Skocz do zawartości

beGM - Free Agency - komentarze


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, człowiek...morza napisał:

Argumenty za Knicks: co do bagleya i shameta



- shamet:
a) proponuje mu role rezerwoego sg/sf, ktory powinien odnalezc sie idealnie w line-upach z simmonsem, czy dobrze podajacymi wysokimi. no ogolnie fitowo brakuje mi wlasnie takiego gracza, biegajacego po zaslonach snajpera, wiec to starannie przemyslany wybór.
b) wieksze siano. mozna rzucać mrzonkami, że za rok dostanie wiecej etc. ale to nie jest prawda. u nas realia są inne, co pokazuje aktualne lato. rok temu shamet grał za minimum. wiec e facto 8.5 mln za 2 lata to dla niego duza podwyzka, ktora powinien brac, jesli chce miec jakies oszczednosci w zyciu.
c)   ps. nie wiem co zrobilem Melo, wiec jesli taki argument na poczatku porusza Ronnie, to wiedz, ze ma mało argomentów rotfl. zrobilem mu to co knicks w realu - oddałem bo tego chciał. z kolei teraz zaproponowałem mu kontrakt pomimo ryzyka konca kariery.

 

Jego minimum za rok bedzie wynosić około 2,3 lub 2,5 mln wiec te 3 mln gwarantowane więcej w jeden rok więcej to nie jest super podwyżka. U mnie dostaje więcej o 1,3 mln w tym sezonie, dodatkowo ma no trade clause i dodatkowo za rok będę miał pełne prawa birda do niego wiec jesli zagra dobrze to na pewno może się załapać na conajmniej taki kontrakt jak dostał Niang w tym roku. On musi podejść do tego ambicjonalnie, moim zdaniem jeszcze długa kariera go czeka i przeprowadzka żeby zarobić w najlepszym wypadku 0,5mln więcej nie powinna być dla niego wystarczającą motywacją do zmian. Ostatnie zdanie pogrubione z twojej wypowiedzi to już serio mega kabaret, bo nawet jakby miał wylecieć za rok z ligi to 2-3mln dolarów rocznie zarabia się tez w dobrych klubach Euroligi. 

Co do twojego A - jak mówiłem nie sadze żebyś miał go wyżej w hierachii niż DiVicenzo. Jesli bouknight się rozwinal to tez bedzie wyżej. Nie opowiadaj znowu bajek bo na bank skończy się na 5-8 minutach na mecz. 
 

Ponadto u mnie powalczy znowu o ECF, Magic są gorsi niż rok temu, Bulls się połamią, Sixers chyba tez będą gorsi niż rok temu, więc nie wiem czemu miałby odejść do zespołu który moooże wyjdzie z play-in.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Jego minimum za rok bedzie wynosić około 2,3 lub 2,5 mln wiec te 3 mln gwarantowane więcej w jeden rok więcej to nie jest super podwyżka. U mnie dostaje więcej o 1,3 mln w tym sezonie, dodatkowo ma no trade clause i dodatkowo za rok będę miał pełne prawa birda do niego wiec jesli zagra dobrze to na pewno może się załapać na conajmniej taki kontrakt jak dostał Niang w tym roku. On musi podejść do tego ambicjonalnie, moim zdaniem jeszcze długa kariera go czeka i przeprowadzka żeby zarobić w najlepszym wypadku 0,5mln więcej nie powinna być dla niego wystarczającą motywacją do zmian. Ostatnie zdanie pogrubione z twojej wypowiedzi to już serio mega kabaret, bo nawet jakby miał wylecieć za rok z ligi to 2-3mln dolarów rocznie zarabia się tez w dobrych klubach Euroligi. 

Co do twojego A - jak mówiłem nie sadze żebyś miał go wyżej w hierachii niż DiVicenzo. Jesli bouknight się rozwinal to tez bedzie wyżej. Nie opowiadaj znowu bajek bo na bank skończy się na 5-8 minutach na mecz. 
 

Ponadto u mnie powalczy znowu o ECF, Magic są gorsi niż rok temu, Bulls się połamią, Sixers chyba tez będą gorsi niż rok temu, więc nie wiem czemu miałby odejść do zespołu który moooże wyjdzie z play-in.

to trzeba bylo mu zaproponowac 2-letnia umowe, a nie teraz rzucasz pustymi haslami

a z ta walka o ecf pls. knicks maja na to wieksze szanse ^^ a na pewno uwazam, ze osiagniemy wiecej :) 

8 minut temu, evitacre napisał:

Jak będzie grał słabo to nie będą, chyba obvious. Powinny rosnąć bo zakładamy ze będzie grał dobrze. Tez chyba obvious. 

spoko ja to rozumiem. ale wielu tutaj jakby co nie.

kiedys przegralem glosowanie o jeden glos przez to, ze zachowalem sie honorowo i realistycznie i. nie zlozylem obietnicy rubio, ze go nie wymienie. inni wola klamac

 
Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Clarkson do kultury organizacji Kings. 

Camby dobrze mówi. 

W ramach ciekawostki można dodać, że January świeżo po objęciu sterów GM'a Lakers, pozbył się Clarksona ze swojej drużyny.

I teraz ma wygrywać stykowe oferty z zespołem, w którym Clarkson spędził pełne dwa ostatnie lata? A OKC też bym nie lekceważył, bo to dobry team.

Burksa sobie January pewnie wygra, ale Clarksona na pewno nie widzę w Lakers. 

Ogólnie patrząc na tę turę to na pierwszy rzut oka:

Sixers zgarną Harrella, bo obstawiam raczej Drummonda w Bucks. W Bucks jeszcze pewniaki Barton i Fontecchio. Bledsoe Nets, Dragić, Vincent i Biyombo też raczej w Heat, Westbrook i raczej Ibaka w Bulls, bo Whiteside chyba Pels jednak. Bagley w Rockets. Zgadzam się z karpikiem co do Josepha i Jonesa. Olynyk ma sporo ofert to trzeba będzie mocniej pomyśleć. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, shevcu napisał:

Jakim cudem Bulls chcą zmieścić posiadania dla RW przy PG13, KL i Aytonie to jest niebywałe.

a i drugi argument, Bulls za rok nic nie zaoferują RW po prostu przy naszym systemie finansowym nie będzie ich stać na posiadanie 4 maxow lub 3 plus coś zbliżonego 

1. Ayton nie jest w Bulls opcją w ataku ponad RW0 w formie. KL będzie mieć load management zapewne i wtedy RW wskakuje jako opcja nr 2.

2. Ja piszę o możliwym czarnym scenariuszu dla RW0 i ubezpieczeniu jakie mu daje PO. W realu Wall wziął 2x6.7 mln bez PO. Tak więc....

3. Jaki mają sufit Sacto w tym sezonie? Zadowoli on Russa bez pierścienia? 

Wątpię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pablo81 napisał:

1. Ayton nie jest w Bulls opcją w ataku ponad RW0 w formie. KL będzie mieć load management zapewne i wtedy RW wskakuje jako opcja nr 2.

2. Ja piszę o możliwym czarnym scenariuszu dla RW0 i ubezpieczeniu jakie mu daje PO. W realu Wall wziął 2x6.7 mln bez PO. Tak więc....

3. Jaki mają sufit Sacto w tym sezonie? Zadowoli on Russa bez pierścienia? 

Wątpię :)

Ale czy RW jest ring chaserem? Wątpię a do tego go sprowadzasz.

Ayton się cieszy po takiej deklaracji ;) nadal nie widze tych posiadan. Ayton odszedł z Soty gdzie w mistrzowskim sezonie był 4 opcja by znowu ja być…

sacto ma sufit 1 rundy PO i jest niższy niż Bulls ale na razie to Bulls są papierowym faworytem, bez Leonarda nie ma szans na mistrza a z Leonardem to RW ma deja ci z Lakers

a to PO to za rak będzie mniej więcej oscylowało blisko minimum dla niego, to jest słaby argument

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, człowiek...morza napisał:

spoko ja to rozumiem. ale wielu tutaj jakby co nie.

kiedys przegralem glosowanie o jeden glos przez to, ze zachowalem sie honorowo i realistycznie i. nie zlozylem obietnicy rubio, ze go nie wymienie. inni wola klamac

Karma się o nich upomni, nie w tej grze to gdzieś indziej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, człowiek...morza napisał:

to trzeba bylo mu zaproponowac 2-letnia umowe, a nie teraz rzucasz pustymi haslami

a z ta walka o ecf pls. knicks maja na to wieksze szanse ^^ a na pewno uwazam, ze osiagniemy wiecej :) 

 
  •  

Ale jakie kurna mrzonki. Twierdzisz ze nie dostanie minimum za rok? Bo jesli dostanie minimum to straci tylko 0,5-0,6mln, a jesli cokolwiek więcej dostanie to wyjdzie na plus. Pacers po przegranych negocjacjach z Durantem zależy żeby być dużym graczem na FA 2023 i musza zachować flexibility, a Shamet znajdzie u nas miejsce i za rok jeśli tylko utrzyma formę, moim zdaniem musi podejść do swojej kariery ambicjonalnie a nie rzucać cie na każde kilkaset tysięcy dolarów więcej. 
 

A to ze pacers będą mocniejsi jest oczywiste, możemy wejść nawet w zakladzik kto zajdzie dalej, jesli chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RonnieArtestics napisał:

A to ze pacers będą mocniejsi jest oczywiste, możemy wejść nawet w zakladzik kto zajdzie dalej, jesli chcesz. 

spoko.

o stowke?

czyli twoim celem jest flex  2023, a nie shamet. = mrzonki o jakims budowaniu przyszlosci. wiecej bzpeicensta ma w knicks podpisujac umowe na 2 lata.

po graniu w pacers jak widac po ofertach nic go dobrego nie spotkalo. wiec tu raczej jest żal do organizacji. i to jest decydujacy argument

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, człowiek...morza napisał:

spoko.

o stowke?

czyli twoim celem jest flex  2023, a nie shamet. = mrzonki o jakims budowaniu przyszlosci. wiecej bzpeicensta ma w knicks podpisujac umowe na 2 lata.

po graniu w pacers jak widac po ofertach nic go dobrego nie spotkalo. wiec tu raczej jest żal do organizacji. i to jest decydujacy argument

Jak nic dobrego nie spotkało go w Pacers to u ciebie tez nie, bo średnio rocznie dostaje przecież więcej u mnie. 
 

zaklad zaproponowałem wiec kwotę przyjmuje. Bez warunków bo się Ciebie nie boje xD Wynik na koniec oznacza wynik w PO a nie RS oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, shevcu napisał:

Ale czy RW jest ring chaserem? Wątpię a do tego go sprowadzasz.

Ayton się cieszy po takiej deklaracji ;) nadal nie widze tych posiadan. Ayton odszedł z Soty gdzie w mistrzowskim sezonie był 4 opcja by znowu ja być…

sacto ma sufit 1 rundy PO i jest niższy niż Bulls ale na razie to Bulls są papierowym faworytem, bez Leonarda nie ma szans na mistrza a z Leonardem to RW ma deja ci z Lakers

a to PO to za rak będzie mniej więcej oscylowało blisko minimum dla niego, to jest słaby argument

Ale o czym my rozmawiamy? ;)

W realu kręcił kosmiczne średnie w Wizards i odszedł do LAL żeby być trzecim po LBJ i AD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RonnieArtestics napisał:

 

zaklad zaproponowałem wiec kwotę przyjmuje. Bez warunków bo się Ciebie nie boje xD Wynik na koniec oznacza wynik w PO a nie RS oczywiście. 

w PO to obaj nieprzeskoczymy 1 rundy na 80 % wiec troche bez sensu :)

lepiej rs czy sie boisz?

6 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Jak nic dobrego nie spotkało go w Pacers to u ciebie tez nie, bo średnio rocznie dostaje przecież więcej u mnie. 

to o tym juz shamet przekona sie sam. u ciebie ma juz pewnosc, ze spotka go "nic".

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, człowiek...morza napisał:

w PO to obaj nieprzeskoczymy 1 rundy na 80 % wiec troche bez sensu :)

lepiej rs czy sie boisz?

to o tym juz shamet przekona sie sam. u ciebie ma juz pewnosc, ze spotka go "nic".

Oprócz Bulls, Miami i Sixers nie widzę lepszych drużyn na papierze niż moja tbh. Dodatkowo w bulls i sixers czają się połamancy sami. 
 


Dawaj 50zl o RS i 100zl o PO jak jesteś taki kozak. 
 

co do shameta masz racje, na pewno nie spotka go niespodziewany trade jesli nie wyrazi na niego zgody, u ciebie bedzie dodatkiem do pickow za gwiazdę przed trade deadline zapewne, bo będziesz chciał wygrać ten zakład za wszelka cenę ;]

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pablo81 napisał:

Ale o czym my rozmawiamy? ;)

W realu kręcił kosmiczne średnie w Wizards i odszedł do LAL żeby być trzecim po LBJ i AD :)

Po czym udziela wywiadów ze poszedł tam za namowa agenta i Lbj i AD i pomysł średnio wypalił. Ale ok każdy chciałby mieć kozła ofiarnego w wyniku niepowodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.