Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mam uwagę dotycząca krytyki która spłynęła na mnie za oddanie Millsapa 

tak patrzę w realu ze pomimo zasadniczych różnic oczywiście pomiędzy graczami bo cenie bardziej Millsapa Miami oddali dosyć istotny element składu Hassana aby pozyskać JB. 

Takie ruchy czy w wymianie graczy bezpośrednio czy w tworzeniu miejsca w finansach są niezbędne jak się pozyskuje najlepszego gracza lub wrzuca maxa ( z niczego to znaczy mając mocno zbudowany zespół) 

konkurencja rozebrała w międzyczasie cały skład ( co nigdy nie wystąpiło w historii nba) Miami ma wpisanych dwóch graczy w arkuszu i dobiera klocki. 

Rozumiem ze jest to inny sposób na budowę zespołu ale nie mogę być aż tak mocno krytykiwany ze zamiast rozebrać skład zostawić dwa nazwiska i czekać na JB częściowo wymieniłem graczy i sprowadziłem Teague Collinsa. 

Porownujac to do Miami złe zrobiłem ??? ale ALTERNATYWNIE jakbym rok temu tego samego Millsapa oddał i przygarnął spadający kontrakt którego bym nie miał w excelu teraz ( bez brania assetow w zamian a takim jest Collins Jeff i świetne picku) to byłbym chwalony? 

Wybralem bardzo naturalny i zgodny z realiami sposób zamiast WYZEROWAĆ skład gdzie Jimmi widzi dwa ( świetne ) nazwiska i średnio ma pojęcie z kim zagra ( kto wpadnie) 

fajnie się nie wychylić wyczyścić do 2 nazwisk ( w sumie trzech z dead money JR Smitha) i patrzeć jak krytykują wymianę konkurenta. 

Zamiast ustawienia pustej tabelki mam skład na dziś świetny tylko BRAKUJE LIDERA. 

innym brakuje 13 nazwisk w arkuszu bo Satoranski Wadę Smith czy Mills średnio mi pasują jakby doszukiwać się ciągłości. 

Raczej ich się nie spodziewam wszystkich znów w Miami. 

Krytyke przyjmuje z pokora ale spójrzcie ze nie możecie ocenić wyżej starania jakbym zamiast walki rok temu z Rakietami wywalił excela pół roku temu 

Metoda nienaturalna jest zbieranie zrzutów za picki tworzenie 10-14 wolnych slotów i mając 60-70.000.000 wolnych środków wysłać 

durant 

buttler 

itp... 

I pozyskać gracza który trąbi o tym ze chce być #1 z listy #2 

Jeżeli Butlera tak uderzył los 36 letniego Millsapa ( uwielbiam Paula i na to mnie złapał Qucin rok wcześniej bo za graczy których kochasz dopłacasz) to co powie jak przeczyta 

Biorę 2.: Butler jak nie wejdzie oferta nr1? 

( u nas to chyba telefonicznie : halo halo Jimmy ? Poczekaj na linii dzwoni Durant ;) ) 

Na koniec. 

Mysle ze w naszej zabawie przy tych geograficznych kalkach trzeba postarać się odwzorować sytuacje w danym klubie a nie tylko nasłuchiwać ESPN i zrobić cap space 

Bo gdzieś słyszałem ze x poszedł do y bo poznał Kobietę swojego życia i się zakochał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

50 minut temu, tangiers napisał:

 

1. Ta cala kultura organizacji to bardzo sliski temat, można generalnie wszystko pod to podciągnąć. W kazdym badz razie skoro na tym chcesz sie skupiać to Wizards wywali w ciagu ostatniego roku Wall/Beala/Marca Gasola/Holidaya i wytarli sie Porzingisem. Juz nie mowiac o koncowce zeszlego sezonu. 

 

 

Ok, jeśli mamy się na tym skupić to Heat już na samym początku gry wyprzedali praktycznie cały skład żeby 2 lata później powtórzyć ten proces zostawiając w składzie tylko Doncicia i Oladipo. Ja dla przykładu Beala oddaje dopiero po 3 sezonach gry u mnie.

Warto też wspomnieć,że jedną z kwestii, która wlicza się zapewne w szeroką pojętą kwestię budowania zaufania danej organizacji jest kultura wygrywania. Tutaj można mieć pewne "ale" zarówno do Heat jak i Raptors. Washington Wizards zaś pod moim kierownictwem nigdy nie tankowali. Zawsze starałem się wzmacniać zespół i obecnie też to czynię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sylvinho. napisał:

 

 

Ok, jeśli mamy się na tym skupić to Heat już na samym początku gry wyprzedali praktycznie cały skład żeby 2 lata później powtórzyć ten proces zostawiając w składzie tylko Doncicia i Oladipo. Ja dla przykładu Beala oddaje dopiero po 3 sezonach gry u mnie.

Warto też wspomnieć,że jedną z kwestii, która wlicza się zapewne w szeroką pojętą kwestię budowania zaufania danej organizacji jest kultura wygrywania. Tutaj można mieć pewne "ale" zarówno do Heat jak i Raptors. Washington Wizards zaś pod moim kierownictwem nigdy nie tankowali. Zawsze starałem się wzmacniać zespół i obecnie też to czynię. 

Tu wypada mi się zgodzić z wieloma elementami mimo ze pamietam jak mnie w negocjacjach przeczołgales. 

Szanuje i nie chowam urazu a coś w tym jest co piszesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę uprawiać ageizmu, ale gdyby Aldridge był pięć lat młodszy, to faktycznie byłoby fajne otoczenie dla gwiazdy podpisującej czteroletniego maksa. 35-letni Aldridge, Brogdon zarabiający +20 mln, za rok do przedłużenia Murraye i Bertanse, a Spurs mają do nadrobienia -15 milionów zeby nie mieć hard capu, więc żadnego Eldorado teraz nie będzie.

Za mało upside'u jest tutaj, tacy Raptors mają Siakama, Foxa i albo KD, albo dalej cap flexibility na następne sezony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BMF napisał:

Za mało upside'u jest tutaj, tacy Raptors mają Siakama, Foxa i albo KD, albo dalej cap flexibility na następne sezony.

Jakie kluby w RL NBA do takiego składu pozyskiwały gwiazdy w trakcie FA?

Longer ma kozacki skład w long term ale nie do końca widzę go na tym rynku jako faworyta po gwiazdy - no offence, to po prostu tak nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze poszły zarzuty ze John Collins jest nieprzygotowany i za młody a Millsap który jest starszy od LMA to jego oddanie to błąd 

teraz wychodzi ze LMA mimo ze młodszy od Millsapa nie pasuje ( stad zrobiłem ruch) a lepsze dla JB są młodsi Fox i Siakam 

ja młodego z upside oddałem za doświadczonego rozgrywajacego 

 

troche sprzeczności widzę 

A co do sałary to cały cap zeżre Durant a ja mam mimo wszystko taniej rozlokowane środki bo mój dotychczasowy Lider LMA kosztuje tylko 20 Kk a pozyskany Collins x6 razy mniej 

Ruch z Millsapem był uwolnieniem środków ale nadal krytykiwany podwójnie 

Ruch po środki złe 

brak środków złe 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ignazz napisał:

konkurencja rozebrała w międzyczasie cały skład ( co nigdy nie wystąpiło w historii nba) Miami ma wpisanych dwóch graczy w arkuszu i dobiera klocki.  

A wystąpiło w historii NBA oddawanie piętnastu zawodników w jednym sezonie?Hinkie w swoim prime oddał siedmiu i mówił o tym cały świat. 

Chcesz zachęcić Butlera i obiecujesz stabilizację po czym tego samego dnia dowiadujemy się że oddajesz najlepszego zawodnika, który w irl jest świetną drugą opcją i w swoim debiucie w PO robił 21,3pkt 4,7as 4,3zb + Millsapa który też w Playoffs był lepszy niż w RS.

Parę starterów na PG tworzyć teraz będzie duet z którego jeden stracił cały ubiegły sezon a drugi opuścił 40 spotkań. 

Ciężej Ci będzie w PO przekonać ludzi do swojej wizji gdy dwóch graczy z contendera wymieniłeś na zawodników którzy w PO raczej na pewno nie zagrają.

Nie wiem czy ktoś to już napisał ale Atlanta w końcu zrobiła mocny ruch, White-Murray-Millsap-Carter Jr. Świetna wymiana dla nich i kolejny mocny zespół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny ruch Hawks , odkąd gramy to @eMeS wykonał swoją najlepsza wymianę imo - oczywiście za rok ten kontrakt Sapa może bolec bo wątpię żeby dostał więcej niż 10/sezon ale to wciąż legit starter, idealnie fitujacy do wiekszosci centrów w lidze. 

 

Dla mnie wymiana mocno na plus dla Hawks , ram jeszcze by się taki Jah Okafor z ławki za jakiś piczek przydał i lekko PO w Atlancie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie krytyki Ignasia chciałbym poruszyć dwie kwestie:

1. Jego wymiany

2. Sytuację z salary

 

1. 

Cytat

 

Trade deadline 16/17

#20 Heat - Spurs

SAS out : Parker, Murray, SAS 2019 1st, SAS 2017 2nd, SAS 2019 2nd

SAS in : Dragic

#27 Spurs - Bulls
SAS out : Mills, Dedmon, Ginobili  - karny k#@#s za ManuGino
SAS in : Wade, TOR 2017 1st
 

Czerwiec '17

#67 Pelicans - Mavericks - Hornets - Spurs

SAS out : Wade, P.Gasol, H.Giles, 2018 SAS 2nd, rights to A.Hanga  - karny k%$%@%s za DWadea

SAS in : Belinelli, Kidd-Gilchrist, D.Howard, C.Oliver

 

Styczeń '18

#120 Knicks - Spurs
SAS out: Forbes, V.Carter, K.Anderson, Oliver
SAS in: Henson, Grant, Cancar, White, WIZ 2021 2nd (56-60 prot.), NYK 2023 2nd (56-60 prot.)
 
#124 Timberwolves - Spurs
SAS out: M.Kidd-Gilchrist, SAS 2021 1st
SAS in: D.Carroll, NYK/LAC worse 2018 2nd, NOP 2019 2nd

 

Trade deadline '18

#162 Timberwolves - Spurs

SAS out: J.Simmons, D.Howard

SAS in: Millsap, LAC 2019 1st (1-14 protected in '19, '20 or '22 LAC 2nd), HOU 2020 2nd, UTA/NOP 2021 2nd worse

Czerwiec '18

#170 Spurs - Timberwolves
SAS out: SAS 2023 1st, NOP 2019 2nd
SAS in: #23 (Milton)
 


 

Później latem '18 miała miejsce wymiana Leonarda i bez swojego absolutnego lidera, a z zawalonym salary przez cały ostatni sezon Ignaś kombinował z kontraktami. Wymian było sporo - co wszyscy zapamiętaliśmy, ale zwróćcie uwagę, ze wcześniej tych wymian nie było wcale tak dużo i ogólnie były one dobre, miały a celu wzmocnienie Spurs. Na czerwono podkreśliłem co sądzę o oddaniu Ginobilego i Wadea. Poza tym wzmocnienia - Dragic, Carroll, Millsap i gracze z rynku FA (tego nie analizowałem). Dejounte Murray jak był oddawany na początku gry, był jeszcze bardzo młodym graczem i ciężko było ocenić, co z niego wyrośnie, ponadto Ignaś go odzyskał. 
Dodatkowo tu nie było tanku. Po stracie Leonarda spora część z Was poszłaby w tank. Nie Ignaś. Nagimnastykował się sporo w poszukiwaniu nowego lidera. Jamal Murray jest bardzo fajny - ale nie pasuje do charakteru Spurs. Dejounte - jak najbardziej. I co z tego, ze nie grał przez rok? Znamy zalety tego gracza - przez pot, krew i łzy - powrót do formy - dokładnie to co lubi Jimmy Butler. Oczywiście John Collins jest tu pewnego rodzaju wyzwaniem, ale czy komuś z Was udało się stworzyć idealny team? (tak, tak C_M.. wiem, co chcesz tu napisać, ale zostawmy tą dyskusję na kiedy indziej ;)  ) 
 
Mimo tych wszystkich roszad oraz licznych kontuzji, udało sie po takim ciosie, jak strata Leonarda awansować do playoffs. Tu nie było tanku - drużyna ma charakter. Szacun.
 
2. Oczywiście część z Was jest zwolennikami  koncepcji - podpisujemy wszystko, co dobre i się da i jazda po Majstra! Tylko, że ile drużyn w jednym sezonie tego mistrza zdobywa?
 
1 (słownie  - jedna).
 
Fajnie, że walczyłeś, a teraz przebudowuj się! Mogę wziąć Millsapa, ale z pickami. Co? Nie masz picków?!
Taka by była narracja za rok - a przypominam, że Ignaś co dopiero wrócił z zaświatów z gigantycznego podatku i nadal ma sytuację, gdzie musi tego pilnować. Osobiście również nie jestem zwolennikiem teorii - jakoś to będzie. Musisz mieć plan na drużynę. Butler podpisując 4-letni kontrakt woli teraz grać bez Millsapa i Jamala Murraya, niż za 1 lub 2 z bandą graczy a minimalnych kontraktach. I pomimo mojego szoku w pierwszej chwili, przetrawiłem ten trade i spokojną rzetelną obronę Ignasia. Brogdon niewątpliwie jest graczem pasującym do Spurs. Jak Ignaś przeczytam deklarację, że i tak przebijesz ofertę za niego, a Butler zostaje u Ciebie na cały kontrakt, to masz tu mój głos. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spurs ani nie mają zespołu na tytuł teraz, a zbudowanie czegoś na przyszłość będzie bardzo ciężkie, tam najlepszym prospektem jest John Collins.

Strasznie przeceniacie wpływ tego tankowania na tą cała kulturę organizacji - Sixers byli 'pośmiewiskiem ligi', zagrali jeden dobry sezon i nagle okazali się opcją nr 2 dla LeBrona na FA, który wybrał zamiast nich Lakers, czyli pośmiewisko ligi do tej pory. Do tych samych Lakers koniecznie chciał iść Anthony Davis, a trade request składał Kawhi. Nets przez trzy lata byli pośmiewiskiem ligi, zagrali jeden dobry sezon (gdzie zrobili playoffy tylko dlatego, że byli na Wschodzie) - i od razu pozyskali Irvinga i Duranta. No i LA Clippers, którzy pozyskali duet Kawhi-George - ci sami Clippers, którzy pół roku po podpisania maxa ze swoim franchise playerem (Blake Griffin), sprzedali go, a w lutym przed playoffami oddali najlepszego scorera (Tobias Harris), gdy nie wiedzieli, czy zrobią te playoffy, bo w zamian dostali assety - bo wiedzieli, że w lipcu i tak go nie przedłużą. 

Jedynym FA, który faktycznie poleciał na market i 'kulturę organizacji' jest ... Butler w Miami, no i Paul George, który po roku uciekł z OKC. A tak decyduje albo market, albo możliwość grania o tytuł, albo jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze wpisujesz 6 nazwisk które maja potwierdzić tezy GM z miasta Los Angeles. 

Pamietajmy ze nazwisk w Nba jest okoli 450 w tym tak jest to skonstruowane ze Gwiazd jest około 50 i teraz powiedz im ze grają o tytuł lub dla big market. 

Nazwiska z topu czyli Embid Simmons Jok Hayward Al Lillard ABC Dipo Kemba jasne ze szukają mocnego klubu ale te kluby to ekipy walczące o CF lub semi. 

Wszystko się nie zmieści tam gdzie piszesz 

Myśle ze Jimmy dolozony  do spurs to taka sama pulka i ambicje walki o najwyższe cele. Mimo krytyki wymian rokrocznie wchodziłem do PO bardzo pewnie z każdorazowym ruchem wzmocnienia w lutym. 

Przypomne kontuzje:

2018 Leonard 

2019 Brogdon 

inaczej raczej w zdrowiu przeszedł bym wyrównane rundy ( 2:4 3:4) finanse byłyby plus 10/20M i nie byłoby dyskusji o tej stracie finansowej z lata 2018. 

 

PrzypomNE. KONTUZJE a nie nieudolność GM. 

Los mnie nie oszczędza ale proszę o rzetelne i sprawiedliwe głosowanie. 

Czesciowo wpisy widzę to przygotowania pod narracje lata 2020. 

Za dużo tu tych niedocenianych elementów. 

Ciekawy jestem jakby w Clippers lub Toronto był John Collins - zapewne byłby ciężki do pozyskania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ignazz napisał:

Fajnie ze wpisujesz 6 nazwisk które maja potwierdzić tezy GM z miasta Los Angeles. 

Bla bla bla.  

22 minuty temu, ignazz napisał:

 Pamietajmy ze nazwisk w Nba jest okoli 450 w tym tak jest to skonstruowane ze Gwiazd jest około 50 i teraz powiedz im ze grają o tytuł lub dla big market. 

Butler to ~top10 ligi, albo idzie do marketu, albo grać o tytuł. Jak nie głosujecie na market, to wyślijcie do drużyny, która zbudować może mistrzowski team. Raptors, Heat, Lakers - oni wszyscy to lepsza opcja niż Spurs. Najpierw napisaliście january'emu, że nie ma szans na przedłużenie Butlera, a potem go wysyłamy na gorszym kontrakcie do gorszej drużyny w gorszym markecie? XD?

22 minuty temu, ignazz napisał:

Czesciowo wpisy widzę to przygotowania pod narracje lata 2020. 

Bla bla bla. 

22 minuty temu, ignazz napisał:

Ciekawy jestem jakby w Clippers lub Toronto był John Collins - zapewne byłby ciężki do pozyskania. 

Za Murraya osobiście bym go zawiózł do Teksasu. Ta wymiana będzie dużym błędem IMHO.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc 60.000.000 plus 5 pickow?

deal done 

3 minuty temu, BMF napisał:

Bla bla bla.  

Butler to ~top10 ligi, albo idzie do marketu, albo grać o tytuł. Jak nie głosujecie na market, to wyślijcie do drużyny, która zbudować może mistrzowski team. Raptors, Heat, Lakers - oni wszyscy to lepsza opcja niż Spurs. Najpierw napisaliście january'emu, że nie ma szans na przedłużenie Butlera, a potem go wysyłamy na gorszym kontrakcie do gorszej drużyny w gorszym markecie? XD?

Bla bla bla. 

Za Murraya osobiście bym go zawiózł do Teksasu. Ta wymiana będzie dużym błędem IMHO.

Ja całkiem poważnie pisze ze mogłem to zrobić tylko dlatego ze mam Dejounte w którego mocniej wierze. 

Za rok wrócimy do porównań obu graczy. 

Dejounte Brogdon Jimmy to zasieki w obronie i bardzo rozsądny spacing 

Na przyspieszona grę która preferuje Jimmy biegający Collins jest lepszy niż Millsap 

w obronie oczywiście różnica spora ale nba idzie w uktraofensywe 

Jimmy akurat zwracał uwagę na pace oraz liczbę rzutów. 

Dlatego uciekł z 76 ers 

Dlatego mam młodszego podkoszowego i PG nie biorący na siebie aż tyle rzutów 

 

przeciez to ukłon w stronę JB

 

jamal ma czasem te swoje rzuty z każdej pozycji czego Jimmy nie cierpi. 

Jeżeli z takiego ukłonu w stronę ego Jimmiego macie zrobić zarzut to nie rozumiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMF napisał:

Sixers byli 'pośmiewiskiem ligi', zagrali jeden dobry sezon i nagle okazali się opcją nr 2 dla LeBrona na FA, który wybrał zamiast nich Lakers, czyli pośmiewisko ligi do tej pory.

Fakty o Sixers to są takie, że LeBron ich olał, a Butler stamtąd spierdoIił, więc kiepski argument dajesz na swoją korzyść. Ogólnie większość rzeczy o które mówisz tyczą się marketu, ale jednak kultura organizacji też decydowała, bo tych big marketów jest kilka. Czemu Nets, a Nie Knicks? Czemu Clippers? Ty zamykasz to tylko w słowie market. Ja bym powiedział market + kultura organizacji, więc jeśli jedno odpada, to znaczenie tego drugiego wzrasta.

BMF, a co myślisz o strategii @tangiers do której sam zainteresowany się nie odniósł. Wypracował sobie olbrzymi cap space i nikt na dziś nie wie po co. Zachowując Gallo dalej miałby kasę na Duranta, Butlera lub Middletona. Do Vucevica ma cap hold. Odrzucił gracza z impactem all-stara i nie widzę wizji co dalej. Mało tego, wystarczy że @shevcu widząc co się dzieje rzuci takiemu Vucevicowi 70/2 i Heat zostają z niczym. Pytam kolejny raz jako agent Butlera, jaki jest tu plan. Ignazz coś przedstawił, a tangiers rzuca głodne kawałki o kumplu Wade.

Spurs są gotowym teamem do walki, a Heat tylko płonną nadzieją, ale ja nie widzę tu szans na teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

Czemu Nets, a Nie Knicks? Czemu Clippers? Ty zamykasz to tylko w słowie market. Ja bym powiedział market + kultura organizacji, więc jeśli jedno odpada, to znaczenie tego drugiego wzrasta.

Źle interpretujesz mojego posta. Po prostu ta cała kultura organizacji sprowadza się do tego czy zespół X jest dobrze prowadzony w momencie, gdy jakiś zawodnik ma tam iść. Nets przez trzy lata wygrali 21, 20, 28 meczów, ale Marks tam zrobił dobrą robotę, raz awansowali do playoffów dzięki słabości konferencji i mają reputację świetnie prowadzonej organizacji. Efekt? Poszedł tam Irving i Durant. West perfidnie oddał Griffina i Harrisa, ale ma reputację GOATa GMów, więc Clippers mają świetną prasę. Efekt? Poszli tam Kawhi i George. Sixers za Butlera pozyskali allstara Horforda, a LeBron sam mówił, że gdyby nie Lakers, poszedłby tam. A mówimy o historycznej skali tankerach. Jak jesteś dobrze prowadzony, to masz zaufanie agentów i zawodników. Czasami jak jesteś źle prowadzony (Lakers), to też masz zaufanie zawodników. :)

Więc to rokroczne granie o playoffy i brak tankowania nie ma dla zawodników najwidoczniej takiego znaczenia.

Heat i Raptors są u nas świetnie prowadzeni. A Butler, Vucevic, Oladipo i Doncic to po prostu dużo lepszy core, niż to, co mają Spurs, przeciez tangiers będzie mógł oddać Doncicia np. za George'a, jeżeli byłby do wzięcia, co jest przecież realne, a taką wartość ma Luka jako asset. To samo Raptors, gdzie przecież do wymiany będą Fox i Siakam. Zostawiając Gallo, tangiers nie miałby miejsca na gwiazdę i cap hold Vucevicia, a Vuc jest młodszy, nie ma przygod z kontuzjami i chętnie zostanie w Heat za te 90-100/4. 

Wyjdzie, że się czepiam, a dla mnie Spurs są nieźli - no ale pls, january mógł dać Butlerowi 190/5 i realne szanse na tytuł, a on odpuścił, bo dostał feedback, że nie ma szans na Butlera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.