Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, january napisał:

Tak jak wtedy -> zamiast zwracać uwagę na to, że GS nie mają kim bronić LJ i Butlera oraz na to, że ich 2nd opcją na koniec serii jest Ibaka, to przez takie woodenowanie poszła gadka 6 stron o szumpercie. Teraz to samo, jakieś pierdoły że Jimmy nie zna oferty Lakers. Mam Was po prostu całkiem ignorować jak o totalnych pierdołach piszecie  i będzie lepiej?

To trochę co innego - tu narracja jest oczywista z Twojej winy.

Dodatkowo masz pecha bo w przeciwieństwie do tamtej serii tu Twoi rywale fantastycznie Cię puntkują i przedstawiają własne spójne narracje.

Ale już - ja przestaję się udzielać w kwestii Jima (spróbuję się powstrzymać) żebyś potem nie robił ze mnie wroga i nie pisał o woodenowaniu. Idę po popcorn obserwować co tu się dalej wydarzy.

 

4 minuty temu, january napisał:

Dyskusje nt Butlera mamy od 2 tygodni de facto, inną ścieżką niż tradycyjną dostanie 4+1 PO priorytetowego maxa od Lakers i tyle. 

Pytanie czysto techniczne ode mnie - mój pierwszy rok tutaj - Czemu Miami nie może zmienić priorytetów w trzeciej fazie czy jak to się nazywa?

Nie widzę nigdzie zakazu w regulaminie, a to coś co może być istotne w kolejnych rundach FA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, january napisał:

 

Ponoć nie chce 90/4, ale zobaczymy jak to się będzie rozwijać^

Widze ze mocno pracujesz na zadanie wymiany:) 

Ingram nie jest na tym etapie kariery zeby brac rabaty po ty by grac z 3 all starami. Kazda oferta ponizej maxa pogarszasz sprawe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

 

Btw ważne 5.37a Jedna drużyna może złożyć jednemu graczowi tylko jedną ofertę.
Czyli przy Durancie jest problem, przy Middletonie jest problem, a tak jak myślałem, nie mogłem po prostu złożyć Butlerowi oferty maxa jeśli ówcześnie chciał SnT :) 

Rzeczywiscie, trzeba szybko podjac decyzje ktore oferty sa wazne. 

11 minut temu, january napisał:

 

Jakim rabacie :) ? Na jakim etapie kariery ? Oj fluber, fluber :) 

 

Na rabacie 80 milionow. W rl nba sa sources ze wezmie tylko max extension, my Ci mowimy ze wezmie tylko max extension, ja wrzucilem info do watku alonzo ze dam mu maxa a Ty jestes gluchy na to wszystko i tylko pogarszasz relacje z zawodnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

 

5.43 Po opublikowaniu przez komisarza oferty nie mogą być cofnięte, a priorytety wśród graczy zmienione

Btw ważne 5.37a Jedna drużyna może złożyć jednemu graczowi tylko jedną ofertę.
Czyli przy Durancie jest problem, przy Middletonie jest problem, a tak jak myślałem, nie mogłem po prostu złożyć Butlerowi oferty maxa jeśli ówcześnie chciał SnT :) 

Byłem pewien że to 5.43 dotyczy sytuacji po reofertach, a wręcz po głosowaniu (typu wygrasz Butlera i Kawhia i nagle stwierdzisz że po ch Ci Butler skoro masz Leonarda i zmienisz wtedy priorytet).

Przecież jeśli Miami nie może zmienić w reofertach priorytetu bo złożyło najlepszą możliwą dla siebie ofertę od startu a Ty możesz tym mieszać i z braku oferty iść w najwyższy priorytet to to jest jawny idiotyzm i poszkodowanie drużyn z wyraźnym planem na offseason.

Jak było w przeszłości?

5.37 - Spoko ja cofam ofertę dotycząca pozostania w Warriors i zostaje tylko snt z Wizards - to rozsądny podpunkt wykluczajacy konkurencję z samym sobą. Z tego powodu przyjąłem tylko jedno snt zresztą (no i Kevin też więcej nie chciał). I tak oferte pozostania złożyłem dopiero na koniec - asekuracyjnie (na wypadek gdyby coś z Bledsoe nie wyszło)

BTW czy w tym przypadku można dowolnie cofać oferty? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wooden napisał:

 

Przecież jeśli Miami nie może zmienić w reofertach priorytetu bo złożyło najlepszą możliwą dla siebie ofertę od startu a Ty możesz tym mieszać i z braku oferty iść w najwyższy priorytet to to jest jawny idiotyzm i poszkodowanie drużyn z wyraźnym planem na offseason.

Jak było w przeszłości?

Wprowadzono ten zapis po tym jak zlozylem lebronowi oferty max kontraktow 4+1, 3+1, 2+1 i 1+1 rok temu

W lakers kontrakt dla butlera ( snt) mial 1 priorytet .

 

Teraz, january napisał:

Dopiero co Wooden o 25mln (czyli 100/4) pisał. A Twoje teksty to nie dozwolony tampering :P 

Wooden pisal o maxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

Właśnie myślę, czy możesz. W końcu nie możesz zaoferować Durantowi mniej gwarantowanych pieniędzy niż zaoferowałeś już.

To była oferta z wyraźnym zaznaczeniem "jeśli snt nie wypali", warunkowa. Trudno wycofać coś co nawet nie jest zaoferowane dopóki snt jest w grze.

Pytanie było na przyszłość i w kontekście innych złożonych tu ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tangiers napisał:

 

Po podpisaniu Butlera i Vucevica będą miał minimum 13 840 080 cap space  i to nawet biorac pod uwage 10 x 900 000 empty spot. Generalnie mozna wtedy przyjac 8x900 000 za empty spoty i wychodzi 15 740  080 cap space, a do tego jeszcze wyjatek. Do konca FA liczylby mi sie wtedy niski cap hold Vuca (19 125 000) na mocy: 

5.39 Jeśli udało się podpisać własnego UFA gracza, to do końca FA można traktować jego pensję jako wysokość cap holdu (ułatwia to zazwyczaj zatrudnianie innych graczy). Oczywiście kontrakt po okresie FA liczy się normalnie. 

 

 

Miami:

Rozumiem ze przewidujesz branie 9 x. 900.000 $ ( lub droższych vet ale dostępnych za minimum)  graczy oraz na braki PG oraz PF 15.000.000

posiadanie 9 graczy na minimum podczas gdy spurs są krytykowani za kierunek Millsap John Collins???????????

Aby to było realne miami skorzysta z zamrożenia cap hołdu ( zrobię to samo z dużo niższym ch Brogdona wiec tłumaczyć nie trzeba) 

spurs na tym etapie posiada już po pierwsze :

więcej pewnych elementów w składzie 

oraz mocny element z ławki Jae Crowder oraz Jeff Teague ( siła startera dla niektórych ekip) lub czego nie ukrywam jego 18.000.000 które mogę wykorzystać na wzmocnienia 

moge nie muszę ale elastyczność jest większa w spurs niż w Miami 

dodatkowo mam inne kumulowanie topu 

spurs: PG SG SG/SF PF PF/C plus Teague Crowder 

podczas gdy Miami wiedzę 

SG SG/SF  SG/SF C C plus 9 za minimum 

 

prosze głosujących aby w głosach dla Miami nie przesłaniał wam fakt ze Doncic jest świetnym ale PERSPEKTYWICZNYN graczem z prime gdy Jimmy będzie kończył się kontrakt. 

Fajny koncept ale dziur więcej niż spurs moim zdaniem i głównie widzę tu potencjał MARKETINGOWY bo świetnie się pisze o Dipo i Doncic w porównaniu do LMA i Brogdona który to LMA mimo stałej obecności w top25 ( regularny uczestnik ASG i dobry gracz na PO któremu brakuje.... pierwszej opcji) a drugi to pracuś na innych 

tskich pracusiów w Miami brak a jak będę to za 8 x minimum 

Reasumując. 

Swietne hasło na Doncica i Dipo kusi ale moim zdaniem w drugiej turze nie da rady za 15.000.000 kupić PG ( tez) PF i PF ( tez) 

juz sam s5 PF może być kłopotem 

Spurs mimo ze maja zły odbiór finansowy w tym aspekcie mimo pozorów maja większa elastyczność 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze sporo osób nie ogląda rlAtlanty ale poszukiwany do Miami 5 gracz na PF oraz konieczny rezerwowy PG to odpowiednik mojego Johna Collinsa 20/10 /2 trafiającego ponad 60,9 %z 2 oraz coraz skuteczniejszego za trzy bo ten element rozwija ( 35% z 1/2,6 rzutu) oraz Jeff Teague który przede wszystkim prowadzi grę i za ostatni sezon ma 8,2 asysty) 

Porównanie graczy w oddawaniu rzutów bo po to idzie Butler:

Dipo 16,4 rzutów 

Doncic 16,5 

Vuc 16,9 

ciężko to pogodzić moim zdaniem tym bardziej ze konfliktem może się skończyć efektywność tych rzutów bo Dip&Don maja eFG poniżej 49,5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyjaśnić:

uzgodnione są warunkowe wymiany które są uzależnione od decyzji FA na których przecież nie mam wpływu i czekają na akceptację lidera jakby chciał przyjść 

sa one warunkowe 

 

1. PG 

spurs musza podjąć decyzje któremu rozgrywającemu oddadzą przywództwo i tu skłaniam się zgodnie z doniesieniami z rl nba i obozu spurs na oddanie zespołu Dejounte Murrayowi 

ergo: Jamał dla mnie mimo ze to dziś lepszy gracz może odejść 

cenie obronę oraz zaangażowanie w życie zespołu a tu Dejounte wzorcowy 

musiałem się zdecydować i uważam obserwując spurs ze stawiam na Dejounte mimo kontuzji rok temu bo znam efekty obecnej rehab 

2. SG / SF 

spurs stawiają na pare Jimmy Brogdon idealnie się uzupełniający duet świetny w obronie stad oferty 

liderem Jimmy oczywiscue z największa ilością rzutów 

3. Niezmienna opoka pozostaje dotychczasowy lider : LMA który po ewentualnym przyjściu Butlera stawiany jest w roli gracza jakiego widzieliśmy w rlspurs w sezonie 63 wygranych obok Leonarda 

4. Uzupełnieniem składu jest John Collins ze względu na potencjał i upside 

Dzięki temu odmładzam sklad ( kontrakt Millsapa to 36 i 37 lat a kłopoty zeszłoroczne ze zdrowiem rozwaliły mi bilans RS)

finanse:

nie da się budować zespołu za 5x25plus stad zaleta tego gracza ( Collinsa)  poza wartościami sportowymi są jeszcze dwa bardzo tanie lata kontraktu a przecież hierarchia przy 31.500 i 32.500.000$ najlepiej zarabiającego Millsapa mogłaby zachwiać zespołem  

jimmy na to może zwracać uwagę jak i LMA 

dbam o gwiazdy 

5.kluczowe rezerwy 

Jeff Teague 

Lider nba za 3 Bertans oraz zestaw młodych graczy w tym wybory 2018 i 2019 które nie ukrywam ze są dostępne celem wzmocnień wraz z pickami 

Coś co wprowadziło zamieszania choć jest to tylko przejaw dbania o samopoczucie Lidera bo konkurencja obecnie tego nie może zrobić:

 

w związku z faktem ze Butler może nie chcieć grać z młodymi już na wypadek jego akceptacji kontraktu uzgodniłem potencjalna wymianę młodych na Jae Crowdera jego dwuletniego partnera z NCAA ( uczelnia Marquette tez DWade ) 

uwazam ze przy równym głosowaniu taki ruch może przekonać JB aby zagrał z najlepszym kumplem z Marquette 

nie jest to przejaw handlowania czym się da tylko troska o zapewnienie jak najlepszej atmosfery w klubie 

wymiana warunkowa sprawia ze konkurencja tego zrobić nie może bo po prostu jako jedyny o tym pomyślałem 

szkoda by było jeżeli spurs za taka inicjatywę by zbierali krytykę 

Wiec wasze niezrozumienie za co przepraszam wiąże się z chaosem przekazów internetowych ;) niż tym ze Jimmy nic nie wie. 

Z drugiej strony mamy ogólnikowe zapewnienia konkurencji o tym ze szukam 7 -8?graczy za minumum lub zastanawianie się czy kontrakt zostanie oferowany 

od poczatku mam Jimmiego na nr1 i brak tu innych nazwisk co akurat u JB jest ważne 

konkurencja obecnie przesuwa hierarchie z Duranta na JB i to widzi Jimmy 

A aby uzupełnić obraz zespołu w obu POTENCJALNYCH i WARUNKOWYCH wymianach pozyskałem łącznie 6 pickow celem dalszych wzmocnień składu. 

Na stronie poza protokołem: Równocześnie prywatnie uważam ze najtrudniejsza decyzja za rok jest oferowanie 170/5 kontraktu JMurrayowi i spurs jeżeli jako alternatywę maja Dejounte Brogdon i pozyskanie Butlera to jest to trudna decyzja. 

Czesc GM tu otwarcie już podzieliło się opinia ze może to być błąd. 

Nie wiem jak w realu Butler by przyjął decyzje klubu o zagospodarowanie maksymalnych środków na tak młodego gracza. 

W spurs niewinny kontrakt Millsa daleki od maxa rozwalił ekipę i Leonard sie wnerwił Nie wykluczone ze po jednym słabszym sezonie Jamala mogłoby się tak stać z Butkerem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał:

Rozumiem ze przewidujesz branie 9 x. 900.000 $ ( lub droższych vet ale dostępnych za minimum)  graczy oraz na braki PG oraz PF 15.000.000

 posiadanie 9 graczy na minimum podczas gdy spurs są krytykowani za kierunek Millsap John Collins??????????

Przeczytaj jeszcze raz moj post ze zrozumieniem. Ja licze dead spoty/empty spoty celem wyliczenia cap space, a nie podpisu 9 gosci za 900 000 kazdy.  Pod kontraktami maja byc: Vucevic/Butler(Durant)/Oladipo/Doncic/ Brunson/Spellman/PF za 15 milionow np./6th man za wyjatek. Daje to 8 pewnych graczy, a za minima podpisze np. 4 graczy. W tym wypadku piszesz nieprawde albo celowo uprawiasz prosta manipulacje.

2 godziny temu, ignazz napisał:

Swietne hasło na Doncica i Dipo kusi ale moim zdaniem w drugiej turze nie da rady za 15.000.000 kupić PG ( tez) PF i PF ( tez) 

Nie wiem czemu ciagle piszesz o tym PG. Doncic dla Ciebie kim niby jest? To jest glowny kreator. Ty jeszcze do tria Oladipo/Butler/Doncic chcesz dokladac PG do S5? Jesli tak to rozumiemy inaczej koszykowke. Myslisz, ze za 15 milionow rocznie nie znajde gracza zadaniowego rolsa na PF w tej lidze? 

1 godzinę temu, ignazz napisał:

porównanie graczy w oddawaniu rzutów bo po to idzie Butler:

Dipo 16,4 rzutów 

Doncic 16,5 

 Vuc 16,9 

 ciężko to pogodzić moim zdaniem tym bardziej ze konfliktem może się skończyć efektywnć tych rzutów bo Dip&Don maja eFG poniżej 49,5%

To juz jest w ogole gruby lol. Mam zaczac tez wrzucac puste liczby bez kontekstu z druzyn, ktory maja ze mna wspolnego jednego gracza i walcza o inne cele? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego lol?

chcesz mieć trzech graczy którzy lubią bez wahania dużo rzucać jak przystało na lidera. 

Liczba oddawanych rzutów to potwierdza 

biorac ich do siebie razem może tworzyć konflikt o liczbę rzutów 

a Butler jest mega przewrażliwiony na tym punkcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignazz napisał:

Dlaczego lol?

chcesz mieć trzech graczy którzy lubią bez wahania dużo rzucać jak przystało na lidera. 

 Liczba oddawanych rzutów to potwierdza 

biorac ich do siebie razem może tworzyć konflikt o liczbę rzutów 

a Butler jest mega przewrażliwiony na tym punkcie 

Pisalem juz o tym wczesniej, ale najwyrazniej to zignorowales. Przesledz sobie dotychczasowe kariery Butlera, Oladipo, Vucevica i Doncica. To sa uber team playerzy, nikt nie ma tu genu Carmelo Anthonego. Kazdy z nich przez duza czesc swojej kariery(niektorzy wiekszosc) przedkladali wynik druzyny ponad indywidualne wystepy. Taka maja mentalnosc. Powtorze kolejny raz, Butler czy Durant maja tu spelniac funkcje leading scorera, a przeciez gra w koszykowce nie polega na tym, ze najlepszy gracz ma pilke przez 100% czasu akcji, a reszta rzuca tylko trojki z rogow bez kozla. Mecz trwa 48 minut i mozna z latwoscia zapewnic kazdemu touches. Co wiecej ktos z dwojki Butler/Oladipo bedzie czasami stagerowany od Doncica i dostanie jeszcze wiecej pilki do grania z 2nd unitem, gdzie beda modni goscie w type 3andD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, człowiek...morza napisał:

Panowie, z racji, ze jesteście Leonardem i irvingiem a ja cenie sobie wasze zdanie, tym bardziej w momencie podjęcia decyzji o przedłużeniu, chce zadać wam proste pytanie. Chcecie Anthonego Davisa w Knicks? W druga stronę Gobert, Saric, Forbes. Do podpisu pod transferem brakuje twoje Kyrie i twojej Kawhi akceptacji. 

Kawhi mówi stanowcze nie.

BTW To Davis ma teraz taką gównianą cenę? :)

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z racji, ze jesteście Leonardem i irvingiem a ja cenie sobie wasze zdanie, tym bardziej w momencie podjęcia decyzji o przedłużeniu, chce zadać wam proste pytanie. Chcecie Anthonego Davisa w Knicks? W druga stronę Gobert, Saric, Forbes. Do podpisu pod transferem brakuje twoje Kyrie i twojej Kaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.