Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, january napisał:

Sure, sure. A różnice z odejścia Sixers do Miami w RL masz gigantyczne na wielu poziomach, co pisałem już wiele razy, praktycznie nieporównywalna sytuacja. Mam zaś wypisać to co 2 strony temu?

Różnica jest gigantyczna i to na moją korzyść. Nie muszę wymyślać żadnego tradu z tobą tylko mogę go podpisać za cap space. Myślisz, ze jakby Miami Pata mialo miejsce na Butlera, to ten by jeszcze rozmawial z Eltonem na temat jakiegos tradu?

17 minut temu, january napisał:

Nic nie przespałem, Jimmy na starcie FA będzie miał ofertę 4+1 PO od Lakers

FA zaczelo sie 3.07 albo niech bedzie nawet 9.07. Zakladajac juz nawet ten 9.07 to tego dnia Jimmy Butler otrzymal:

- telefon i propozycje kontraktu ze Spurs

- telefon i propozycje kontraktu z Miami

- telefon od Januarego z propozycja wymiany do Toronto w zamian za CJ McColluma i pick. Nie otrzymal wtedy nawet propozycji kontraktu indywidualnego jaka dostal w analogicznej sytuacji Middleton od Bucks. Symetryczna sytuacja. Dla mnie to jasny wyraz braku zainteresowania Jimmym, ktory wedle twojej opinii zazarcie rekrutowal Lebrona rok temu

W nastepnych dniach dostaje jeszcze oferty od Toronto bez zadnego tradu oraz od Kings

Na sam koniec dostaje oferte od Ciebie. Jest 13.07.- 14.07, a ty dopiero przedstawiasz oferte swojemu franchise playerowi. Ja bym sie obraził, jeśli pracodawca tak by mnie potraktowal, a co dopiero gwiazda NBA

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, january napisał:

Paradoks czasowy masz między turą od 20 mln, a turą od 10 mln, a następnymi. 

Tutaj w momencie gdy Jimmy może podpisać umowę (startFA) ma od razu na stole ofertę Lakers 4+1 PO max.

Zawirował, zakręcił - chciał odejść - Lakers się dostosowali, chce zostać - Lakers się dostosowali.

Na starcie FA można składać dopiero propozycję kontraktów, wiemy jakie zostały Butlerowi złożone, od Lakers nie ma póki co nawet złamanego centa. W trakcie tury mamy negocjacje, które się właśnie toczą. Reoferty będą ostatecznymi dolarami wyłożonymi na stół i po tym będzie trzeba podjąć decyzję. W RL zwykle to trwa max kilka dni jeśli ktoś jest niezdecydowany, a u nas kilka tygodni. 

Natomiast prawda jest taka, że miałeś pełne gacie na starcie FA i nerwowo klepnąłeś to snt nie oferując nic Butlerowi. Teraz za 5 dwunasta chcesz złożyć mu ofertę, ale dla mnie to wyglada bardziej jak próba zatrzymania DeAndre przez Clippers i LeBron wracający banana boat po to, by zamknąć Jimmiego na chacie i próba przekonania go do zmiany zdania. Może się to uda, ale miotasz się w to FA we wszystkie strony 😛

PS w RL 1 lipca też nie można nic podpisywać, więc argument bardzo spudłowany.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, fluber napisał:

Czy mozecie Panowie, jako ze ignazz juz to zrobil, krotko przedstawic jaka widzicie role butlera przez kolejne 5/4 lata w swoim zespole? Ktora opcja w zespole bedzie? Jak dlugo? Jaki bedzie core druzyny w przyszlosci? Jakie macie plany?

Butler to dla mnie leading scorer i closer. Zamierzam uwypuklic jego przewagi w HCO tzn. dostanie sporo elbow touches, post threat(Oladipo jest w tym slaby, a Doncic dopiero sie uczy). Licze tez na jego intensywnosc i cuty z weak side. Doncic juz teraz jest elitarny jesli chodzi o cross passy z nad obroncy, wiec Jimmy powinien na tym skorzystac  Oladipo bazuje na aktywnosci w HCO, czyli cuty, bieganie po zaslonach, high picki z wysokimi co powinno zaowocowac dobrym spacingiem dla iso Jimmiego. Nastepnie na plus, dziala tu jeszcze fakt, iz Oladipo przez cala kariere nie byl typowa gwiazda collegu, leading scorerem itd. Dla mnie wartosciowe jest to, ze zawsze dobro druzyny przedkladał ponad swoje. Typowy blue collar worker. Doncic jest w tym wzgledzie podobny do Oladipo, bo potrafil poswiecic swoja gre dla Dragica na ME, potrafil poswiecic czesc swojej gry jak wracal po kontuzji Sergia Llull, legenda Realu. Dla nich liczy się zespół. Do tego grona chce przedluzyc jeszcze Vucevica, ktory zapewnia spacing, i baaaardzo poprawil swoj passing(pieknie rozrzuca po pickach do rogow teraz/badz znajduje cutterow). To jest szkielet zespolu. W obronie na obwodzie najmniej groznego rywala kryje Doncic, w drugiej kolejnosci Butler, a najlepszego Oladipo. Kazdy ma size do switchow - w tamtym roku mialem tu problem przy parowaniu Redicka i Doncica. 

Long term to Oladipo sprowadzalem z mysla o Doncicu. Podoba mi sie fit i mimo kontuzji czy kilku fajnych ofert nie oddalem go, choc pewnie mogloby mnie to przyblizyc do podpisu w tym FA. VO ma kontrakt jeszcze przez dwa lata po 21mln, a Doncic to wiadomo. Timeline mi sprzyja, na ostatni rok kariery Butlera Doncic bedzie w prime, a Oladipo bedzie mial 31 lat. Mozna harmonijnie wtedy oddac lejce mlodszym. Wedle ostroznych czy nawet pesymistycznych wyliczen to po podpisaniu Butlera i Vucevica wystaruje jeszcze w II turze i chce pobrac tam startera na PF badz 6th mana. Dochodzi do tego jeszcze wyjatek, a w III turze podpisze Jalena Brunsona i O. Spellmana. Na koniec oczywiscie veci i ring chaserzy.

Planuje ten sklad odkad gram w BeGM, po tym FA chce na dluzszy czas zakonczyc ruchy. 

56 minut temu, fluber napisał:

Ja glosowalbym na miami, gdyby dali butlera na 1 miejscu. Dziwie sie ze nie dali

Tylko jak sie wczujesz w role gracza to proces wyglada tak jak wczesniej pisalem i dostajesz:

Cytat

 3.07.2019r.

- telefon i propozycje kontraktu ze Spurs

- telefon i propozycje kontraktu z Miami

- telefon od Januarego z propozycja wymiany do Toronto w zamian za CJ McColluma i pick. Nie otrzymal wtedy nawet propozycji kontraktu indywidualnego jaka dostal w analogicznej sytuacji Middleton od Bucks. Symetryczna sytuacja. Dla mnie to jasny wyraz braku zainteresowania Jimmym, ktory wedle twojej opinii zazarcie rekrutowal Lebrona rok temu

W nastepnych dniach dostaje jeszcze oferty od Toronto bez zadnego tradu oraz od Kings

Na sam koniec dostajesz oferte od LAL. Jest 13.07.- 14.07

 

Szczerze mowiac to ja tak glosowalem podczas wszystkich poprzednich FA i nie bralem pod uwage rozstawienia oferty, tylko sytuacje druzyny: ich wynik, support, prace GMa, perspektywy, preferencje graczy w real NBA.W naszych szablonach do glosowania nie ma nic napisanego o warunkach czy priorytetach, a chcac odzwierciedlic prawdziwa ligę to przecież nie mowisz potencjalnemu graczowi, ze sa jakies warunki czy priorytety. Kazdym chyba odbyl jakas rozmowe rekrutacyjna w zyciu i przeciez rekruter chyba nikomu nie wspominal z kim wczesniej rozmawiali i jaka ma pozycje na liscie. U nas z jasnych wzgledow to musi byc bardziej transparentne. 

@january

W twojej wyliczance nie ma zadnych konkretow, wiekszosc to twoje prywatne opinie. Chcialbym tylko zwrocic uwage, ze zarzucasz pochlanianie posiadan Doncicowi i Oladipo, kiedy w twoim zespole jest D'Angelo Russell, Brandon Ingram, LEBRON JAMES - prawdziwi krolowie off ball movement :D

A jesli FA ma sie zaczynac od 15.07 to po co wszyscy musieli wysylac informacje do Julka o ofertach lub ,,braku ofert''?

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie brakuje opisu uzupełniającego to ze masz pare Dipo ( kontuzja ) i młodego Doncica który bo bajecznym rookie sezonie pokazał wartość ale jednak w zespole poza zasięgiem PO. Kaxdy GM widzi  

Jimmy dostanie tego typu ogólniki ze ktoś w 2 rundzie a ktoś w 3. 

Wiem ze nasza gra tak dzieli tury ale brak tu przez taka a nie inna strategie zespołu tego spokoju w składzie. 

Brak nominalnego i rezerwowego PG oraz pechowy start sezonu bez Dipo może przy niewiadomej co z PF ( wybrałeś świetnego centra w drafcie ale idąc w Vuca to marnujesz ) rodzi ryzyko 

i czy na pewno zmieścisz PF i rezerwy za 10-20M/ ponad 5M w koszyku? 

Tu mam ostatnie ale ... każdy z trzech nazwisk ma charakter lidera swojej ekipy i tylko Butler tego nie spełnił stad szuka nowego miejsca. 

W realu zarówno Dupo jak i Luka maja już hierarchie ustawiona 

Widzę dużo ekip co podkupują tych z 2 tieru a dojdą ekipy co przegrały walkę o 1 tier. 

Mozesz się nie wyrobić wiec ostrożnie z tymi obietnicami. 

2 tier to 10-20$ M ? To spore wyzwanie 

Jimmy po przygodach kariery ryzyko ograniczy i nie wejdzie w niewiadoma moim zdaniem 

Brak dodatkowo polisy ubezpieczeniowej czyli RFA którzy by uspokoili obraz dobudowy 

Liderów masz świetnych i tego nie kwestionuje ale szukający władzy JB może nie czuć ze tu pozostali się cofną. 

 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

No właśnie nie zaczęło się 3.07, bo 3.07 to nie mógł Butler żadnej umowy podpisać. Może podpisać od 15.07 - wtedy zaczyna się FA.

Dyskutować umiesz ale nie rób z nas idiotów.

To jakbyś powiedział że FA w NBA zaczyna się 6 lipca.

Nie lubię robienia ze mnie idioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeszliśmy od naszych wzorców z nba i twoje Miami to przeciwieństwo tego do którego idzie Jimmy. 

W realu Heat czekają na lidera i post Wadę superstara. 

Ty już masz ich dwóch. I o tyle za dużo a Vuc tez wymaga rzutów. 

Miami ma sporo wyrobników a Ty zaproszenie wysyłasz przez dwóch Gwiazdy obiecując jeszxe czwarta. 

Bardziej Dray Green by pasował 

tu nie ma nikogo co „ robi” na innych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tangiers napisał:

FA zaczelo sie 3.07 albo niech bedzie nawet 9.07. Zakladajac juz nawet ten 9.07 to tego dnia Jimmy Butler otrzymal:

- telefon i propozycje kontraktu ze Spurs

- telefon i propozycje kontraktu z Miami

- telefon od Januarego z propozycja wymiany do Toronto w zamian za CJ McColluma i pick. Nie otrzymal wtedy nawet propozycji kontraktu indywidualnego jaka dostal w analogicznej sytuacji Middleton od Bucks. Symetryczna sytuacja. Dla mnie to jasny wyraz braku zainteresowania Jimmym, ktory wedle twojej opinii zazarcie rekrutowal Lebrona rok temu

W nastepnych dniach dostaje jeszcze oferty od Toronto bez zadnego tradu oraz od Kings

Na sam koniec dostaje oferte od Ciebie. Jest 13.07.- 14.07, a ty dopiero przedstawiasz oferte swojemu franchise playerowi. Ja bym sie obraził, jeśli pracodawca tak by mnie potraktowal, a co dopiero gwiazda NBA

Tangiers jeśli mogę - Jim wie że najpierw spotkałeś sie z KD. Mimo że bardziej chciałby przyjść do Ciebie niż Kevin to teraz jest mu smutno że minutę przed północą chciałeś się przepchnąć przed delegacje Wizards pod drzwiami Kevina a nie przed delegacje Spurs pod jego drzwiami...

Nie to żeby to miało jakieś olbrzymie znaczenie w obecnej NBA - ale mniej więcej to znaczy dla mnie priorytet. Pod którymi drzwiami jesteś za start FA.

(Biorąc pod uwagę obecne realia NBA i to graczy ustalajacych priorytety spotkań a nie drużyny to rzecz czysto techniczna w sumie)

Za to u Januarego widzi że wysłał do niego ludzi z Toronto, gadał o przedłużeniu z jakimś Ingramem, zarywał do paru FA na rynku... A dopiero po dłuższym czasie w ogóle się do niego odezwał bo gdzie indziej mu nie szło. 

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ignazz napisał:

Mi właśnie brakuje opisu uzupełniającego to ze masz pare Dipo ( kontuzja ) i młodego Doncica który bo bajecznym rookie sezonie pokazał wartość ale jednak w zespole poza zasięgiem PO. Kaxdy GM widzi  

Zanim Mavs tankowali to robili zajebisty wynik na mocnym zachodzie. Najlepszym pomagierem Luki na obwodzie byl JJ Barea, a podkoszowym Maxi Kleiber(uwielbiam goscia swoja droga).

Oladipo juz pali sie do gry:

25 minut temu, ignazz napisał:

Brak nominalnego i rezerwowego PG oraz pechowy start sezonu bez Dipo może przy niewiadomej co z PF ( wybrałeś świetnego centra w drafcie ale idąc w Vuca to marnujesz ) rodzi ryzyko 

i czy na pewno zmieścisz PF i rezerwy za 10-20M/ ponad 5M w koszyku? 

Po podpisaniu Butlera i Vucevica będą miał minimum 13 840 080 cap space  i to nawet biorac pod uwage 10 x 900 000 empty spot. Generalnie mozna wtedy przyjac 8x900 000 za empty spoty i wychodzi 15 740  080 cap space, a do tego jeszcze wyjatek. Do konca FA liczylby mi sie wtedy niski cap hold Vuca (19 125 000) na mocy: 

5.39 Jeśli udało się podpisać własnego UFA gracza, to do końca FA można traktować jego pensję jako wysokość cap holdu (ułatwia to zazwyczaj zatrudnianie innych graczy). Oczywiście kontrakt po okresie FA liczy się normalnie. 

@Wooden

W prawdziwej NBA polowe rozmow czy wymian nieformalnie juz ustalono przed 1 lipca. U nas nie ma czegos takiego jak tampering, choc widzę zalązki u Januarego i Fubera(ad. Ingram ;). Gracze dostaja liste propozycji ja w trakcie glosowania wczuwam sie w ich role i podstawie listy glosuje. Warunkowanie i prioretety licza sie przeciez na samym koncu, po glosowaniu. Ja to pojmuje w ten sposob, Ty masz prawo w inny.

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Point is, że Butler nawet nieoficjalnej decyzji nie mógł u nas podjąć przed tym terminem. W RL NBA mógł.

To przecież nie ma znaczenia (paradoks czasowy!). Jimmy oferty ma na stole, patrzy, grzebie, schyla się pod stół. Co ten january... zapomniał o mnie czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz

Jeśli mówisz o Hayesie to on już dawno jest w Detroit a Heat w zamian dostali Brunsona, kumpla Luki z rl mavs, który idealnie do niego pasuję i Spellmana, który śmiało oprócz gry na PFie może robić za stretch five i obaj będą grali za minimum no i Omari może mieć sporą rolę po przyjściu do Warriors

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, january napisał:

Oj nie nie, proszę mi tu nie gadać głupot. U januarego miał dostać 5y maxa, nie chciał -więc january spełniał jego każde życzenie dogadując SnT, teraz jednak chce maxa z powrotem, więc go dostanie i jest całkowitym priorytetem jego sprawa od samego początku - jest jako priorytet u mnie przed Kawhim i przy wcześniejszym SnT i teraz przy maksie. 

Nie miał dostać 5 letniego maksa bo nawet takiej propozycji nie usłyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, january napisał:

A gdzie tam. sytuacja Jimmy'ego od strony LAL jest banalna : co przekazywał to finalnie dostanie. Chciał odejść w SnT - Lakers agree, zmienił zdanie i chce 5y maxa? - agree. Cały czas jako priorytetowa sprawa.

Ja do tej pory nie pojmuje czemu marnowales slot na klaya thompsona zamiast zlozyc oferte butlerowi tak jak zrobil to slakb z middletonem. Serio:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, january napisał:

Ano w Warriors widząc Russella w końcu ogarnięcie co i jak nt offball movement :) , różnica jest taka, że u mnie nie ma ciecia blokującego Butlerowi grę w HCO (Simmons), co dla Butlera jest ważne, a i druga sprawa - w RL Heat nie ma ćwierci Doncicia i Dipo. Oczywiście, że były tam konkrety, do niczego się nie odnosisz, a jedynie wyskakujesz z tekstem "to twoje prywatne opnie, żadnych konkretów" co jest bardzo słabym sposobem prowadzenia dyskusji.

Szczerze to ja bardzo lubie twoj team i w mojej ocenie mialbys duze szanse Kawhiego(brak Davisa to zaleta w tym wypadku), ale Butler to juz stracona sprawa. Kierujesz rozmowe na boczne tory, a ja nie mam ochoty sie w to angazowac. Piszesz mi o markecie LA, nie wspominajac o tym, ze tam juz jest Lebron, ktory za chwile bedzie jeszcze gwiazda filmowa. Na Florydzie staje sie gwiazda calego stanu. Drugie najwieksze nazwisko w calym stanie to Towns. Dolphins w NFL nie istnieja, Marlins w MLB tym bardziej. Mozemy tak sie przerzucac w tym temacie, ale to nie sa dla mnie decydujace czynnki

8 minut temu, january napisał:

Oj nie nie, proszę mi tu nie gadać głupot. U januarego miał dostać 5y maxa, nie chciał -więc january spełniał jego każde życzenie dogadując SnT, teraz jednak chce maxa z powrotem, więc go dostanie i jest całkowitym priorytetem jego sprawa od samego początku - jest jako priorytet u mnie przed Kawhim i przy wcześniejszym SnT i teraz przy maksie. 

Przeciez nie dostal jeszcze zadnej oferty od Ciebie. Nie wiem tez w jaki sposob komunikujesz sie w z Butlerem, ja jego glosu jeszcze nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wooden napisał:

Nie miał dostać 5 letniego maksa bo nawet takiej propozycji nie usłyszał.

January chyba jeszcze w Maju pisał, że dla Butlera jest szykowany 5y max. 

Nie wierzę, aby nie dotarło to do zawodnika. Kupuję to, że poprosił o snt, a później zaczął się wahać, zmieniać zdanie. Z jego charakterem wszystko możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, january napisał:

Usłyszał, usłyszał, tylko jego pewne cząstki robiły wała jak same przyznały. Inne z kolei teraz znów chcą zrobić wała c'nie?

Nope.

Otwarcie Ci powiedziałem przed FA że IMO Butler bierze 5y maksa od Lakers.

Potem sam sobie na głowę rzuciłeś narrację jaka obecnie jest wokół tego.

Jeszcze raz powiedziałem potem że raczej Jim zostaje gdzie jest jak dostanie 5 lat, ale dopiero potem na poważnie wczytałem sie w jego wątek i argumenty Miami i San Antonio.

Wtedy się z Tobą skontaktowałem i napisałem uczciwie że sprawa przestaje być dla mnie oczywista i lekkim faworytem są Spurs.

Od tego czasu Miami robi mocny push po niego i bardzo mi się podobają argumenty używane przez nich i Spurs.

Nie znam historii mieszania składem San Antonio więc u mnie oni otworzyli furtkę innym dopiero robiąc wymiane z Jamalem i Millsapem i teraz po ataku Miami mam w miarę równo trzy teamy.

Nie masz prawa pytać kogoś o głos i go z tego rozliczać i/lub nazywać robieniem w wała przed poznaniem dokladnych argumentów wszystkich stron i końcem procesu, bo na moje ten proces swoimi działaniami przegrywasz, zwłaszcza próbując zrobić ze mnie idiotę jak ze startem FA. Mówiłem już przy okazji Twojej serii z Warriors że bardzo tego nie lubię.

Spurs też zrobili błąd z wymianą a Miami ma najlepszą ciągłość argumentacji ale dla mnie lekko skopali priorytety - lekko.

Toronto robi dobra robotę do beznadziejnej sprawy bo dla mnie nie ma opcji żeby Jim trzeci raz poszedł do bardzo młodej drużyny po tym jak poprzednie dwa skończyły się katastrofą.

(Gdybyś trzymał się snt Jima to IMO na 100% by tego dealu nie było i byś nie wyjął żadnego FA z rynku. A tak masz jakieś szanse na jego utrzymanie - jak pisałem dla niego liczy się ego i hajs - a hajs dajesz największy)

5 minut temu, tangiers napisał:

A Ingram co ci ostatnio powiedzial? :D

"Chyba Cię posrało"

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Wzajemnie tego nie lubię, a tu się tak to ogólnie podczas FA mocno wydarzyło w mega skomplikowanej sytuacji Butlera, do serii z GS i Twoich ówczesnych tekstów ("chuowe opisy, trzeba sie z nich wytlumaczyć" -> "świetne opisy były, ale złe tłumaczenia" -> "a w sumie to sobie tylko robiłem narrację pod finały z Lakers przeciez") lepiej nie wracać ;) 

Zarówno w tamtej serii jak teraz można wszystko ująć w jednym zdaniu:

"Lepiej byś zrobił trzymając się rzeczy prostych i oczywistych ale wciąż przedobrzasz i przekombinowujesz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@january

Sytuacja Butlera nie jest skomplikowana. Twoja sytuacja, Lakersow przez twój błędny ruch stała się skomplikowana. Chciales ominac glowny element tej zabawy, czyli argumentacje, wymiane pogladow. Nie gramy tu na fantasy points itp., więc to jest dla mnie jedna z podstaw tej gry. Dyskusja czy w konsekwencji czesto zmiana pogladów. Robienie jakis sondazy na PW przed wyslaniem ofert, a teraz rozliczanie rozmowcow to olanie elementu argumentacji, nad ktorym pracuja inni GMowie. Po to w koncu pisze, zeby kogos przekonac do swojego zdania.

Mleko sie rozlalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.