Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2017/18 w oparach absurdu


memento1984

Cleveland  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gilbert vs Griffin

    • Team Gilbert
      12
    • Team Griffin
      33
  2. 2. Wzmocnienia, wrozka

    • PG13
      5
    • Butler
      3
    • obaj
      0
    • zaden
      37
  3. 3. Gracz "zagrozony" wymiana?

    • Love
      23
    • Shumpert
      7
    • Frye
      2
    • Ryszard
      0
    • Tristan
      8
    • JR
      5


Rekomendowane odpowiedzi

O jakim konflikcie z Irvingiem mowa?

 

Bronball, lol.

 

A to, że LeBron i Wade to słaby fit, to wiadomo było jakoś od lipca 2010, tylko Ty dalej nie ogarniasz, że skoro od 2012 roku to LeBron był tam alpha dogiem, bo prime Wade się skończył, to ciężko go krytykować za to, że ... druga opcja do niego nie pasuje. Gdyby w jednym zespole grał Bryant i Derozan, raczej nikt by nie pisał, że Kobe fatalnie wpływa na Derozana. :] Tzn. pewnie ktoś by pisał, ale byłoby to wyjątkowo niepoważne.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim konflikcie z Irvingiem mowa?

.

Nie bylo konfliktu Irving po prostu nie chcial z nim dluzej grać i zażądał wymiany.

 

Czepianie sie supportu Lebrona przez jego wielbicieli z czasem staje sie jeszcze bardziej zabawne niż bylo lata temu. Jak ktos chce wierzyć, ze kontrakty Thompsonow, Smithów to nie byla jego sprężyna proszę bardzo. Kyrie sie zwinal tez z innego powodu -proszę bardzo.

 

Brak wzmocnień teraz - wystarczyłaby jego deklaracja o przedłużeniu kontraktu i pick Nets jest spożytkowany za jakies realne wzmocnienie, ale po co król musi najpierw wokół siebie latem zrobić troche szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron jest gorszy w tym RS niz w poprzednich i to fakt, ale kto ten 3 bilans wschodu im wykręcił? Jeff Green? Osman?
Nie. Ten Bilans wykręcił im głównie Lebron, który im praktycznie każde close games wygrywał w tym sezonie.

Ogółem 1st team to można podebatować ale jak taki january wjeżdza z tym że nie powinien w żadnym się znaleźć to już gruby LOL i takim delikwentom chyba powinno się dać zakaz pisania o danym zawodniku

 

Tyle razy LJ mu jape zamykał i nadal przez te wszystkie lata mu się chce :D
 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron Raymone James (ur. 30 grudnia 1984 w Akron, Ohio)

 

Czepianie się, że w wieku 33 lat z przebiegiem jak Passat B5 1.9 TDI nie stara się w obronie to jak czepianie się 84 letniego faceta, że mu nie dyga.

Czepiano się 36 letniego Bryanta, po kontuzji że broni jak Harden to czemu nie czepiać się LBJ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teza ely3 - LJ w tym sezonie nie jest w top5 to było proste, a zaczęło się pisanie o tym fatalnym supporcie. Zdradzę sekret - w tym sezonie 1 raz Cavs są tak samo (no nawet gorzej, ale kwestia lineupów) słabi z LJ lub bez.

 

Dyskusja zaczęła się od tego czy w tym RS LJ jest w top5 ligi. Meh i tak delikatnie to ely3 napisał. LJ to bardzo łagodnie dla niego patrząc bordeline ALL 2nd NBA w tym sezonie, jest grupa +- 7-8 zawodników do których nie ma podjazdu, dopiero potem można dyskutować, gdzie jest. Pisałem o tym już dawno - ovr jak na poziom LJ to jest słabiutki zasadniczy sezon, nie wiem czy naprawdę w 3xALLNBAteams zmieścić się w ogóle powinien. On jest w tym sezonie fatalnym obrońcą. W dyskusji tu pomijam dwa ważne aspekty - LJ GM i LJ coach.

 

LJ GM - wiadomo (kontrakty załatwione bezpośrednio przez niego dla swoich przydupasów-kolegów co odbija się straszliwie na Cavs) + konflikt z Irvingiem + brak deklaracji o pozostaniu (pick BKN), można by pisać.

 

LJ coach - sławetny brak treningów, fatalna D, ciagnięcie za uszy Smitha i TT, którzy dawno powinni siedzieć na ławce, bronball.

 

Support LJ jeśli chodzi o dopasowanie (nie mówię o poziomie ovr) idealnie uwypukla jego zalety dla klepania cyfr (shooterzy+rollman). Uwielbiam tu klasyczne pominięcie głębokości rotacji.

 

Tak Camby - w 2018 roku nie ma raczej wątpliwości, że LJ źle działał na Wade'a. Tzn to wiadome było zawsze, niektórzy pięknie zawsze chcieli to pomijać.

 

 

Tak się składa, że Hill, Tristan, Love, Nance, Smith, Osman, Clarkson i Korver mają ważne umowy na przyszły sezon + Hood jest zastrzeżony. Jeżeli LeBron odejdzie to nic już nie będzie stało na przeszkodzie, żeby Cavs wygrali Wschód 2019:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeBron jest gorszy w tym RS niz w poprzednich i to fakt, ale kto ten 3 bilans wschodu im wykręcił? Jeff Green? Osman?

Nie. Ten Bilans wykręcił im głównie Lebron, który im praktycznie każde close games wygrywał w tym sezonie.

 

Wyskakiwanie z bilansem jako argumentem jest przy tak wyrównanej tabeli wyjątkowo idiotyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo konfliktu Irving po prostu nie chcial z nim dluzej grać i zażądał wymiany.

 

Czepianie sie supportu Lebrona przez jego wielbicieli z czasem staje sie jeszcze bardziej zabawne niż bylo lata temu. Jak ktos chce wierzyć, ze kontrakty Thompsonow, Smithów to nie byla jego sprężyna proszę bardzo. Kyrie sie zwinal tez z innego powodu -proszę bardzo.

 

Brak wzmocnień teraz - wystarczyłaby jego deklaracja o przedłużeniu kontraktu i pick Nets jest spożytkowany za jakies realne wzmocnienie, ale po co król musi najpierw wokół siebie latem zrobić troche szumu.

Wszystkie źródła (te poważne) mówią, że Kyrie odszedł przede wszystkim dlatego, że chciał mieć swój zespół, a nie być w cieniu LeBrona, oni mają raczej w porządku relacje, zarówno wg LeBrona, jak i Irvinga. Biorąc pod uwagę, że Kyrie robił w Cavs 25ppg, był drugim ballhandlerem, często robił za closera w końcówkach (czego chcieć więcej jako sidekick?), to sugerowanie, że to wina LeBrona, to jakieś nieporozumienie. Plotki w stylu ''LeBron chciał trejdować Irvinga i dlatego odszedł'' zostawiam Wam, hejterom. :smile:

 

A kontrakty Thompsona i Smitha będą dla Cavs ogromnym problemem już za rok, teraz mają średnie znaczenie (i tak nic za nich by nie dostali, a jakby ruszyli pick to mogliby oddać Tristana), no ale bez LeBrona, Cleveland to byłaby dziura na mapie NBA, więc chyba i tak im się opłacało. Tzn. tak przynajmniej mi się wydaje, ale pewnie i wg niektórych dwa złe kontrakty > tytuł NBA.

 

LeBron raczej nie zostanie w Cavs, więc krytykowanie go za brak deklaracji o przedłużeniu ... Nieważne. :smile:

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMF a co mnie to obchodzi dlaczego on nie chcial grać w zespole z lebronem dluzej? Co to zmienia czy cień za duży, czy brak pewności czy zaraz nie postanowi cie poświęcić w wymianie czy sam zaraz nie zwinie sie zostawiając cie w gownianej sytuacji z kontraktami,które kumplom zalatwil??

 

Co do braku deklaracji to chodzi o prosta rzecz jak zespól ma robic jakies wzmocnienia na dłuższy okres jak nie wiedza co ich gwiazdor wymyśli za rok?

 

Ok ma prawo do podpisywania takich kontraktów skoro ktos sie na to godzi tylko potem niech niektórzy nie tłumaczą w głupi sposób, ze to nie jego wina, ze nie ma lepszego supportu. Nigdy chyba nikt z graczy nie miał aż tak dużego wpływu na to z kim gra jak on w karierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMF a co mnie to obchodzi dlaczego on nie chcial grać w zespole z lebronem dluzej? Co to zmienia czy cień za duży, czy brak pewności czy zaraz nie postanowi cie poświęcić w wymianie czy sam zaraz nie zwinie sie zostawiając cie w gownianej sytuacji z kontraktami,które kumplom zalatwil??

Chcieć grać w innym zespole, a mieć konflikt z zawodnikiem z tego to dwie odrębne kwestie. Religa nie miał konfliktu z Sitkowskim, mimo tego że chciał mieć własną klinikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale chociaż bądźmy uczciwi - Hill gra słabiutki sezon i to na razie nie zmieniło się po przyjściu do Cavaliers, Hood jest 94. na swojej pozycji w RPM (dwóch starterów z 51W teamu...), JR Smith jest beznadziejny, Tristan też. Do tego Osman który nie nadaje się na startera, dwóch młodych rolesow z lottery teamu (jeden to niezły scorer z ławki, drugi to poziom startera), dobry Korver i niezły z ławki Green. Tak to mniej więcej wygląda bez Love'a. Dwóch

Akurat Cleveland ma aż 4 gości w TOP40 RPM - Korver -Love i Nance

Lillard nie ma nikogo w TOP60

Oladipo nie ma nikogo w TOP50 .  Zeby było jasne Nance nie jest wg mnie TOP30 graczem w NBA ale chodzi mi o samo opieranie się na RPM

 

Poza tym teza jest że James nie jest w TOP5 obecnie a jak zwykle Rappar z Marcusem wskakują i  winę zrzucają na support. Nieważne ,że gdzie indziej dobrze funkcjonował

NA dzień 5 marca w NPI single year RAPM James jest 95!! i jest w DRAPM w bottom 10 całej NBA

 

Hood odchodząc z Jazz rzucał za 3 39% w Cavs na razie 32%. Hill rzucał ponad 40% dziś 32%

 

Jeśli ten support jest taki słaby to czemu to właśnie LE Bron ciągnie całą obronę Cavs w dół. Czemu obecnie co zyskuje atakiem bo tu nadal jest świetny oddaje z nawiązką w obronie. I czemu Cavs bez niego są na minimalnym plusie a z nim cały sezon na minimalnym minusie

 

Bądźmy szczerzy, gdyby nie LeBron to Hill, Hood, Smith, Tristan, Nance, Clarkson, Korver i Green nie oglądaliby pleców Raptors i Celtics i nie byliby na tym nędznym 3 miejscu w konferencji:)

A gdzie byłoby Portland bez Lillarda czy Pacers bez Oladipo? Bo myślę że byliby na poziomie Kings . Cavs bez jamesa pewnie by się ocierali o PO. Naprawdę uważasz, że Blazers poza Lillardem to lepszy skład niż support Jamesa?

 

Teza Januarego jest przegięta dla mnie James to wciąz TOP10 i druga piątka NBA ale w TOP 5 to już bardziej do dyskusji jest Lillard, Oladipo czy Butler z Davisem

 

Curry - Harden- Paul- Butler-Lillard - Davis to jest moje TOP6 potem może Embiid może Giannis Oladipo Le Bron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tylko ciągle co to zmienia w kontekście supportow, łatwości budowania druzyny ?

 

czy masz z kims prywatnie problem, kłócisz się i chcesz odejść ? czy prywatnie uważasz go za swietnego gościa, ale uważasz, ze jego styl gry Cie ogranicza/przeszkadza w rozwinieciu skrzydeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie byłoby Portland bez Lillarda czy Pacers bez Oladipo? Bo myślę że byliby na poziomie Kings . Cavs bez jamesa pewnie by się ocierali o PO. Naprawdę uważasz, że Blazers poza Lillardem to lepszy skład niż support Jamesa?

 

Teza Januarego jest przegięta dla mnie James to wciąz TOP10 i druga piątka NBA ale w TOP 5 to już bardziej do dyskusji jest Lillard, Oladipo czy Butler z Davisem

 

Chyba sam w to nie wierzysz. Kto by dawał te wygrane? Jeff Green z Kyle Korverem? Wade - Korver - Crowder - Love - Thompson? To jest piątka na PO? Możesz sobie ewentualnie wziąć do gry JR Smitha, Calderona czy innego Osmana.

 

Blazers jak wypadł Lillard to wskoczył Napier, wciąż był McCollum i Nurkic. Nie było widać żadnej utraty jakości. Blazers ma bardziej wartościowych rezerwowych niż LeBron przez większość sezonu miał starterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam w to nie wierzysz. Kto by dawał te wygrane? Jeff Green z Kyle Korverem? Wade - Korver - Crowder - Love - Thompson? To jest piątka na PO? Możesz sobie ewentualnie wziąć do gry JR Smitha, Calderona czy innego Osmana.

 

Blazers jak wypadł Lillard to wskoczył Napier, wciąż był McCollum i Nurkic. Nie było widać żadnej utraty jakości. Blazers ma bardziej wartościowych rezerwowych niż LeBron przez większość sezonu miał starterów.

 

 

oj to chyba twoja teza z tymi starterami jest taka sobie...

 

można się doczepić do zestawu z 2007 roku ale później? brał wybierał nie żałował.....

składy miał mocne i różnorodne...

 

właśnie o tym pisałem wcześniej

 

to trener był zły... to ławka... to starterzy...

LBJ od 2010 roku ( burza za Decision) omija krytyka szerokim łukiem... dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

LBJ od 2010 roku ( burza za Decision) omija krytyka szerokim łukiem... dlaczego?

 

Może dlatego że zrobił 7 finałów z rzędu z czego wygrał 3 ?

 

Za co można krytykowac gośćia, który co roku wyciska z tego co ma maxa a ułożyć lepszy support na Warriors to i tak nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BMF a co mnie to obchodzi dlaczego on nie chcial grać w zespole z lebronem dluzej? Co to zmienia czy cień za duży, czy brak pewności czy zaraz nie postanowi cie poświęcić w wymianie czy sam zaraz nie zwinie sie zostawiając cie w gownianej sytuacji z kontraktami,które kumplom zalatwil??

Skoro coś Cię "nie obchodzi", to dlaczego na ten temat się wypowiadasz?

​Prawie wszystkie źródła mówią, że Irving chciał mieć własną drużynę, kilka źródeł mówiło, że LeBron chciał nim handlować, ale tego nikt nie potwierdził, sam Kyrie mówił, że jego odejście było nieuniknione, i że chciał być liderem, bo to główny minus grania z LeBronem. Odejście LeBrona czy te złe kontrakty nie mogły mieć znaczenia, bo skoro Kyrie złożył trade request w lipcu 2017, to mógłby złożyć w lipcu 2018 gdy byłby w CY (ma PO na 19/20), i tym bardziej zostałby wytrejdowany, tyle zostaje z Twoich hipotez.

 

Zdecydowanie łatwiej można byłoby postawić tezę, że to Irving rozbił drugi zespół w NBA, ale w przeciwieństwie do Was nie mam łatwości wypowiadania się o wydarzeniach, o których nie wiemy wszystko. :smile: Pisanie o jakichś kłótniach, że to Lebron jest winny... Także zostawiam Wam, który z Was to Brian Windhorst?

 

@ely3, nie odnosiłem się do porównania do innych zespołów, nawet napisałem, że z Lovem to jest okej skład, ale tam drugim najlepszym koszykarzem w tym momencie jest Nance czy Korver, no błagam...

 

Ten RAPM to chyba odzwierciedlenie on/offf, ale na tej zasadzie to Lowry jest minusowym graczem dla Raptors, a VanVliet (czy jak on się tam nazywa) jest lepszym zawodnikiem, pls. Chyba że to jakiś inny niż ten śmieszny który podawałeś.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3, nie odnosiłem się do porównania do innych zespołów, nawet napisałem, że z Lovem to jest okej skład, ale tam drugim najlepszym koszykarzem w tym momencie jest Nance czy Korver, no błagam...

 

Ten RAPM to chyba odzwierciedlenie on/offf, ale na tej zasadzie to Lowry jest minusowym graczem dla Raptors, a VanVliet (czy jak on się tam nazywa) jest lepszym zawodnikiem, pls. Chyba że to jakiś inny niż ten śmieszny który podawałeś.

 

A na czym polega śmieszność tego rankingu? Bo James jest tam nisko

 

Jak sobie wejdzie na twittera Engelmanna to szybko znajdziesz ,że jego TOP10 RAPM pokrywa się mniej więcej z TOP 10 RAPM tego co podawałem wiec jak dla mnie jest bliżej prawdy niż śmieszności

 

Chyba ,że masz jakiś merytoryczny argument ,.

 

A no i Lowry jest 50 w RAPM więc nie wiem gdzie on jest dla Ciebie minusowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.