Skocz do zawartości

Boston Celtics - 17/18, czyli Rozkrok Danny'ego


obywatelPP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że ci ludzie, którzy podpierają się statystykami również oglądają mecze i eye test w ich przypadku (np moim) może mówić, że Bradley to przeciętny obrońca, dobry on-ball, dużo słabszy w team defense. Także eye test + statystyki > eye test. Jest to już tutaj wałkowane od lat.

 

 

Tylko, że Bradley nigdy nie był elitarnym obrońcą.

 

Ja mam wrażenie, że 3/4 dyskusji to przerzucanie się różnymi tabelkami. Zawsze jak wejdzie ktoś z swoim eye test, to szalą decyzyjną jest jakaś tabelka. Stronę wcześniej taką retorykę zastosował lorak.

 

A złośliwie bym nawet powiedział, że najpierw jest tabelka, a potem dopiero dorabianie do niej teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi za to nikt do dzisiaj nie wyjaśnił dlaczego Isiah Thomas rozjebuje Dumarsa na łopatki we wszystkich defensive win szerach i bipiemach, a powszechna opinia i liczba powołań do all-D jest generalnie w drugą stronę

 

to jest dopiero różnica między eye testem a adv statsami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi za to nikt do dzisiaj nie wyjaśnił dlaczego Isiah Thomas rozjebuje Dumarsa na łopatki we wszystkich defensive win szerach i bipiemach, a powszechna opinia i liczba powołań do all-D jest generalnie w drugą stronę

 

to jest dopiero różnica między eye testem a adv statsami

 

Służę pomocą:

 

Obie to boxscorowe statystyki, które z boxscore do oceny defensywy będą brać STL, BLK i DREB.

 

Dumars notował bardzo mało bloków (poniżej 0.1 per game w karierze) i jak na guarda również mało przechwytów (0.9). Co do zbiórek - Dumars jest jednym z najgorszych zbierających wszech czasów, w sezonie 92/93 na przykład jego DRB% wyniósł 3.2 i jest to najgorszy wynik ever. W DRB per 36 minut za całą karierę (1.6) jest drugi najgorszy ever.

 

Tym samym defensywne staty oparte na boxscore Dumarsa lubić nie będą.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że 3/4 dyskusji to przerzucanie się różnymi tabelkami. Zawsze jak wejdzie ktoś z swoim eye test, to szalą decyzyjną jest jakaś tabelka. Stronę wcześniej taką retorykę zastosował lorak.

 

A złośliwie bym nawet powiedział, że najpierw jest tabelka, a potem dopiero dorabianie do niej teorii.

Każdy ma swój eye test. Można się w nieskończoność przerzucać argumentami na zasadzie moja racja jest mojsza, ale do jakichś wniosków ciężko będzie dojść, zwłaszcza, że nie ma raczej osoby, która ogląda wszystkie mecze. Za to statystyki "oglądają" wszystkie mecze.

 

Czasem jest zresztą tak, że se spojrzysz w tabelkę i zobaczysz choćby tego Bradleya i zaczynasz się zastanawiać czemu ma mocno ujemny RAPM skoro tak zamyka tych wszystkich murzynów. I zaczynasz mu się baczniej przyglądać i dostrzegać błędy w team D, których nie widziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatum wysoko stawia poprzeczke. Footwork, spiny i te stepback jumpery. Miodzio, duzo sie gada za przypomina Pierce'a i faktycznie ma przeblyski i robi rzeczy jak Paul w latach 2005-2010 ;)

Swoja droga Ball dzisiaj tez pokazal, czemu poszedl tak wysoko w drafcie. Jego podania sa takie "lekkie" i za kazdym razem gosciu ktory dostaje pilke ma przewage nad obronca. Rondo '09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służę pomocą:

 

Obie to boxscorowe statystyki, które z boxscore do oceny defensywy będą brać STL, BLK i DREB.

 

Dumars notował bardzo mało bloków (poniżej 0.1 per game w karierze) i jak na guarda również mało przechwytów (0.9). Co do zbiórek - Dumars jest jednym z najgorszych zbierających wszech czasów, w sezonie 92/93 na przykład jego DRB% wyniósł 3.2 i jest to najgorszy wynik ever. W DRB per 36 minut za całą karierę (1.6) jest drugi najgorszy ever.

 

Tym samym defensywne staty oparte na boxscore Dumarsa lubić nie będą.

Miarodajnie to mozna oceniac S5 jesli rozegraja 30min+, wtedy wiadomo, ze zagrali Te minuty na S5. Wlos na czworo z subami co graja po 8min, per36 tabelki , graphy to troche Marnie zawsze, nie wiadomo co stalo "naprzeciwko"...to juz eye test lepszy dla rotacji, podparty jakimis statz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatum wysoko stawia poprzeczke. Footwork, spiny i te stepback jumpery. Miodzio, duzo sie gada za przypomina Pierce'a i faktycznie ma przeblyski i robi rzeczy jak Paul w latach 2005-2010 ;)

 

Swoja droga Ball dzisiaj tez pokazal, czemu poszedl tak wysoko w drafcie. Jego podania sa takie "lekkie" i za kazdym razem gosciu ktory dostaje pilke ma przewage nad obronca. Rondo '09.

Przyznam, że trochę nie doceniłem Tatuma - zapowiada się na mega kozaka. Oglądanie jego gry jest przyjemnością, rozkosz dla oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi za to nikt do dzisiaj nie wyjaśnił dlaczego Isiah Thomas rozjebuje Dumarsa na łopatki we wszystkich defensive win szerach i bipiemach, a powszechna opinia i liczba powołań do all-D jest generalnie w drugą stronę

 

to jest dopiero różnica między eye testem a adv statsami

to jest dopiero kiepski zart,prawdaz?! dumars to jeden z najlepszych obroncow ever,przeca! heh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma ely pisać. wszelkie jego teorie odnośnie Celtics są jak efekt komisji AM w kwestii brzozy pancernej.

postawiłem śmiałą teorię o przyjściu Davisa za rok i 1 Nets i 2 LAL w drafcie 2018. co mam się ograniczać.

nikt normalny nie liczy na pierścień już teraz, ale klub ma szanse walczyć o ECF przez najbliższą dekadę. to chyba nie najgorsza perspektywa. od nas gwiazdy nie uciekają 

kolega pewnie kibicuje doraźnie C's, a co do tego co @Ely napisał to nie on jeden wyrokowało że nawet na gównianym wschodzie z IT jako liderem to Boston może i do usranej śmierci grać w ecf dostając sweepa raz za razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pewnie kibicuje doraźnie C's, a co do tego co @Ely napisał to nie on jeden wyrokowało że nawet na gównianym wschodzie z IT jako liderem to Boston może i do usranej śmierci grać w ecf dostając sweepa raz za razem

Ktoś tu jeszcze nie pogodził się z odejściem Haywarda? :playful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pewnie kibicuje doraźnie C's, a co do tego co @Ely napisał to nie on jeden wyrokowało że nawet na gównianym wschodzie z IT jako liderem to Boston może i do usranej śmierci grać w ecf dostając sweepa raz za razem

Z tego co pamiętam, to Celtics nie należy do grona drużyn, które dostało sweepa w ostatnich play-offs :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć od 1 meczu tatuma w S5.Jak ma być drugim PP to niech ma już od startu presje z którą ma sobie poradzić.W końcówkach meczów niech grają na niego,przegramy 3-4 mecze więcej to trudno.Niech się Tatum uczy już w 1 sezonie grać jako lider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak cholernie kibicuje Celtom, to po tym sezonie mimo ogromnych nadziei nie liczyłem, że następny sezon może być równie udany. Ale teraz patrząc na wsparcie ze strony młodziutkiego Tatuma, do tego Hayward. Zapowiadają sie ciekawe noce, nie mogę sie doczekać sezonu i zobaczyć chłopaków w akcji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.