Skocz do zawartości

Boston Celtics - 17/18, czyli Rozkrok Danny'ego


obywatelPP

Rekomendowane odpowiedzi

Słabo ze puścił swojego drugiego najlepszego zawodnika prawie za bezcen, Morris w PO będzie grał jakieś poważne minuty w ogóle?

Też nie wiadomo jak z obroną bo Bradley był też ich najlepszym defensorem

Nie był, przynajmniej w RS, bo w playoffach to w sumie nie wiem, kiepsko w obronie wygląda w on/off, przeciętnie w statystykach z synergy.

 

Dobry ruch Ainge'a generalnie biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był, przynajmniej w RS, bo w playoffach to w sumie nie wiem, kiepsko w obronie wygląda w on/off, przeciętnie w statystykach z synergy.

 

Dobry ruch Ainge'a generalnie biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności.

Nie no, proszę Cię...nie zaczynaj znowu z tą słabą obroną Bradleya na podstawie statystyk.W Playoffach potwierdził, że jest świetnym obrońcą i brak ALL NBA Defense dla niego to skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, proszę Cię...nie zaczynaj znowu z tą słabą obroną Bradleya na podstawie statystyk.W Playoffach potwierdził, że jest świetnym obrońcą i brak ALL NBA Defense dla niego to skandal.

Nie wiem co pokazywał w playoffach, załóżmy, że bronił świetnie, te nagrody indywidualne są chyba za RS, a w tym RS najwidoczniej bronił tak sobie, skoro np. Smart ma dużo lepsze %DFG.

 

Bradley źle wygląda w on/off, w statystykach z synergy przeciętnie (i nie tłumaczy tego raczej fakt, że bronił tego lepszego guarda rywali), nie wiem czemu mam temu nie ufać. Poza tym, że eyetest ludzi (ten sam, który wrzucił Kawhiego do pierwszej piątki obrońców), mówi inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że sprowadzenie Haywarda może odbić się Celtics mocną czkawką. Bradley był ich defensywnym filarem. Teraz owszem jest Gordon, ale nie ma dobrego rzucającego obrońcy. Ja na miejscu Ainge'a robiłbym wszystko by zrzucić wysoki kontrakt Horforda i zostawiłbym Bradleya podpisując go po sezonie. Na Horforda wiele drużyn ostrzyłoby sobie zęby, więc można by było dostać coś fajnego za niego. Bradley był Celtem pełną gębą - na pewno chciałby zostać w klubie, więc po zrzuceniu kontraktu Horforda pewnie by się dogadali.Tak wiem, że po oddaniu Horforda byłby jeszcze większy problem pod koszem, ale wolałbym drużynę budować na trójce Thomas-Bradley-Hayward niż Thomas-Hayward-Horford.

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bradley nie jest dobrym defensorem, bo jest zwyczajnie za mały (a najwyraźniej nie ma siły CP), aby być efektywnym na switchach - a to warunek konieczny dla guardów. poza tym staty ze sportVU są bardzo wymowne, nawet jeśli weźmiemy poprawkę na to, że pilnuje najlepszych obwodowych przeciwnika i porównamy go z zawodnikami o podobnej roli:

 

DFG%	PLAYER
39,9	Jrue
40,4	Waiters
40,9	Klay
41,6	Middleton
42,6	Smart
43,0	Iguodala
43,3	JR
43,5	Danny Green
	
46,5	Bradley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bradley nie jest dobrym defensorem, bo jest zwyczajnie za mały (a najwyraźniej nie ma siły CP), aby być efektywnym na switchach - a to warunek konieczny dla guardów. poza tym staty ze sportVU są bardzo wymowne, nawet jeśli weźmiemy poprawkę na to, że pilnuje najlepszych obwodowych przeciwnika i porównamy go z zawodnikami o podobnej roli:

 

 

DFG%	PLAYER
39,9	Jrue
40,4	Waiters
40,9	Klay
41,6	Middleton
42,6	Smart
43,0	Iguodala
43,3	JR
43,5	Danny Green
	
46,5	Bradley

 

ale bzdury, Beverley i cp3 też nie są dobrymi defensorami? to że ktoś jest ograniczony do pilnowania jedynek i dwójek z uwagi na wzrost i wingspan to nie oznacza, że jest zły - Bradley to jeden z lepszych specjalistów od utrudniania życia lead guardów takich jak Kyrie, Curry, Lillard, Wall etc 

 

a że nie jest tak wszechstronny i go Lebron na switchu zabije - no cóż, na pewno jest to wada, ale nie mylmy pojęć dobry/zły obrońca - multipozycyjny obrońca, bo schematu są różne i nie zawsze wszystko da się switchować

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bradley nie jest dobrym defensorem, bo jest zwyczajnie za mały (a najwyraźniej nie ma siły CP), aby być efektywnym na switchach - a to warunek konieczny dla guardów. poza tym staty ze sportVU są bardzo wymowne, nawet jeśli weźmiemy poprawkę na to, że pilnuje najlepszych obwodowych przeciwnika i porównamy go z zawodnikami o podobnej roli:

 

 

DFG%	PLAYER
39,9	Jrue
40,4	Waiters
40,9	Klay
41,6	Middleton
42,6	Smart
43,0	Iguodala
43,3	JR
43,5	Danny Green
	
46,5	Bradley

Ja bym ostrożny w powoływaniu się na ten wskaźnik bo jak wiesz on pokazuje kto akurat był najbliżej gracza w czasie rzutu a to niekoniecznie mówi cos o dobrej obronie

 

Eric Gordon wg tego ma dfG 41%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ostrożny w powoływaniu się na ten wskaźnik bo jak wiesz on pokazuje kto akurat był najbliżej gracza w czasie rzutu a to niekoniecznie mówi cos o dobrej obronie

 

Eric Gordon wg tego ma dfG 41%

Jest on rzeczywiście dziwny, bo o ile kilka nazwisk się pokrywa z eye testem, to już Wall daleko przed Rubio czy Harris na ostatniej stronie trochę konsternują. Z drugiej strony Murray bardzo wysoko, więc już sam nie wiem czy mi się podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ostrożny w powoływaniu się na ten wskaźnik bo jak wiesz on pokazuje kto akurat był najbliżej gracza w czasie rzutu a to niekoniecznie mówi cos o dobrej obronie

 

Eric Gordon wg tego ma dfG 41%

 

tylko że te dane są spójne z +/- (nawet robiąc adjustment na Thomasa). poza tym sam robiłem DFG dla jednego zawodnika w poprzednim sezonie i miałem bardzo zbliżone wyniki do sportVU.

 

generalnie jak ktoś chce krytykować DFG czy RAPM w tej dyskusji, to niech lepiej zacznie od przedstawienia mierzalnych argumentów za tą all D level defensywą Bradley'a.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że te dane są spójne z +/- (nawet robiąc adjustment na Thomasa). poza tym sam robiłem DFG dla jednego zawodnika w poprzednim sezonie i miałem bardzo zbliżone wyniki do sportVU.

 

generalnie jak ktoś chce krytykować DFG czy RAPM w tej dyskusji, to niech lepiej zacznie od przedstawienia mierzalnych argumentów za tą all D level defensywą Bradley'a.

ely raczej krytykował samo DFG, bez jakiekolwiek kontekstu Bradleya.

 

Generalnie jeśli ktoś 422. na 487 zawodników w RAPM, to nie może być przypadek. Tzn wcale nie musi to oznaczać, że jest tak słaby, ale na pewno nie jest to zawodnik, za którym warto płakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że te dane są spójne z +/- (nawet robiąc adjustment na Thomasa). poza tym sam robiłem DFG dla jednego zawodnika w poprzednim sezonie i miałem bardzo zbliżone wyniki do sportVU.

 

generalnie jak ktoś chce krytykować DFG czy RAPM w tej dyskusji, to niech lepiej zacznie od przedstawienia mierzalnych argumentów za tą all D level defensywą Bradley'a.

Ja tylko pisałem o ogólnej zasadzie bo np IT w  PO ma najlepszy wskaźnik ze wszystkich graczy Bostonu ( pomijam ogórków co bronili kilka piłek) ale wystarczy że np gracz olewa co robi rywal na zasłonie albo jak go minie i już rzut nie jest zaliczany na jego konto tylko Bradleya który próbuje ratować sytuacje

 

Ogólnie Bradley to przypadek który fajnie broni 1 na 1 tylko z jakiegoś powodu cała drużyna broni wtedy źle. Z tego co oglądałem Boston to on często jest spóźniony z pomocą i nie czyta dobrze akcji rywali przez co nie jest w dobrej pozycji

 

Wg DRAPM Engelmanna do którego mam akurat sporo zastrzeżeń mimo braku box score wypada fatalnie . W prostym on/off też Boston broni o wiele lepiej od niego

 

A z kolei Hayward jest mega niedoceniany bo w systemie Jazz od 2-3 lat stał się bardzo dobrym obrońcą

Wyjdzie w październiku.

A rok Bradley wróci jako FA

Ech brachol nie wiesz jak działa cap space... Za rok Boston ma 92 mln gwarantowane i to bez przedłużenia IT i dwóch wyborów w TOP 10 draftu... Bradleya to wy możecie podpisać za TaxMLE tzn 5 baniek... Nierealne

Wg PT-PM które ma wprawdzie box score Bradley również jest słaby. Tylko IT był gorszy

Inna sprawa że Amir i Olynyk to z Jae była trójka najlepszych obrońców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miarą własnego oka stwierdzam, że broni zajebiście 

 

a moje oko stwierdza, że nie. jak więc zweryfikować który z nas mówi prawdę?

Ja tylko pisałem o ogólnej zasadzie bo np IT w  PO ma najlepszy wskaźnik ze wszystkich graczy Bostonu ( pomijam ogórków co bronili kilka piłek) ale wystarczy że np gracz olewa co robi rywal na zasłonie albo jak go minie i już rzut nie jest zaliczany na jego konto tylko Bradleya który próbuje ratować sytuacje

 

Ogólnie Bradley to przypadek który fajnie broni 1 na 1 tylko z jakiegoś powodu cała drużyna broni wtedy źle. Z tego co oglądałem Boston to on często jest spóźniony z pomocą i nie czyta dobrze akcji rywali przez co nie jest w dobrej pozycji

 

 

na pewno jego plusom/minusom nie pomaga to, że na ławce celtics jest Smart, a więc ktoś, kto naprawdę zasługiwał na all D team. ale jak patrzyłem na lineupy i próbowałem wziąć na niego (oraz Thomasa) poprawkę, to i tak wychodziło, że Avery jest mniej więcej co najwyżej neutralny w D.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.