Skocz do zawartości

Old Man Yells At Cloud thread


Chytruz

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, eF. napisał:

Co zaruchał, to jego. Btw uważasz, że taki Wilt nie dominowałby w tych czasach? :D 

przeniesiony 1 do 1? mógłby robić za takiego trochę lepszego Mozgova (skakać, łapać, rzucać) :)

wytrenowany w dzisiejszych czasach? Na pewno byłby świetny (bo to był jednak fizyczny 'specimen') - w dobrym systemie jakieś 15/13/3 ze świetnymi defensywnymi wskaźnikami pewnie by robił :) 

30 minut temu, eF. napisał:

Szkoda, że kiedyś nie liczyli bloków, bo Wilt miałby średnią z 8,0. Generalnie niedoceniany jako obrońca. 

to prawda, jest niedoceniany jako obrońca, ale z drugiej strony jest jeszcze bardziej przeceniany jako 'ofensor', więc whatever :)

większa szkoda że kiedyś nie liczyli też strat :) 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

przeniesiony 1 do 1? mógłby robić za takiego trochę lepszego Mozgova (skakać, łapać, rzucać) :)

wytrenowany w dzisiejszych czasach? Na pewno byłby świetny (bo to był jednak fizyczny 'specimen') - w dobrym systemie jakieś 15/13/3 ze świetnym defensywnymi wskaźnikami pewnie by robił :) 

to prawda, jest niedoceniany jako obrońca, ale z drugiej strony jest jeszcze bardziej przeceniany jako 'ofensor', więc whatever :)

większa szkoda że kiedyś nie liczyli też strat :) 

już nie przesadzaj. jego cyfry w pkt i zbr robiłyby wrażenie nawet w rozrywkach szkolnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

już nie przesadzaj. jego cyfry w pkt i zbr robiłyby wrażenie nawet w rozrywkach szkolnych 

cyferki z rozgrywek szkolnych ~każdego gracza NBA robią wrażenie :)

a przy dzisiejszym poziomie analityki w NBA nikt by nie pozwolił na zrobienie z niego anchora O

zbiórek jest mniej w puli, więc te dzisiejsze 13 to odpowiednik ~20 z 60's :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Koelner napisał:

już nie przesadzaj. jego cyfry w pkt i zbr robiłyby wrażenie nawet w rozrywkach szkolnych 

Przeliczano jego zbiórki na adv stat - on i Russell mieli około ~22% TRB(najlepszy stat do oceny zbiórek - to po prostu procent jaki zawodnik zebrał dostępnych zbiórek będąc na boisku).
Sporo - owszem, ale po prostu tyle co zbierają czołowi centrzy obecnie. Wynik Nurkica, który miał 11,5 rb na mecz, a znacznie gorzej od Goberta i jego 15.

Jego zbiórki wynikają tylko i wyłącznie z tego, że wtedy było mnóstwo niecelnych rzutów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RappaR napisał:

Przeliczano jego zbiórki na adv stat - on i Russell mieli około ~22% TRB(najlepszy stat do oceny zbiórek - to po prostu procent jaki zawodnik zebrał dostępnych zbiórek będąc na boisku).
Sporo - owszem, ale po prostu tyle co zbierają czołowi centrzy obecnie. Wynik Nurkica, który miał 11,5 rb na mecz, a znacznie gorzej od Goberta i jego 15.

Jego zbiórki wynikają tylko i wyłącznie z tego, że wtedy było mnóstwo niecelnych rzutów. 

 

No dobrze, ale taki Rodman miał bodajże 24% (może się mylę, nie chce mi się sprawdzać teraz), a to już elita elit. Czyli, chcąc nie chcąc, Chamberlain i Russell byli elitą pod tym względem. Jasne, zbiórki są teraz overrated, ale kiedyś wygrana zbiórka dawała sporo. Zresztą sam za dzieciaka byłem od defensywy i zbiórek, wiadomo, kurwowałem se na trenera wtedy, ale z biegiem czasu dawało mi to sporą satysfakcję (wygrana zbiórka itd), a łącząc to moje pierdololo z forum... do czego zmierzasz? :D Wilt i Bill to GOAT'y pod względem zbiórek i defensywy, choć jeszcze wtedy archaicznej, ale niedocenianie ich pod tym względem jest tak mehowe, jak wrzucanie Curry do TOP 5 w skali All-Time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julekstep napisał:

no Rodman to GOAT jeśli chodzi o zbiórki

nie są

jeśli już to polowanie na ofensywne zbiórki kosztem powrotu do obrony jest overrated

Masz rację, touche. Wygrana tablica nadal daje przewagę, choć nie tak jak kiedyś.

Czy Rodman to GOAT, hmm, dyskusyjne, bo ja bym tu wrzucił Bena Wallace'a. Pistons! 

(nie patrzyłem na procenty Bena, od razu do głowy mi wpadł, gość był przekozakiem)

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

pls

nie ta liga (jeśli chodzi o ten jeden aspekt ofc)

No nie wiem, wiadomo że Rodman to TOP, ale Wallace w prime zbierał 23%. Żeby nie było, zgadzam się z Tobą, że Rodman był lepszy, ale nie zgadzam się, że to nie ta liga.

i się drę na chmury, damn it :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, RappaR napisał:

Przeliczano jego zbiórki na adv stat - on i Russell mieli około ~22% TRB(najlepszy stat do oceny zbiórek - to po prostu procent jaki zawodnik zebrał dostępnych zbiórek będąc na boisku).
Sporo - owszem, ale po prostu tyle co zbierają czołowi centrzy obecnie. Wynik Nurkica, który miał 11,5 rb na mecz, a znacznie gorzej od Goberta i jego 15.

Jego zbiórki wynikają tylko i wyłącznie z tego, że wtedy było mnóstwo niecelnych rzutów. 

 

Tak

Godzinę temu, julekstep napisał:

cyferki z rozgrywek szkolnych ~każdego gracza NBA robią wrażenie :)

a przy dzisiejszym poziomie analityki w NBA nikt by nie pozwolił na zrobienie z niego anchora O

zbiórek jest mniej w puli, więc te dzisiejsze 13 to odpowiednik ~20 z 60's :) 

przy konkurencji i tak jest fajny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, eF. napisał:

No dobrze, ale taki Rodman miał bodajże 24% (może się mylę, nie chce mi się sprawdzać teraz), a to już elita elit. Czyli, chcąc nie chcąc, Chamberlain i Russell byli elitą pod tym względem. Jasne, zbiórki są teraz overrated, ale kiedyś wygrana zbiórka dawała sporo. Zresztą sam za dzieciaka byłem od defensywy i zbiórek, wiadomo, kurwowałem se na trenera wtedy, ale z biegiem czasu dawało mi to sporą satysfakcję (wygrana zbiórka itd), a łącząc to moje pierdololo z forum... do czego zmierzasz? :D Wilt i Bill to GOAT'y pod względem zbiórek i defensywy, choć jeszcze wtedy archaicznej, ale niedocenianie ich pod tym względem jest tak mehowe, jak wrzucanie Curry do TOP 5 w skali All-Time.

Rodman miał ~30% i faktycznie jest pod tym względem GOAT.

Byli elitą na poziomie ~top5 sezonu, nie na poziomie all time, w takim 1960 Wilt miał 20,3%, wynik na poziomie top150 w historii ligi. 

Zbiórki są bardzo ważne, po prostu ani Wilt, ani Russell nie byli w tym wybitni, ot po prostu bardzo dobrzy w skali alltime. 

39 minut temu, eF. napisał:

 

Czy Rodman to GOAT, hmm, dyskusyjne, bo ja bym tu wrzucił Bena Wallace'a. Pistons! 

(nie patrzyłem na procenty Bena, od razu do głowy mi wpadł, gość był przekozakiem)

Najlepszy wynik Bena jest 37. w skali alltime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocenianie grajkow w oparciu o 'najlepsza' statystyke w oderwaniu od kontekstu to zawsze lol. to jest w c*** niewymierne przeciez. wrzuc do jednego teamu 2 elitarnych zbierajacych i ci wyjdzie - statystycznie - ze obaj sa przecietni. heh...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kcp78 napisał:

ocenianie grajkow w oparciu o 'najlepsza' statystyke w oderwaniu od kontekstu to zawsze lol. to jest w c*** niewymierne przeciez. wrzuc do jednego teamu 2 elitarnych zbierajacych i ci wyjdzie - statystycznie - ze obaj sa przecietni. heh...

Robinson i Rodman w 95 grali w jednym teamie, dwóch elitarnych zbierających i nie wyszło ze są przecietni

jak zwykle to co piszesz jest kłamstwem/bzdura 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty jak zwykle szukasz przykladow na potwierdzanie swoich z dupy tez. zawsze sie znajdzie jakis naciagany przyklad pod teze, co w niczym nie zmienia faktu (ogolnej tendencji), ze sa pewne matematyczne prawidla, z ktorymi nie sposob dyskutowac. i daruj sobie te chamskie komentarze, ew. zachowaj je dla swoich kolegow tutaj. dzieki...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kcp78 napisał:

a ty jak zwykle szukasz przykladow na potwierdzanie swoich z dupy tez. zawsze sie znajdzie jakis naciagany przyklad pod teze, co w niczym nie zmienia faktu (ogolnej tendencji), ze sa pewne matematyczne prawidla, z ktorymi nie sposob dyskutowac. i daruj sobie te chamskie komentarze, ew. zachowaj je dla swoich kolegow tutaj. dzieki...

Nom, nie zmienia to faktu, że %trb to najlepszy dostępny stat do oceny zbiórki, lepszy od TRB, które posiada wszystkie wady %trb, a do tego jest zależne od ery i pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, RappaR napisał:

Nom, nie zmienia to faktu, że %trb to najlepszy dostępny stat do oceny zbiórki, lepszy od TRB, które posiada wszystkie wady %trb, a do tego jest zależne od ery i pace

owszem, nie zmienia, ale tez wciaz nie jest dowodem na 'jakosc gracza'. bo jak sobie wstawisz 3, 4 elitarnych 'zbierajacych' do jednego teamu, to nie ma mozliwosci, by, patrzac jedynie na suche statystyki, kazdy zachowal 'elitarny poziom'. to jest poroste jest konstrukcja cepa. podsumowujac, dyskusje nad jakoscia graczy w oderwaniu od poglebionej analizy dot. struktury zespolu, nie maja wiekszego sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.