Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Na ten moment moje typy:

Durant - Wizards

Klay - Sixers

Butler - Heat

Kawhi - Lakers

Porzingis - Rockets

Kemba - Kings

Middleton - Wolves

Vucevic - Heat

W sumie żadnego kierunku nie jestem pewien i wszystko się jeszcze może wywrócić do góry nogami, ale na teraz tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas KD powinien iść IMHO do Miami. Tzn. w porównaniu do Brooklynu to nie jest wymarzony market i nie idzie z nim druga gwiazda w stylu Irvinga, ale:

- Miami to market nr 3 w NBA po LA i NY/Brooklynie z perspektywy zawodników - LeBron, Wade, Bosh, teraz Butler, Westbrook też był chętny tam iść, Paul podobno też, wcześniej Shaq, strasznie dobre miejsce (Floryda, podatki) dla gwiazd

- niby nie ma drugiej gwiazdy, ale Oladipo, Vucevic i Doncic jako asset to jest świetne otoczenie do zbudowania mistrzowskiego teamu wokół KD. Tak jak pisałem w kontekście Butlera - jeżeli Durant powróci w dobrej formie, tangiers będzie mógł pójść allin i oddać np. Doncicia za George'a (który IMHO w przeciągu roku będzie do wzięcia), to jest po Zionie największy asset w NBA obecnie. 

Knicks? Serio ktoś myśli, że Durant poszedłby z jednego superteamu do drugiego? Wizards nie dość, że mają mieć gracza równej klasie Duranta, to będą płacić ~100 mln na trójkę Harden-KD-Harden, nie mają prospektów, a oddali właśnie 5 first rounderów, w tym dwa swoje, za duet KD-JH. W sumie nie wiem, czy Heat czysto sportowo nie dają lepszych perspektyw pomimo braku gracza pokroju Hardena, a z perspektywy ambicji KD to dużo lepsze otoczenie.

Ogólnie Heat tutaj są niedoceniani, wyobraźcie sobie, że w realu Heat wygrywają >50 meczów, mają Doncicia, Dipo i Vuca, Floryda, kapitalna reputacja, Riley znowu robiący magię za sterami - gdy Heat byli w stanie pozyskać gwiazdę (Butler) po słabym sezonie, bez dobrych zawodników. Nie wyobrażam sobie, żeby skończyli bez kogoś z dwójki KD/Butler, skoro chcemy oddawać tak dobrze realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, BMF napisał:

 

- niby nie ma drugiej gwiazdy, ale Oladipo, Vucevic i Doncic jako asset to jest świetne otoczenie do zbudowania mistrzowskiego teamu wokół KD. Tak jak pisałem w kontekście Butlera - jeżeli Durant powróci w dobrej formie, tangiers będzie mógł pójść allin i oddać np. Doncicia za George'a (który IMHO w przeciągu roku będzie do wzięcia), to jest po Zionie największy asset w NBA obecnie. 

Obaj wiemy, że żaden Doncic nie zostanie ruszony. Czy mój przykład z Kawhi i Clippers nie dał wystarczająco do myślenia.

a w ogóle to George jest przecież overrated graczem wykreowanym przez system Pacers, nie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Kawhi był według Woja bardzo blisko Lakers, ale nie chciał superteamu z Davisem (którego u mnie nie ma). Pozostałe gwiazdy nawet nie czekały na 2 lipca, co dopiero o 6 lipca mówić.

+ Butler nie jest gwiazdą z FA znikąd, tylko typkiem co tu LeBrona rok temu jako pierwsza gwiazda w Lakers rekrutował^

Przecież masz dwóch allstarow Jamesa i DAR-a wiec jakby Kawahi dołączył to by był superteam 😛 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

 

+ Butler nie jest gwiazdą z FA znikąd, tylko typkiem co tu LeBrona rok temu jako pierwsza gwiazda w Lakers rekrutował^

To Twoja narracja. Inna może być taka, że to Duo nie zagrało. Zobacz na wyniki Lakers. Gorzej niż suma talentów. O czymś to może świadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Widzę tu jednak pewną dyskretną, minimalną, niemal niezauważalną różnicę jak chodzi o superteam z Davisem, a ten z DLO w odbiorze :P 

Slyszalem ze miala byc wymiana z ich udzialem ale wlasciciel dlo nie chcial go oddac za davisa wiec chyba nie ma watpliwosci ktory jest lepszy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Widzę tu jednak pewną dyskretną, minimalną, niemal niezauważalną różnicę jak chodzi o superteam z Davisem, a ten z DLO w odbiorze :P 

 

No jest różnica to oczywiste ale jeśli nie chce tworzyć superteamu to nie powinien wybrać Lakers :) 

dla mnie Leonard kończy w Kings, dołączając do drugiej gwiazdy w ciepłym miejscu 😛 

Tak swoją droga do teraz nie mogę zrozumieć czemu AD nie poszedł za Dar-a plus Ingrama, bardzo dziwna decyzja 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, BMF napisał:

Ogólnie Heat tutaj są niedoceniani, wyobraźcie sobie, że w realu Heat wygrywają >50 meczów, mają Doncicia, Dipo i Vuca, Floryda, kapitalna reputacja, Riley znowu robiący magię za sterami - gdy Heat byli w stanie pozyskać gwiazdę (Butler) po słabym sezonie, bez dobrych zawodników. Nie wyobrażam sobie, żeby skończyli bez kogoś z dwójki KD/Butler, skoro chcemy oddawać tak dobrze realia.

O ile wszystko co innego napisałeś zamyka się w stwierdzeniu "mam inne zdanie" tak to to jest IMO błąd metodologiczny.

Nie patrzymy całościowo i nie przyznajemy graczy "za to że się należy" (bo Miami się należy jakaś gwiazda i z tym się mogę zgodzić) i nie podejmujemy decyzji na zasadzie "skoro nie dostał KD to na pewno Butlera" tylko próbujemy podjąć serię indywidualnych decyzji za graczy.

W ten sposób łatwo sobie wyobrazić że Miami skończy bez żadnego z tej dwójki.

IMO najlepsza sytuacja dla KD i decyzja jaką podejmie to Wizards - niektórzy sie zgodzą a niektórzy nie - różnice w opinii to normalna sprawa a tu już wszystko zostało 2x powiedziane.

A Jim ma swoje słońce i pussy parade już w LA plus większą kasę więc nad Miami biorę LA raczej - choć pisałem Januaremu że nie jestem tego na 100% pewien bo Jim raczej nie chce grać z LeBronem bo gdyby chciał to by był w tym momencie w RL Lakers.

Pamiętajmy jednak że Jim to też potworny egotyk a Spurs od początku FA robią laskę jego ego i to taką ze wszystkimi możliwymi atrakcjami towarzyszącymi. Mówią mu że jest najwspanialszy (a on sam się za takiego uważa) robią ruchy pod niego, oferują mu grę w ukochanym Texasie gdzie zawsze mówił że chce mieszkać... Myślę że podobną koncentracją na nim ujęli go RL Heat.

Byliby dla mnie żelaznym faworytem gdyby nie ten mieszczęsny trade - IMO Jim zdecydowanie wolałby grać z Sapem i Jamalem niż głupawym Collinsem i Jeffem z którym nie miał żadnej chemii w RL Wolves.

Ego i hajs są dla Butlera najważniejsze. Ego ważnejsze przez co miałbym tu 1. Spurs 2. Lakers 3. Heat 4. Raptors (żaden highlight nie zmieni faktu że on się nie nadaje do gry z dzieciakami - przypadki Bulls i Wolves) ale wspomniana wymiana wyrównuje szanse.

Czekam na rozwój sytuacji, IMO Heat prawdopodobnie skończą bez nich obu, mimo że co najmniej jeden im się należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarcusCamby napisał:

Kawhi wiedział, że West miał od groma assetów, ale podpis uzależnił od ich natychmiastowego wykorzystania, a nie potencjalnej szansy na ich zamianę w przyszłości.

Durant ma rok grania w kosza z głowy, a Kawhi miał lepsze sportowo opcje niż teraz Durant, taka jest różnica. No i u nas ruszenie Doncicia = pozyskanie gwiazdy, Clippers nie mieli tak komfortowej sytuacji.

Wizards-Heat to trochę jak Lakers-Clippers w realu, i Heat są tutaj Clippersami.

Zostaje kwestia DC, każdy może sobie ocenić, z jakiegoś powodu Heat to przez ostatnie 15 lat druga po Lakers organizacja pod względem liczby sprowadzonych gwiazd. Shaq przyszedł i od razu podpisał extension, LeBron, Bosh, Butler, zostawienie Wade'a przez ten cały okres (no, z jednym incydentem :D) ... 

12 minut temu, Wooden napisał:

O ile wszystko co innego napisałeś zamyka się w stwierdzeniu "mam inne zdanie" tak to to jest IMO błąd metodologiczny.

Żaden błąd metodologiczny, Heat powinni być pierwszą opcją i dla Butlera, i Duranta. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, january napisał:

 Hmm pomijając, że przenosin do SAC w ogóle nie ogarniam (mu nie zależało na ciepłym miejscu, tylko na LA :D pod żadnym względem,  to chciałbym zwrócić Twoją uwagę na to co robią Kings :Walker, Vucevic, Porzingis... To jest z Davisem przecież bardziej superteam niż Lakers (gdzie LJ spokojnie by się za inne rzeczy brał jak miał to robić wg mediów) - więc coś tu nie pasuje z taką argumentacją...

 

Przecież Dlo i Ingram to według ciebie poziom allstarow i top ileś tam ligi ;)

Wiec James, DAR i Ingram bardziej brzmią jak superteam niż jak na chwile obecna sam AD, a nie ma przecież pewności ze kings pozyskają któregokolwiek z nich 😛

Moim zdaniem gwiazdy nie chcą grać z Lebronem nie wiem czy dlatego ze go nie lubią, czy to dlatego ze kradnie im atencje ale jeśli ktoś chciałby grać z Lebronem to w Real Lakers byłaby już 3 gwiazda 

Edytowane przez MMM2121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

 

Davis jakoś chce, czyli rozumiem, że za rok jak coś to bezwarunkowy głos na Lakers w kwestii Davisa, tak? :) 

No nie bardzo, bo Lakers poszli na pełnej po Leonarda, żadna gwiazda by nie czekała do 6 lipca, czy tam kiedy na decyzję KL.

No AD nie przyszedł do Lebrona z wolnej agentury i tego już się nigdy nie dowiemy czy by się na to zdecydował 😛 

Poza tym Lebron już niedługo będzie starym prykiem wiec za rok tym bardziej nie ma sensu do niego przychodzić 😛 

Taka sama była gadka z PG, miał być chłop i nie ma chłopa, Butler w Real NBA tez się nie zdecydował by dołączyć do Lakers a przecież spokojnie mógł, za dużo tutaj zbiegów okoliczności żeby nie wysnuć takiego wniosku, chociaż rozumiem ze to ci nie na rękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.