Skocz do zawartości

beGM - Draft 2019 [komentarze]


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, january napisał:

 

Kabengele to raczej roles fajny (u mnie miałem go pod ten draft wyżej niż na swoim BB, bo to taki sympatyczny ziomek z ławki byłby), ale choćby Hayes ma upside większy...

Raczej ten pick to nie jest pójście w upside :) 

Być może, ale Hayes to ziomek w typie DeAndre Jordana, a czas takich w NBA już raczej minął, stąd o Hayesie nawet nie myślałem poważnie w żadnym momencie.

Kabengele im wyższa stawka meczów była w NCAA tym lepiej grał, to dobrze wróży na przyszłość:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Być może, ale Hayes to ziomek w typie DeAndre Jordana, a czas takich w NBA już raczej minął, stąd o Hayesie nawet nie myślałem poważnie w żadnym momencie.

Kabengele im wyższa stawka meczów była w NCAA tym lepiej grał, to dobrze wróży na przyszłość:)

Ale na te 18-20 min może się spokojnie sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcusCamby napisał:

Zaskakuje mnie te wysokie opinie o KPJ.

Moi ludzie mówią, że nie jest wart 1st picka, a jeśli już to raczej koło 20-któregoś.

Ale wszyscy spadli nisko. Wszyscy z mocnymi red flagami, a Kabengele to już ostry strzał flubera.

Lada moment poleci Hayes, PJ, Grant, Okeke, ale to będą niskie wybory w porównaniu do tego co się prognozuje.

https://www.charlotteobserver.com/sports/charlotte-hornets/article231319743.html

 

mogl go brać GM Charlotte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że Clarke spadnie do mojego picku. Był to mój BPA, do tego na pozycję mi potrzebną.

Jego skill set nie pokrywa może moich najważniejszych potrzeb, ale takich graczy się nie puszcza.

Oczywiście, jak każdy ma swoje wady, wieku się nie oszuka, ale z kolei teoretycznie jest gotowy do gry od razu i w rookie kontrakcie może być w swoim prime.

Rzut - bardzo fajny i często używany jumper, 70% ft, zdecydowanie przebudowana i przyzwoita mechanika rzutu, dają sporą nadzieję na przyzwoitą trójkę.

Wzrost, zasięg - zupełnie nie kupuję tego  typu argumentów. Nie skurczył się, blokował, przechwytywał, zbierał, dobijał przy takim wzroście a nie innym. Robił to dużo lepiej niż gracze z większym zasięgiem, bo jest w tym świetny a nie dlatego, że miał świetne warunki. Widziałem takiego tweeta gdzie komputer oceniał wzrost gracza po jego statystykach. Clarke miał bodajże 6'11 i największą różnicę on plus. Gra jak zdecydowanie większy gość. Najbardziej skurczył się w tym teście Reddish, bodajże 6'4.

Co do innych dotychczasowych wyborów:

Odważne i fajne wybory BMF, zarówno Goga jak i Porter byli u mnie dość wysoko, Portera miałem nadzieję przechwycić z 19tką, jakoś byłem przekonany, że z dwójki Clarke/Porter to ten drugi ma większe szanse ostać się.

Do tego Porter to spore dla mnie ryzyko i jednak nieoszlifowany diament i różnie może z tym być.

Odważny ruch z Bolem, też dla mnie kandydat do 19tego wyboru, choć słabo pasuje, kontuzja i specyficzny skillset, ale talent i warunki na niesamowite.

Takie średnie wg mnie wybory (choć nie twierdzę, że koniecznie złe), ale bardziej zaskakujące, że tak szybko to Reddish, Hachimura, Kabengele (czarna dziura, stosunek asyst do strat 1 do 5 bodajże).

Ciekawy, zaskakujący draft, fajnie, że każdy ma swoich faworytów, bo dzięki temu każdy zadowolony 😀

A jak będzie to zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, jakie mam preferencje, dlatego przed draftem rzuciłem, że będzie dużo niespodzianek. Miło, że nie tylko ja nie patrzę na mocki. :)

Co do Portera, to jest ten paradoksalny przypadek gracza, który ma niezłe fundamentals i jest cholernie surowy, bo nie poskładał tego w całość. Liczę, że trafi do dobrej organizacji w prawdziwej lidze, bardzo duży upside, a nawet jak go nie zrealizuje, wciąż powinien obronić się talentem. Może się okazać bustem, ale to zdecydowanie lotto pick w tym drafcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tecu napisał:

Nie spodziewałem się, że Clarke spadnie do mojego picku. Był to mój BPA, do tego na pozycję mi potrzebną.

Jego skill set nie pokrywa może moich najważniejszych potrzeb, ale takich graczy się nie puszcza.

Oczywiście, jak każdy ma swoje wady, wieku się nie oszuka, ale z kolei teoretycznie jest gotowy do gry od razu i w rookie kontrakcie może być w swoim prime.

Rzut - bardzo fajny i często używany jumper, 70% ft, zdecydowanie przebudowana i przyzwoita mechanika rzutu, dają sporą nadzieję na przyzwoitą trójkę.

Wzrost, zasięg - zupełnie nie kupuję tego  typu argumentów. Nie skurczył się, blokował, przechwytywał, zbierał, dobijał przy takim wzroście a nie innym. Robił to dużo lepiej niż gracze z większym zasięgiem, bo jest w tym świetny a nie dlatego, że miał świetne warunki. Widziałem takiego tweeta gdzie komputer oceniał wzrost gracza po jego statystykach. Clarke miał bodajże 6'11 i największą różnicę on plus. Gra jak zdecydowanie większy gość. Najbardziej skurczył się w tym teście Reddish, bodajże 6'4.

Uwielbialem gre Clarke, w mojej opinii po Zionie to byl najlepszy gracz w zeszlym roku w NCAA. Ma niesamowite bball iq, swietnie czyta gre, zawsze przesuwa sie/ustawia w odpowiednie miejsce, jest niezlym passerem, wybitnym finisherem(80% at rim - poziom Ziona), bardzo dobry w team D. Jakkolwiek na pewno jego atutem nie jest rzut, w San Jose st. nie mogl trafic pilka w ocean, wiem ze Gonzadze bardzo sie poprawil, ale w NBA nikt go nie bedzie bronil dalej niz 3 metry od kosza. To material na super rolsa/startera, w sam raz dla contendera. Znak zapytania to czy bedzie mogl grac jako small ball 5, w mojej ocenie poradzi sobie.

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BMF napisał:

Wiedziałem, jakie mam preferencje, dlatego przed draftem rzuciłem, że będzie dużo niespodzianek. Miło, że nie tylko ja nie patrzę na mocki. :)

Co do Portera, to jest ten paradoksalny przypadek gracza, który ma niezłe fundamentals i jest cholernie surowy, bo nie poskładał tego w całość. Liczę, że trafi do dobrej organizacji w prawdziwej lidze, bardzo duży upside, a nawet jak go nie zrealizuje, wciąż powinien obronić się talentem. Może się okazać bustem, ale to zdecydowanie lotto pick w tym drafcie.

Dużo czytałem o nim w kontekście spurs. 

DDR z tej samej uczelni wyższej a Murray średniej gdzie obaj są ze Seattle. 

Dodatkowo ponad dwa lata temu często na meczach aby ogkadac Metu był ktoś z spurs i do dziś są jakieś tam podtrzymywane zainteresowania ...

Ddr ma go obserwowanego a lista jest 160-17o nazwisk czyli krótka ... 

niestety bogactwo pozycji w spurs bez oddania Belli Mills i przesunięciu Walkera na SF częściowo nie wróży wyboru akurat jego z 19 

Btw. Hayes pierwszy steal imo 

Z takim numerem duży zysk 

Tak jak mnie zaskoczył późny Morant i wczesny Hachi oraz Goga ( choć rozumiem autorów ruchu doskonale i się decyzje bronią) tak Hayes poszedł za późno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lucas napisał:

@Alonzo jest zaraz po mnie, a z tej trójki co wydraftowałem to Thybulle miałem najwcześniej upatrzonego :) 

To oczywiście dobry wybór jeżeli potrzebujesz D a tak jest przy Bookerze. 

Tylko myślałem o nim 25-28. 

Sam z 28 bym brał. 

Alonzo to wiem kogo weźmie na bank 

@LeweBiodroSmoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zmienił(a) tytuł na beGM - Draft 2019 [komentarze]

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.