMów, a rotacje wśród nas temu procesowi zdecydowanie nie sprzyjają. 

Ja rozumiem ,ze Gwiazda chce grać z Gwiazdą, ale mamy pewne normy finansowe ,które musimy do tych zachcianek Gwiazd dostosować. Z jednej strony trafia do mnie argument, że Paul George może sobie życzyć tradeu, ale z drugiej co miał zrobic Principe zastając w drużynie taką, a nie inna sytuację? Dla dobra gry warto wg mnie przyjąć narrację, że nowy GM przekonał Georgea do swojej wizji budowy drużyny. Oddanie przez Celtics Georgea oznacza zaoranie u nas tego klubu na dłuuugie lata, a przecież nie o to nam chodzi i tu nawet C_M nie pomoże, po tym co w jeden trymestr w Jazz spartolił TuPalnik rozwalając wizję MJ1 - drużyny może bez szału, ale dość stabilnej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alonzo napisał:

i tu nawet C_M nie pomoże, po tym co w jeden trymestr w Jazz spartolił TuPalnik rozwalając wizję MJ1 - drużyny może bez szału, ale dość stabilnej. 

 

hola hola, miałbym skład paul-hayward-crowder-green-davis, gdyby deal doszedł do skutku i to jazz wygraliby misia za rok a nie knicks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

A z czystej ciekawości - Davis jak się znalazł w tym towarzystwie? ;) 

ayton, brown, lavine.

jakby trzeba to i picki i jacys mlodzi by doszly.

ogolnie deal byl pewniaczek. 

takze zamieniam w tej grze wode w wino, przecietniactwo w mistrzostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź jak @Alonzo Zachwycaj się przebudową Raptors, który mieli zespół na poziomie finału konferencji z pickami i młodymi assetami, by iść dalej tak jak zrobił to Ujiri. Zamiast tego zaoraj zespół przeżywający najlepszy okres w historii organizacji.

Krytykuj Heat w gorszej sytuacji, bij szczyty hipokryzji.

Pat Riley po tym co zrobił Longer, przestałby mu podawać rękę.

Bardzo dobrze, że Raptors ostro dostali po dupie na FA, bo jaki czołowy agent by po czymś takim spojrzał w tamtą stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Bądź jak @Alonzo Zachwycaj się przebudową Raptors, który mieli zespół na poziomie finału konferencji z pickami i młodymi assetami, by iść dalej tak jak zrobił to Ujiri. Zamiast tego zaoraj zespół przeżywający najlepszy okres w historii organizacji.

Krytykuj Heat w gorszej sytuacji, bij szczyty hipokryzji.

Pat Riley po tym co zrobił Longer, przestałby mu podawać rękę.

Bardzo dobrze, że Raptors ostro dostali po dupie na FA, bo jaki czołowy agent by po czymś takim spojrzał w tamtą stronę?

Tylko, że z DeRozanem i Lowrym w BeGM jest zakaz wstępu dalej niż do II rundy playoffs (a i tam Longerowi się pofarciło, bo C_M nie bardzo miał kogo na boisko wypuścić). 

W tym roku Raptors zostaliby rozjechani przez Knicks i Bucks, a możliwe, że jeszcze przez kogoś. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.