Skocz do zawartości

Warriors 17/18 - będzie repeat?


microlab

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jumper za 3 >>>>> wszystkie inne jumpery. Brak trójki u guarda/swingmana to poważny problem i zdecydowanie bardziej efektywna jest opcja w stylu Iguodali, który rzuca przeciętnie z 3s i long 2s, niż Livingstona, który rzuca dobrze z midrange i w ogóle za 3.

Zgadzam się że to problem i na dziś ogromna wada. Gdyby Livingston z jego wzrostem i taką techniką rzut z wyskoku trafiał jeszcze z dystansu pewnie miałby kontrakt za 20 baniek a nie za 8 rocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Livingston jest w NBA od 13 lat i grał w 9 zespołach pod 11 trenerami. Dlaczego nikt nie zdecydował się na zrobienie z niego jednej z głównych opcji w ataku (nie mówiąc już o 1 opcji)?

Kontuzje.

Ale pierwszy prawie pełny sezon zagrał 4 sezony temu i go wypatrzyło GSW budujące ekipę która zrobiła 73-9.

Trafienie pod splash - brothers nie pozwala ocenić jego pełnych mozliwości, tak jak nie pozwoliłoby pewnie błysnąc nawet takim grajkom jak Lowry i Derozan

Dobra, ja rozumiem że większozść ma inne zdanie, ale zróbmy jeszcze taki mały eksperyment.

Tegoroczni finaliści mieli 7 wielkich gwiazd.

Załóżmy że trwa mecz numer 7 i te gwiazdy sa kontuzjowane lub spadły za 6 fauli.

Załóżmy że Shaun ma brata klona i gra tez w Cavs.

Komu dajecie piłkę w decydujacej akcji gdy nie ma tych 7 najlepszych?

No moze ktoś da piłkę Igiemu, może...

Ja w obu zespołach dałbym ja Livingstonowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że to problem i na dziś ogromna wada. Gdyby Livingston z jego wzrostem i taką techniką rzut z wyskoku trafiał jeszcze z dystansu pewnie miałby kontrakt za 20 baniek a nie za 8 rocznie

 

A gdyby Westbrook miał jumper Klaya byłby najlepszym graczem w lidze ;]

 

 

Kontuzje.

Ale pierwszy prawie pełny sezon zagrał 4 sezony temu i go wypatrzyło GSW budujące ekipę która zrobiła 73-9.

Trafienie pod splash - brothers nie pozwala ocenić jego pełnych mozliwości, tak jak nie pozwoliłoby pewnie błysnąc nawet takim grajkom jak Lowry i Derozan

 

Wcześniej miał sezony gdzie zagrał 61, 54, 73, 58, 66 i 76 meczów, w zespołach przeciętnych lub ponadprzeciętnych (Clippers 40W, 47W, Nets 44W), słabych (Bobcats 34W, Bucks 31W) i bardzo słabych (Cavs 24W). Nigdzie jego rzekomy talent scorera się nie ujawnił.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby Westbrook miał jumper Klaya byłby najlepszym graczem w lidze ;]

No pewnie byłby, 50 pkt na mecz jak nic :)

Wcześniej miał sezony gdzie zagrał 61, 54, 73, 58, 66 i 76 meczów, w zespołach przeciętnych (Clippers 40W, 47W, Nets 44W), słabych (Bobcats 34W, Bucks 31W) i bardzo słabych (Cavs 24W). Nigdzie jego rzekomy talent scorera się nie ujawnił.

Ilosci meczów sugeruja ze nigdy nnie był tak naprawde zdrowy, a jak był to tylko na chwilę

Jak on miał ujawniac talent jak przez 11 sezonów ciągle sie łamał i nawet mu groziła amputacja.

Przeciez po takiej kontuzji lekarze byli podobno zdziwni ze on wrócił do gry.

Już pomijam jakie spustoszenie fizyczne to zrobiło ale na psychikę tez mu musiało siąść.

Jego kariera zaczeła sie na nowo jakieś 3 sezony temu i moim zdaniem ma większe mozliwości niż to pokazuje.

No ale nieważne, moze ja się mylę, lepiej mi powiedzcie komu dajecie piłkę w ostatniej akcji gdy nie ma na parkiecie żadnej z gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ilosci meczów sugeruja ze nigdy nnie był tak naprawde zdrowy, a jak był to tylko na chwilę

 

[..]

 

Jego kariera zaczeła sie na nowo jakieś 3 sezony temu

 

To były przypadki kiedy np. podpisywał kontrakt dopiero po kilku tygodniach sezonu albo był sprzedany w trakcie, lub po prostu DNPs, także tam była wystarczająca próbka żeby zobaczyć na co go stać. On po tej kontuzji kolana nie miał żadnych innych poważniejszych, po prostu był rezerwowym journeymanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym tym się martwisz? Twoje Cavs mają 136 na 12 zawodników z czego dwójka to takie asy jak Tavares i Felder

 

A poza tym coś źle liczysz bo oni mają podpisane umowy na 126 na 10 zawodników

 

PS Durant wziął 25 mln w pierwszym roku czyli mniej niż wyoptował

Martwie sie, Bo to wyglada duzo lepiej niz to, co maja Cavs. Finansowo patrzylem tylko, ze laduja na pulapach cavs, liczylem duranta 27kk I wyszlo. Mi 11 nazwisk uzywajac yahoo salaries
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Podsumowując nie doczekałem się litani nazwisk graczy którzy mieliby rozgrywac decydującą akcje zamiast livingstona w razi e nieobecności gwiazd :P

 

A tak powaznie to ci w GSW chyba myślą tak samo jak ja skoro pierwsze co zrobili to podpisali Livingstona i to za 8 baniek. Mogą miec przez to problem z przedłużeniem Klaya. teoretycznie mogli olać Shauna i wziac jakiegoś weterana za minimum, na pewno ktoś by sie znalazł, ale nie, w napietym salary dali mu 8.

Igoudala to wiadomo, potrzebny chocby do walki z LBJ-em, ale Livingston sie do tego nie nadaje, po co on im więc aż za 8 baniek?

Widać też widza w nim coś wiecej niż pozostali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Podsumowując nie doczekałem się litani nazwisk graczy którzy mieliby rozgrywac decydującą akcje zamiast livingstona w razi e nieobecności gwiazd :tongue:

 

No bo co to za wymóg w ogóle - "wywalmy 5 najlepszych zawodników i kto wtedy dostaje piłkę?" no, skoro wybór jest backup guard, Zaza, McGee, David West, no to wtedy piłka pewnie pójdzie do backup guarda, tylko co z tego?

 

 

 

 

 

A tak powaznie to ci w GSW chyba myślą tak samo jak ja skoro pierwsze co zrobili to podpisali Livingstona i to za 8 baniek.

 

No skoro tak się bawimy, to 9 zespołów i 13 trenerów myślało tak jak ja, bo nikt z Livingstona nie robił ważnej opcji w ataku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@memento

 

A ten kontrakt duranta to 1+1 czy napewno 53/2?

Na pewno jest player option w drugim roku i na pewno rozkład 25 i 28.

 

Pojawiły się rumory, że Pacers chcą spuścić Monte Ellisa i ten rzekomo chciałby zagrać w Warriors. 

Nie wiadomo co na to management GSW bo chłopak ma zawieszenie za dragi, poza tym musiałby zacząć bronić.

O Swaggim P już było wspominane, ale on ma sporo propozycji za większą kasę więc imo nic z tego nie wyjdzie.

 

Jakoś też cisza w temacie wysokich. Nikt się nie rzucił na Javale ani na Zazę. Czyżby kolejni za minimum w GSW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro tak się bawimy, to 9 zespołów i 13 trenerów myślało tak jak ja, bo nikt z Livingstona nie robił ważnej opcji w ataku ;]

Oglądam NBA dwa sezony, wcześniej moze i on sie do niczego ie nadawał. Teraz jednak moim zdaniem sie nadaje. Te 9 zespołów i 13 trenerów nawet nie dostało szansy by teraz zmienić zdanie bo GSW zaczęło budowe składu od Shauna dajac mu dużą podwyżkę i podpisując na 3 lata :smile:

Jak się dowiem o ile przekroczli salary to sobie szybko policze ile ten kontrakt Livingstona kosztuje tak naprawdę i myślę ze wyjdzie sporo ponad 20 baniek rocznie

Całkiem nieźle jak za nic nie znaczącego rolesa.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam NBA dwa sezony, wcześniej moze i on sie do niczego ie nadawał. Teraz jednak moim zdaniem sie nadaje. Te 9 zespołów i 13 trenerów nawet nie dostało szansy by teraz zmienić zdanie bo GSW zaczęło budowe składu od Shauna dajac mu dużą podwyżkę i podpisując na 3 lata :smile:

Jak się dowiem o ile przekroczli salary to sobie szybko policze ile ten kontrakt Livingstona kosztuje tak naprawdę i myślę ze wyjdzie sporo ponad 20 baniek.

Całkiem nieźle jak za nic nie znaczącego rolesa.

 

Wow, ale demagogia. To jest forum e-nba, a nie sejm, tu takie beznadziejne manipulacje nie przechodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale demagogia. To jest forum e-nba, a nie sejm, tu takie beznadziejne manipulacje nie przechodzą.

Nie rozumiem.

Mogli wziąc veta za minimum i płacić mniejszy podatek przeciez.

Skoro Livingston jest nic nie znaczącym zawodnikiem to dokładnie tak powinni zrobić. Zaoszczędzili by kupę kasy, o wiele więcej niż wynosi kontrakt Shauna.

Co jest więc demagogią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co jest więc demagogią?

 

"Zaczęli budowę składu od Shauna"

 

"Jego kontrakt wyjdzie ponad 20 baniek jeśliby zrobić mega manipulację i policzyć go z luxury"

 

"Wysokość kontraktu i fakt jego otrzymania w jakikolwiek sposób świadczy o tym, że Livingston mógłby być wszędzie starterem i rzucać 15-20 pkt"*

 

Pls.

 

 

* Btw, 8 baniek na rok to nie jest kasa startera, Tony Snell, który w połowie meczów w karierze robił linijki 5-0-0 dostał 44/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakoś też cisza w temacie wysokich. Nikt się nie rzucił na Javale ani na Zazę. Czyżby kolejni za minimum w GSW?

 

Źródla Ci niestety nie podam, ale dziś nad ranem 1 okiem przeglądałem realGM i tam ludzie debatowali o tym, że Zaza wyjawił chęć wygrania kolejnych pierścieni z Golden. Jeśli to prawda, to pozostaje kwestia, czy za minimum, czy pozostanie na tym kontrakcie, ewentualnie użyją non-birds i 20% podwyżki. 

 

W temacie Javala chyba wszystko jest proste. W ubiegłym roku dostałby zapewne umowę na +/- 10 milionów, ale teraz GM się opamiętali. Czy to przez szyderę, czy kosztowne zrzucanie takich kontraktów. McGee ma słaby PR przez Shaqa i jakiś powód musi być, że GSW nie grali nim więcej, a przecież wyglądał naprawdę fajnie. Być może ludzie blisko ligi są przekonani, że on naprawdę nie potrafi zagrać solidnych 20 minut, a jedynie nadaje się na takiego energizera.

 

Dodałbym do tego jeszcze, że branie wolnych agentów z Oracle, zwłaszcza tych ze znakami zapytania, to największy gambling w NBA średniej półki. Przy takim talencie każdy może wyglądać legitnie. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez zaczęli od niego budowę

Mogli czekać i się z nim targować "słuchaj, starzejesz się, miałeś w zeszłym sezonie 5 baniek, a teraz damy Ci 3 bańki i się ciesz."

Woleli podpisac od razu nie ryzkując ze ktoś mu zaproponuje więcej i majac napięte salary 1 lipca od razu wyłozyli 8 rocznie i to przez 3 lata.

Wychodzi że z Igim próbowali sie targować (nie udało się) ale nie z Shaunem.


"Wysokość kontraktu i fakt jego otrzymania w jakikolwiek sposób świadczy o tym, że Livingston mógłby być wszędzie starterem i rzucać 15-20 pkt"*

 

No i Ty mi mówisz ze to ja manipuluję? :smile:

Tamten temat odpuściłem, takie mam zdanie, że trener któryby na niego postawił w jakiejś przeciętnej drużynei dostałby 15-20pkt.

Ok, nie zgadzasz się, możliwe że nikt sie nie zgodzi, to tylko moja opinia.

 

Gadajac o kontraktach i kosztach jade już inny temat, na ile ceni go GSW. A cenią go na tyle na ile on ich rzeczywiscie kosztuje.

Większosc ludzi na miejscu GSW pewnie by mu dała minimum bo ma go za leszcza, ja bym mu dał więcej bo nie mam go za byle kogo i GSW też mu daje wiecej bo widac uważaja ze jest dla nich bardzo ważny.

Oczywiscie managerka GSW moze być głupia, mi chodzi tylko o to że maja podobną opinię do mojej o tym zawodniku skoro specjalnie dla niego ida w koszta zamiast korzystac ile wlezie z "goniących za pierścieniem"



* Btw, 8 baniek na rok to nie jest kasa startera, Tony Snell, który w połowie meczów w karierze robił linijki 5-0-0 dostał 44/4.

 

No to że jakiś manager moze byc głupi, albo dostrzegać potencjał którego my nie dostrzegamy to ja temu nie przeczę. Tak moze być.

Tak samo głupie moze być GSW albo dostrzegac w Shaunie potencjał którego reszta nie dostrzega - tym większy im więcej przez to będa musieli wywalić na podatek.

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytry.

 

Wiele razy się zgadzałem z Tobą ale co do levingstona to się totalnie mijasz z prawda.

 

Gościa trzeba rozpatrywać z poziomu ostatnich zdrowych lat gdzie to gsw zaryzykowali za niewiele i się opłaciło.

 

Gracz wrócił zza rzeki styx i się udało.

 

Statystyki czasem pomagają a czasem się myla i bardzo zamazują obraz.

 

Jeżeli z ligi miałbym wybrać gracza i zespół gdzie klasyczne matematyczne podejście jest złe to mój wybór pada na

 

Gracz: livi

Zespół. Gsw.

 

Czasem czytając twoje analizy mam wrażenie ze albo nigdy nie grałeś w kosza i czasem nie czujesz tej gry albo tak pokochałes cyfry ze o tej grze zapomniałeś.

 

Freak o wzroście takim jak sl i umiejętnościach wysokich w grze na piłce tworzy mega problemy dla rezerw innych zespołów.

 

Nie wiem czemu ma służyć twoja anty krucjata z sl ale gość gra obecnie bardzo dobry basket bez rzutu za trzy.

 

Mając tylu graczy z 3 to nawet lepiej ze gsw łamie schemat i gra nim coś innego.

 

Jeżeli grałeś w kosza systemowego takiego o coś a nie na otliku z browarem to raczej zakumasz.

 

Gość tworzy problemy a jego rzut z wysokiej pozycji tak z linii osobowych jak i branie lub zagrożenie brania na plecy jest bezcenne.

Wielokrotnie patrząc na mecz gsw widziałem kłopoty trenera drużyny przeciwnej co zrobić gdy taki rezerwowy pojawia się na parkiecie.

 

Zamuast bawić się w cyfry ile to go trenerzy wywalali gdy był kontuzjowany albo ile to rzucił ppg zabawmy się w trenera przeciwnika i pokaz mi jakuego zawodnika rzucasz na niego będąc trenerem drużyny przeciwnej bez utraty swojego flow bo w sumie powinni się wstawiać wtedy rezerwowego sf a nie pg.

Aby było łatwiej skupmy się na ekipach z po.

 

A dodam ze ten czas tak kłopotliwy dla przeciwnika kradnie czas aby curry odpoczął.

 

Jakby lbj czy Leonard mieli taki komfort odpoczywania to byłoby super.

 

I ppg czy inne procenta są bezwartościowe w analizie.

 

Curry siada a przeciwnik i tak ma spory kłopot.

 

Livi może zrobić te 2-3 akcje pidczas gdy w systemie cavs lbj na kawce to szybkie -12.

 

Wybacz skróty myślowe.

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tworzy problemy a jego rzut z wysokiej pozycji tak z linii osobowych jak i branie lub zagrożenie brania na plecy jest bezcenne.

Wielokrotnie patrząc na mecz gsw widziałem kłopoty trenera drużyny przeciwnej co zrobić gdy taki rezerwowy pojawia się na parkiecie.

 

Livingston gra na post-up jeden raz na mecz (JEDEN). Punktuje z niego raz na dwa mecze.

 

Wątpie, żeby jeden post up na mecz był dla Warriors "bezcenny", obawiam się że twoje "wyższościowe rozumienie gry" cię zawodzi, przynajmniej w tym przypadku.

 

 

Zamuast bawić się w cyfry ile to go trenerzy wywalali gdy był kontuzjowany albo ile to rzucił ppg zabawmy się w trenera przeciwnika i pokaz mi jakuego zawodnika rzucasz na niego będąc trenerem drużyny przeciwnej

 

Tego, który mi zostanie po obstawieniu istotnych graczy ofensywy Warriors (czyli najgorszego).

 

 

Jakby lbj czy Leonard mieli taki komfort odpoczywania to byłoby super.

 

 

Curry siada a przeciwnik i tak ma spory kłopot.

 

Pewnie dlatego z Currym na boisku Warriors na 100 possesions są do przodu o 20 punktów, a z Livingstonem 10 w plecy, lol.

 

Btw, tak wyższościowo czytasz grę, a umknęło ci, że Livingston nie jest zmiennikiem Curry'ego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.