Skocz do zawartości
Chytruz

Old Man Yells At Cloud thread

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, rw30 napisał:

Harden zupełnie nie robi tego, o czym pisał Chytruz, on akurat te swoje step-backi robi żeby rzucać, a nie żeby fake'ować obrońcę.

Swojo drogo: mógłby wg. mnie częściej to wykorzystywać.

LOL

Mówisz o tym samym Hardenie, który wskakiwał w obrońców przy pick&pop :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ttr napisał:

LOL

wytłumaczysz dowcip? to byśmy się razem pośmiali. Acz też wielce prosił się nie będę, przeżyję jeśli mnie ten dowcip ominie.

3 minuty temu, ttr napisał:

Mówisz o tym samym Hardenie, który wskakiwał w obrońców przy pick&pop :D

tego w sumie też nie rozumiem, ale, bez względu na to, nie wiem co to ma wspólnego z tym, o czym pisał Chytruz i czego Harden po prostu nie robi (powtórzę - a szkoda że tego nie robi, bo moim zdaniem mógłby trochę łatwych punktów nabić).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, rw30 napisał:

wytłumaczysz dowcip? to byśmy się razem pośmiali. Acz też wielce prosił się nie będę, przeżyję jeśli mnie ten dowcip ominie.

No zaśmiałem się skoro Harden nie robi zupełnie tego o czym pisał Chytruz. Tzn teraz w Nets tego nie robi? Czy od kiedy? Bo może faktycznie przestał, ale jeszcze 2 lata temu to miał okres paru miesięcy, że wskakiwał w obrońców właśnie w ten sposób, który opisywał Chytruz.

W dniu 10.02.2021 o 23:32, Chytruz napisał:

Ja bym tu zrobił lekką korektę na korzyść obrony, tzn. wprowadził cylinder rule, że bedącego w powietrzu obrońcę możesz złapać na faul tylko kiedy wychodzisz w góre pod kątem prostym, bo te wygibasy, jumpery głową do przodu albo metr w bok to straszny rak. Pozwoliłoby to na lepsze contestowanie jumperów, bo teraz prawie każdy ruch obrońcy przeciwko jumpshooterowi może być obrócony przeciwko niemu.

https://www.youtube.com/watch?v=fjKTm3Ml-Xc 

https://www.youtube.com/watch?v=SA_lUnWUeWo

No, ale nie wiem może się nie znam. Może znasz się lepiej. Nie wiem co do tego mają stepbacki też. Czyli w .25 sekundzie nie wskoczył w Robertsona ? I nie miał dziesiątek takich zagrań w karierze ? Czy bierzemy pod uwagę tylko tych obrońców, którzy contestowali rzut wyskakując ? Jak tak to przepraszam nie zrozumiałem, że sprawa tyczy się tylko tego. Ogólnie Harden jest znany z kreowania kontaktu przy rzutach, screenach i wjazdach. Nie chce mi się wrzucać całych kompilek z bullshit gwizdkami. 

Czy to nie jest przykład tego o czym pisał Chytruz ? O Jumperach z głową do przodu (tu akurat nogi) etc ? Harden tego nie robi ? Czy akurat nie robi przy stepbackach bo to akurat cholernie ciężkie wymusić kontakt podczas tego ruchu.

W skrócie LOL odnosiło się do tego, że Harden wymuszał tak głupie faule i fakeował rzut wskakując w obrońców, a ty piszesz, że akurat przy stepbacku nie. Robi to żeby rzucać. Good for him. No i z fartem mordeczko bo jestem twoim wielkim fanem !

Edytowane przez ttr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ogólnie nie nie i jeszcze raz nie,

jemu chodziło o (na 99.99% mi się tak wydaje, choć tego wprost nie napisał - jeśli sie mylę to proszę @Chytruz o doprecyzowanie) o   kontestowowanie jumpera, gdzie shooter robi fake'a, a obrońca wyskakuje do przodu ale już trochę wyhamował, ( i nie leci całym impetem w obrońcę i gdyby shooter wyskoczył pionowo to w ogóle nie byłoby faulu) albo w ogóle przelatuje bokiem, ale shooterowi od początku chodziło o wymuszenie faulu a nie oddanie rzutu i teraz musi zrobić nienaturalny wyskok wprzód bądź w bok by faul się dopełnił. I tego Harden nie robił nigdy po prostu, więc jak @josephnba o  napisał że 'o, dobrze że Chytruz wspomniał bo Harden też tak robi', to odpisałem, że nie robi. Bo nie robi.

Stepbacki mają do tego tyle, że właśnie przy tego typu nabieraniu na faule (jak opisałem powyżej), zawodnicy dysponujący dobrym stepbackiem (wymagającym tight contestu) mogą często to wykorzystywać by dostać FTs, więc kto (z tych z dobrym stepBackiem) tego nie robi  choćby raz na jakiś czas - moim zdaniem marnuje (?) okazje do łatwych punktów.

Co do tematu Hardena i fauli na nim - temat na odrębną rozmowę i nie o to chodzi, chodziło o tę jedną specyficzną akcję. Faul Robertsona który podrzuciłeś wcześniej - oczywisty, i w ogóle z innej kategorii niż ta o którą (jak mi się na 99.99% wydaje) chodziło Chytruzowi, idiotyczny swipe gdzie Harden w jakiś sposób zorientował się, że nastąpi  i tyle. Nie wiem jak można tu twierdzić że coś tu ze strony Hardena jest nie tak, gdyby Robertson nie machał łapami wyciągniętymi do przodu to nie byłoby faulu, koniec, WTF?  tu nawet zasłony jako takiej nie było, bo Nene zaczał rollować zanim Robertson się od niego odbił.

W ogóle całe te akcje gdzie ludzie przechodzący over the screen faulowali Hardena i to, jak on to wykorzystywał to (zabrzmi patetycznie) ale jakby przebłysk geniuszu, a to, że bodajże od początku 2018/19 weszła zmiana korygująca wszelkie tego typu faule jako non-shooting uwazam za absolutnie niezgodne z duchem gry (gdzie świetna większość zmian w przepisach jest z duchem gry, więc się trochę dziwię) * no ale co, mogę się nie zgadzać i ch**.

Akcja Greena - chyba faktycznie wyrzut nóg Hardena, przy czym mechanika ciała przy rzucie stepbacka jest trochę inna niż przy normalnym jumperze, niedawno o tym pisałem w innym temacie(co nie zmienia faktu że w tym akurat przypadku  sedzia się pomylił, co nie zmienia faktu że świetna większość gwizdków przy stepbackach Hardena to dobre gwizdki).

No i dupa, zmarnowałem sobie 20 min z życia.

12 minut temu, rw30 napisał:

a to, że bodajże od początku 2018/19 weszła zmiana korygująca wszelkie tego typu faule jako non-shooting uwazam za absolutnie niezgodne z duchem gry

* nie, nie, poprawiam się, jestem zmęczony już dzisiaj, wiadomo, o co chodziło i w sumie po prostu Hardenowi przez jakiś czas udawało się tu wykręcić (szansę na) 1 dodatkowy punkt. Ale z niezgodności z duchem gry się wycofuję

Edytowane przez rw30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, rw30 napisał:

jemu chodziło o (na 99.99% mi się tak wydaje, choć tego wprost nie napisał - jeśli sie mylę to proszę @Chytruz o doprecyzowanie) o   kontestowowanie jumpera, gdzie shooter robi fake'a, a obrońca wyskakuje do przodu ale już trochę wyhamował, ( i nie leci całym impetem w obrońcę i gdyby shooter wyskoczył pionowo to w ogóle nie byłoby faulu) albo w ogóle przelatuje bokiem, ale shooterowi od początku chodziło o wymuszenie faulu a nie oddanie rzutu i teraz musi zrobić nienaturalny wyskok wprzód bądź w bok by faul się dopełnił

Potwierdzam.

To, że obrońca nie może pozwolić sobie na oderwanie się od ziemi w promieniu półtora metra od jumpshootera nie tylko generuje te c***owe faule jak poniżej, ale też obniża efekt obrony na rzucającym w pozostałych przypadkach, również gdy jumpshooter decyduje się na rzut, a nie tylko polowanie na faul.

1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale po co komu obrona ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi