Skocz do zawartości

San Antonio Spurs 2017/18 - In Leonard we trust


Tomek9248

  

66 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Spurs na koniec RS

  2. 2. Kawhi z MVP

  3. 3. Kawhi królem strzelców



Rekomendowane odpowiedzi

Jestem  na nie. Max dla Paula od nieClippers to jakieś 154 mln na 4 lata. On ma już 32! Czyli Spurs by płacili drugiej opcji 38 mln na rok pomiędzy 32, a 36 rokiem życia. Dodając do tego, że Paul zagrał można powiedzieć 5 pełnych sezonów (raz miał 82/82, 4 powyżej 78, reszta <70) i nie wnosi do ekipy żadnego mistrzowskiego doświadczenia ani nic podobnego. Nie wydaje mi się żeby był wart tych pieniędzy w takim momencie. Czy sprawi, że Spurs stają się równorzędnym rywalem na przestrzeni 7 spotkań dla GSW? Raczej nie. Na pewno nie w przyszłym roku jeśli zostanie Gasol i trzeba będzie uzupełniać skład tanimi nowościami. 

 

Z drugiej strony właśnie CP jako druga opcja i ktoś od prowadzenia gry i dystrybuowania piłki, ale bez konieczności zamykania ważnych spotkań, to byłoby całkiem ciekawe. Mógłby jeszcze ułatwić życie Leonardowi, a i z Gasolem na pewno znalazłby wspólny język jeśli chodzi o passing i BBIQ. Hiszpanowi pewnie łatwiej by się znosiło trudy wieku.

 

Naprawdę, jestem rozdarty. Perspektywa Paula w Spurs była zawsze kusząca,  ale przeraża mnie trochę płacenie mu 40% salary w tym wieku. A jest jeszcze kwestia tego, że przecież trzeba ten kontrakt upchnąć. To jest chyba jednak niewykonalne. Ktoś musiałby przyjąć kontrakt Aldridge'a za pick(i). A ten i tak zarabia "tylko" 21,5 mln.

 

Pojawiają się jakieś spekulacje jak taka operacja od strony $ mogłaby wyglądać?

 

E// Okej, już coś znalazłem, bo rano jeszcze nie widziałem nic.

 

Niby są 2 opcje:

 

a) SNT: Clippers podpisują Paula na 153/4 i wysyłają go do San Antonio za pakiet Simmons + Gasol/Green i jakieś picki. I Spurs lądują 6 mln powyżej luxury. Tylko tutaj chyba w założeniu, że ciągle jest caphold Millsa i Manu. Razem chyba 27 mln. 

 

B) Szukanie 35,7 mln na następny sezon. Parker gotta go, w ostateczności Spurs mieliby go zwolnić i rozłożyć te 15 mln na 3 lata. :D Dodatkowo Manu, Mills i Dedmon muszą odejść. To raczej jest pewne, no może poza Ginobilim. I... wciąż brakuje 14 mln. Naprawdę? Wtedy jeszcze trzeba przekonywać Gasola żeby zostawił 16 mln na stole (albo zadzownić gdzieś, gdzie go przygarną) ewentualnie wysłać D. Greena do kogoś, kto ma miejsce na przyjęcie kontraktu samego. 

 

O ile sytuacja A wygląda dość przyjaźnie (a jak pomyśleć, że by się Pau i LAC zgodzili na wzięcie jego właśnie to już w ogóle), o tyle gimnastyka z punktu B przekonuje mnie, że to rozwiązanie to sztuka dla sztuki i nie ma większego sensu, bo nie będzie nawet jak uzupełnić składu. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul byłby mega fitem do Spurs, ale jakieś 5 lat temu ("nawet" kosztem Parkera). Teraz naprawdę nie bardzo wiem, co by dawał. Styl gry w lidze się zmienił i Paul absolutnie nie zwiększałby szansy na wygranie z GSW i Cavs. A jeszcze taaaaki kontrakt.

 

Imho Spurs powinni zrobić krok w tył, ale tu dużo zależy od podejścia KL do organizacji/gry. Wchodzi w absolutny prime i będzie chciał pewnie gonić wizerunkowo największych ligi. Na szczęście ten jeden ring już ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

357e421f3f072438med.jpg

 

Zdjęcie oddające obecny stan rzeczy.

 

W Spurs na pewno ciśnienia nie ma. Mają Leonarda, swoją filozofię i ich podłoga jest tam, gdzie sufit LAC. Jeśli naprawdę to zainteresowanie jest wzajemne i serio SAS by go chcieli to CP powinien zgodzić się na zarobki w okolicy 25-30 milionów. Adekwatnie do roli jaką będzie pełnił. Tym ruchem pokazałby, że naprawdę chce walczyć o pierścień i zostawia $ na wzmocnienie rosteru. Jeśli nie? Trudno. Może całe 82 mecze walczyć o to żeby w kwietniu zagrać 5-6 kolejnych. Przy ilości niewiadomych, zdrowiu, wieku, dominującym piłkę sposobie gry (chociaż ten "system" z rozwojem KL już przestał być aż tak systemowy, a LeBron i Kyrie sobie radzą) na pewno Spurs nie będą naciskać. Równie dobrze można kogoś za mniejsze pieniądze wkomponować w drużynę jako trybik, kto da tyle samo. Ode mnie tyle aż do momentu, kiedy (jeśli w ogóle) pojawią się jakieś konkretne informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony Parker tak bardzo krytykowany w sumie przez wielu powoli kończy karierę...

 

oto jego dokonania przeciwko zespołom w serii:

 

  1. Sonics/Thunder (Payton, AD, Westbrook): 3-2
    Lakers (Fisher, Nash): 2-3
    Suns (Marbury, Nash, Dragic): 4-1
    Mavericks (Nash, D Harris, Kidd, Monta): 3-2
    Grizzlies (J Williams, Conley): 4-1
    Nuggets (A Miller, Iverson): 2-0
    Kings (Bibby): 1-0
    Jazz (D Williams, D Harris): 2-0
    Hornets (Paul): 1-0
    Clippers (Paul): 1-1
    Warriors (Curry): 1-0
    Trailblazers (Lilliard): 1-0
    Rockets (Harden): 1-0
    Nets (Kidd): 1-0
    Pistons (Billups): 1-0
    Cavs (Gibson): 1-0
    Heat (Chalmers): 1-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tony Parker tak bardzo krytykowany w sumie przez wielu powoli kończy karierę...

 

oto jego dokonania przeciwko zespołom w serii:

 

  •  

     

     

     

    Sonics/Thunder (Payton, AD, Westbrook): 3-2

    Lakers (Fisher, Nash): 2-3

    Suns (Marbury, Nash, Dragic): 4-1

    Mavericks (Nash, D Harris, Kidd, Monta): 3-2

    Grizzlies (J Williams, Conley): 4-1

    Nuggets (A Miller, Iverson): 2-0

    Kings (Bibby): 1-0

    Jazz (D Williams, D Harris): 2-0

    Hornets (Paul): 1-0

    Clippers (Paul): 1-1

    Warriors (Curry): 1-0

    Trailblazers (Lilliard): 1-0

    Rockets (Harden): 1-0

    Nets (Kidd): 1-0

    Pistons (Billups): 1-0

    Cavs (Gibson): 1-0

    Heat (Chalmers): 1-1

Co oznaczaja nazwiska w nawiasie?

 

PS w skrzynce masz propozycje ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salary:

 

LMA, KL, TP, Green, Murray, Bertans, Forbes, opt-in Lee, plus stretch Duncan

 

$62,600,000.

 

 

Wolne $38,400,000.

 

Plan spurs to:

 

Mulitunov $1.2 million

Hanga for $1 million zistaje 36.4.

 

Draft: 29th pick (Bell?) $1.2 million

Mimo wszystko biorę Simmonsa $7.5 zostaje rylko $27.7 million.

 

2 wolne spoty to kolejne $2 miliony

Zistaje:

 

$25 million dla Paula.

 

Paul podpisuje na dwa lata po $25 million oczywiscie a player option

 

Za rok robi oczywisty opts out i ze Spurs podpisuje 4 year Od $35 million.

 

W sumie robi $183 million vs. the Clips $205 million. Roznica w podatkach.

Realne $192 million.

 

 

 

$9,000,000 różnica w 5 lat.

Gasol oddany do nets gdzie siedzi nasz Marks za Pick bo nets ogłosili ze wezmą chętnie salary za dobro.

Głębi nie ma ale jest superstar na 2-4 lata aby wykorzystać prime leonarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Simmonsowi ktoś rzuci kontrakt  to spurs nie mogą wyrównać Arenasem i takie 10 baniek rozłożyć na 8-8-12-12? Jak to jest technicznie, bo spurs będą 1 lipca poniżej capu więc, żeby zmieścić cp3 w salary to muszą się z formalnego punktu widzenia zrzec MLE nie? Ale chyba nadal mogą wyrównać ofertę na Simmonsa niezależnie od jej wysokości? W sumie to ja się już trochę gubię w tej ich sytuacji finansowej ;)

 

Pewien jestem jednak, że Parker nie poleci zwłaszcza po tym jak zapowiedział, że chce wrócić silniejszy z kontuzji i nie idzie jeszcze na emeryturę. Za to Netsi może by wzięli Gasola np razem z Kylem Andersonem, który i tak jest RFA za rok i trzeba mu zaplacić. 29 picka bym nie oddawał, bo Jordan Bell to jest idealny zatrzyk atletyczny pod kosz jakiego SAS potrzebują najbardziej. Ale cholera wie czy z tym 29 tam będzie bo jego akcje chyba idą w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie sporo racji.

 

Francuza trzeba zrzucić.

Z nets chodziło oczywiście ze za gasola trzeba oddać a nie brać. Może dodać właśnie francuza.

Simmons ma cap hołd niski i podpisany będzie później.

Podobno na 1 lipca oficjalnie jest potwierdzone spotkanie z Cp3.

#29 Pick racja ely. 1,6 a nie 1,2

Splitter to jest plan powrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa no i jeszcze jedna rzecz - założenie, że 32-letni cp3 weźmie roczny kontrakt jest chyba totalnie nierealne, to już taki wiek dla guarda, że w jednym sezonie może się zwalić forma na łeb na szyję, na jegu miejscu bym takim hajsem nie ryzykował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa no i jeszcze jedna rzecz - założenie, że 32-letni cp3 weźmie roczny kontrakt jest chyba totalnie nierealne, to już taki wiek dla guarda, że w jednym sezonie może się zwalić forma na łeb na szyję, na jegu miejscu bym takim hajsem nie ryzykował

 

Przykłady Paytona, Stocktona, Nasha, Kidda pokazują, że jeszcze 2 lata bankowo będzie miał wysokiego grania, a powinno dojść jeszcze potem 1-2 grania dalej na wysokim poziomie i potem już raczej kaplica. W każdym razie 2 lata bez kontuzji będzie grał dalej bardzo podobnie. On gra mocno ekonomicznie i taki zjazd w wieku 32-lat może mieć Westbrook, który gra atletycznie i mocno się wyniszcza. Motywacji też CP3 nie brakuje, bo mistrza jeszcze nie ma w przeciwieństwie do Isiaha Thomasa, który w wieku 33-lat stracił motywację do treningów. Dla Paula plusem przyjścia do Spurs będzie też, że oni świetnie grają rezerwami i nie będzie musiał już tracić mocno sił w RS na piłowanie bilansu i narażanie się na uraz.

 

Nie wierzę, że Spurs pogonią Tony'ego Parkera. Duncan i Manu Gino byli przez wiele lat i prawdopodobnie do końca swoich karier w Spurs. Myślę, że Parker to "syn" Popovicha, bo kształtował go od 2001, kiedy Parker miał zaledwie 19 lat i zrobił z niego MVP Finals oraz All-Stara, gdzie Parker jest 28 numerem draftu. Nie przypominam sobie też kiedykolwiek jakieś zachowanie lekceważące Popovicha przez Parkera chociaż ten niejednokrotnie go mocno rugał. Nie wierzę, że w tak trudnym momencie kariery TP jego ukochana organizacja go zostawi na lodzie.

 

Przyjście Chrisa Paula robi wg mnie jedną ciekawą kwestię. Carmelo, Paul, Wade oraz LeBron marzyli o grze w jednej ekipie. Jeśli CP3 podpisze ze Spurs w te wakacje to za rok Carmelo, LeBron oraz Wade są wolnymi agentami. LeBron jeśli przegra teraz i 2018 to doskonale będzie wiedział, że z Cavs już mistrzostwa nie ugra. Danny Green to jego świetny kumpel, a Popovicha od lat ceni. Może, może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.