Skocz do zawartości
Tomek9248

beGM - Free Agency - komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

@Regis Bagley zdecydowanie lepsza ofertę dostał od Ciebie, na jego miejscu albo bym brał Houston albo odrzucił 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, LAF napisał:

Tak @Szulim Dragic zapomniał jak go @tangiers wymienił w drugim ruchu 😄

Możesz mi pokazać gdzie i kiedy to było?

ja znalazłem tylko wymianę z początku poprzedniego sezonu gdzie MIA zapłaciło ATL pickiem i cashem za Dragica i do końca sezonu grał w MIA - nie znalazłem nigdzie tego "drugiego ruchu" 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Szulim napisał:

Możesz mi pokazać gdzie i kiedy to było?

@tangiers objął Miami od początku , Goran był w składzie i w drugim ruchu wymienił go za Parkera

Edytowane przez LAF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, LAF napisał:

@tangiers objął Miami od początku Goran był w składzie i w drugim ruchu wymienił go za Parkera

o panie, toż to jakoś chyba daleko - ja sprawdzałem 2 lata wstecz i dla mnie wygląda to na dobrą zapłatę na rzecz powrotu Gorana w zeszłym sezonie - więc myślę, że mogło to zrobić wrażenie na zawodniku, że GM tak dopłacił do jego powrotu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, Szulim napisał:

no i wiesz @Regis taka argumentacja przekonuje mnie do zmiany ;) 

jeszcze rozważę za i przeciw ale skłaniam się ku tobie bardziej teraz

Ale on zaoferowal kontrakty Bagley,  Olynyk, Morris plus Harkless ktory tez moze grac jako PF. Jak taki zawodnik ma do tego podejsc skoro wie ze poza nim klub rozmawia jeszcze z trzema na jego pozycji. Niepowazne to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Szulim napisał:

o panie, toż to jakoś chyba daleko - ja sprawdzałem 2 lata wstecz i dla mnie wygląda to na dobrą zapłatę na rzecz powrotu Gorana w zeszłym sezonie - więc myślę, że mogło to zrobić wrażenie na zawodniku, że GM tak dopłacił do jego powrotu 

Jak on dostał 1x1rd i 2x2rd wiec w czym rzecz ? Przecież on go sprzedał gdy miał najwyższa wartość a kupił gdy wartość była najniższa i teraz woli dać więcej BB mimo, że na Goranie zarobił. No, ale Goran zadowolony z tego i z uśmiechem zostaje zamiast pójść tam gdzie go naprawdę chcą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

still, średnio ta argumentacja do mnie przemawia

a dlaczego w Socie chcą go bardziej niż w Heat? jest jakaś miara tego gdzie "go najbardziej chcą" ?

odwracając - Mia kupiło go z powrotem za najniższą wartość wg ciebie, dając mu szansę na minuty i grę w kontenderze - czemy nie miałby być z tego tytułu zadowolony, że jego były klub sięgnął po niego, żeby nie dziadział w tankującej ATL?

@LAF

no i nadal nie rozumiem argumentu BB :D co ma piernik do wiatraka 

jak negocjujesz umowy w RL NBA to myślisz, że zawodnik patrzy na to, że klub zaproponował innego zawodnikowi więcej? raczej patrzy na siebie i swoją perspektywę a nie to czy jego kolega będzie zarabiać więcej 

+ dla jasności - BB dostał 3,3mln za sezon - Goran 2,9mln

to jest tak mała różnica, że nie ma żadnego znaczenia dla niego - jakby to było 6mln za sezon vs 3mln to może by ten argument bardziej mnie ruszał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, bogans2 napisał:

Ale on zaoferowal kontrakty Bagley,  Olynyk, Morris plus Harkless ktory tez moze grac jako PF. Jak taki zawodnik ma do tego podejsc skoro wie ze poza nim klub rozmawia jeszcze z trzema na jego pozycji. Niepowazne to

Ale co jest niepoważne, że chce uzupełnić skład. Nie mam żadnego (no może poza Nancem) PF-a, więc to chyba oczywiste że kogoś na ławkę muszę ściągnąć. Powinienem zostać z 10 graczy w składzie, czy z jednym PF? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi. Priorytety są jasno określone - i w kolejności ofert i z tego co piszę chyba jednoznacznie wynika, że to Bagley jest celem nr 1. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Szulim napisał:

a dlaczego w Socie chcą go bardziej niż w Heat? jest jakaś miara tego gdzie "go najbardziej chcą" ?

Bo Miami mogło mu dać to co dali BB. Ja mu dałem minimum wraz z BB więc potraktowałem ich równo. 

27 minut temu, Szulim napisał:

Mia kupiło go z powrotem za najniższą wartość wg ciebie, dając mu szansę na minuty i grę w kontenderze - czemy nie miałby być z tego tytułu zadowolony, że jego były klub sięgnął po niego, żeby nie dziadział w tankującej ATL?

Przecież reasumując to Miami byli na plusie. Po prostu tak się złożyło, że była okazja zaryzykować i wyrwać Gorana w promocyjnej cenie i @tangiers to uczynił a to, że Goran odpalił i koniec końców zagrał lepiej niż się tego spodziewanego to inna kwestia. 

31 minut temu, Szulim napisał:

jak negocjujesz umowy w RL NBA to myślisz, że zawodnik patrzy na to, że klub zaproponował innego zawodnikowi więcej?

Pamietam, że byłem drugim graczem, którego się GM pozbył. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, Regis napisał:

Ale co jest niepoważne, że chce uzupełnić skład. Nie mam żadnego (no może poza Nancem) PF-a, więc to chyba oczywiste że kogoś na ławkę muszę ściągnąć. Powinienem zostać z 10 graczy w składzie, czy z jednym PF? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi. Priorytety są jasno określone - i w kolejności ofert i z tego co piszę chyba jednoznacznie wynika, że to Bagley jest celem nr 1. 

Niepowazne jest to ze na koniec tury mozesz miec 5 pfow w skladzie 🙂🙂🙂 no ale ok rozumiem ze musiales sie skupic na wzmocnieniu tej pozycji

Edytowane przez bogans2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Regis napisał:

Nieprawda. Walczę o niego właśnie po to, aby grał u mnie jako S5 PF, bo tutaj mam największe braki. Gdybym go nie uważał za PF to bym szukał innych, jak widać po ofertach to Bagley był w tej turze opcją nr 1 u mnie. 

Gruszki na wierzbie. Takie obietnice powinny być zakazane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Regis przekonałeś mnie z Bagleyrm i zmieniłem swoj głos 

Edytowane przez LAF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja mogę rzucić bez konsekwencji, ze bagley jest lepszy od collinsa ( wszak nance to lepszy zawodnik) i ze będzie grał w s5 w takim razie duże minuty? I to na lepszej dla siebie pozycji, cxyli centra?     Kabaret ogólnie z ta obietnica regisa, a podkoszowy rockets powinni właśnie składać trade request.

Edytowane przez człowiek...morza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@karpik

Trochę zakręciłeś w temacie Jonesa i Olynyka, bo z argumentów wynika, że w sumie zarówno jeden, jak i drugi ma być tym trzecim wysokim w składzie. 

Trochę to wygląda tak jakbyś chciał zjeść cały tort sam, kiedy są drużyny, które potrzeby mają wcale nie mniejsze, a nawet i większe. 

Bo tak patrzę u Ciebie. Są AD i Zion oczywiście. Jest jeszcze Otto na 4. Jest trójka młodych Poku, Jackson, Reed, z których chociaż jeden może odpalić, by być nie najgorszą rotacyjną opcją w mocnym teamie. Dojdzie jeszcze na pewno jeden gracz, a może dwóch podkoszowych. 

A tacy Bucks na ten moment mają Giannisa, Klebera i... nic. Mają szansę na jednego gracza w tej turze + RFA jest Dean Wade. O wiele gorzej to wygląda i pytanie czy jednak tego jednego gracza nie wyrwą w tej turze (dla mnie powinien tam trafić Drummond, o czym już pisałem, ale nie wiem czy tak się nie stanie, chyba jednak nie, dlatego się zastanawiam czy właśnie Jones tam nie pójdzie zamiast do Ciebie, widząc sytuację). 

Przy Olynyku raczej mam lekko wyżej Ciebie niż Sixers, którzy wzięli już turę wcześniej Lylesa, a dojdzie im jeszcze na pewno jeden center. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Braveheart22 napisał:

Trochę zakręciłeś w temacie Jonesa i Olynyka, bo z argumentów wynika, że w sumie zarówno jeden, jak i drugi ma być tym trzecim wysokim w składzie.

Ja przecież podpiszę tylko jednego ;)

7 minut temu, Braveheart22 napisał:

Bo tak patrzę u Ciebie. Są AD i Zion oczywiście. Jest jeszcze Otto na 4. Jest trójka młodych Poku, Jackson, Reed, z których chociaż jeden może odpalić, by być nie najgorszą rotacyjną opcją w mocnym teamie. Dojdzie jeszcze na pewno jeden gracz, a może dwóch podkoszowych. 

No jest Otto na 4, ale na 5, czyli pozycji Jonesa i Olynyka jest tylko dwójka młodziaków, a ja mam zamiar walczyć o tytuł. Dlatego potrzebuję i prędzej zaufam weteranowi. Mam nadzieję się mylić, ale nie sądzę, żeby IJax czy Reed byli gotowi do poważnych minut w contenderze w przyszłym sezonie.

I nie, nikt więcej nie dojdzie. Jones/Olynyk zamknie mój roster.

Edytowane przez karpik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, karpik napisał:

Ja przecież podpiszę tylko jednego ;)

Pardon! Moje niedopatrzenie w ofertach. Jeden jak wyżej napisałem, raczej powinien wylądować w Mavs. Chyba Olynyk. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Braveheart22 napisał:

Pardon! Moje niedopatrzenie w ofertach. Jeden jak wyżej napisałem, raczej powinien wylądować w Mavs. Chyba Olynyk. 

No wiem, że powinien ;)

Anyway, moim zdaniem dla obu Mavs to najlepsza opcja, więc głosując na obu po prostu maksymalizując szanse, że jeden z nich wyląduje w Mavs ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, człowiek...morza napisał:

To ja mogę rzucić bez konsekwencji, ze bagley jest lepszy od collinsa ( wszak nance to lepszy zawodnik) i ze będzie grał w s5 w takim razie duże minuty? I to na lepszej dla siebie pozycji, cxyli centra?     Kabaret ogólnie z ta obietnica regisa, a podkoszowy rockets powinni właśnie składać trade request.

Oczywiście, każdy kto się nie łapie do S5 powinien składać trade request. 

Nie wiem skąd u Ciebie pomysł, aby innym układać rotację, u mnie to chyba dość oczywiste że Bagley i Nance będą grać najwięcej minut na PF (plus ew. jakieś minuty na C), startował będzie Bagley  i już tylko od niego będzie zależało jak to wykorzysta. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie wyobrażam negocjacje @tangiers z Goranem :

Tangiers : Witaj Goran. Chciałbym Cię zatrzymać na dłużej

Goran : Dziękuje za docenienie mojego wkładu w Pańską drużynę, jednak pragnę przypomnieć, że byłem startem drużyny kiedy Pan mnie od razu oddał. Co prawda później był lekki tank, ale gdybym został to bym uczestniczył w finale z Lakers a tak to musiałem z Jordanem oglądać w TV, jednakże chętnie wysłucham co Pan może mi zaoferować.

Tangiers : Masz tutaj 6,6/2 a nie sorry to dla Biyombo. Tobie mogę zaoferować minimum i przesadzasz Goran co było a nie jest nie pisze się w rejestr

Goran : Mam już ofertę od innego contedera dlaczego miałbym zostać za tyle samo ? Tam dodatkowo mogę dostać tyle samo jak nie więcej minut.

Tangiers : (chwila ciszy) mamy Donicica Twojego team mate z kadry

Goran : Aha

PS : W tym krótkim dialogu zawarłem również swoje argumenty w lekko humorystycznej formie 🤓

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi