Skocz do zawartości

beGM - FAQ, kącik porad, trudne sprawy...


BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tu sytuacja jest inna i premiuje tylko jedną grupę - contender. To oni szukają poprawy swojej sytuacji, mają mocne karty, ale szykują dalszych usprawnień, problem w tym, że bez żadnego ryzyka. Mogą sobie szykować kilka takich tradeów i mieć mnogość rozwiązań. Gdzieś w tym wszystkim znika to szaleństwo FA, ta moc niewiadomej, gdy oni mogą optymalizować swoje szanse.

 

 

 

nieprawda, większa elastyczność na rynku premiuje tych co znają zasady, mają jaja żeby robić odważne ruchy, no i mają assety który na takie ruchy pozwalają, bo nie pozbyli się ich w głupi sposób

 

czyli generalnie większa elastyczność premiuje dobrych i pomysłowych GMów

 

tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale taka jest moja opinia.

 

Każdy jakąś ma. Doc Rivers do niedawna był topowym coachem w lidze, a Jamal Crawford perfekcyjnym 6th manem. 

 

Dobrze, że mi się ten Twój ranking przypomniał, bo już się bałem, że coś wielkiego przeoczyłem, ale jak tak, to spoko.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jakąś ma. Doc Rivers do niedawna był topowym coachem w lidze, a Jamal Crawford perfekcyjnym 6th manem. 

 

Dobrze, że mi się ten Twój ranking przypomniał, bo już się bałem, że coś wielkiego przeoczyłem, ale jak tak, to spoko.

 

A co przepraszam, moje zdanie musi się pokrywać z tym co myśli ogół, bo inaczej jest c***a warte? Przypomnę, że jak dyskutowaliśmy o CP3 to w pewnym momencie uciekłeś z dyskusji.

 

Rozumiem, że Crawford też nie był czołowym 6th manem NBA?

nieprawda, większa elastyczność na rynku premiuje tych co znają zasady, mają jaja żeby robić odważne ruchy, no i mają assety który na takie ruchy pozwalają, bo nie pozbyli się ich w głupi sposób

 

czyli generalnie większa elastyczność premiuje dobrych i pomysłowych GMów

 

tyle

 

Niech promuje ich, więc ewentualnie od przyszłego sezonu, bo rzesza GMów dostosowywała się do pewnych realiów.

 

Oni nie pozbyli się w głupi sposób, tylko dostosowali się do rynku, a taki człowiek morza chcę teraz zbierać profity, bo chcecie zmienić jego działania.

 

To są brzydkie działania i będę bronił tych słabszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogłeś czekać na II turę, w czym problem?

 

A i tak się powinieneś cieszyć, bo podpisałeś go za mniej niż najlepsze oferty na rynku.

 

nie mogłem czekać bo wiedziałem że musze dać ofertę w pierwszej rundzie bo mnie lal i nets uprzedzić

jak by mozna było dać od 17 to pewnie oni też dali by mniej

 

Musiałbyś wyrównać opcję Nets więc tutaj jest zgoła odmienna sytuacja ;-)

tak, ten kontrkat mi nie pasował

 

Dałbyś mu 17-18 i by do Ciebie nie trafił. Cudem i jakimś zaćmieniem ludzki jest to, że Noel miał wybrać TO za mniejsza kase niz 3+1 PO za wieksza. Uwazam, ze to jest akurat duzy minus, bo chyba ludzie zali ten punkt, bo dałeś zdecydowanie najgorszą ofertę. 

 

Jak widać LAF fatalnie ocenił wartość Redicka. Nikt mu nie kazał płacić z 1.5 razy tyle, ile jest wart.

 

ja nie narzekam, bo zostaje u mnie 

 

ale tak jak pisałem wyżej za duży jest ten próg i musiałem dać przynajmniej minimum by być w grze o głosowanie

a chciałem dać mniej i nie mogłem, możliwe że inni dali by też w tedy mniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, ale ja Ci nie odbieram Twojego zdania.

Po prostu nie wiedziałem, co przegapiłem w tym, że ten skład LAC miałby być taki mocny aż, że od razu przeskakuje z miejsca Spurs, Cavs i staje do równej walki z Golden.

No i po prostu znalazłem, co przegapiłem. CP3 jest lepszy od Currego więc musi być na podobnym poziomie co Durant. To zdecydowanie odwraca narrację, gdzie 4 z TOP 5 graczy serii jest w jednej drużynie. Już nie mówiąc o dopasowaniu klocków ;) 

 

Z Crawfordem możesz klepać highlighty w grudniu. W PO nigdy nie przebił się przez 40% FG, a tylko 3 razy skończył powyżej 30% za 3. ostatnie trzy sezony to 24%, 19% i 24%.  A LAF widział w nim zbawcę ławki.

 

Ciężko się tu z Hurdem nie zgodzić powyżej. Im mniej obwarowań, tym więcej miejsca na kreatywność i wykazanie się sprytem i wiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś przypomni jak mogą wyglądać kontrakty dla graczy wybranych w drugiej rundzie draftu?

 

Maksymalnie 3 lata. Pierwszy rok 815,615, drugi rok niegwarantowany i trzeci RFA?

 

I czy taki niegwarantowany w drugim roku mogę potem zamienić na two way contract czy muszę go ponownie wygrać w licytacji?

 

Planuje sobie wpisać Sumnera, tak jak Dorsey w RL NBA ma umowę z Atlantą Hawks, ale wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przypomni jak mogą wyglądać kontrakty dla graczy wybranych w drugiej rundzie draftu?

 

Maksymalnie 3 lata. Pierwszy rok 815,615, drugi rok niegwarantowany i trzeci RFA?

 

I czy taki niegwarantowany w drugim roku mogę potem zamienić na two way contract czy muszę go ponownie wygrać w licytacji?

 

Planuje sobie wpisać Sumnera, tak jak Dorsey w RL NBA ma umowę z Atlantą Hawks, ale wolę się upewnić.

 

nie można zwykłego kontraktu na two-waya zamienić - to działa tylko w drugą stronę

 

a drugorundowca możesz dać na minimum i wtedy po dwóch latach jest rfa

 

albo używasz cap space i mu płacisz w pierwszym roku te 900K czy ileś i wtedy masz go na trzy lata

 

niegwarantowane mogą być u nas wszystkie lata poza 1szym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Krótka notka o handlowaniu


W związku z pojawiającymi się powoli zapytaniami przypominam króciutko:


  • Wymiany będą możliwe aż do rozpoczęcia sezonu
  • Nie można oficjalnie handlować zawodnikami z player option (dopóki nie zakończy się głosowanie nad ich przyjęciem/odrzuceniem)
  • Handel graczami z TO na sezon 18/19 wymaga podjęcia opcji drużyny tj. zagwarantowania kontraktu na nadchodzący sezon
  • Ne można handlować spadającymi kontraktami 
  • Kontrakty przyjmują wartości na sezon 18/19 [E!] z dniem 1.07 Wymiany dokonane przed tym dniem liczone są od wysokości umowy za sezon 17/18
Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kilka pytan:

1) kiedy bede mogl wystretchować dudleya? w lipcu dopiero ?

2) przypomni mi ktoś co będę mógł zrobić z korkmazem, jaki kontrakt mu dać ?

 

1. Jest to raczej bez znaczenia czy zwolnisz go teraz czy później

 

 

 

  • If the player is waived from July 1 to August 31, then his remaining salary is paid over twice the number of years remaining on his contract, plus one. For example, if the player is waived on August 1 with two seasons remaining on his contract at $10.2 million and $10.3 million, respectively, then his remaining salary is paid over five years (two seasons times two, plus one), in even amounts of $4.1 million per year.
  • If the player is waived from September 1 to June 30, then the current season is paid per the normal payment schedule, and any remaining years are stretched over twice the number of years remaining plus one as described above. For example, if the player is waived on December 1 with two seasons remaining on his contract at $10.2 million and $10.5 million, respectively, then the current season (at $10.2 million) is paid normally, and the final season (at $10.5 million) is stretched over three years (one season times two, plus one) and paid in even amounts of $3.5 million per year

 

2. Jeżeli wybrany był w 1szej rundzie to 120% jego rookie scale

Jeżeli w drugiej to dowolny 

i jak to było z tymi na rookie kontraktach, do kiedy musze podjac decyzje co do 3ciego roku fultza i luwawu ?

 

To dopiero latem i czas na to będzie  mniej więcej do startu następnego sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sign and trade dla niecierpliwych ;)

 

To qualify for a sign-and-trade, all of the following must be true:

  • The player must re-sign with his prior team -- a team cannot include another team's free agent in a sign-and-trade.
  • The player must finish the preceding season with that team (deals are no longer allowed that sign-and-trade players who are out of the league, such as the sign-and-trade that sent Keith Van Horn from Dallas to New Jersey as part of the Jason Kidd trade in 2008).
  • The player cannot be a restricted free agent who has signed an offer sheet with another team 
  • The team receiving the player cannot be above the "Apron" at the conclusion of the trade1, 2. A team above the Apron can receive a player in a sign-and-trade if the trade reduces the team's payroll and the team finishes the trade below the Apron.
  • The team cannot receive a player in a sign-and-trade if they have used the Taxpayer Mid-Level exception (see question number 25) that season.1
  • The trade must be completed prior to the first game of the regular season (sign-and-trades are not allowed once the season begins).
  • The player cannot be signed using the Non-Taxpayer Mid-Level exception, the Taxpayer Mid-Level exception, or any exception that cannot be used to offer a three-year contract

Sign-and-trade contracts must be for at least three seasons (not including any option year) and no longer than four seasons

 

A Designated Veteran contract cannot be used in a sign-and-trade.

 

The starting salary in a contract signed for a sign-and-trade may be any amount up to the player's maximum, however if the player meets the 5th Year 30% Max criteria he cannot receive a salary greater than 25% of the cap. Raises are limited to 5%

 

If a team acquires a player in a sign-and-trade, then the Apron effectively becomes a hard cap for the remainder of that season

 

A team cannot sign its draft pick and immediately trade the player in a sign-and-trade arrangement

Edytowane przez january
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.