Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Mi wyszlo pi razy oko 9-5-0 Pacers, Lakers, Sixers dla Lylesa. Takze nikt nie glosowal na Sixers na pierwszej pozycji. Jakim cudem ma trafic to Sixers nie wiem. Przewazajace oferty to byly Pacers i Lakers na pierwszych dwoch pozycjach. Masa glosow bez oddania glosu. Moze z jedno odrzucenie

12 minut temu, LAF napisał(a):

A to nie jest tak, że jak nie ma to odrzuca ?

No raczej nie. Brak glosu to brak glosu

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Wszystkie extension przeszły?

Ty to ja może rzucę Okoro 20/4 ( na tyle go wycenił człowiek_expert @człowiek...morza ) a Wisemanowi 9/3?

bo takie kontrakty klepiecie.

Tyus ROK temu podpisał 60/4 w realu, u nas za rok wejdzie mu 48/4, gdzie MLE wyniesie więcej i to dużo więcej. I to jeszcze taka promocja dla klubu który zmienia zawodnikow jak rękawiczki, ktory podpisał randle za 260/5 i dla którego Tyus nie zagrał ani jednego meczu. Przecież to jest śmiech na sali.
 

No i royce tez tanio się cenił.

niestety ale nie miałem czasu takich rzeczy wyjaśniać w tej turze, ale widzę ze kolesiostwo idzie tutaj pełną parą ostatnimi czasy. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał(a):

Tyus ROK temu podpisał 60/4 w realu, u nas za rok wejdzie mu 48/4, gdzie MLE wyniesie więcej i to dużo więcej. I to jeszcze taka promocja dla klubu który zmienia zawodnikow jak rękawiczki, ktory podpisał randle za 260/5 i dla którego Tyus nie zagrał ani jednego meczu. Przecież to jest śmiech na sali.
 

No i royce tez tanio się cenił.

niestety ale nie miałem czasu takich rzeczy wyjaśniać w tej turze, ale widzę ze kolesiostwo idzie tutaj pełną parą ostatnimi czasy. 

Ignazz rzuci jakąś pierdołę w eter typu- "ludzie odrzucają extension z zawiści" ( a pisze to samo mam wrażenie od początku gry ) i potem ludzie klepią TAK jak leci, by sobie wrogów nie robić.

A potem będzie znowu zdziwko, że gracz dostaje 30mln mniej niż w RL NBA jak już swego czasu było z McCollum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał(a):

Ponieważ do Lakers idzie Coby White czy kto tam jest wyżej już nie chce weryfikować a GM Indiany wyżej cenni Troya Craiga więc dlatego Tecu wygrywa Lylesa

No tak ale do ktorej pozycji te priorytety sie liczy? Sixers ani razu nie byli jako puerwsi i moze z raz drudzy albo wogole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Wszystkie extension przeszły?

Ty to ja może rzucę Okoro 20/4 ( na tyle go wycenił człowiek_expert @człowiek...morza ) a Wisemanowi 9/3?

bo takie kontrakty klepiecie.

@ozzy110 czemu Troy Brown spadł do IV tury, skoro nie był warunkowy?

A mi Avdiji nie chcieli klepnąć. Pfff
 

Już tłumaczę. Lakers dali warunek, że podpisują max 4 i podpisali a Brown był ostatni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bogans2 napisał(a):

No tak ale do ktorej pozycji te priorytety sie liczy? Sixers ani razu nie byli jako puerwsi i moze z raz drudzy albo wogole

bo gdy oferta wyżej wygra to te niżej znikają i głosy przechodzą o jeden w lewo. dlatego ważne jest wpisywać wszystkie oferty w głosach

A i prosze mi tu klepnać podjęcie PO przez Markkanena i podpisanie 4 letniego maksa bo inaczej będę głosował przeciwko wszystkim xd

To jest naprawdę śmiech na sali, że te extension zostały przegłosowanie i to ze sporą przewagą. Komu wy chcecie płacić za rok?...

Rozumiem, że macie już gotowe oferty 20+ za rok dla Avdiji 🤣

Edytowane przez ozzy110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ozzy110 napisał(a):

Już tłumaczę. Lakers dali warunek, że podpisują max 4 i podpisali a Brown był ostatni

Ja zrozumiałem te warunki, że nie mają związku z "own" graczami, ale może jestem w błędzie.

Sixers wygrali, bo wszystkie inne lepsze oferty były warunkowe. To jest ta odrobiona lekcja o której mówiłem.

Ja sam po pierwszym otwarciu kopert wypisałem pięć nazwisk, gdzie się prosiły o kontroferty - Eric Gordon, TJ McConell, Trey Lyles, Marcus Morris, Mason Plumlee, bo każdy miał niby fajne oferty, ale wiadomo, że zostanie gówno. Do tego jeszcze był Alec Burks, ale tu się zablokowałem i nie mogłem go kontrofertować niższą ofertą, a przez warunki nie miałem już ruchu.

I w sumie nie licząc Plumlee, gdzie Bucks dali mu fajną roczną umowę to reszta podpisała moim zdaniem poniżej rynkowej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LAF napisał(a):

Ponieważ do Lakers idzie Mattisse Thybulle a GM Indiany wyżej cenni Troya Craiga więc dlatego Tecu wygrywa Lylesa

Dlatego nie chciałem żebyś ty coś tu wklejal, bo wprowadzasz tylko zamieszanie. Piszesz ze lista „bez priorytetów” a wpisujesz se wygrała Philadelphia, potem jeszcze cos Tłumaczysz innym ludziom rozkład glosow, ale słowem nie wspomnisz o tym ze to chodzi o głosy na drugim miejscu i ze Yo ja wygrałem to głosowanie - wiec bez sprawdzania tego się już oburzylem na to ze przegrałem takie głosowanie. Pisz proszę dokładnie o co Ci chodzi bo z kontekstu wywnioskowałem ze moja oferta przegrała nawet z „odrzuceniem”. Nie śledziłem w ogóle głosów w tej turze bo nie miałem czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bogans2 napisał(a):

Ale to jakas bzdura. Odrzucenie bylo raz na 1 miejscu a Sixers ani razu. Priorytet powinna tu miec pierwsza pozycja a nie tabun 3-5 piatych miejsc😂

I rozumiem będziesz liczył głosy gdy zostaną np. 2 oferty: 3 Odrzuca 1 Knicks 0 Sixers? Ma to sens

1 minutę temu, LONGER01 napisał(a):

PS: ile jeszcze Gradey Dick i Jarace Walker będą czekać na podpisanie kontraktu? 🙂 

Oni w tym sezonie jedą na całoroczne wędkowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LAF napisał(a):

@MarcusCamby a co Ja mam powiedzieć gdzie Mattisse Thybulle klepie gorszą umowę od NAWa ?

Chociaż z tym Derrickiem to ładnie Ci weszło.

Tak było od zawsze. I to jest akurat fair.

Skad wiesz ze było od zawsze jak grasz dwa lata ? Bogans ma racje - zawsze się liczą pierwsze miejsca, potem drugie potem trzecie. Dlatego Laf miał tego nie liczyc. Teraz to sprawdzajcie kszdrgo bo on nawet nie przeczytał regulaminu i nie wie jakie są zasady głosowania. Lol. 

1 minutę temu, ozzy110 napisał(a):

I rozumiem będziesz liczył głosy gdy zostaną np. 2 oferty: 3 Odrzuca 1 Knicks 0 Sixers? Ma to sens

Oni w tym sezonie jedą na całoroczne wędkowanie :D

Ale bogans ma tu racje chyba przecież. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio tyus przeszedł? Wtf

jestescie debile

9 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Skad wiesz ze było od zawsze jak grasz dwa lata ? Bogans ma racje - zawsze się liczą pierwsze miejsca, potem drugie potem trzecie. Dlatego Laf miał tego nie liczyc. Teraz to sprawdzajcie kszdrgo bo on nawet nie przeczytał regulaminu i nie wie jakie są zasady głosowania. Lol. 

Ale bogans ma tu racje chyba przecież. 

czyli co lyles do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcusCamby napisał(a):

Ja zrozumiałem te warunki, że nie mają związku z "own" graczami, ale może jestem w błędzie.

Sixers wygrali, bo wszystkie inne lepsze oferty były warunkowe. To jest ta odrobiona lekcja o której mówiłem.

Ja sam po pierwszym otwarciu kopert wypisałem pięć nazwisk, gdzie się prosiły o kontroferty - Eric Gordon, TJ McConell, Trey Lyles, Marcus Morris, Mason Plumlee, bo każdy miał niby fajne oferty, ale wiadomo, że zostanie gówno. Do tego jeszcze był Alec Burks, ale tu się zablokowałem i nie mogłem go kontrofertować niższą ofertą, a przez warunki nie miałem już ruchu.

I w sumie nie licząc Plumlee, gdzie Bucks dali mu fajną roczną umowę to reszta podpisała moim zdaniem poniżej rynkowej wartości.

Zapomniałeś o Oladipo za minimum do Grizzlies :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RonnieArtestics napisał(a):

Tyus ROK temu podpisał 60/4 w realu

skąd te info, wszędzie jest 29/2? 

https://www.spotrac.com/nba/washington-wizards/tyus-jones-17852/ 

Tyus to 6men, który robi 10/5 grając 24 minuty, już widzę tą lawinę chętnych, którzy będą się prześcigać 15, 16 czy 17 baniek dla grajka Wizards, który jest tylko uzupełnieniem a nie żadnym game-changerem, żeby daleko nie szukać jakoś nikt nie chciał dać Caruso więcej niż MLE, typkowi, który jest dpoty na obwodzie i walnie przyczynił się do zdobycia mistrzostwa, naprawdę niesamowici jesteście w tych swoich przekrzykiwaniach, szkoda, że jak przychodzi do ofert to jeden z drugim modli się tylko żeby udało się jak najtaniej kogoś wyrwać 

to samo z Roycem, przegłosowaliście wzięcie opcji, a teraz Wam tanio jużwychodzi obniżka zarobków o 1.5 bańki, brawo za konsekwencje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzylem się mega na tego Tyusa. Rozpisze to na spokojnie, bez używania epitetów, podejdę do tego merytorycznie, żeby mi jakiś Pablo nie wyjechał znowu z tekstem że jestem niewychowany czy coś.


 

1. Tyus podpisał rok temu kontrakt na 60/4 (29/2 jednak jak LBS sprostował) 
2. Zagrał w międzyczasie super produktywny sezon jak zawsze zresztą, gdy daje dużą wartość „per minute”
3. Pozyskał go Pablo, gm znany z wymieniana połowy składu co trymestr i gość który w pół roku oddał PG, Kawhi, oraz DeRozana po to by przepłacić gorszego Keldona.

4. Extension Tyusa które klepneliscie wynosi 48/4 i wejdzie za rok. 
5. za rok przewidywany wyjątek MLE to bedzie pewnie 56-60/4, czyli gość zgodził sie na mniej niż MLE dla zespołu, który dopiero co go pozyskał i nie zagrał w nim ani jednego meczu. Bez sprawdzania rynku za rok, wiedząc ze w tym sezonie prawdopodobnie bedzie starterem w Bulls.  
6. Pablo jak mówiłem znany jest ze zmieniania „taktyki” co trymestr i pochopnych decyzji jak np. 260mln dla Randle przy drugiej największej ofercie wynoszącej mniej niż 50% tej wartości. 
7. A Teraz najgorsze: spojrzałem w arkusz i robiąc te extension ten no-skill pablo ma już ponad 160mln w wypłatach na przyszły sezon dla jedynie pięciu zawodnikow. Oznacza to ze jak tylko bedzie mógł to bedzie musiał sprzedawac zaraz kogos ze swojej piątki. A wy zrobiliście mu taki prezent i teraz ma zajebistego gracza na zajebistym kontrakcie i to nim bedzie mógł handlować w pierwszej kolejnosci aby zyskać coś dobrego w zamian. 
 

Podsumowujac jeden z gorszych gm-ów w grze (to moim zdaniem, nie musicie sie zgadzać), słynący z żonglowania całym składem w dwa trymestry - dostaje od was na tacy grajka za pół darmo. 
 

Nie chce bic piany ale chciałbym chociaż jeden rzeczowy argument od osób które głosowały na tak, bo mi sie tu wszystko mocno nie spina w jedną całość, sorki ale nie taka jest idea głosowania dla extension żeby być miłym, tylko mielismy być agentami gracza którzy chcą wycisnąć każdego dolara jakiego sie da. Zawiodłem sie mocno bo jest to mocno niesprawiedliwe, dużo lepsze extension wielokrotnie nie przechodziły a tu conajmniej 13 osób czy iles kompletnie nie przeanalizowało tych czynników które wypisałem. 
 

 

50 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

skąd te info, wszędzie jest 29/2? 

https://www.spotrac.com/nba/washington-wizards/tyus-jones-17852/ 

Tyus to 6men, który robi 10/5 grając 24 minuty, już widzę tą lawinę chętnych, którzy będą się prześcigać 15, 16 czy 17 baniek dla grajka Wizards, który jest tylko uzupełnieniem a nie żadnym game-changerem, żeby daleko nie szukać jakoś nikt nie chciał dać Caruso więcej niż MLE, typkowi, który jest dpoty na obwodzie i walnie przyczynił się do zdobycia mistrzostwa, naprawdę niesamowici jesteście w tych swoich przekrzykiwaniach, szkoda, że jak przychodzi do ofert to jeden z drugim modli się tylko żeby udało się jak najtaniej kogoś wyrwać 

to samo z Roycem, przegłosowaliście wzięcie opcji, a teraz Wam tanio jużwychodzi obniżka zarobków o 1.5 bańki, brawo za konsekwencje

 

A to może coś się jeblem z tym 60/4 z tej zlosci, dzięki za sprostowanie ale Tyus to gracz ktory Dawał zawsze jakość w s5 w zastępstwie Moranta, u nas grał w s5 ( u mnie i u reikaia chyba tez), teraz ma grac w s5 w bulls, wchodzi do nowego klubu i podpisuje kontrakt ktory wyniesie sporo mniej niż MLE w przyszłym roku? No halo, w realu podpisał 14,5 rocznie w momencie gdy MLE wynosiło ~10 rocznie, teraz podpisaliście mu 12 rocznie w momencie gdy ~MLE wyniesie 15 rocznie. 
 

to gracz który robi około 16/8 i zajebisty defense gdy gra w s5, a było takich meczy wiele przez jazdy i urazy Moranta. Teraz w realu bedzie grał w s5 prawdopodobnie. Dla mnie mega zjebana decyzja i mnie nie przekona fakt ze sie jeblem z 60/4, zreszta rocznie te 29/2 wychodzi na to samo.

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Wkurzylem się mega na tego Tyusa. Rozpisze to na spokojnie, bez używania epitetów, podejdę do tego merytorycznie, żeby mi jakiś Pablo nie wyjechał znowu z tekstem że jestem niewychowany czy coś.


 

1. Tyus podpisał rok temu kontrakt na 60/4
2. Zagrał w międzyczasie super produktywny sezon jak zawsze zresztą, gdy daje dużą wartość „per minute”
3. Pozyskał go Pablo, gm znany z wymieniana połowy składu co trymestr i gość który w pół roku oddał PG, Kawhi, oraz DeRozana po to by przepłacić gorszego Keldona.

4. Extension Tyusa które klepneliscie wynosi 48/4 i wejdzie za rok. 
5. za rok przewidywany wyjątek MLE to bedzie pewnie 56-60/4, czyli gość zgodził sie na mniej niż MLE dla zespołu, który dopiero co go pozyskał i nie zagrał w nim ani jednego meczu. Bez sprawdzania rynku za rok, wiedząc ze w tym sezonie prawdopodobnie bedzie starterem w Bulls.  
6. Pablo jak mówiłem znany jest ze zmieniania „taktyki” co trymestr i pochopnych decyzji jak np. 260mln dla Randle przy drugiej największej ofercie wynoszącej mniej niż 50% tej wartości. 
7. A Teraz najgorsze: spojrzałem w arkusz i robiąc te extension ten no-skill pablo ma już ponad 160mln w wypłatach na przyszły sezon dla jedynie pięciu zawodnikow. Oznacza to ze jak tylko bedzie mógł to bedzie musiał sprzedawac zaraz kogos ze swojej piątki. A wy zrobiliście mu taki prezent i teraz ma zajebistego gracza na zajebistym kontrakcie i to nim bedzie mógł handlować w pierwszej kolejnosci aby zyskać coś dobrego w zamian. 
 

Podsumowujac jeden z gorszych gm-ów w grze (to moim zdaniem, nie musicie sie zgadzać), słynący z żonglowania całym składem w dwa trymestry - dostaje od was na tacy grajka za pół darmo. 
 

Nie chce bic piany ale chciałbym chociaż jeden rzeczowy argument od osób które głosowały na tak, bo mi sie tu wszystko mocno nie spina w jedną całość, sorki ale nie taka jest idea głosowania dla extension żeby być miłym, tylko mielismy być agentami gracza którzy chcą wycisnąć każdego dolara jakiego sie da. Zawiodłem sie mocno bo jest to mocno niesprawiedliwe, dużo lepsze extension wielokrotnie nie przechodziły a tu conajmniej 13 osób czy iles kompletnie nie przeanalizowało tych czynników które wypisałem. 
 

 

Po pierwsze Tyuse nigdy nie podpisał kontraktu 60/4 tylko Memphis mu rzuciło 29/4!!! Więc nie pisz bzur.

I do tego trochę się pozmieniało w RLu, Tyuse już nie jest w PO team który gra o cokolwiek tylko będzie sobie robił staty w zespole który raczej będzie w lotto. Tyuse to solidny PG ale raczej nikt go na poważnie nie będzie brał ze względu na to że jest w RL Wizzards czyli w zespole który walczyć będzie o lotto pozycję przed draftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kuba2419 napisał(a):

Po pierwsze Tyuse nigdy nie podpisał kontraktu 60/4 tylko Memphis mu rzuciło 29/4!!! Więc nie pisz bzur.

I do tego trochę się pozmieniało w RLu, Tyuse już nie jest w PO team który gra o cokolwiek tylko będzie sobie robił staty w zespole który raczej będzie w lotto. Tyuse to solidny PG ale raczej nikt go na poważnie nie będzie brał ze względu na to że jest w RL Wizzards czyli w zespole który walczyć będzie o lotto pozycję przed draftem.

29/2 to rocznie tyle samo co 60/4 wiec mi tu nie wyskakuj z wykrzyknikami koleś ;]
moze wziął po prostu krótszy kontrakt bo wiedział ze za dwa lata będą dużo wyższe kontrakty i słusznie zrobił. Nie pomyślałeś o tym? 
 

wy za grosz nie analizujecie rzeczy takich jak opisałem : pablo praktycznie tym extension wbija sobie luxury tax w sezonie 24/25 a ma pięciu graczy na ten sezon w kontraktach. To oznacza ze daliście mu po prostu po taniości gracza na handelek. I zaloze się ze przed deadline Tyus gdzieś poleci bo tych innych c***owych kontraktow jak randle czy 34 letni middleton to nikt już od niego nie weźmie 🤭 

Tyus Jones jako starter w sezonie 22/23 : 33,0 min 16,4ppg 4,0 reb 8,4apg 59,8%TS ORTG128 DRTG114. Probka ? 22 spotkania, więcej niż 1/4 sezonu jako starter. W realu odszedł do klubu gdzie bedzie miał tez s5 prawdopodobnie jesli Poole bedzie SG. 

 

U nas ? od dwóch lat chyba jako starter, nieprzerwalnie -  choć może się mylę. @kuba2419  masz mózg czy nie masz? Jak masz to sam sobie przeanalizuj na co zagłosowałeś. Daj znać czy gracz który robi takie staty jak wypisałem ( bo u nas grał po 30min) powinien zarabiać mniej niż MLE. i to u gościa który dopiero co go pozyskał, słynie z braku zamysłu, żonglowania graczami, nawet superstarami, który znowu nie ogarnął ze wchodzi zaraz w podatek na sezon 24/25 mając pięciu graczy w składzie, wiec tyuska zaraz tez bedzie musiał przehandlowac. 
 

 

Ja tu staram się stworzyć team na play-in za wartosc 110% salary cap, (sezon przejściowy z oczekiwaniem na kolejne FA za rok, nie bardzo moge tez przytankowac żeby nie dawac zbyt dużego prezentu komuś w postaci picku) i tworze sobie na spokojnie wizje na lata - tak, aby grac oszczędnie i mieć plusy finansowe, próbując urealnić nawet trochę small marketowe podejscie do sprawy Real pacers  - a tu wjezdza cały na biało pablo, przerzuca aytonow, ballow, georgeow i leonardow i derozanów jak taczkę gowna w ciągu roku, rzuca sobie 260/5 randle, gdzie nikt inny nie dał nawet połowy z tego, a tu w nagrodę za zasługi - agenci Tyusa godzą się na taka promkę - rok przed wejsciem na rynek, gdzie spokojnie mógłby dostać o 10 milionów łącznie większe MLE  od połowy ligi. No bez jaj, kurde. Ide spać, bo szkoda strzepic ryja, pa misiaczki  

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.