Skocz do zawartości

Cleveland Cavaliers 2017/18 w oparach absurdu


memento1984

Cleveland  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gilbert vs Griffin

    • Team Gilbert
      12
    • Team Griffin
      33
  2. 2. Wzmocnienia, wrozka

    • PG13
      5
    • Butler
      3
    • obaj
      0
    • zaden
      37
  3. 3. Gracz "zagrozony" wymiana?

    • Love
      23
    • Shumpert
      7
    • Frye
      2
    • Ryszard
      0
    • Tristan
      8
    • JR
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Bedac wczoraj na meczu nawet sobie nie zdalem sprawy, TT 19min, 1pt, 0rb, 4pf...

Oj zle to wyglada, ale zeby nie pisac tylko negatywnie zaproponuje mala sonde...

jak wg Was POWINNA wygladac rotacja Cavs?

Przy czym nie chodzi mi tylko o liste starterow, ale o kolejnosc dziobania czyli uwzgledniajac podzial minut ;-)

Ciezko powiedziec, Rose juz jest soba, tj po kolejnym urazie, nieskuteczny I bez 3pt. Wade po drugiej stronie chyba, mimo jakis przeblyskow I tez bez trojki. Calkiem dobra forma rzutowa korvera sie marnuje. Tutaj nawet kyrie by nie pomogl, wszyscy w formie rzutowej z przelomu sierpien/wrzesien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Lue raz od święta zorganizował jakiś trening to by się Cavs być może szybciej "dotarli". Ja nie jestem fanem takiego podejścia Lue do prowadzenia drużyny. Być może to się przekłada na większą "świeżość" i tym samym mniej naraża się zawodników na kontuzję, ale kurde, kiedy słabo wygląda gra w prawdziwych meczach to wydaje mi się, że lepiej jest gdy jakoś się na to zareaguje, a nie pozwolić sprawom toczyć się swoim tempem przez kolejne parę miesięcy. Ja wiem, że nie ma pośpiechu, ale gdy żenada sięga takiego poziomu, to powinno pojawić się jakieś poczucie wstydu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Lue raz od święta zorganizował jakiś trening to by się Cavs być może szybciej "dotarli". Ja nie jestem fanem takiego podejścia Lue do prowadzenia drużyny. Być może to się przekłada na większą "świeżość" i tym samym mniej naraża się zawodników na kontuzję, ale kurde, kiedy słabo wygląda gra w prawdziwych meczach to wydaje mi się, że lepiej jest gdy jakoś się na to zareaguje, a nie pozwolić sprawom toczyć się swoim tempem przez kolejne parę miesięcy. Ja wiem, że nie ma pośpiechu, ale gdy żenada sięga takiego poziomu, to powinno pojawić się jakieś poczucie wstydu.

W sensie jaki trening? Sugerujesz że oni nie mają treningów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie jaki trening? Sugerujesz że oni nie mają treningów?

 

No mniej więcej tak to wygląda. Już wiele raportów w tamtym sezonie było, że Lue organizuje bardzo mało treningów w sezonie, gdzieś czytałem, że tak około 15 na sezon.

 

Dla przykładu taki raport na ESPN: http://www.espn.com/nba/story/_/id/18457217/cleveland-cavaliers-players-feel-lack-practice-taking-toll-them

 

 

 

Cavaliers players: Lack of practice contributing to recent slump

(...) Cleveland will take Thursday off, play Friday in Sacramento, take Saturday off and finally practice again on Sunday for the first time in 18 days to prepare for another Finals rematch with the Golden State Warriors on Monday.

 

 

Z tym, że zaznaczam, shootaround i practice to dwie różne rzeczy, ale to własnie podczas treningów można przećwiczyć pewne rzeczy i schematy. 

 

Cavaliers nie dość, że co mecz testują różne lineupy to jeszcze dodatkowo nie są zbytnio dotarci przez brak treningów. Efekt jest taki, że wyniki są słabe, mimo że terminarz był korzystny. 

 

Żeby było zabawniej, w jednym meczu startował Calderon i LeBron powiedział po meczu, że nie miał jeszcze okazji grać z Calderonem w jednym lineupie... . Ale to tylko pokazuje niekompetencje Lue, który z meczu na mecz co raz bardziej miesza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mniej więcej tak to wygląda. Już wiele raportów w tamtym sezonie było, że Lue organizuje bardzo mało treningów w sezonie, gdzieś czytałem, że tak około 15 na sezon.

 

Dla przykładu taki raport na ESPN: http://www.espn.com/nba/story/_/id/18457217/cleveland-cavaliers-players-feel-lack-practice-taking-toll-them

 

 

Z tym, że zaznaczam, shootaround i practice to dwie różne rzeczy, ale to własnie podczas treningów można przećwiczyć pewne rzeczy i schematy. 

 

Cavaliers nie dość, że co mecz testują różne lineupy to jeszcze dodatkowo nie są zbytnio dotarci przez brak treningów. Efekt jest taki, że wyniki są słabe, mimo że terminarz był korzystny. 

 

Żeby było zabawniej, w jednym meczu startował Calderon i LeBron powiedział po meczu, że nie miał jeszcze okazji grać z Calderonem w jednym lineupie... . Ale to tylko pokazuje niekompetencje Lue, który z meczu na mecz co raz bardziej miesza. 

 

Practice w dużej mierze zależą od terminarza, a odnośnie tego artykułu to Cavs mieli GSW jako 6 spotkanie w road trip, a na road trip zazwyczaj nie ma practice.

Z tym korzystnym terminarzem to też bym nie przesadzał 3 b2b w pierwszych 7 spotkaniach?

Cavs grają do bani (poza dwoma pierwszymi spotkaniami) i taki jest fakt, ale nie obarczał bym winą Lue bo to zawodnicy dają d na boisku(co wynika z słabego zaangażowania). Crowder wygląda słabo. TT to szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat śledzę reddit Cavs i sporo było tego w zeszłym sezonie jak zawodnicy niektórzy narzekali na braki treningów. W tym odbyły się już niby 4, ale ciężko określić ile z tego było tylko filmem, a ile rzeczywiście odbywało się na boisku. No coś musi być na rzeczy, bo większość zawodników NBA nie gra w jednym klubie przez całe życie, mają jakiś punkt odniesienia. Oryginalnego posta pisałem nie mając w świadomości tego, że odbyły się już 4 treningi w tym sezonie, poszedłem na skróty tutaj trochę, więc przepraszam za wprowadzenie w błąd. 

 

Odnośnie samej gry się nie wypowiadam, bo prócz pierwszego z Celtics, widziałem tylko urywki reszty. Ciężko mi powiedzieć co leży i kto daje dupy. Najłatwiej zrzucić wszystko na coacha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy bolą oglądając Cavs. O ile pierwsze dwie kwarty jeszcze jakoś (nie tyle dobrze, ale nie było dramatu) wyglądało to w 3 i 4Q to dramat. Crowder notorycznie spóźniony. TT zaginiony w akcji (choć i tak zdziałał więcej niż w ostatnim spotkaniu).

 

Ofensywa nie klika, a biorąc pod uwagę, że ostatnio ciągle muszą gonić to, to jakoś nie może zaklinać.

 

ed. Może Cavs graja na zwolnienie Lue....

Edytowane przez Mirwir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osman, a w szczególności Zizić mogliby liczyć na minuty w rotacji takiego Brada Stevensa. W Cleveland jadą na nazwiskach, z których kilka już dawno powinno ganiać za piłką w Chinach. Słuchając ich, czytając pomeczowe wypowiedzi, to nadal idzie taki przekaz i przekonanie, że problemem jest atak, a nie defensywa. Wiadomo, że nie ma co przesadnie panikować na tak wczesnym etapie sezonu, ale szerokości z takim podejściem...

 

Nie kupuję gry na zwolnienie Lue. Przecież to dla nich idealny trener. Niewiele od nich wymagający. Jak to tam mówią "my nigga".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając ich, czytając pomeczowe wypowiedzi, to nadal idzie taki przekaz i przekonanie, że problemem jest atak, a nie defensywa. Wiadomo, że nie ma co przesadnie panikować na tak wczesnym etapie sezonu, ale szerokości z takim podejściem...

 

To nie wynika z braku refleksji czy nieznajomością tematu. Ale o wiele łatwiej i przyjemniej poprawia się atak niż obronę z punktu widzenia zawodnika. No i jest o wiele bardziej przyjemne dla graczy stricte ofensywnych jak Rose, Wade, JR grać w ataku niż obronie, więc siłą rzeczy tak to musi wyglądać. Dopóki James się nie wkurzy i nie powie wprost sobie i kolegom, że najpierw zapieprz w obronie, a dopiero potem atak to ten marazm będzie trwał. Oni doskonale wiedzą, że są fatalni w obronie w tym sezonie (jak GSW), ale po pierwsze sądzą, że nadrobią to atakiem, a po drugie to dla takiej drużyny (i takich graczy) większą przyjemność sprawia atak niż budowanie zasieków w obronie. Zwłaszcza na początku regulara.

 

I żeby nie było - nie ma co się podniecać osiągami Jamesa w ataku i zganiać wszystko na support. Tak mizernego Jamesa w obronie to chyba nigdy nie widziałem. Cała drużyna bierze przykład z lidera i też stoi w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było - nie ma co się podniecać osiągami Jamesa w ataku i zganiać wszystko na support. Tak mizernego Jamesa w obronie to chyba nigdy nie widziałem. Cała drużyna bierze przykład z lidera i też stoi w obronie.

 

To chyba nie oglądałeś dwóch ostatnich miesięcy ostatniego RS. James był jeszcze groszy niż teraz. Mnie osłabia Crowder miał dodać jakość w obronie, a z TT to chyba mają jakoś zakład kto będzie gorszy w obronie. I trzeba przyznać, że idą łeb w łeb. A biorąc pod uwagę (Jae), że za dużą myśli w ataku (coś jak Korver po przejściu z Hawks) to generalnie wygląda bardzo słabo.

 

Rose daje to co miał dawać.  Green jako koleś z ławki jest ok. Wade z ławki też jest ok (fajnie to wygląda, gdy James zamienia się z Wadem i ten prowadzi 2nd unit).

 

Cavs muszą po prostu na większej intensywności wchodzić w spotkanie bo jeśli po paru minutach muszą gonić to nie są w stanie złapać dobrego rytmu i wygląda to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Lue nie pasował, to już dawno zrobiłby wylot z Cleveland. LeBronowi nie pasował Blatt, który trenując w Europie stosował wiele skomplikowanych taktyk, a taktyka u Lue jest strasznie prosta i piłka głównie jest w rękach LeBrona, który sobie robi, co chce.

 

W spotkaniu z Pacers jednak na koniec grali bardzo dobrze, ale Indiana trafiała rzuty, których nie szło zablokować, bo kiedy Oladipo rzuca za trzy przez ręce obrońcy, to nic więcej praktycznie nie dało się zrobić.

 

Warto zwrócić uwagę na przygotowanie fizyczne. Nikt nie jest w formie. Crowder, JR Smith, Love, czyli strzelcy ceglą niemiłosiernie. Wade, Rose, LeBron - mają duże problemy, aby mijać. Tristan fatalny. Nikt nie jest w formie i ktoś tam dał ciała mocno pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zaczynam zastanawiać czy Cavs nie powinni zrobić w tym sezonie chamskiego tankowania, żeby miec dwa top5 picki w tym drafcie

 

to jest już tak diabelski i szalony plan, że nawet Hinkie by na to nie wpadł 

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tankować mając Lebrona, który sam wprowadza drużynę do finałów na wschodzie?

Ciekawe co mają zrobić mając go w drużynie, spakować i wywieźć gdzieś do lasu? :panda:

 

LeBron sobie zrobi gap year, jeszcze bardziej przyjebie na tej swojej siłce, a za rok będzie miał Aytona/Bambę i Doncica i wróci zrobić rozpierdol

 

no pomyśl, jeśli Bron wierzy w to, że jak Malone będzie napierdalał do czterdziestki to taki plan nie jest aż tak głupi jak się wydaje ;)

 

przecież tę ich obronę to GSW rozjadą w finale, że będzie wstyd, na razie to sweep się szykuje i to bolesny

 

edit: albo może sobie w ten rok zrobić mini kurs trenerski i zostać player-coach jak Russell? Może już ma dosyc maskotki Lue? nie wiem tylko czy obecne CBA pozwala na player/coacha, muszę doczytać ;)

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.