Skocz do zawartości

Rockets 17/18


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie masz rację tylko zobacz na nagłówki ichniejszej tabelki. Wyróżniają revenue (czyli właśnie dochód) i operating Income (co można nazwać zyskiem). Wniosek z wielkości, które zawarto w kolumnach, gdyby było odwrotnie to byłoby dziwnie :P Poza tym jak sięgnąć np. do informacji o podatkach to ostatnia kolumna znajduje swoje uzasadnienie (wysokie w NY, m.in. najwyższy PIT, jedne z najniższych w Teksasie).

 

Andy serio? Czy Rockets są tak gorsi od Sonics? Wolałbyś zamienic ich na jakiś dziwny twór z LV ??
Tak btw. Ja np wolalbym nadal aby Nets byli w NJ. Barclays też swieci pustkami.
Silver mam nadzieję nie zgodzi sie na przenosiny Rockets (fan Olajuwona)

Gdzie napisałem, że wolałbym twór z LV od Rockets? Napisałem tylko o kasie, bo coś czuję, że nowy właściciel może spojrzeć na sprawę czysto biznesowo i nie wiem czy przenosiny do LN nie byłyby opłacalne.

A Sonics w moim prywatnym rankingu są przed Rockets :)

O Nets nie ma co gadać, sentymenty mogą być silne ale biznesowo kurs na Brooklyn to była bardzo dobra decyzja. Jeżeli Nets byliby w takim nędznym stanie sportowym w NJ, to pewnie już powstawałoby logo Las Vegas Nets czy tam coś innego. To jest BIZNES, tu nie działa romantyczne podejście kibiców z Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston pomimo sukcesów nie są super dochodowi, są na poziomie Nets ( https://www.forbes.com/nba-valuations/list/#tab:overall ), a hala czasami świeci pustkami. Przenosiny do Seattle to marzenie pasjonatów dawnego NBA (zaliczam się do nich), ale już przenosiny do Las Vegas spokojnie mogą być podyktowane zarobkiem. Dlaczego organizacja w Houston ma być bardziej dochodowa niż w Las Vegas?

Skoro jesteś pasjonatem dawnego NBA to pewnie wiesz, że  mimo wszystko Houston Rockets ma większą tradycję niż Supersonics. Chyba, że jesteś siusiumajtkiem i NBA pamiętasz z końca lat 90 tych, więc takie nazwiska jak Olajuwon, Horry, Maxwell, Smith, czy Thorpe nie są Ci znane.  Prędzej to Ty powinieneś uważać, bo jeszcze ze dwa chude latka i to Twój zespół powędruje dalej i bynajmniej nie będzie to tylko przeprawa przez rzekę Hudson. :playful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze mi się robi, gdy przy okazji każdego info o sprzedaży jakiejś drużyny lub przy problemach z halą/kiblem pojawia się nieśmiertelne Sonics... pewniak. Nie trzeba wchodzić w temat, żeby wiedzieć co na bank będzie się działo. 

 

Zwłaszcza, że Rockets mają umowę o niemożności przeniesienia drużyny z Houston do 2033. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie masz rację tylko zobacz na nagłówki ichniejszej tabelki. Wyróżniają revenue (czyli właśnie dochód) i operating Income (co można nazwać zyskiem). Wniosek z wielkości, które zawarto w kolumnach, gdyby było odwrotnie to byłoby dziwnie :tongue: Poza tym jak sięgnąć np. do informacji o podatkach to ostatnia kolumna znajduje swoje uzasadnienie (wysokie w NY, m.in. najwyższy PIT, jedne z najniższych w Teksasie).

 

Hmm a w jakim słowniku masz revenue jako dochód?

 

Revenue wg słownika angielskiego to: is the income that a business has from its normal business activities, usually from the sale of good and services to customers.

 

http://www.businessdictionary.com/definition/revenue.html

 

Czyli wypisz wymaluj nasz przychód

 

A net income to

 

http://www.businessdictionary.com/definition/net-income.html

 

Czyli słownikowy dochód

 

Dochód to jest przychód minus koszta

 

Poza tym operating income jest podane bez amortyzacji , podatkó itp i tabelka Forbesa nic nie mówi ile zostaje zysku po opodatkowaniu

 

http://www.businessdictionary.com/definition/operating-income.html

 

Krótko mówiąc pomieszałeś wszystko co się da w dość prostej definicji ekonomicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem, że wolałbym twór z LV od Rockets? Napisałem tylko o kasie, bo coś czuję, że nowy właściciel może spojrzeć na sprawę czysto biznesowo i nie wiem czy przenosiny do LN nie byłyby opłacalne.

A Sonics w moim prywatnym rankingu są przed Rockets :smile:

O Nets nie ma co gadać, sentymenty mogą być silne ale biznesowo kurs na Brooklyn to była bardzo dobra decyzja. Jeżeli Nets byliby w takim nędznym stanie sportowym w NJ, to pewnie już powstawałoby logo Las Vegas Nets czy tam coś innego. To jest BIZNES, tu nie działa romantyczne podejście kibiców z Europy.

W Vegas też są inne rozrywki i wcale nie jestem przekonany, że koszykówka tam by się odnazlała na dłuższą metę. Z resztą zobaczymy jakie będzie zainteresowanie Raiders. 

Sonics też lubię, ale nie kosztem znowu drugiej ekipy z historią czy nawet jakiejkolwiek (miasto Seattle mogło się starać o klub w 2007 czy tam 2008). 

Edytowane przez Raf85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy serio? Czy Rockets są tak gorsi od Sonics? Wolałbyś zamienic ich na jakiś dziwny twór z LV ??

Tak btw. Ja np wolalbym nadal aby Nets byli w NJ. Barclays też swieci pustkami.

Silver mam nadzieję nie zgodzi sie na przenosiny Rockets (fan Olajuwona)

 

offtop trochę, ale w avatarze masz Cousinsa z 16, ajak pamietam miał 0 w Pels zmienił? i dlaczego nie na 15 która miał w Sac?

 

Zwłaszcza, że Rockets mają umowę o niemożności przeniesienia drużyny z Houston do 2033. 

a mają?

to dlaczgo była mowa o tym że własciciel chce znaleźć kogos kto zostawi klub w Houston?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

offtop trochę, ale w avatarze masz Cousinsa z 16, ajak pamietam miał 0 w Pels zmienił? i dlaczego nie na 15 która miał w Sac?

 

To czysty błąd miałem tą grafikę na kompie, a powstała zaraz po transferze. Nadal ma "0" :smile:

 

aż zmienie bo wcześniej nie zwróciłem uwagi :D

Edytowane przez Raf85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mają?

to dlaczgo była mowa o tym że własciciel chce znaleźć kogos kto zostawi klub w Houston?

 

Mają i żeby wykupić tę umowę z areną i miastem trzeba strasznie dużo zapłacić i jest to raczej nieprawdopodobne, by komuś aż tak zależało na przeniesieniu drużyny.

 

W znalezieniu kogoś, kto zostawi klub, chodzi zapewne o long-term lub po prostu udobruchanie fanów Rockets z Houston.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś pasjonatem dawnego NBA to pewnie wiesz, że  mimo wszystko Houston Rockets ma większą tradycję niż Supersonics. Chyba, że jesteś siusiumajtkiem i NBA pamiętasz z końca lat 90 tych, więc takie nazwiska jak Olajuwon, Horry, Maxwell, Smith, czy Thorpe nie są Ci znane.  Prędzej to Ty powinieneś uważać, bo jeszcze ze dwa chude latka i to Twój zespół powędruje dalej i bynajmniej nie będzie to tylko przeprawa przez rzekę Hudson. :playful:

Właściwie nie wiem o czym piszesz bo czy ja chcę żeby ich przenieśli? :D Wszystko i tak będzie zależało od nowego właściciela, to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to jak specyficzną grupą są wszyscy fani supersonics- praktycznie przy każdej okazji piszą o tym, że to właśnie ta organizacja powinna zastąpić daną drużynę, że tak zasłużony klub powinien mieć miejsce na mapie NBA itd. Oczywiście fakt, że mieliby wrócić kosztem innej, zasłużonej organizacji trzeba pominąć, bo w końcu hurr durr supersonics, fajne koszulki, fajne logo, fajny parkiet. 

Edytowane przez Karwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od dawna jestem za 32 ekipami i wieloma zmianami w NBA, ale to się nie wydarzy.

 

moim zdaniem następny krok to stała drużyna w Europie + Seattle

 

ale to najwcześniej za 5-10 lat, bo w tej chwili maszynka do robienia hajsu jest zbyt dobrze naoliwiona, żeby w niej grzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale to najwcześniej za 5-10 lat, bo w tej chwili maszynka do robienia hajsu jest zbyt dobrze naoliwiona, żeby w niej grzebać

Nie do końca się zgodzę bo w zeszłym roku w RS lokalne telewizje zanotowały 14-16% spadek oglądalności ( chyba tylko 4 kluby miały większa oglądalność niż rok wcześniej) ESPN zaliczył 5 % spadek ale ABC już 11%

I choć wszystkie sporty w USA obserwują spadek oglądalności to jednak NBA ma zdecydowanie największe te spadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem następny krok to stała drużyna w Europie + Seattle

 

ale to najwcześniej za 5-10 lat, bo w tej chwili maszynka do robienia hajsu jest zbyt dobrze naoliwiona, żeby w niej grzebać

Co do europy to raczej od razu cała Dywizja chyba by powstała, bo dużo lepiej by to można logistycznie rozegrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę bo w zeszłym roku w RS lokalne telewizje zanotowały 14-16% spadek oglądalności ( chyba tylko 4 kluby miały większa oglądalność niż rok wcześniej) ESPN zaliczył 5 % spadek ale ABC już 11%

I choć wszystkie sporty w USA obserwują spadek oglądalności to jednak NBA ma zdecydowanie największe te spadki

Nie ma rywalizacji, to nie ma oglądalności, przecież to normalne w sporcie. Bolta, czy koszykarzy USA na IO podczas jednego turnieju, można zobaczyć, ale oglądać przez pół roku jak rzucają do kosza? bez sensu, skoro i tak wiadomo że wygrają Warriors. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tez nie do konca tak jest, po prostu ludzie coraz mniej telewizji oglada, przy amazonach prime i netflixach kazda stacja telewizyjna na bank stracila na ogladalnosci, bo ludzie moga sobie w dowolnym czasie kliknac przycisk i ogladac niemal wszystko to, na co maja ochote

 

tak samo jest ze stacjami sportowymi, to nie chodzi o sam produkt, tylko o to ze ludzie nie ogladaja TV tak jak kiedys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to tez nie do konca tak jest, po prostu ludzie coraz mniej telewizji oglada, przy amazonach prime i netflixach kazda stacja telewizyjna na bank stracila na ogladalnosci, bo ludzie moga sobie w dowolnym czasie kliknac przycisk i ogladac niemal wszystko to, na co maja ochote

 

tak samo jest ze stacjami sportowymi, to nie chodzi o sam produkt, tylko o to ze ludzie nie ogladaja TV tak jak kiedys

To prawda ale MLB, NHL czy NFL jeśli tracą to mniej niż NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.