Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Braveheart22 napisał(a):

Drogą wyjaśnienia. Wiem, że zmieniły się trochę przepisy odnośnie kontraktów i teraz można rzucać młodym 5-letnie umowy poniżej maxa, ale jak dotąd nikt takowej w rl nie podpisał. Stąd trochę moje zdziwienie, że tak szybko przeszedł Vassell. Teraz pewnie Quickley czy McDaniels również (Maxey to trochę inny case jednak niż oni). Ja w ich przypadkach widzę 3+1 jako ten zdecydowanie bardziej prawdopodobny scenariusz po prostu, stąd moje głosy na nie, nawet jeśli kwoty są ok na ten moment. 

@MarcusCamby

Z tym Hardenem to imho taka dobra mina do złej gry, ten Twój spokój w zaistniałej sytuacji ;)

100% racji z mlodymi na 5 letnich umowach. 4 z PO to max co powinno byc akceptowalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcusCamby napisał(a):

O ile za Suns grupa składająca oferty może sobie postawić piątkę, tak w przypadku Miami Heat szykuje się dwója w moim mniemaniu. Bo może @karpik i @człowiek...morza mają inne zdanie. 

Doncic, Durant i CP3 stracili z praw Birda dwa mocne ogniwa. Ciekawe co na to @tangiers

no lipnie wyszlo.

choc dla mnie zubac w hornets nad bucks to mega zdziwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Braveheart22 napisał(a):

Drogą wyjaśnienia. Wiem, że zmieniły się trochę przepisy odnośnie kontraktów i teraz można rzucać młodym 5-letnie umowy poniżej maxa, ale jak dotąd nikt takowej w rl nie podpisał. Stąd trochę moje zdziwienie, że tak szybko przeszedł Vassell. Teraz pewnie Quickley czy McDaniels również (Maxey to trochę inny case jednak niż oni). Ja w ich przypadkach widzę 3+1 jako ten zdecydowanie bardziej prawdopodobny scenariusz po prostu, stąd moje głosy na nie, nawet jeśli kwoty są ok na ten moment.

Odniosę się do Twojej opinii Brave, gdyż na przykładzie mojego gracza nie bardzo widzę tu jak miałoby się to bronić. Nie chce sie odnosić do extension, gdyż to trochę inna sytuacja, jednak tutaj mówimy w przypadku Quickleya o umowie na TU I TERAZ.

Twoja opinię odbieram tu nie jako głos gracza i jego agenta, a jako konkurencyjnego GMa, który nie chce po prostu żeby ktoś inny czasem przystealował - i to jest słabością BeGM. Sam dałeś niskie umowy PJ Washingtonowi i Porterowi rok temu (tzn. Portera bym klepnął gdybym wtedy grał bo go nie cenię, a Washingtona NIE).

Tu masz postawić się w roli gracza i jego agenta.

Odnośnie samego agenta, to dłuższy i wyższy kontrakt oznacza większą prowizję. Agent nie wie, czy za 4, czy 5 lat będzie jeszcze agentem gracza zatem i na jakim poziomie będzie wtedy Quickley - zatem namawia gracza do podpisania.

Teraz sam gracz. Quickley został wybrany u nas w II rundzie draftu i szczerze mówiąc gdybym go nie wybrał, to poszedłby pewnie koło 50 picku (dość dokładnie scoutowałem wtedy draft i byłem z wieloma GMami na łączach). Karierę rozpoczynał na kontrakcie 2way i do tej pory zarobił coś koło 2mln$. I teraz Ty chcesz, żeby znów odrzucił kontrakt gwarantujący mu przez 5 lat ponad 100mln$ bo będzie wybrzydzał, że podpisałby 3+1PO, tak? Na to sobie może pozwolić gracz z ugruntowana kilkuletnią pozycją w lidze, a nie młody gracz dopiero walczący o przebicie się dopiero do s5.

Nadal się nie zgadzasz?

Kendrick Nunn, który jako rookie był drugi za Morantem w głosowaniu na ROTY, a teraz desperacko szuka kontraktu za min. gdziekolwiek, bo 2 lata temu odrzucił MLE od Knicks chcąć się pokazać w Lakers LeBrona pozdrawia :)

Oczywiście to tylko moja opinia, ale tak to widzę. Pozdrawiam

 

 

edit. Quickley ma 4 gwarantowane lata i komfort decyzji w 5tym roku, czy brać ponad 20mln$. To raczej lepsza opcja niż 3+1PO dla gracza, który dopiero rozpoczyna swoja poważną karierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dinwiddie spada do III tury? :) 

4 minuty temu, Szulim napisał(a):

Podpisy zamknięte update:

 

Immanuel Quickley -> Orlando Magic

Tyler Herro -> Brooklyn Nets

Josh Hart -> Washington Wizards

Jakob Poetl -> Detroit Pistons S&T

Bobby Portis -> Milwaukee Bucks

Ivica Zubac -> Charlotte Hornets

Miles Bridges -> Indiana Pacers

Draymond Green -> Oklahoma City Thunder

Nikola Vucevic -> Phoenix Suns

Spencer Dinwiddie -> Oklahoma City Thunder

Tobias Harris -> Washington Wizards

Tim Hardaway Jr -> spada do 3 tury 

Cameron Johnson -> RFA wyrównana oferta Kings -> Cleveland Cavaliers

Harrison Barnes -> Sacramento Kings

Mała poprawka: Jak nets nie wyrównają Huntera to Barrett jeszcze może do Pacers trafic, a wtedy Bridgesa już nie chcemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ozzy110 napisał(a):

OKC i @bogans2 ma farta. Gdyby oferta Suns byłaby ważność dostałby srogo karę za brak miejsca na umowę Spencera 😕

A ja mam wlasciwie pytanie, czy OKC mogło składać tyle ofert mając tylko 17mln max space ? Chodzi mi o ten przepis o conajmniej 50% space w komencie składnia oferty. Czy jesli składamy oferty dwóm graczom to te wartości które oferujemy kumulujemy? W sensie : majac tylko 17mln cap space mozna zlozyc max 34mln ofertę, a przecież Green + dinwiddie to więcej niż 34. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szulim napisał(a):

no właśnie wedle prio podpisali greena i dinwiddie

chyba że coś ja pomyliłem - ale to trzeba uważnie sprawdzić 

No chodzi o to, że oferta Suns dla SD była jedyną. Oferta OKC to była kontroferta. Jeśli składasz kontrofertę do oferty, której nie ma to tej kontroferty też nie ma i po podpisie Vuca zawodnik spada do następnej tury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.