Skocz do zawartości
karpik

beGM - draft [komentarze]

Rekomendowane odpowiedzi

Zaskakuje mnie te wysokie opinie o KPJ.

Moi ludzie mówią, że nie jest wart 1st picka, a jeśli już to raczej koło 20-któregoś.

3 minuty temu, january napisał:

Po czym Clarke, Bol, Kabengele... xD

Ale wszyscy spadli nisko. Wszyscy z mocnymi red flagami, a Kabengele to już ostry strzał flubera.

Lada moment poleci Hayes, PJ, Grant, Okeke, ale to będą niskie wybory w porównaniu do tego co się prognozuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Upside KPJ to jest top5, ofk może być totalnym bustem, ale w tym drafcie w okolicach top10? Easy. Dużo zależy gdzie on trafi akurat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Ale wszyscy spadli nisko. Wszyscy z mocnymi red flagami, a Kabengele to już ostry strzał flubera.

Moglbys rozwinac?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Moglbys rozwinac?:)

Ale co tu rozwijać? Nie spodziewałem się go tak wysoko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Ale co tu rozwijać? Nie spodziewałem się go tak wysoko :)

To czemu piszesz że spadł nisko?:)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nam ruszyło z pickami ;)

Teraz @tangiers

Wspominał, że chciał Bitadze, a zatem może teraz Hayes, gdyż nie spodziewałem się, że tak nisko u nas spadnie. 

Kabengele wg mnie też ma potencjał :) 

Teraz ewidentnie najciekawsze picki :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

To czemu piszesz że spadł nisko?:)

Chodziło mi o Clarke, Bola i całą gromadkę tych podkoszowych, którzy gdzieś tam są stawiani w lotto w różnych konfiguracjach.

Ten twój to akurat taka niespodzianka w drugą stronę.

Ale ogólnie trend jest widoczny. Podkoszowi są nisko cenieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, january napisał:

KPJ i Clarke zajebiste value z picków, zakończyli moje top9. Z Bolem się od samego początku różnimy, ja go nie mam w top45 😉 

A nie wspominales ze masz tylko top 44?:) czy cos mi sie zle kojarzy?:)

Gdzie masz kabengele?:)

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Ten twój to akurat taka niespodzianka w drugą stronę.

Hornets musza isc w potencjal wiec albo kabengele albo porter. Gdyby nie rumoursy o tym ze porter ma cos nie tak z glowa to bym wybral jego. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

A nie wspominales ze masz tylko top 44?:) czy cos mi sie zle kojarzy?:)

Gdzie masz kabengele?:)

Po pozyskaniu 50 picku musiałem porobić dodatowy scouting 😉 Ale faktycznie jest dopiero w tierze 45-X , więc lepiej by brzmiało nie mam go w top44, ale jakoś dziwnie

W tierze 12-26 😉 

5 minut temu, Alonzo napisał:

Wspominał, że chciał Bitadze, a zatem może teraz Hayes, gdyż nie spodziewałem się, że tak nisko u nas spadnie. 

Ma McGee x)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, january napisał:

Ma McGee x)

McGee max przez sezon, a Hayes jest jeszcze surowy, więc będzie się ogrywał. Inna opcja imho to Fernando. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo opcji, ja się po prostu nabijam z tangiersa i jego walki o McGee odpuszczającego hajs :P 

12 minut temu, fluber napisał:

Hornets musza isc w potencjal wiec albo kabengele albo porter. Gdyby nie rumoursy o tym ze porter ma cos nie tak z glowa to bym wybral jego. 

Kabengele to raczej roles fajny (u mnie miałem go pod ten draft wyżej niż na swoim BB, bo to taki sympatyczny ziomek z ławki byłby), ale choćby Hayes ma upside większy...

Raczej ten pick to nie jest pójście w upside :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, january napisał:

Kabengele to raczej roles fajny (u mnie miałem go pod ten draft wyżej niż na swoim BB, bo to taki sympatyczny ziomek z ławki byłby), ale choćby Hayes ma upside większy...

Raczej ten pick to nie jest pójście w upside :) 

Być może, ale Hayes to ziomek w typie DeAndre Jordana, a czas takich w NBA już raczej minął, stąd o Hayesie nawet nie myślałem poważnie w żadnym momencie.

Kabengele im wyższa stawka meczów była w NCAA tym lepiej grał, to dobrze wróży na przyszłość:)

Edytowane przez fluber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, fluber napisał:

Być może, ale Hayes to ziomek w typie DeAndre Jordana, a czas takich w NBA już raczej minął, stąd o Hayesie nawet nie myślałem poważnie w żadnym momencie.

Kabengele im wyższa stawka meczów była w NCAA tym lepiej grał, to dobrze wróży na przyszłość:)

Ale na te 18-20 min może się spokojnie sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chce mi się bawić w kurtuazję: jak jest ktoś kto ma 20s picks i nie napisałem jeszcze do niego w sprawie wymiany to chętnie bym w sumie sobie takowy pozyskał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Zaskakuje mnie te wysokie opinie o KPJ.

Moi ludzie mówią, że nie jest wart 1st picka, a jeśli już to raczej koło 20-któregoś.

Lada moment poleci Hayes, PJ, Grant, Okeke, ale to będą niskie wybory w porównaniu do tego co się prognozuje.

https://www.charlotteobserver.com/sports/charlotte-hornets/article231319743.html

mogl go brać GM Charlotte. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co taki przestój? Lecimy do #27 :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefony sie urywaja

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie spodziewałem się, że Clarke spadnie do mojego picku. Był to mój BPA, do tego na pozycję mi potrzebną.

Jego skill set nie pokrywa może moich najważniejszych potrzeb, ale takich graczy się nie puszcza.

Oczywiście, jak każdy ma swoje wady, wieku się nie oszuka, ale z kolei teoretycznie jest gotowy do gry od razu i w rookie kontrakcie może być w swoim prime.

Rzut - bardzo fajny i często używany jumper, 70% ft, zdecydowanie przebudowana i przyzwoita mechanika rzutu, dają sporą nadzieję na przyzwoitą trójkę.

Wzrost, zasięg - zupełnie nie kupuję tego  typu argumentów. Nie skurczył się, blokował, przechwytywał, zbierał, dobijał przy takim wzroście a nie innym. Robił to dużo lepiej niż gracze z większym zasięgiem, bo jest w tym świetny a nie dlatego, że miał świetne warunki. Widziałem takiego tweeta gdzie komputer oceniał wzrost gracza po jego statystykach. Clarke miał bodajże 6'11 i największą różnicę on plus. Gra jak zdecydowanie większy gość. Najbardziej skurczył się w tym teście Reddish, bodajże 6'4.

Co do innych dotychczasowych wyborów:

Odważne i fajne wybory BMF, zarówno Goga jak i Porter byli u mnie dość wysoko, Portera miałem nadzieję przechwycić z 19tką, jakoś byłem przekonany, że z dwójki Clarke/Porter to ten drugi ma większe szanse ostać się.

Do tego Porter to spore dla mnie ryzyko i jednak nieoszlifowany diament i różnie może z tym być.

Odważny ruch z Bolem, też dla mnie kandydat do 19tego wyboru, choć słabo pasuje, kontuzja i specyficzny skillset, ale talent i warunki na niesamowite.

Takie średnie wg mnie wybory (choć nie twierdzę, że koniecznie złe), ale bardziej zaskakujące, że tak szybko to Reddish, Hachimura, Kabengele (czarna dziura, stosunek asyst do strat 1 do 5 bodajże).

Ciekawy, zaskakujący draft, fajnie, że każdy ma swoich faworytów, bo dzięki temu każdy zadowolony 😀

A jak będzie to zobaczymy.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiedziałem, jakie mam preferencje, dlatego przed draftem rzuciłem, że będzie dużo niespodzianek. Miło, że nie tylko ja nie patrzę na mocki. :)

Co do Portera, to jest ten paradoksalny przypadek gracza, który ma niezłe fundamentals i jest cholernie surowy, bo nie poskładał tego w całość. Liczę, że trafi do dobrej organizacji w prawdziwej lidze, bardzo duży upside, a nawet jak go nie zrealizuje, wciąż powinien obronić się talentem. Może się okazać bustem, ale to zdecydowanie lotto pick w tym drafcie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
27 minut temu, Tecu napisał:

Nie spodziewałem się, że Clarke spadnie do mojego picku. Był to mój BPA, do tego na pozycję mi potrzebną.

Jego skill set nie pokrywa może moich najważniejszych potrzeb, ale takich graczy się nie puszcza.

Oczywiście, jak każdy ma swoje wady, wieku się nie oszuka, ale z kolei teoretycznie jest gotowy do gry od razu i w rookie kontrakcie może być w swoim prime.

Rzut - bardzo fajny i często używany jumper, 70% ft, zdecydowanie przebudowana i przyzwoita mechanika rzutu, dają sporą nadzieję na przyzwoitą trójkę.

Wzrost, zasięg - zupełnie nie kupuję tego  typu argumentów. Nie skurczył się, blokował, przechwytywał, zbierał, dobijał przy takim wzroście a nie innym. Robił to dużo lepiej niż gracze z większym zasięgiem, bo jest w tym świetny a nie dlatego, że miał świetne warunki. Widziałem takiego tweeta gdzie komputer oceniał wzrost gracza po jego statystykach. Clarke miał bodajże 6'11 i największą różnicę on plus. Gra jak zdecydowanie większy gość. Najbardziej skurczył się w tym teście Reddish, bodajże 6'4.

Uwielbialem gre Clarke, w mojej opinii po Zionie to byl najlepszy gracz w zeszlym roku w NCAA. Ma niesamowite bball iq, swietnie czyta gre, zawsze przesuwa sie/ustawia w odpowiednie miejsce, jest niezlym passerem, wybitnym finisherem(80% at rim - poziom Ziona), bardzo dobry w team D. Jakkolwiek na pewno jego atutem nie jest rzut, w San Jose st. nie mogl trafic pilka w ocean, wiem ze Gonzadze bardzo sie poprawil, ale w NBA nikt go nie bedzie bronil dalej niz 3 metry od kosza. To material na super rolsa/startera, w sam raz dla contendera. Znak zapytania to czy bedzie mogl grac jako small ball 5, w mojej ocenie poradzi sobie.

Edytowane przez tangiers
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi