Skocz do zawartości

[NBA Finals 2017] Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers


Chytruz

  

89 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto

    • Warriors w 4
      8
    • Warriors w 5
      24
    • Warriors w 6
      30
    • Warriors w 7
      0
    • Cavs w 4
      1
    • Cavs w 5
      1
    • Cavs w 6
      8
    • Cavs w 7
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz też "wpierdalają nad gościem" choć częsciej na czysty kosz :smile:

Zresztą nieważne co kto woli, życie wybrało za nas, z "wpierdalania" są dwa punkty a z trójek aż trzy i to powoduje ze koszykówka poszła w takim kierunku w jakim jest dziś. W sumie dziwne ze tak późno.

Zabierzmy rzuty 3 punktowe a wrócimy do grubasów

 

rzuty za 3 mogą być ale niech nadal można bronić powyżej trumny albo powyżej trzech sek. teraz czasami przemykają oko ale od czasów Nasha koleś z piłką może biegać bez nacisku. dlatego znikł całkowicie nacisk na całym boisku, zona na całym boisku bo jak pg z piłką jest nietykalny to gówno można zrobić ,dlatego jest taki wysyp małych z piłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką obronę ? w tym sezonie GSW nie miało ani w RS ani w PO najlepszej obrony

 

Nie, miała drugą obronę w RS i drugą obronę w play-offs według statystyk, chociaż tak naprawdę w play-offs mieli obronę najlepszą, bo trudno twierdzić, że Bucks mieli ją lepszą, skoro jedni grali z Raptors, a drudzy z Cavaliers.

strasznie to upraszczasz. zastanów się dlaczego zaczęli trafiać

Bo są lepsi niż spocone grubasy, za którymi tęsknisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie to upraszczasz. zastanów się dlaczego zaczęli trafiać

 

Bo się w końcu nauczyli rzucać, a nie dlatego że nie bronią.

Obrona na obwodzie jest o wiele lepsza niż kiedyś bo jak miałeś w zespole Ewinga, Oakleya i Masona to taki skład byłby dziś rozstrzelany a kiedyś świetnie dawał radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy wymiana Kevina Love'a to dobry pomysł, aczkolwiek niewątpliwie przydaliby się Cavsom solidni obrońcy pokroju Tonego Allena, Trevora Arizy, czy... choćby Iggy'ego ;) . Mam nadzieję, że nie dojdzie Anthony, lubiłem go za sezon 2012-13 w Knicksach, ale to nie jest gracz na ważne mecze w PO's :rolleyes: .

 

 

Nie powiem, marzy mi się, żeby Cavs zrobili wymianę Love-George i wrzucili finały na jeszcze wyższy poziom. Spurs podpisaliby Paula, Boston podpisze Haywarda/Griffina i wymieni Fultza za jakiegoś all stara i może finały konfy też będą ciekawe.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chytruz @darkonza

 

KD i LeBron to tak efektywni gracze, że zawsze można wykorzystać jakieś statystyki, by dowieść ich wyższości. Natomiast w tych finałach nie mam wątpliwości, kto był ważniejszym graczem. LeBron przegrał 1-4, oczywiście, że był na straconej pozycji, ale to mimo wszystko KD miał dwa razy mniej strat, rzucał kosmiczne 35 punktów na 70% ts%, bronił, asystował, zbierał... dla mnie nie ma tematu, nawet na forum :smile:

 

no nie wiem. tzn. James był najlepszym zawodnikiem tych finałów, ale KD nie został daleko w tyle i naprawdę zrobił różnicę, bo to on głównie dobijał cavs, gdy już wydawało się, że zremisują/wyjdą na prowadzenie. z Barnesem w miejsce Duranta GSW przegraliby to pewnie w 6 meczach.

 

Jak mówiłem - napierdalanie na single coverage. Nie można patrzeć po prostu na ppg i TS Duranta bez wzięcia poprawki na to, że normalnie (w normalnym teamie, bez Curry'ego) gracz, który ma wrzucić w meczu 35 punktów nie będzie nie-priorytetem defensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Curry był najważniejszym graczem Warriors i to na nim Cavs koncentrowali obronę przez całą serię.

 

2. Durant był graczem, który w Warriors zrobił najlepsze staty i zanotował najwięcej big plays (napierdalając 5 meczów na single coverage i grając 4 vs 3 - patrz punkt 1)

 

3. LeBron w Cavs był jednym i drugim. Zdecydowanie najlepszy gracz serii.

 

Wydaje mi się, że trochę przewartościowujesz Currego. Gdzieś w tym wątku pisałeś, że Curry i Warriors nie potrzebowali Duranta.

Otóż potrzebowali. O ile RS mieli świetne nie sposób negować, ale wygrali tylko jeden z dwóch finałów bez Duranta i to wtedy gdy Cavs grali bez dwóch starterów. A Curry w żadnym z tych finałów nie był najlepszym graczem.

 

A jak sprawdzisz sobie staty Curry vs Irving, cóż lepiej wypada Irving. A dodatkowo, Curryego w pilnowaniu Irvinga zastępuje Klay.

Jasne rok temu Curry był kontuzjowany, fajna PR-owa bajeczka, jak trafiał trójki to UA wrzucało co trójkę reklamówkę, ale potem przestał i trzeba było jakoś sytuacje wyprostować.

 

Masz racje, że Cavs starali się maksymalnie powstrzymać Currego, ale też Klaya. Durant miał możliwość grania swojego Iso, ale robił to w odpowiedniej proporcji z Warriors Basketball.

 

Gdybym miał tworzyć ranking, kto był najważniejszy w tej serii w GSW

Durant

Iggi/Klay

Curry

Green - który w gruncie rzeczy zagrał dość przeciętnie w tej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał tworzyć ranking, kto był najważniejszy w tej serii w GSW

Durant

Iggi/Klay

Curry

Green - który w gruncie rzeczy zagrał dość przeciętnie w tej serii.

Zbierałem się juz za odpisywanie na ten post, ale zobaczyłem ten fragment i juz wiem, ze szkoda mojego czasu. A mój czas jest prawie nic niewart so that's saying something.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie wyróżnienie dla Irwinga, w trzeciej i czwartej grze wszedł na poziom niesamowity.

 

Taki film kiedyś oglądałem w której utalentowany ziemianin grał przeciwko drużynie z kosmosu zwanej chyba Monstars. W roli ziemianina wystąpił Michael Jordan, wiecie, taki aktor specjalizujący sie w graniu koszykarzy.

Jak oglądałem akcje Irwinga przeciwko GSW to miałem skojarzenia z tym filmem, że krasnal w tak niesamowitych sytuacjach dawał radę i trafiał.

Film był fikcją wiec tam się skończyło wszystko dobrze, w prawdziwym życiu az tak fajnie nie jest i Irwing poległ ale zagrał niesamowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może NBA wróci kiedyś na właściwe tory i centrzy będą trzonem drużyny i solidnym fundamentem do jej budowania. Wrócą czasy w których patyczkowaty Durant będzie wbijany w pomalowanym jak gwóźdż do trumny ( no, akurat pasuje) a równie " dobrze" zbudowany Curry zaliczy 1 zbiórkę na mecz. Póki co mamy popisy anorektyków i koszykarskich " karłów" ( Broń Boże nie mam na myśli obrażania karłów) którzy śrubują rekordy punktowe..

Przemku Karnowski aka Bryant Revees zostań twarzą nowej ery w najlepszej lidze świata ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem - napierdalanie na single coverage. Nie można patrzeć po prostu na ppg i TS Duranta bez wzięcia poprawki na to, że normalnie (w normalnym teamie, bez Curry'ego) gracz, który ma wrzucić w meczu 35 punktów nie będzie nie-priorytetem defensywy.

 

może, ale jak w tak razie wytłumaczysz to, że 29% rzutów Duranta było open (jeszcze dane bez G5), a u Curry aż 49%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może NBA wróci kiedyś na właściwe tory i centrzy będą trzonem drużyny i solidnym fundamentem do jej budowania. Wrócą czasy w których patyczkowaty Durant będzie wbijany w pomalowanym jak gwóźdż do trumny ( no, akurat pasuje) a równie " dobrze" zbudowany Curry zaliczy 1 zbiórkę na mecz. Póki co mamy popisy anorektyków i koszykarskich " karłów" ( Broń Boże nie mam na myśli obrażania karłów) którzy śrubują rekordy punktowe..

Przemku Karnowski aka Bryant Revees zostań twarzą nowej ery w najlepszej lidze świata ;)

 

Wiadomo, wtedy żarli beton a ze śrubokrętów robili wykałaczki, taka to była era. Teraz to ci koślawi anorektycy, już nawet modelki mają więcej przyzwoitości, a grube baby domagają się miejsc na wybiegu, tylko to nba stoi na c***u, kurde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.