Skocz do zawartości
Tomek9248

beGM - Free Agency - komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, january napisał:

Twój przykład to Bron, który sobie co 4 lata wybierał co chciał - Heat, Cavs, Lakers i nie miało to związku z big marketami.

Lakers akurat miało, bo przecież nie przyszedł tam, żeby grać z Ingramem i Ballem. I Ty na tej narracji akurat popłynąłeś, to, że zmieniasz narrację w zależności od potrzeb, to akurat nic nowego.

24 minuty temu, january napisał:

Ale jak przeskoczymy stricte na big markety to wiesz, pewnie za 3 lata Ziona stracisz na rzecz Knicks. Niezależnie od wyników.

Ok, przekonałeś mnie.

Ogólnie ja nie biorę pod uwagę wielkości marketu i tego czy jest ciepło/zimno podczas głosowań, ale warto by to może jakoś odgórnie wytyczne dać co należy liczyć, a co nie. Bo kilka dni temu chyba @Lucas pisał, że bierze pod uwagę markety, to mu napisałem, że 90/4 w Suns to generalnie to samo co 85/4 w Mavs, ale nagle zza winkla wyłania się użytkownik @RonnieArtestics i mówi mi, że markety i stawki podatkowe się nie liczą i ileż można o tym gadać. No, jak widać można, skoro jeden je bierze, a drugi nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden rabin powie tak inny rabin powie nie. Mimo że moi Knicks polaczyli historycznie zajebista przebudowę z big marketem patty millsy wołały pół miliona wiecej w Bostonie. Nie szukajmy logiki zatem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@karpik jesteś jednym z ojców założycieli begm albo jesteś od początku i jednym z pierwszych założeń było ze czynniki pogodowe, podatki i big markety czy ilość ładnych dziewczyn w mieście nie grają roli … że sie dali ludzie  nabrać januaryemu wtedy ze szkołą syna lebrona to już nie moja wina. Ale takie były założenia wyraźnie powiedziane, jakby tak nie było to bym sobie wybrał Warriors albo Clippers a nie Pacers :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

@karpik jesteś jednym z ojców założycieli begm albo jesteś od początku i jednym z pierwszych założeń było ze czynniki pogodowe, podatki i big markety czy ilość ładnych dziewczyn w mieście nie grają roli … że sie dali ludzie  nabrać januaryemu wtedy ze szkołą syna lebrona to już nie moja wina. Ale takie były założenia wyraźnie powiedziane, jakby tak nie było to bym sobie wybrał Warriors albo Clippers a nie Pacers :)

Ile razy będziesz powtarzał ta legendę? Nic nigdy nie było wyraźnie powiedziane lol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, człowiek...morza napisał:

Ile razy będziesz powtarzał ta legendę? Nic nigdy nie było wyraźnie powiedziane lol

Wybacz, że nie będę szukał postów sprzed 6 lat ale jestem pewien ze pytałem o to zanim dołączyłem do gry i wtedy od samego januaryego chyba było info ze nie gramy na bigmarkety. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No a ja jestem pewien że to pitolenie jest powtarzane od 5 lat bez żadnego potwierdzenia. Więc przestań powtarzać że to pewnik, bo nigdy nic nie zostało takiego napisanego. Każdy ma wolność w ustalaniu własnych kryteriów i tylko to było ustalone. Też gram od początku 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, człowiek...morza napisał:

No a ja jestem pewien że to pitolenie jest powtarzane od 5 lat bez żadnego potwierdzenia. Więc przestań powtarzać że to pewnik, bo nigdy nic nie zostało takiego napisanego. Każdy ma wolność w ustalaniu własnych kryteriów i tylko to było ustalone. Też gram od początku 

To liczą się te podatki i pogoda czy nie? 🤭

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, ignazz napisał:

Jak się liczą to zaklepuję pierwszy przenosiny Cavaliers do Las Vegas!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, ignazz napisał:

Liczą się, jeśli ci sprzyjają, a nie liczą, gdy są przeciwko tobie. Proste 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, RonnieArtestics napisał:

No to powiedz to @Lucas :) On je bierze pod uwagę, dlatego mu napisałem, że 90/4 w Arizonie, to jak 85/4 w Teksasie. Tak jak mówię, szanuję opinię każdego, choć postawy Lucasa kompletnie nie rozumiem. Tak jak i Twojej zresztą w kwestii Bridgesa, bo wiesz dobrze, że byłeś jednym z tych czterech, którzy woleli 74 mln od 85;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, karpik napisał:

No to powiedz to @Lucas :) On je bierze pod uwagę, dlatego mu napisałem, że 90/4 w Arizonie, to jak 85/4 w Teksasie. Tak jak mówię, szanuję opinię każdego, choć postawy Lucasa kompletnie nie rozumiem. Tak jak i Twojej zresztą w kwestii Bridgesa, bo wiesz dobrze, że byłeś jednym z tych czterech, którzy woleli 74 mln od 85;)

Ja pisałem konsekwentnie, że przedłużenia biorę jak w RL, a rynek BeGM dopiero przy FA :P Rozumiem też że komuś może się to nie podobać.

Co do rynku to przecież przy LeBronie całe społeczeństwo BeGM zadecydowało że rynki mają znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, cvbe napisał:

Jak się liczą to zaklepuję pierwszy przenosiny Cavaliers do Las Vegas!!!

A ja do Cancun!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Wybacz, że nie będę szukał postów sprzed 6 lat ale jestem pewien ze pytałem o to zanim dołączyłem do gry i wtedy od samego januaryego chyba było info ze nie gramy na bigmarkety. 

No ja tam jestem od początku i potwierdzam. Nie mniej w regulamin nic nie zostało wpisane i tak to właśnie jest na gębę się umawiać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, eMeS napisał:

No ja tam jestem od początku i potwierdzam. Nie mniej w regulamin nic nie zostało wpisane i tak to właśnie jest na gębę się umawiać 

a kto sie umowil?

abstrahując od tego, ze ktory big market dotychczas skorzystal dzieki rzekomemu niestosowaniu tej rzekomej zasady (oprocz lakers)?

Edytowane przez człowiek...morza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to taki problem wpisać to w regulamin? Prosty zapis ze założenie gry mówi ze każde miasto ma w begm ta sama pogodę i podatki i nie ma big i small market?

@januaryjakie jest twoje stanowisko w tej sprawie ? Jesli pamietam ty takie założenia Miałeś co do gry jak ją zakładałeś.  Możesz potwierdzić ? 

zreszta 90% raczej tego się trzyma, w innym przypadku zawsze ktos by rzucał podczas fa te argumenty typu mniejsze podatki, big market, pogoda. A nikt tego jakos nie robi podczas fa, jedynie jako nowy gracz evitacre ostatnio podał jakiś taki argument i mu też zresztą grzecznie wyjaśniłem ze tak nie gramy… 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, człowiek...morza napisał:

a kto sie umowil?

abstrahując od tego, ze ktory big market dotychczas skorzystal dzieki rzekomemu niestosowaniu tej rzekomej zasady (oprocz lakers)?

Kto sie umowil?No... wszyscy. MIało to wyrównać szanse. Dla mnie big market w beGM powinien byc tam gdzie jest mocny sklad.

Swoja droga coachow tez nie uznajemy, a to podobna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Memphis Grizzlies F Jaren Jackson Jr., has agreed to a four-year, $105 million rookie contract extension, his agent Austin Brown of

@CAA_Basketball

tells ESPN. Another massive deal to secure one of league’s best young big men ahead of 6 PM ET deadline.

Szkoda, ze nie podpisał wczesniej :< 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Lucas napisał:

Memphis Grizzlies F Jaren Jackson Jr., has agreed to a four-year, $105 million rookie contract extension, his agent Austin Brown of

@CAA_Basketball

tells ESPN. Another massive deal to secure one of league’s best young big men ahead of 6 PM ET deadline.

Szkoda, ze nie podpisał wczesniej :< 

no wlasnie ja nie kumam totalnie, czemu u nas extension jest zablokowane (skoro dzis jeszcze podpisywane sa umowy). 

dodalbym teraz zapis nawet ad hoc, ze jeszcze np. jedna tura po extension p oto zeby karpik czy ty podpisali kontrakty jak w realu, jesli taka wola.

w przeciwnym razie dzialamy na szkode zawodnikow, a gra przeciez ma odzwierciedlac realizm.

Edytowane przez człowiek...morza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, człowiek...morza napisał:

no wlasnie ja nie kumam totalnie, czemu u nas extension jest zablokowane. 

dodalbym teraz zapis nawet ad hoc, ze jeszcze np. jedna tura po extension p oto zeby karpik czy ty podpisali kontrakty jak w realu, jesli taka wola.

w przeciwnym razie dzialamy na szkode zawodnikow, a gra przeciez ma odzwierciedlac realizm.

jak większość przepisów służą głównie po to, by ułatwiać życie tym co je tworzą w stosunku do tych co nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, eMeS napisał:

Kto sie umowil?No... wszyscy. MIało to wyrównać szanse. Dla mnie big market w beGM powinien byc tam gdzie jest mocny sklad.

stary, wyobraziliscie sobie to, nikt sie na nic nie umawial, a wy wracacie z ta legenda jak mantra.

kazdy ma wolnosc w dobieraniu kryteriow, taka byla zasada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi