Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Lucas napisał:

Po co Kawhi miałby iść do Kings i tam budować contendera jak ma już go w NYK?

Są całkiem sensowne argumenty za tym.

Przed wszystkim Kawhi jako pierwszy gracz w historii opuścił mistrzowski zespół. Zakładając odpuszczoną narracje o markecie kluczowym argumentem jest dobicie do ściany z Raptors. Clippers po sprowadzeniu George dają lepsze możliwości.

Kings mają Davisa, który ma większą wartość niż Irving i wciąż cap space na sprowadzenie kogoś wartościowego i dobrze fitującego np. Rubio.

Davis + Rubio > Irving + Gobert? Ktoś może tak uważać.

Knicks tak mocni jak w tym sezonie nie będą już nigdy, więc Kawhi może gdzieś tam rozważać pomysł sparowania się z drugim superstarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Wooden napisał:

David Griffin w dwa tygodnie totalnie odwrócił kulturę organizacyjną w RL Nowym Orleanie. Mistrzowski GM przychodzący do klubu mającego problemy z zarządem... Z czymś Ci się to kojarzy? 

Czy u nas też jest wściekły? To dla mnie mega naciągane.

Plus jeśli uważasz że KD będzie sidekickiem Hardena to go obrażasz. To najlepszy gracz w lidze. Do kontuzji nie było wątpliwości. Macie krótką pamięć.

 

Nie wiem o czym mówisz - w świecie beGM pracowałem w Warriors przed objęciem posady w Knicks a Ty mi mówisz o jakimś RL. W c***u mam RL w tym momencie. KD to mój człowiek i nie pozwolę go skrzywdzić przez wysłanie dziwnym głosowaniem tam gdzie nie chce.

Ale Harden to nie Irving - to raz

I druga kwestia - Harden jako gwiazda gra tam cały sezon, tłum wiwatuje, a Durant siedzi w garniturze i to spokojnie ogląda. 

We don't need you ;) 

I najważniejsze - naprawdę sądzisz, że Harden, który swojego czasu odszedłz Thunder od Duranta, bo to Kevin był Gwiazdą r 1 (Westbrożego nie ma tu nawet co w to mieszać ), chciałby wrócic do punktu wyjścia w swoim prime? ;) 

5 minut temu, Eld napisał:

Porzingis się wqrwia że to jego czwarty klub i postanawia poszukać piątego.

Yeah.

whooooooooo-fuck-logic.jpg

Choć z mojego punktu widzenia niech bierze QO. Za rok jak będzie zdrów będę miał miejsce na maksa dla niego.

Eld,

Wiem, że jest późno ale muszę Ciebie rozczarować, bo wg tej wspomnianej logiki Porzi nie idzie do Houston, bo nie ma s&t i przyjmuje QO :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alonzo napisał:

Wiem, że jest późno ale muszę Ciebie rozczarować, bo wg tej wspomnianej logiki Porzi nie idzie do Houston, bo nie ma s&t i przyjmuje QO :P 

Porzingis bierze maxa tam, gdzie go dostanie, żaden gracz po 1,5 roku straconym przez kontuzję nie weźmie QO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lucas napisał:

Po co Kawhi miałby iść do Kings i tam budować contendera jak ma już go w NYK?

Odpowiem przewrotnie Lucas :)

A dlaczego Kawhi miałby iść do Clippers i tam budować contendera jak ma juz go w Raptors? ;) 

Duet Leonard/Davis to może być TO w tym offseason ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alonzo napisał:

Odpowiem przewrotnie Lucas :)

A dlaczego Kawhi miałby iść do Clippers i tam budować contendera jak ma juz go w Raptors? ;) 

Duet Leonard/Davis to może być TO w tym offseason ;) 

Wiekowo lepiej grać z Georgem niż Lowrym, Siakamem, Ibaka i Gasolem

Tu ma Irvinga i Goberta, którzy mają przed sobą sporo dobrego grania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, LONGER01 napisał:

GM Wizards milczy a GM Warriors załatwia mu zawodnika 😄

Odpisywałem kilkukrotnie ale nie siedzę całego dnia na forum. I tak btw. chętnie się od Ciebie dowiem dlaczego Durant ma iść akurat do Toronto ?

 

52 minuty temu, fluber napisał:

Jak mamy go oddac wizards skoro gm-owi wizards zalezy mniej niz gm-owi warriors:)

Panie fluber daj Pan spokój :)

Oczywiste jest, że mi zależy żeby połączyć duet Durant - Harden. Pokazałem to chociażby w negocjacjach gdzie oddałem praktycznie cały skład żeby połączyć tych dwóch zawodników dać im jak najlepsze warunki do walki o tytuł. Tego nie daje im żaden z moich kontrkandydatów.  Heat oddali praktycznie wszystkich żeby zostawić sobie kontuzjowanego Oladipo i Doncicia, który jest dobry, ale to zdecydowanie nie ten poziom co Harden.. Na ten moment James jest po prostu kilka poziomów wyżej od niego. Na dobrą sprawę nie po to

Co do Raptors to nie widzę tego żeby Durant opuszczał Stany i przenosił się do Kanady. Z Kanady to jak narazie najlepsi zawodnicy odchodzą (patrz Kawhi). Dodatkowo dochodzi tu oczywiście kwestia zawodników, no bo chyba ciężko sobie wyobrazić żeby Durant mając do wyboru Hardena i Capele wybrał Siakama i Foxa, którzy na ten moment zagrali po jednym mocnym sezonie.

Jak ktoś ma pytania niech daje znać :)

Edytowane przez Sylvinho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMF napisał:

Porzingis bierze maxa tam, gdzie go dostanie, żaden gracz po 1,5 roku straconym przez kontuzję nie weźmie QO.

No, ale może przecież przyjąć maxa od przykładowo naszych Heat, Wizards muszą to wtedy wyrównać i wtedy nici z S&t z Hardenem w offseason. Najwcześniej po 15 grudnia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant na żadnym etapie nie brał Waszyngtonu pod uwagę przy swoich wyborach, to nie jest gracz dla którego home town ma znaczenie. Choć dla mnie i tak to bez znaczenia - po prostu nie wyobrażam sobie, aby Durant chciał grać w jednej ekipie z graczem pokroju Hardena. 

Sytuacja naszych NYK jest nieporównywalnie lepsza od real Raptors, Kawhi ma tam wszystko to, co dostał w LAC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BMF

Tylko jak glosujemy juz na oferty to mamy podane dane gracza i zlozone mu propozycje, a nie warunki czy jakies priorytety. Nie widze w takim momencie specjalnie znaczenia czy ktos jest nr 1 czy 2. na liscie Ja tak do tej pory glosowalem. Skoro core Fox/McCollum/Butler/Siakam(ktorego trzeba przedluzyc za rok, a jak Ingram ma dostac maxa to on tym bardziej) ma walczyc o tytul to tym bardziej zestaw Doncic/Dipo/Butler/Vucevic.

Co do samego Butlera to przeciez nie mozemy zignorowac faktu, ze facet nie chcial umawiac sie nigdy na zaden super team. Mial ku temu szereg mozliwosci i nigdy nie bylo nawet dyskusji w tym temacie. Z tego powodu pomysl laczenia go z Durantem jest dla mnie absurdalny, Miami to bylby jego zespol, i to jeszcze pod niego skonstruowanym. Spelniam kryteria sportowe i marketingowe - jesli ktos to bierze pod uwage.  

4 godziny temu, MarcusCamby napisał:

BMF, a co myślisz o strategii @tangiers do której sam zainteresowany się nie odniósł. Wypracował sobie olbrzymi cap space i nikt na dziś nie wie po co. Zachowując Gallo dalej miałby kasę na Duranta, Butlera lub Middletona. Do Vucevica ma cap hold. Odrzucił gracza z impactem all-stara i nie widzę wizji co dalej. Mało tego, wystarczy że @shevcu widząc co się dzieje rzuci takiemu Vucevicowi 70/2 i Heat zostają z niczym. Pytam kolejny raz jako agent Butlera, jaki jest tu plan. Ignazz coś przedstawił, a tangiers rzuca głodne kawałki o kumplu Wade.

Spurs są gotowym teamem do walki, a Heat tylko płonną nadzieją, ale ja nie widzę tu szans na teraz.

Nie wiem dlaczego uwazasz posiadanie duzego cap space przy Luce i Oladipo za wadę. Jestem w stanie zrozumiec milosc w stosunku go Gallinariego, ale to kompletnie przeslania ci jego wady.  Nie bede pakowal sie w jego 20 milionow dokladajac do tego kontrakt Duranta/Butlera. Cap hold Vucevica to prawie 20 milionow, jak ty bys chcial ich wszystkich pomiescic? Realizuje od 3 lat ten sam plan, ktory teraz chcialbym spelnic. Udalo mi sie zebrac najwiekszy talent w ostatnich latach na rookie deal, do tego jeszcze mam all stara na niskim krotkim kontrakcie. W kolejce jeszcze czeka Vucevic do przedluzenia. Do bycia prawdziwym contenderem brakuje tylko doswiadczonego lidera takiego jak Durant czu Butler, reszta obsady jest pod to stworzona.Poza tym jak ze wszystkich moich postow wyczytales tylko watek Wade to ciezko mi z toba dyskutowac. Mam ci okreslic kogo bede targetowal w nastepnej turze? Jesli bardzo tego potrzebujesz to nie widze problemu zeby ci to wypisac na PW. Jestemy w I turze to skupiam sie na duzych graczach i dlatego zrobilem na nich miejsce. Wydaje mi sie, ze nalezy mi sie troche zaufania w zakresie dokladania klockow do liderow. Myslisz ze Tadek Young w zeszlym sezonie wzial sie u mnie znikad? Albo Satoransky? To jest praca GMa. Budowanie teamu zakoncze w ostatniej rundzie FA, a to ze ktos ma juz teraz dodatki czy mniej luk do wypelnienia bench warmerami nie stawia mnie w gorszej sytuacji. To jest specyfika naszego FA, ze skladamy oferty w odstepach czasowych a nie wszystkim na hura.

Co do pracy GMa, to juz nie moge sluchac tych piesni pochwalnych pod adres D. Murraya. Tak Panowie wyglada kultura organizacji Spurs. 

Sezon 2016/2017. Srodek sezonu.

#20 Heat - Spurs

MIA out : Dragic

MIA in : Parker, Murray, SAS 2019 1st, SAS 2017 2nd, SAS 2019 2nd

SAS out : Parker, Murray, SAS 2019 1st, SAS 2017 2nd, SAS 2019 2nd

SAS in : Dragic

Ignazz nie mogl tankowac po tradzie Leonarda bo po prostu nie mial pickow. Poza tym Marcus, porownujesz notoryczne przerzucanie kilkunasty graczy w przeciagu sezonu do nieprzedluzenia kontraktu z mojej strony z Gallinarim.  To w zadnym stopniu nie stawia mojej organizacji w gorszej pozycji. 

btw. namawianie Shevca do przeplacania Vucevica to jest jeden w wiekszych WTF w tej rundzie, znajac twoja powiedzmy ,,niską'' opinie na jego temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BMF napisał:

Naaaah, Durant jest lepszym koszykarzem od Irvinga, Butlera czy Oladipo (lol), więc po roku jak wróci w formie to ma pewność, że wokół niego będzie budowana poważna ekipa. Harden to nie dość, że jest graczem pokroju Duranta, to jeszcze przez ten rok będzie absolutną gwiazdą Wizards, który w pojedynkę zaprowadzi ich do playoffów, zrobi szósty raz top3 w MVP voting, może dostanie nagrodę drugi raz. KD może być z DC, ale jak wróci po roku to znowu do ekipy, która zbudowana była wokół innego gracza, i wcale nie jest powiedziane, że będzie tam najlepszym zawodnikiem. Już nie wspominając, jak Harden zmarginalizował rolę CP3 przez dwa ostatnie sezony.

Do momentu kontuzji narracja była taka, że jak KD odejdzie, to do big marketu, gdzie będzie miał szansę powalczyć o swoje legacy jako pierwsza opcja. W Wizards znowu byłoby kwestionowane, czy w ogóle jest najlepszym graczem - w Raptors czy Heat - nie. 

Może dalej wybierze Wizards, ale to jest ogromnym minusem Washington w tej rozgrywce.

Tak całkiem szczerze - przeceniacie boisko względem wizerunku graczy przy ocenie narracji związanej z teamami.

Myślę że gdyby w składzie został Beal i Zingis to nawet nie byłoby o czym gadać. Ale że jest Harden to trzeba się zastanowić. I mi się wydaje że wobec kontuzji Achillesa priorytety KD się lekko zmieniły. Bo w tym przypadku jeśli wróci na 100% to zabierze każdemu team. A jeśli nie wróci na 100% to nie zabierze ani Irvingowi ani Hardenowi. Ale to z tym drugim będzie mógł wtedy grać o mistrzostwo. Już nie mówiąc o plotkach pokroju kontuzjogennego Dipo czy kogoś kto jest najlepszy w Raptors.

(IMO Toronto już całkiem odpada bo chyba nigdy w historii gwiazda w takiej sytuacji co KD nie poszła wychowywać młodzieży.)

Edytowane przez Wooden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alonzo napisał:

No, ale może przecież przyjąć maxa od przykładowo naszych Heat, Wizards muszą to wtedy wyrównać i wtedy nici z S&t z Hardenem w offseason. Najwcześniej po 15 grudnia :) 

Wtedy bym zagłosował na KD w Wizards:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Alonzo napisał:

I najważniejsze - naprawdę sądzisz, że Harden, który swojego czasu odszedłz Thunder od Duranta, bo to Kevin był Gwiazdą r 1 (Westbrożego nie ma tu nawet co w to mieszać ), chciałby wrócic do punktu wyjścia w swoim prime? ;) 

 

Harden sam nie odszedł tylko został wytransferowany żeby starczyło kasy na Ibake i Perkinsa. Taka jest niestety prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Alonzo napisał:

I najważniejsze - naprawdę sądzisz, że Harden, który swojego czasu odszedłz Thunder od Duranta, bo to Kevin był Gwiazdą r 1 (Westbrożego nie ma tu nawet co w to mieszać ), chciałby wrócic do punktu wyjścia w swoim prime? ;) 

A) Harden nie odszedł przez boisko 

B) Harden nie ma tu nic do gadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alonzo napisał:

No, ale może przecież przyjąć maxa od przykładowo naszych Heat, Wizards muszą to wtedy wyrównać i wtedy nici z S&t z Hardenem w offseason. Najwcześniej po 15 grudnia :) 

Sztuka dla sztuki. Serio uważasz, że Kristaps, który został wymieniony za Hardena, czyli gracza z top 3 ligi, dostał maksymalny kontrakt od Rockets teraz na przekór podpisze kontrakt z jakimś innym zespołem, który nie uwzględnił go podczas 1 tury FA ( nie okazał żadnego szacunku) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tangiers napisał:

Tylko jak glosujemy juz na oferty to mamy podane dane gracza i zlozone mu propozycje, a nie warunki czy jakies priorytety.

Nom, dochodzę do takiego samego wniosku.

Popatrzcie na Clippers.

Najpierw Kawhi dogadywał wolnych agentów - Durant, Kyrie, ew. Butler - te dwa pierwsze nazwiska to informacje od Woja/Shamsa, tak że pewniak.

George pewnie o tym wiedział, bo zakładam, że zawodnicy wiedzą takie rzeczy. Obraził się? Nope, złożył od razu trade request po kilku dniach rozmów z Kawhim, a był którąś opcją z kolei dla Clippers.

Więc u nas kolejność na liście też nie powinna mieć takiego znaczenia.

Butler w Heat u mnie.

6 minut temu, Wooden napisał:

Tak całkiem szczerze - przeceniacie boisko względem wizerunku graczy przy ocenie narracji związanej z teamami.

Wręcz przeciwnie, LeBron poszedł do Wade'a, zagrał katastrofalne finały 2011, a kto był zdecydowanym liderem b2b Heat? Każdy wie, że LeBron, bo rok później Wade się brzydko postarzał, a dwa lata później był kontuzjowany całe playoffy. To, że Wade jest większą ikoną Miami niż LeBron nie ma dla tej opinii znaczenia. Durant może być z DC, ale to parkiet decydowałby, kto tam dostaje większy prestiż u NBA fana, a tam byłoby równo - bo Harden i Durant to ten sam tier. 

Biorąc pod uwagę, jak Durant jest przewrażliwiony na swoim punkcie - każdy wie jak duże ma to dla niego znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.