Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Tecu napisał(a):

Pewnie chodzi o to, że nawet gdyby Dinwiddie dostał TO to oferta byłaby ważna (50% cap space).

Ale nie byłoby sensu po niego iść mając gracza SG/PG na niezłym poziomie. 
Ja tylko nadmienię ze pomimo tego ze sam sobie wykreowałem problem błędem to pojawienie się konkurencji o której nie wiedziałem zmienia oblicze 1RD. Nie miałem wiedzy na temat ze suns mogą chcieć iść po mojego gracza a przecież takie rozpoznanie konkurencji każdy z nas robi.  
I dlatego ten aspekt uważam za nie fair. 
 

kazdy chroni swoich najlepszych FAs ale ocenia ryzyko ofert konkurencji. 
 

to ze dodatkowo Rada która wiedziała najlepiej jakim suns są graczem ( ja nie wiedziałem ze groźnym dla mnie) złożyła ofertę tylko pogarsza sytuacje. 
 

zrobilem błąd. To jedno. Ale okoliczności poboczne wskazane wyżej są fatalne dla tej gry. 

Sytuacja z Dinwidi z mojej perspektywy sprawia ze średnio widzę legalność całej rundy. I nie ma tu nic do rzeczy ze mam w tym interes bo mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, RonnieArtestics napisał(a):

@Reikai ale wiesz ze ten świat begm tak naprawdę nie istnieje i Dinwiddie nie został okradziony tak naprawdę ? :)

 

ps. Uważam również, że jesli ktoś podjął decyzje o TO to powinno to zostać podtrzymane, ale już nie rób z tego telenoweli pod tytułem wirtualny spencer dinwiddie już wirtualnie zainwestował wirtualne pieniądze od wirtualnej drużyny begm :D 

Oczywiście ze nie istnieje. Tylko ze ten splot miał konsekwencje które mimo mojego błędu maja duże konsekwencje. 
 

1. kwestia terminów. 
 

spurs jak i inne zespoły zostały cofane z wymianami ale mój przykład 0:01 z Gayem do Houston jest najbardziej widowiskowy. Rada o minute była skrupulatna i dobrze. Teraz cofnięto ofertę łamiąc mocniej nasze zasady niż o minute akceptacja oferty gdzie sama wymiana była o czasie. Mamy zasady. Trzeba tez akceptować a to ze zawiesiła się stronka. Trudno bywa. 
 

2. branie na klatę 

@Qcin_69 do kanonu forum idzie twój tekst ale ciekawy jestem jakby w bardzo dziwnych okolicznościach stracił Tatuma czy @Tecu Joela. Przyznałem się do błędu ale nie mogę przejść obojętnie nad strata tego kalibru gracza w mojej ocenie mocno wątpliwych okolicznościach. 
 

3. okoliczności 

jak wspomniałem gra nasza jest wielowątkowa bardzo ciekawa i niebezpieczna zarazem.

Postanowiłem walczyć o gracza bo moim zdaniem czasem i bledy się zdarzają ale i okoliczności mogą sprzyjać. Na starcie wspomniałem ze w klasycznym wykonaniu beGM przegrywając licytacje z GM odpowiedzialnym za klub dłużej który ma czytelna politykę klubu i np widoczna była potrzeba PG która przeciwnicy ( np ja) mogą przewidzieć nic bym nie fikał. 
 

ale tu tracę gracza w zupełnie inny sposób. 
 

wszyscy kalkujemy i możemy starać się przewidzieć ruchy przeciwnika. W przypadku zarządu komisarycznego jest trudniej gdy w grę wchodzi nagła zmiana polityki. 
 

w normalnym przypadku co wielokrotnie rada ogłaszała bezpańskim klubem opiekowała się w dosyć pasywny sposób tzn ochrona swoich FA, składanie ofert celem wypełnienia składu i nie oddawanie pickow. Przede wszystkim nie zawalania sałary długimi kontraktami. Dlaczego? Aby klub mógł przejąć nowy gracz i sam mógł obrać politykę rozwoju. 
najlepiej z czystym sałary swoimi graczami przedłużonymi a nie utraconymi za darmo i kompletem pickow 

takie wielokrotne działanie rady może nasunąć myśl ze z perspektywy suns absolutnie mi nic nie grozi i to ostatni klub na zakupach nowych graczy. o wycofaniu oferty dla własnego nie wspominam. 
 

4. perspektywa spurs 

złożyłem według mojej wyceny ale i analizy zagrożeń możliwości konkurencji ofertę dla Dejounte bo z szacunku do gracza można starać się szybko zamknąć podpis a brak oferty np przy braku tez innych ofert mógłby tylko rozjuszyć gracza względem klubu macierzystego. Szanując złożyłem bardzo dobra ofertę która na tle innych była moim zdaniem najlepsza ( dokładając aspekt braku przeprowadzki i ciągłość gry z partnerami)

w drugiej rundzie nie pojawiła się żadna znacząca oferta i mając wiedzę jaka miałem oczywiście ze ostatnia rzeczą jaka się spodziewałem to jakieś mocne przebicie. I tu trzeba wrócić do mojej percepcji postrzegania suns jako ryzyka i zagrożenia. Absolutnie przy mojej startowej ofercie nie zakładałem ze to jest konkurent. 
 

5. błąd. 
oczywiście sprawie mojej nie pomaga przeoczenie braku RFA bo to jest powód braku kontry. Ale analiza sytuacji utwierdziła mnie ze pomimo braku PO akurat Dejounte który podkreśla lojalność w mediach społecznościowych a i w rl podpisał niżej niż moja oferta dawała mi spokojne podstawy ze lidera wygram. 
i w sumie gdyby nie przebitka suns która moim zdaniem poprzez niepisane zasady komisarycznie nie utrudniania budowy zespołu nowym ( rada nie mogła wiedzieć ze zgłosi się akurat miłośnik Dejounte i jemu akurat oferta przypasuje) bym Dejounte pierwsza oferta po prostu wygrał. Taka oferta jaka szacowałem od poczatku. 
 

6. konsekwencje 

oczywiście tu jakieś będą tylko pytanie w która stronę 

moim zdaniem rywalizacja kwotowania poprzez niejasny moim zdaniem udział zarządu komisarycznego z cofnięciem oferty SD a potem pójście wbrew wcześniejszym zwyczajom po obcego gracza ( agresywnie) DM jest wypaczona. 
 

7. aby nie robic niebezpiecznego precedensu proszę głosujących czy w takiej sytuacji nie warto doprowadzić do dogrywki gdzie już wiem ze jest nowy GM który ceni gracza i sam będzie graczem w walce o niego a wykreślony z sałary Spencer pozwoli mi uczciwie wyliczyć ile to suns mogą na niego wydać. 
 

zostawiajac to jak jest moim zdaniem jest to krzywdzące dla spurs. 

a tego tak nie mogę zostawić bo nie po to ściągnąłem bardzo drogo OG za Franza plus 1rd aby zrównać wiekowo liderów aby teraz zgodnie z rada Qcina brać na klatę, zakwotowac paru rolesow i udawać ze nic się nie stało  

 

@FatBaller Ciebie muszę przeprosić ze w takich okolicznościach zaczynasz grę, bo nie posądzam Ciebie o nic złego. Komunikat kieruje tylko do rady i głosujących  

 

@karpik suns mając Spencera nie szli by tym bardziej w Dejounte który w Hax co widzisz niebezpiecznie zbliża się do jego profilu  

@ignazz dupowato to rozegrałes ale pewne okoliczności których nie mogłeś przewidzieć Ciebie tylko trochę tłumacza  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignazz strasznie męczysz bułę o tego Murraya i nie wiem czemu wchodzisz w czyjeś kompetencje. Tymczasowi GMowie Suns ustalili, że Phoenix potrzebują jak najlepszego gracza pasującego pod timeline Bane i JJJ, i Dejounte taki właśnie jest. Czy gdyby został Spencer w Suns, to Phoenix składaliby ofertę Murrayowi? Sorry, ale to nie Twoja brocha, wydaje mi się, że mógłbyś więcej czasu poświęcić na swój zespół, zamiast Suns. Taka była decyzja c_m, Marcusa i moja, żeby uderzyć po DJM, sam przyznałeś, że nie zrobiłeś wszystkiego co mogłeś jako GM Spurs, żeby go zatrzymać. Pretensje miej do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam. Ale na okoliczności tez można spojrzeć. Rozumiem ze od dziś mamy precedens ze można cofać oferty.  Ok. 

Dotyczy to tylko TO czy wszystkich?

I nie mecze buły bo to mój lider a nie jakiś Okeke o którego bym męczył bule. 

Zajmę się swoim zespołem od teraz. Bo zdanie nieomylnej rady znam. Wasze decyzje nie podlegają dyskusji, są nieomylne i tyle 

I nie wolno za bardzo nawet o tym rozmawiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.powinno byc zadnych zmian TO po czasie od tego zacznijmy. Rada to nie nowicjusze. Podjeli decyzje i powinni sie trzymac regulaminu

Dinwiddie zostaje w Suns na kolejny sezon. Wszystkie oferty chyba zostaja. Nie wiem jak Zion, czy by im sie zmiescil i koniec telenoweli

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to się zgadzam, ale tutaj to nie jest takie proste. Kto inny podejmował decyzję o podjęciu TO przez Suns (ja, Szulim i Ronnie), a kto inny o cofnięciu (c_m, Marcus, ja). Tymczasowi GMowie Suns zostali po prostu powołani o kilka dni za późno.

Wszyscy też oczywiście wiemy, że Spencer i tak by nie dostał żadnej oferty w pierwszej turze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karpik napisał(a):

Ogólnie to się zgadzam, ale tutaj to nie jest takie proste. Kto inny podejmował decyzję o podjęciu TO przez Suns (ja, Szulim i Ronnie), a kto inny o cofnięciu (c_m, Marcus, ja). Tymczasowi GMowie Suns zostali po prostu powołani o kilka dni za późno.

Wszyscy też oczywiście wiemy, że Spencer i tak by nie dostał żadnej oferty w pierwszej turze.

ja napisałem do Szulima w sprawie Dinwiddiego.

Jedną z zasad z którymi się fundamentalnie nie zgadzam jest łamanie danego słowa - nienawidzę takiego sk****syństwa. Nie można ot tak anulować kontraktu Dinwiddiego, bo psuje się przez to grę. I to nie ma znaczenia, że Suns nie mieli akurat GMa. Wieczorem jak będzie trzeba wrzucę odnośnie tego temat z ankietą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja @Alonzo odpisałem zgodnie z prawda, że nie jestem w sprawie, nie ma mnie na obradach o suns i się tym nie zajmuje

jedyne co mogę sobie zarzucić to to, ze w toku przygotowań do offseason, nowego Regulaminu i innych organizacyjnych spraw żeby gra nie pierdolnela zbyt późno powołałem komisarzy - ale potem wszystkim zajmują się oni - nie ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, LONGER01 napisał(a):

@ignazz

Ale Ty po informacji że Dinwiddie nie podejmuje TO napisałeś:

A teraz gdy Cię to dotknęło to robisz zarzuty.

Napisałem tez co z tym Dinwiddle po otwarciu ofert bo miało być głosowanie czy można cofać. I w sumie wprost nikt mi nie odpisał a dziś znowu nikt nie wie. On jest czy go nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szulim napisał(a):

A ja @Alonzo odpisałem zgodnie z prawda, że nie jestem w sprawie, nie ma mnie na obradach o suns i się tym nie zajmuje

jedyne co mogę sobie zarzucić to to, ze w toku przygotowań do offseason, nowego Regulaminu i innych organizacyjnych spraw żeby gra nie pierdolnela zbyt późno powołałem komisarzy - ale potem wszystkim zajmują się oni - nie ja

Właśnie przeczytałem :)

Mi chodzi Szulim o samą zasadę bo nie mam w tym żadnego interesu - po prostu jak tu będzie taki rozpiździel jak z Dinwiddiem to niedługo nic tu nie ogarniemy i będzie totalna wolna amerykanka, a to już tylko krok do rozwalenia gry totalnie. 

Pacta sunt servanda - Dinwiddie ma stracić 21mln$ a tu sie ludzie licytują o jakieś grosze - że niby gracz X nie chce 10mln tylko 11mln. szanujmy się.  

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Dejounte ma podjąć decyzje gdzie grać?

Jako lider spurs czy jako 2 czy może 3 Guard w rotacji? Nadal nie wiadomo co z podstawowym guardem suns z poprzedniego sezonu a już ściągnięto kolejnego? Co mu obiecano? Mniej minut czy lawke? 

Nie wiedziałem ze patrzymy tylko na $ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze wedlug was lepiej bylo uwalić Suns? Za rok przypominam wchodzi kontrakt Bane'a i aktualne lato jest najlepszym momentem, żeby wykonać większe ruchy.

Został naprawiony duży błąd z punktu strategii dla organizacji. Nikt z innych gm'ow nie został poszkodowany, a jedynym argumentem są jakieś z czapy wirtualne pieniadze dinwiddiego, ktory teraz nie bedzie mial co do garnka wlozyc.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I napisze Radnym ze doceniam jak doceniacie Dejounte. Szkoda ze w głosowaniu mój zdrowy przez cały sezon zespół prowadzony przez Dejounte przez was wyceniany był nawet poza play in. Nagle teraz to największa okazja na rynku na wzmocnienie suns czyli nie swojego zespołu. 

1 minutę temu, człowiek...morza napisał(a):

rozumiem, ze wedlug was lepiej bylo uwalić Suns? Za rok przypominam wchodzi kontrakt Bane'a i aktualne lato jest najlepszym momentem, żeby wykonać większe ruchy.

Został naprawiony duży błąd z punktu strategii dla organizacji. Nikt z innych gm'ow nie został poszkodowany, a jedynym argumentem są jakieś z czapy wirtualne pieniadze dinwiddiego, ktory teraz nie bedzie mial co do garnka wlozyc.

To jakby sędzia technicznym naprawił swój błąd no call. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał(a):

I napisze Radnym ze doceniam jak doceniacie Dejounte. Szkoda ze w głosowaniu mój zdrowy przez cały sezon zespół prowadzony przez Dejounte przez was wyceniany był nawet poza play in. Nagle teraz to największa okazja na rynku na wzmocnienie suns czyli nie swojego zespołu. 

To jakby sędzia technicznym naprawił swój błąd no call. 

no nazywaj to jak chcesz. wczesniej ktoś podjał nieroztropnie decyzje, nastepnie na pare h przed deadline w koncu zostal ustanowioy organ ktory mogl bardziej pochylic sie nad sytuacja suns (niemniej bylo to za malo czasu, zeby podjac jakies wiazace decyzje. kogos tam nie bylo, kogos nastepnego dnia, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, człowiek...morza napisał(a):

no nazywaj to jak chcesz. wczesniej ktoś podjał nieroztropnie decyzje, nastepnie na pare h przed deadline w koncu zostal ustanowioy organ ktory mogl bardziej pochylic sie nad sytuacja suns (niemniej bylo to za malo czasu, zeby podjac jakies wiazace decyzje. kogos tam nie bylo, kogos nastepnego dnia, etc.)

Mało czasu to nie argument. Tez miałem ostatnio mało czasu. 

Teraz, człowiek...morza napisał(a):

a z caloksztaltu twoich wpisow nijak nie da sie wywnioskowac, ze na twoja oferte mial jakikolwiek wplyw sytuacja z dinwiddiem

Ma bo wiedząc ze suns są w grze bez rozgrywajacego prawdopodobnie bym od razu rzucił wyższa kwotę. 

Jeden spory konkurent więcej rodzi tu obowiązek przeciwdziałania. 

A rada mając pare Gs nie powinna iść all in na rynku po trzeciego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.