Skocz do zawartości

Warriors 17/18 - będzie repeat?


microlab

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś napisał, że fani GSW się ujawniają tylko przy pierścionkach. No fakt, po 3-1 byłem trochę wkurwiony, ale bez przesady.

 

Prochu od nowa odkrywał nie będę, payroll wygląda następująco:

 

 

6ICDlv8.png

 

 

 

W zasadzie tabula rasa. Na przyjemniaśnych kotraktach Klay i Dray, Kura dostanie well-deserved maxa, Durant przedłuży. Relatywna sielanka do offseason 2019, gdzie trzeba będzie przedłużać Klaya, ale tym się na razie co martwić.  Problem w tym, że jakoś ten roster trzeba zapełnić.

 

Bardzo ważne będzie przedłużenie Iggiego na jakichś zdrowych warunkach. Już w ostatnim sezonie Andre pokazywał, że będzie graczem raczej na te najważniejsze mecze w PO, gdzie jego spokój, IQ i cojones dają o sobie znać. A poza tym to juz raczej z czasem coraz bardziej średnio. Rzutu nie ma i nie będzie, wolnych też, wjazdów coraz mniej i intensywności i atletyzmu również. Słowem, GSW to idealne miejsce dla niego i chociażby ze względu na to, jakie warunki i wpływ na legacy mu zapewnili (z wiecznie za słabego na 1 opcję borderline allstara na MVP-Finals i jednego z lepszych sixth-manów ever oraz chyba najbardziej docenianego gracza robiącego ch*jowe w opór statsy kiedykolwiek ;) ).

Wiadomo, że jakieś PHX czy inny Brooklyn może mu sypnąć 15 baniek, a nawet więcej, ale AI powinien się mocno zastanowić.

 

Dużo osób mówi, że Livingston też jest kluczowy. No moim zdaniem już wcale niekoniecznie. Owszem, wzmacnia on drużynę, można robić switche na obwodzie i te jego mismatche na niskich PG są wkurwiające dla rywali. Nie zapomnajmy jednak, że jest to 32 letni zmiennik na 15 min robiący 5 PPG. Myślę, że jest do zastąpienia, a wydaje mi się, że będzie chciał teraz wyciągnąć jak najwięcej z kontraktu, bo przecież w przeszłości nie miał okazji dorobić się nie wiadomo jakiej fortuny, zaś ten kontrakt będzie jego ostatnim lukratywnym. Jeśli ktoś zaproponuje mu powyżej 10 baniek, to myślę, że odejdzie.

 

Zakładajac, że Iggy przedłuży, to mamy:

 

Curry/?

Klay/ McCaw

KD/Iggy

Dray/?/Looney

?/Bell/Jones

 

Jest trochę dziur do załatania, aczkolwiek w GSW jest ten komfort, że kreatorów i ballhandlerów nie brakuje, więc jakiegoś true PG sprowadzać nie trzeba. Z pierwszorzędnych potrzeb:

- jakiś w miarę poważny startujący wysoki z jakąkolwiek obroną obręczy

- rezerwowy wysoki

- guard na ławkę

 

Podobno jest opcja na VC, który nie mówi nie na grę w Oakland. Jak dla mnie świetna opcja i wszystko, czego potrzeba w Warriors, czyli trójka, spoko obrona, a do tego niezłe IQ i passing. 

https://www.youtube.com/watch?v=ePp174zT9TA

 

Nie zagłębiałem się jakoś w salary i kasę, nie znam się na tym (ely?), ale z tych wysokich, jak by się udało wyjąć na centra na przykład Z-Bo za jakąś małą kasę to też by było super. Nie wiem co ma oznaczać wyoptowanie Gasola. Może David West powróci, albo Drew Bogut? Może Aaron Baynes? Może ROY HIBBERT odzyska wiarę w siebie w winning environment? XDDDD Z pewnością jakieś opcje są,a myślę, że wysocy obenie mogą przychylnie patrzyć na drużynę z Oakland patrząc, jak życie odzyskują tam takie koszykarskie trupy jak Javale czy Zaza.

 

No cóż, myślę, ze Myers podziała w dobrym kierunku i w miarę te luki wypełni. Ale tak bottom line i rzecz, która będzie powtarzana przez cały sezon to zdrowie. Drużyny z takim star powerem z jednoczesnym dzieleniem się piłką nie było bardzo dawno (jeśli nie nigdy) i kto wie, na jaki poziom mogą się wznieść, jak zgrają się jeszcze bardziej. Najważniejsze tylko, żeby zdrowie nie przeszkodziło w tym spektaklu. 

Edytowane przez microlab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę dziur do załatania, aczkolwiek w GSW jest ten komfort, że kreatorów i ballhandlerów nie brakuje, więc jakiegoś true PG sprowadzać nie trzeba. Z pierwszorzędnych potrzeb:

- jakiś w miarę poważny startujący wysoki z jakąkolwiek obroną obręczy

 

Nie zagłębiałem się jakoś w salary i kasę, nie znam się na tym (ely?), ale z tych wysokich, jak by się udało wyjąć na centra na przykład Z-Bo za jakąś małą kasę to też by było super. 

 

AHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy jak potoczy się FA dla Warriors. Stracili Jerrego Westa, który był jednym z architektów Warriors. Bob Myers został NBA Executive of the Year za 2016/17 choć moim zdaniem bardziej zasługiwał na to Morey (Gordon - Six man of the year, Mike - Coach of the Year, no i Corey Brewer zamieniony na Lou Williamsa, który później został zamieniony CP3).

 

3 z 10 zawodników z rotacji pod kontraktami.

 

Jeśli Warriors by przedłużyli wszystkich to ich salary z taxem wyniosłoby ~260 mln

http://nba.nbcsports.com/2017/06/01/warriors-could-eclipse-260-million-in-spending-next-season/

 

Ten tekst był pisany gdy Cap miał wynosić ~101 mln, ale wiemy, że 99 mln a to oznacza, że z taxem ta kwota była jeszcze wyższa.

 

Jestem naprawdę ciekawy.

 

Ed.

 

Na yahoo Bobby Marks rozpisał jak to przyszłość księgowa Warriors może wyglądać.

 

https://sports.yahoo.com/potential-pitfall-warriors-burgeoning-dynasty-140717749.html

Edytowane przez Mirwir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dyskusje o tym co powinni Golden są dość jałowe bo założenie, że te kluby podpiszą za takie pieniądze jest mało realne...

Livingston nie jest wart dla Golden 10 mln ( a z podatkiem tak naprawdę 20+) i spokojnie go spuszczą na drzewo. A tak naprawdę to nie widze rynku dla Livingstona i pewnie zostanie u nich za jakieś 5 baniek na sezon 15/5. Wszystko powyżej to spokojnie wysłać go na rynek

 

AI chce zostać w Golden i pewnie zostanie za jakieś 22/2

 

Reszta albo za minimum albo spadówa... Clark jest wyjątkiem mu powinni spróbować dać więcej ale też nie więcej niż 5-6 mln

Ogólnie na pewno kilku weteranów pójdzie do nich za minima

Dopóki mają trzon Durant-Draymond-Klay-Curry to resztę powinni dopychać za minima a nie martwić się że odejdzie od nich Zaza czy West

 

Poza tym Cavs będzie płacić 70 mln podatku i to zakładając że nikogo z własnych FA nie podpiszą ( Korver i bracia Williams & Jones też znikna ze składu)

 

Jestem w stanie sobie wyobrazić ławkę złożoną za rok z Shelvina Macka, Bella, McCaw jakiegoś Amira Johnsona wszyscy za minima i Iguodali i Jordana Hilla z Hibertem na ten przykład

 

Ja bym się nie martwił kosztami jakiś tam Livignstonów czy innych mało znaczących dla sukcesu Golden wypełniaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde kluczowe jest pozostanie AI. Jezeli on nadal bedzie to przy tej czworce to raczej nic im nie grozi. Zapychanie skladu za minima plus mlodziez i styka. Kluczowe bedzie lato 2019 i potem 2020. Ci zrobia Klay i Green. Na dzis spokojnie sa w stanie zlozyc:

 

Curry/Mack/MCW

Klay/Mccaw

Durant/Iggy/Carter

Green/Looney/Matt Barnes

Hibbert/West/Allen/Jones

 

I zle to nie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że ich najgroźniejszy rywal raczej też będzie szukał oszczędności i na bank nie przedłuży Korvera i Derona więc i Golden nie musi podpisać wszystkich swoich graczy

 

Dla Cavs to CY Jamesa, bo w kolejnym ma PO, w tym roku raczej nie będą oszczędzać.

 

Durant zadeklarował, że podpisze pod koniec lipca czyli chce mieć jakoś gwarancje, że Warriors przedłużą kogo tam chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Cavs to CY Jamesa, bo w kolejnym ma PO, w tym roku raczej nie będą oszczędzać.

 

Durant zadeklarował, że podpisze pod koniec lipca czyli chce mieć jakoś gwarancje, że Warriors przedłużą kogo tam chce.

Już widzę jak właściciel Cavs będzie płacił 100 mln podatku zwłaszcza że już w 2016 był 40 mln w plecy na Cavs i to przy niższym podatku...

Teraz za 2017 będzie miał jeszcze większe straty bo mieli mniej meczów w PO więc, że tak powiem mało realne Twoje założenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy wygląda to na łatwy repeat. Niby jest spory ruch w interesie i zaczynają się zbroić nawet potencjalni contenderzy,  ale nawet jakby Paul George - czy on nie jest jednak odrobinę przeceniany? - rzeczywiście podpisał kontrakt z Cavs, Bostonem, Spurs, teraz Rockets (uwaga, to spekulacje totalne), to Wielka Czwórka nadal ma przewagę i miejsce do rozwoju, tak indywidualnego jak i w teamie.

 

Mnie ciekawi, czy w tym sezonie GSW staną się zespołem Durantem, czy nadal będą zespołem o minimalnie większym wpływie na grę Curry'go.

 

Za rok się zrobi ciekawiej. Nie tylko z powodów finansowych.

 

Shevcu, ale ten dziewiczy pierścień mają. I niezłą jednak historię rywalizacji z GSW.

Edytowane przez Iwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi, czy w tym sezonie GSW staną się zespołem Durantem, czy nadal będą zespołem o minimalnie większym wpływie na grę Curry'go.

 

To nie jest kwestia "stania się", Curry to jest gracz z historycznym skillem i Kerr to wie i wykorzystuje od paru dobrych lat. Jeśli Steph będzie zdrowy, to nikt o zdrowych zmysłach nie będzie zmieniał tego systemu. Curry ma największy wpływ na ten team i raczej tak zostanie wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak właściciel Cavs będzie płacił 100 mln podatku zwłaszcza że już w 2016 był 40 mln w plecy na Cavs i to przy niższym podatku...

Teraz za 2017 będzie miał jeszcze większe straty bo mieli mniej meczów w PO więc, że tak powiem mało realne Twoje założenia

 

Ja tam nie wiem co w głowie Gilberta siedzi.

 

Strata może posłużyć jako odliczenie od podatków, a Cavs to nie jest jego główne źródło dochodu, to raczej forma hobby.

 

Warriors mają roster do wypełnienia i budżetowo nie da się tego zrobić. Płacić tax tak czy siak będą. Pytanie tylko jak wysoki i za kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata może posłużyć jako odliczenie od podatków, a Cavs to nie jest jego główne źródło dochodu, to raczej forma hobby.

 

Im więcej obserwuję ludzi bogatych, tym bardziej udowadniają mi, że ich hobby to zarabianie pieniędzy. Więc jeżeli jego pasja do koszykówki nie pokrywa się z większą pasją (do zarabiania pieniędzy) to może chcieć przykręcić kurek. A to, że to nie jest główne źródło dochodu - póki co to Cavs nie przynoszą dochodu, a straty, a to już raczej ma znaczenie. I to nie kilkaset tysięcy dolarów rocznie, ale spore miliony. Nawet miliarder zauważy, że straty są za duże i albo trzeba się pozbyć graczy, albo więcej zarabiać na biletach, reklamach itp. Ta dysproporcja jest ogromna, nawet jak na miliardy, które Gilbert ponoć ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej obserwuję ludzi bogatych, tym bardziej udowadniają mi, że ich hobby to zarabianie pieniędzy. Więc jeżeli jego pasja do koszykówki nie pokrywa się z większą pasją (do zarabiania pieniędzy) to może chcieć przykręcić kurek. A to, że to nie jest główne źródło dochodu - póki co to Cavs nie przynoszą dochodu, a straty, a to już raczej ma znaczenie. I to nie kilkaset tysięcy dolarów rocznie, ale spore miliony. Nawet miliarder zauważy, że straty są za duże i albo trzeba się pozbyć graczy, albo więcej zarabiać na biletach, reklamach itp. Ta dysproporcja jest ogromna, nawet jak na miliardy, które Gilbert ponoć ma.

 

Bez rzucenia okiem dokładnie w bilans ciężko powiedzieć, skąd pochodzi ta strata. W końcu Cavs w tak zwanym międzyczasie pozwalniani Browna (w poprzednim sezonie dostał 4 bańki za nie bycie trenerem Cavs) i Blatta. Cavs w poprzednim roku rozpoczęli odnowę hali. Generalnie bez rzucenia rzucenia okiem w bilans ciężko dokładnie powiedzieć.

Cavs został jeden pewny rok z Jamesem i jak będzie chciał odejść to pewnie pchną gdzieś Irvinga, bo jak na razie to nie pokazał, żeby był w stanie wygrać spotkania w RS.

 

A tak bardziej na temat

Livingston 24/3 - w sumie mu się nie dziwie, taki bezpieczny kontrakt.

Curry za super maxa - prosta sprawa, koniec grania na śmieciowej umowie. I w tej małej wojnie pomiędzy nim a Durantem nie mógł się godzić na żadna zniżkę.

 

AI - miśki ma a teraz ma szanse na ostatni gruby kontrakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.