Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Eld napisał:

 

Nie rozumiesz za bardzo. Prawo ma chronić wszystkich, ale co innego jak spowodujesz kolizję w wyniku której nikt nie zostanie ranny, a co innego jak spowodujesz wypadek i ktoś leży +7 dni w szpitalu. Jedno to wykroczenie, drugie to przestępstwo. 

Ty nie rozumiesz ze ta sytuacja taka nie jest 

bo z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie pojąć ze ja ta sytuacje mogę odbierać inaczej i interpretować ze obie strony zjebaly tak samo w moim odczuciu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Złe oferty oczywiście, bo były precedensem dopuszczenia złamania regulaminu. Bez dopuszczenia tych złych ofert nie byłoby mowy o dopuszczeniu głosu SlaKB.

Ok nie zrozumiemy się bo patrzysz na to "drugie się stało, bo stało się pierwsze". Oczywiście masz rację, ale spróbuj spojrzeć na to w inny sposób, czyli "co było gorsze"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MMM2121 napisał:

Ty nie rozumiesz ze ta sytuacja taka nie jest 

bo z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie pojąć ze ja ta sytuacje mogę odbierać inaczej i interpretować ze obie strony zjebaly tak samo w moim odczuciu 

Ależ oczywiście każdy ma prawo do własnej interpretacji i ani nie zamierzam z nią dyskutować. Po prostu zrobił się syf i tyle. 

Obaj mamy prawo do różnej interpretacji. Ty twierdzisz, że strony zjebały tak samo, ja twierdzę że jednego ani drugiego do siebie porównywać nie można.

I na tym skończmy bo i tak do niczego nie dojdziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MMM2121 napisał:

Ty nie rozumiesz ze ta sytuacja taka nie jest 

bo z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie pojąć ze ja ta sytuacje mogę odbierać inaczej i interpretować ze obie strony zjebaly tak samo w moim odczuciu 

BTW bo coś tu za spokojnie - strona sporu która realizuje snt KD nic tu nie zjebała na etapie oferty ani żadnym istotnym do momentu zakończenia głosowania.

(Przypadkowo) Chciała nielegalnie rozłożyć kontrakt Erica Bledsoe co nie jest ani zjebaną ofertą ani błędem regulaminowym o ile Bledsoe nie jest RFA. A z tego co wiem nie jest.

Mam więc nadzieję że pijesz do kogoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eld napisał:

Ktoś mi wypisze jakie te oferty były nielegalne?

- Raptors nie rozpisali kontraktu dla zastrzeżonego wolnego gracza jakim był Brogdon, chociaż wyraźnie mówi o tym regulamin. Longer w pierwszych ofertach to zrobił, ale już w kontrofertach zapomniał i podał suchy kontrakt.

- Knicks wpisali Butlerowi większego maksa niż mu przysługuje

- Knicks "zapomnieli" dać PO Irvingowi w reofertach

- Sylvinho dopisał " z progresem 5% co roku" co nie jest wymagane i byłoby niemożliwe do zrealizowania, bo ten kontrakt mógł wyglądać tylko jako 20mln na każdy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

- Raptors nie rozpisali kontraktu dla zastrzeżonego wolnego gracza jakim był Brogdon, chociaż wyraźnie mówi o tym regulamin. Longer w pierwszych ofertach to zrobił, ale już w kontrofertach zapomniał i podał suchy kontrakt.

- Knicks wpisali Butlerowi większego maksa niż mu przysługuje

- Knicks "zapomnieli" dać PO Irvingowi w reofertach

- Sylvinho dopisał " z progresem 5% co roku" co nie jest wymagane i byłoby niemożliwe do zrealizowania, bo ten kontrakt mógł wyglądać tylko jako 20mln na każdy sezon.

1. Zrobił to za pierwszym razem, czyli tym wazniejszym razem. Jeśli cyfry z oferty i kontroferty były takie same-Rada powinna uznać. Jeśli nie. Przykro mi ale nie. Ignaś i tak wyrówna.

2. Nie do uznania i też bez znaczenia. Rada nie powinna uznawać.

3. Rada nie powinna uznawać zmiany na 4+1. Nie jest winą CMa, że wykorzystał okoliczności rynkowe.

4. Po części kupuję tłumaczenie Woodena. Ale regulamin nie przewiduje 'tłumaczenia się'.

Szambo.

Bo o ile pierwsze trzy można anulować bez szkody dla kogokolwiek, o tyle czwarta kogoś zaboli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarcusCamby napisał:

- Raptors nie rozpisali kontraktu dla zastrzeżonego wolnego gracza jakim był Brogdon, chociaż wyraźnie mówi o tym regulamin. Longer w pierwszych ofertach to zrobił, ale już w kontrofertach zapomniał i podał suchy kontrakt.

- Knicks wpisali Butlerowi większego maksa niż mu przysługuje

- Knicks "zapomnieli" dać PO Irvingowi w reofertach

- Sylvinho dopisał " z progresem 5% co roku" co nie jest wymagane i byłoby niemożliwe do zrealizowania, bo ten kontrakt mógł wyglądać tylko jako 20mln na każdy sezon.

I maksymalny kontrakt dla Porzingisa również był większy od tego który mu przysługiwał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Eld napisał:

1. Zrobił to za pierwszym razem, czyli tym wazniejszym razem. Jeśli cyfry z oferty i kontroferty były takie same-Rada powinna uznać. Jeśli nie. Przykro mi ale nie. Ignaś i tak wyrówna.

2. Nie do uznania i też bez znaczenia. Rada nie powinna uznawać.

3. Rada nie powinna uznawać zmiany na 4+1. Nie jest winą CMa, że wykorzystał okoliczności rynkowe.

4. Po części kupuję tłumaczenie Woodena. Ale regulamin nie przewiduje 'tłumaczenia się'.

Szambo.

Bo o ile pierwsze trzy można anulować bez szkody dla kogokolwiek, o tyle czwarta kogoś zaboli.

 

Czemu po części?

Oferta jest zgodna z regulaminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wooden napisał:

Czemu po części?

Oferta jest zgodna z regulaminem

Teoretycznie nie jest zgodna w pełni, bo tego kontraktu się nie da tak rozpisać. Tylko, że tego rozpisywania kontraktu to w ogóle nie powinno być w ofercie. Tak więc trzeba być człowiekiem wyjątkowo złej woli, by ten deal odrzucić z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

Teoretycznie nie jest zgodna w pełni, bo tego kontraktu się nie da tak rozpisać. Tylko, że tego rozpisywania kontraktu to w ogóle nie powinno być w ofercie. Tak więc trzeba być człowiekiem wyjątkowo złej woli, by ten deal odrzucić z tego powodu.

No właśnie skoro roczna dystrybucja kontraktu nie jest częścią oferty dla UFA to podanie błędnej dystrybucji nie może nieważniać oferty - to prosta logika przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wooden napisał:

Czemu po części?

Oferta jest zgodna z regulaminem

Z powodu głupich słów "raise 5% co rok" i trzymając się jak stara baba wolnego miejsca w tramwaju - nie jest zgodna z regulaminem.

"5.4 Pierwsza tura FA W pierwszej turze składać można jedynie oferty, w których średnia wartość wynosi >= 18% SC za rok, oraz pierwszy rok umowy wynosi minimum 18% SC (oba zaokrąglane do pełnych milionów).  Maksymalnie 4 oferty."

Nie jest doprecyzowanie czy zaokrąglić w dół czy w górę. Nie musimy liczyć, aby wiedzieć że jak zaokrąglimy w górę to ni jak nie wyjdzie 80/4.

Jeśli zaokrąglimy w dół to:

  • przyjmujemy dokładną wartość 18% SC co daje nam 19.638.000
  • przy zaokrągleniu w dół do pełnego miliona start to 19.000.000 - 1 rok
  • 19.000.000 + 5% = 19.950.000 - 2 rok
  • 19.950.000 + 5% = 20.947.500 - 3 rok
  • 20.947.500 + 5% = 21.994.875 - 4 rok
  • wszystkie cztery lata razem wzięte = 81.892.375

Ni jak nie wychodzi 80/4 a 82/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

jojgs. Wygrałem Butlera dostając ledwie 9 z 24 głosów (bez "wylecenia" kogoś z powodu warunkowania). Niespotykana sytuacja.

 

Dostałem też informacje że oferta musi zawierać co najmniej przybliżenie kwotowe do pełnych milionów dlatego w świetle wymagań jakie otrzymałem "oferty maksymalnych kontraktów" od Januarego są nieważne. Wynika to z faktu że nie jest sprecyzowane dla kogo ten maks obowiązuje. Dla weterana z rocznym stażem? 7 letnim? 10 letnim? Bez kwoty oferta nie jest ważna. Spróbuj coś kiedyś kupić nie podając ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

jojgs. Wygrałem Butlera dostając ledwie 9 z 24 głosów (bez "wylecenia" kogoś z powodu warunkowania). Niespotykana sytuacja.

 

Biorąc pod uwagę, że Ignazz dopisał do kontraktu nielegalny dopisek "no trade" to jego oferta też powinna być nieważna.

Rada planuje unieważnić ofertę Spurs i osoby, które oddały ten głos będą mogły zagłosować inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Eld napisał:

Z powodu głupich słów "raise 5% co rok" i trzymając się jak stara baba wolnego miejsca w tramwaju - nie jest zgodna z regulaminem.

"5.4 Pierwsza tura FA W pierwszej turze składać można jedynie oferty, w których średnia wartość wynosi >= 18% SC za rok, oraz pierwszy rok umowy wynosi minimum 18% SC (oba zaokrąglane do pełnych milionów).  Maksymalnie 4 oferty."

Nie jest doprecyzowanie czy zaokrąglić w dół czy w górę. Nie musimy liczyć, aby wiedzieć że jak zaokrąglimy w górę to ni jak nie wyjdzie 80/4.

Jeśli zaokrąglimy w dół to:

  • przyjmujemy dokładną wartość 18% SC co daje nam 19.638.000
  • przy zaokrągleniu w dół do pełnego miliona start to 19.000.000 - 1 rok
  • 19.000.000 + 5% = 19.950.000 - 2 rok
  • 19.950.000 + 5% = 20.947.500 - 3 rok
  • 20.947.500 + 5% = 21.994.875 - 4 rok
  • wszystkie cztery lata razem wzięte = 81.892.375

Ni jak nie wychodzi 80/4 a 82/4.

Skupiasz sie na 5%. To nie jest element oferty. To jest element dotyczący dystrybucji dotyczący fazy po przyjęciu. Sugeruje za niski pierwszy rok więc jest błędny, z czym się zgadzam. Tyle że nie wpływa na głosowanie przed przyjęciem. Potem należy go skorygować.

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.