Skocz do zawartości

beGM - FAQ, kącik porad, trudne sprawy...


BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Zacznę od tego, że cieszę się, że zmiana nie zostaje jednak wprowadzona na wariata w momencie, kiedy rynek FA tak na prawdę trwa i byli GMowie, którzy celowo czyścili salary, tracąc przy tym assety, nie raz nawet przy tym przepłacając. To byłoby czyste sk****syństwo, teraz to wprowadzić. Byłem w pracy i się musiałem bawić w Rejtana, by mój krzyk rozpaczy został zauważony, a nie miałem czasu na argumentacje swojego stanowiska.

 

Myślę, że mamy spokojne pół roku, by przedyskutować tą sprawę.

 

Zacznijmy od tego, że nasz pierwszy rynek FA bardzo szybko ewoluuje. Kiedy zaczynałem budowę NOP, nie było nawet mowy o zrzucaniu capholdów, większość z Was też o tym nie wiedziała. Myślę, że ta zmiana była jednak na plus, bo nasi gracze mają zabezpieczenie, ale też nie ograniczają Nam ruchów. Nikt nie jest tutaj pokrzywdzony.

 

Tu sytuacja jest inna i premiuje tylko jedną grupę - contender. To oni szukają poprawy swojej sytuacji, mają mocne karty, ale szykują dalszych usprawnień, problem w tym, że bez żadnego ryzyka. Mogą sobie szykować kilka takich tradeów i mieć mnogość rozwiązań. Gdzieś w tym wszystkim znika to szaleństwo FA, ta moc niewiadomej, gdy oni mogą optymalizować swoje szanse.

 

Wolę, by działali jak każdy. Przykładowo: "Ok, mam mocny zespół, Ryan Anderson swoje wnosi, ale z przykładowo z Ibaką byłbym mocniejszy". I teraz GM kalkuluje czy lepiej trzymać się sprawdzonego modelu czy szukać szans na rynku FA i uwolnić trochę gotówki. A tak skończy się ofertą "jak wygram 1, to Anderson + 2 picki, jak dwójkę to Anderson + pick + filler, jak trójkę to Anderson + 2nd rounder pick. Nie ma w tym szaleństwa, wiem...

 

Dodałbym też absolutną krótkowzroczność, że po roku sytuacja się wyrówna. Tego utraconego picku, Rakietom nikt nie zwróci w przyszłym sezonie. Polityka klubu była nastawiona na jakiś rodzaj ryzyka, którego np. inny contender nie podjął.

 

Dla mnie nowa zmiana to po pierwsze, zupełne zabicie całej magii nadchodzącego FA i przygotowań do Niego. Kalkulowania potencjalnych zysków i strat oraz kolejna pomocna dłoń dla contenderów. I tak są uprzywilejowani w głosowaniach, mają handicap. Nie trzeba ich promować, niech też będą obarczeni jakimś ryzykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie

 

a nie mogłem dać oferty w II turze bo miałbym niewykorzystany slot.

 

ale chociaż Redick zostanie xD

 

A kto Ci powiedział, że trzeba wykorzystać wszystkie sloty?

 

Przepłaciłeś Redicka, a całe twoje LAC tonie w gównie i już specjalna komisja się zajmuje twoim teamem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział, że trzeba wykorzystać wszystkie sloty?

 

Przepłaciłeś Redicka, a całe twoje LAC tonie w gównie i już specjalna komisja się zajmuje twoim teamem.

Dajcie mu rok zabawy z tym co ma a od przyszłego nakladajcie restrykcje. no chyba że wymianami poschodzi z kasy. Całe LAC to kolos na glinianych nogach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mu rok zabawy z tym co ma a od przyszłego nakladajcie restrykcje. no chyba że wymianami poschodzi z kasy. Całe LAC to kolos na glinianych nogach...

 

W przyszłym roku wtedy straci zarówno Blejka, jak i CP3 i będzie płacz, że za co. Sprawdź sobie roster uzupełniony na biegu. 95 mln podatku za to już w tym momencie, a znając realia LAF myśli, że da 15 mln temu co gra w jedną stronę z trudnym nazwiskiem.

 

Za rok trzeba mu będzie zabrać CP3 i Blejka zeby to sie wybronilo matematycznie. Bedzie placz i zgrzytanie zebow. 

 

Nikt mu nie kazał dawać tak idiotycznych umów.

A nie ma? :smile:

 

Szansę ma, ale to ryzyko nie jest warte zbudowania zespołu za 160-180mln.

 

Nawet jak się Durant z Currym połamią, a ogół uzna, że tych 5 graczy LAC > Spurs i Cavs, to przecież i tak nie jest to matematycznie do obronienia choć trochę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku wtedy straci zarówno Blejka, jak i CP3 i będzie płacz, że za co. Sprawdź sobie roster uzupełniony na biegu. 95 mln podatku za to już w tym momencie, a znając realia LAF myśli, że da 15 mln temu co gra w jedną stronę z trudnym nazwiskiem.

 

Za rok trzeba mu będzie zabrać CP3 i Blejka zeby to sie wybronilo matematycznie. Bedzie placz i zgrzytanie zebow.

 

Nikt mu nie kazał dawać tak idiotycznych umów.

 

 

Nawet jak się Durant z Currym połamią, a ogół uzna, że tych 5 graczy LAC > Spurs i Cavs, to przecież i tak nie jest to matematycznie do obronienia choć trochę :D

Ale ja to wiem, ale jeżeli zostanie z blakem i cp3 to i tak chyba nie będzie tragedii. Kontrakt Reddicka i Melo są do pchniecia, za Jordana ktoś mu solidnie zapłaci. Nie dobijajcie leżącego. Nawet jak dacie mu sezon to ma szansę coś naprawić podlubac i jakoś to będzie. Nie obdzierajcie go z marzeń. Jak wprowadzicie restrykcje to laf się będzie musiał dostosować, innego wyjścia nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to wiem, ale jeżeli zostanie z blakem i cp3 to i tak chyba nie będzie tragedii. Kontrakt Reddicka i Melo są do pchniecia, za Jordana ktoś mu solidnie zapłaci. Nie dobijajcie leżącego. Nawet jak dacie mu sezon to ma szansę coś naprawić podlubac i jakoś to będzie. Nie obdzierajcie go z marzeń. Jak wprowadzicie restrykcje to laf się będzie musiał dostosować, innego wyjścia nie będzie.

 

Ale wiesz, że musi to zrobić przed końcem RS? 50/2 Redicka, który gra w Phily to raczej wątpliwy asset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie

 

a nie mogłem dać oferty w II turze bo miałbym niewykorzystany slot.

 

ale chociaż Redick zostanie xD

ale ja go rozumiem, tak samo miałem z Noelem ogólnie chciałem mu dać 17-18 mln a tak musiałem dać mu przynajmniej 20

nie podoba mi się ta zasada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja go rozumiem, tak samo miałem z Noelem ogólnie chciałem mu dać 17-18 mln a tak musiałem dać mu przynajmniej 20

nie podoba mi się ta zasada

 

To mogłeś czekać na II turę, w czym problem?

 

A i tak się powinieneś cieszyć, bo podpisałeś go za mniej niż najlepsze oferty na rynku.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja go rozumiem, tak samo miałem z Noelem ogólnie chciałem mu dać 17-18 mln a tak musiałem dać mu przynajmniej 20

nie podoba mi się ta zasada

 

Dałbyś mu 17-18 i by do Ciebie nie trafił. Cudem i jakimś zaćmieniem ludzki jest to, że Noel miał wybrać TO za mniejsza kase niz 3+1 PO za wieksza. Uwazam, ze to jest akurat duzy minus, bo chyba ludzie zali ten punkt, bo dałeś zdecydowanie najgorszą ofertę. 

 

Jak widać LAF fatalnie ocenił wartość Redicka. Nikt mu nie kazał płacić z 1.5 razy tyle, ile jest wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się sprzeczać, ale ZDROWI LAC mając za sterami wielkiego CP3 i po dodaniu Melo są w stanie jak najbardziej rzucić rękawice obecnemu GSW.

 

Czyli Melo > LeBron? Bo dodanie Melo i oddanie resztek jakiejkolwiek ławki sprawia, że regularny oklep zamienia się w jakąś serię? 

 

a sorry, zapomniałem, że Ty jesteś drugim po LAFie loverem wielkosci CP3 :D

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Melo > LeBron? Bo dodanie Melo i oddanie resztek jakiejkolwiek ławki sprawia, że regularny oklep zamienia się w jakąś serię? 

 

a sorry, zapomniałem, że Ty jesteś drugim po LAFie loverem wielkosci CP3 :grin:

 

A kiedy zdrowi LAC mierzyli się z GSW, by mówić o regularnym oklepie?

 

Tam odkąd powstał ten team, tylko raz byli zdrowi i ograli Spurs, by potem mega sfrajerzyć z Rakietami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.