Skocz do zawartości

Free Agency 2017


zalias

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd ten optymizm, odnośnie Detroit. Te PO z przed roku to był wynik ponad stan. Tam nie ma, nawet pół ciekawego gracza na przyszłość. Nie licząc, oczywiście KCP który moim zdaniem będzie dużo lepszy niż Bradley. Alel mam duże wątpliwości czy go wyrównacie. Bliżej tu do Orlando Magic niż do Milwaukee Bucks ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden to optymizm, po prostu jeden gorszy sezon nie oznacza, że trzeba wszystko rozmontować. Nasłuchałem się za dużo gówna w tym sezonie i sam straciłem za dużo nerwów, więc obecnie podchodzę do tematu ze stoickim spokojem i z wiarą, że Jacksona zły sezon to kwestia zbyt szybkiego powrotu z kontuzji i że musi być lepiej. Bo defensywnie ta drużyna może spokojnie być top 5, top 10 obroną, mieli już takie przebłyski w zeszłym sezonie. Kluczowe jest ruszenie ataku i poszukanie jakiegoś dynamicznego guarda który będzie chcial grać za MLE, widziałbym takiego Tyreke'a Evansa np u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są w stanie zrobić za dużych ruchów, jedyna opcja to modlić się o kolano Jacksona i cudowną przemianę Drummonda z dzieciaka w gracza NBA ;) Ale na słabym wschodzie mogą spokojnie z tym składem zrobić playoffy, w 2015-16 wygrali 44 mecze grając 15 minut Stevem Blakiem. I weszli do po kosztem Bulls i Wizards, a póżniej zagrali fajną serię z Cavs mimo sweepa. Więc, jak się nie da jak się da? ;)

 

Nie mówię, że ta drużyna tak jak jest skonstruowana ma walczyć o mistrza, ale do ciemnej dupy Nets i Kings to jest jeszcze trochę daleko. Stawianie nas w najniższym tierze drużyn NBA to jest klasyczny "recency bias" i tyle. Jeśli kolejny rok będzie tak samo c***owy to się zgodzę i sam będę chciał to rozwalić w pizdu, ale na razie trzeba chłopakom dać jeszcze jeden obóz treningowy, a Van Gundiemu ostatnią szansę na poukładanie tych klocków. 

 

Roznica jest taka ze Wizards poszli do przodu, a Bulls maja Jimmy'ego Butlera goscia z All-NBA

Pistons natomiast stoja w miejscu w najlepszym wypadku, albo zrobili nawet krok w tył i jak sam napisales nie maja za bardzo miejsca do popisu

 

Po za tym ja osobiscie nawet nie wypisalem PIstons obok Kings, wiesz dlaczego? oni sa w o wiele lepszej sytuacji. Ten trade ktory wydawal sie na poczatku katastrofa moze byc zbawienny. Jasne, Kings jak to Kings beda jeszcze mieli sporo okazji zeby to popsuc, ale poki co maja Hielda + pick 5 i pick 10 w bardzo mocnym drafcie. Maja przynajmniej jakies swiatelko w tunelu, a Pistons sa w obecnie najgorszej wg mnie sytuacji z mozliwych dla druzyny NBA -> za mocna na totalne tankowanie, za slaba zeby cokolwiek ugrac, maksimum 8 miejsce na wschodzie ale to i tak przy duzym szczesciu.

 

Żaden to optymizm, po prostu jeden gorszy sezon nie oznacza, że trzeba wszystko rozmontować. Nasłuchałem się za dużo gówna w tym sezonie i sam straciłem za dużo nerwów, więc obecnie podchodzę do tematu ze stoickim spokojem i z wiarą, że Jacksona zły sezon to kwestia zbyt szybkiego powrotu z kontuzji i że musi być lepiej. Bo defensywnie ta drużyna może spokojnie być top 5, top 10 obroną, mieli już takie przebłyski w zeszłym sezonie. Kluczowe jest ruszenie ataku i poszukanie jakiegoś dynamicznego guarda który będzie chcial grać za MLE, widziałbym takiego Tyreke'a Evansa np u nas

 

za MLE to graja Ramony Sessionsy

Zawodnicy pokroju Evansa czyli jest potencjal, nie do konca jest graczem na ktorego sie zapowiadal, jakies tam kontuzje, ale nadal jest szansa na niezlego gracza to minimum 10 rocznie trzeba wylozyc

 

musicie raczej szukac jakiegos cudu i niespodzianki jak Yogi w Dallas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

za MLE to graja Ramony Sessionsy

Zawodnicy pokroju Evansa czyli jest potencjal, nie do konca jest graczem na ktorego sie zapowiadal, jakies tam kontuzje, ale nadal jest szansa na niezlego gracza to minimum 10 rocznie trzeba wylozyc

 

musicie raczej szukac jakiegos cudu i niespodzianki jak Yogi w Dallas

 

Bez przesady, Sessions to w tej chwili nie nawet level MLE, ale minimum. A nowe MLE to 8,5 mln więc to tych 10 aż tyle nie brakuje, nie wiem jak duży będzie rynek na takiego Evansa, choć tacy gracze są w cenie mimo znaków zapytania.

 

Czy Bulls nadal mają Butlera? Zobaczymy w lipcu. Wizards? Mają wkurwionego Gortata i Mahinmiego za 16 baniek, gdzie to miejsce na rozwój? A Kings mówisz sytuacja lepsza, mi się też ten trade w lutym podobał, ale powiedz, kiedy oni wejdą do po najwcześniej? Za cztery lata czy może raczej pięć?

 

A prawda jest taka, że w ciemnej dupie to jest 27 drużyn, które nie nazywają się Warriors, Cavs lub Spurs. Do tego trzy obecujące ekipy Sixers, Bucks i Celtics z assetami. A reszta przez najbliższe kilka lat ma generalnie przesrane idąc tym tokiem myślenia.

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy Bulls nadal mają Butlera? Zobaczymy w lipcu. Wizards? Mają wkurwionego Gortata i Mahinmiego za 16 baniek, gdzie to miejsce na rozwój? A Kings mówisz sytuacja lepsza, mi się też ten trade w lutym podobał, ale powiedz, kiedy oni wejdą do po najwcześniej? Za cztery lata czy może raczej pięć?

 

A prawda jest taka, że w ciemnej dupie to jest 27 drużyn, które nie nazywają się Warriors, Cavs lub Spurs. Do tego trzy obecujące ekipy Sixers, Bucks i Celtics z assetami. A reszta przez najbliższe kilka lat ma generalnie przesrane idąc tym tokiem myślenia.

 

Oceniamy na ten moment, a na ten moment Bulls mają Butlera, Wizards wygrali 3 mecze w półfinale konferencji. Pistons są bardzo daleko od podobnych zawodników, czy osiągnięć. Aktualni Kings, czy Nets są oczywiście słabsi od Pistons, ale stawiając Pistons w jednym rzędzie z Magic i Nets chodzi nam o to, jakie są perspektywy tej drużyny.

 

A fakty są takie, że Pistons mają najgroszy stosunek ceny do jakości w całej lidze, a żeby utrzymać tę jakość muszą płacić jeszcze więcej, bo ich najbardziej obiecujący zawodnik, który nie zasługuje na maksymalny kontrakt dostanie go prawdopodobnie od Nets, a Pistons albo go wyrównają, albo będą mieć za 100 milionów drużynę na TOP 10 w drafcie w przyszłym sezonie. Nikt w całej lidze nie ma takiej mizerii w składzie za taką kupę kasy, jak Pistons, a jedyne co fani Pistons mają to nadzieja, że to co w tym sezonie absolutnie nie działa, nagle działać zacznie.

 

Celem jest stworzenie drużyny, która będzie miała w którymś momencie realne szanse na wejście chociaż do finału konfy, bo to daje już jakieś szanse na zdobycie mistrzostwa przy sprzyjających okolicznościach. Pistons są na etapie, w którym zainwestowali w zawodników, którzy coś takiego powinni zapewniać, a kończą sezon na 19 miejscu w lidze, czyli coś poszło bardzo źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne że nie jest wesoło, ale jeden zły sezon czasem może być tak samo mylący jak overachievement w playoffach. Dlatego ja jak mówię już się w tym roku nadenerwowałem i staram się siedzieć cicho i czekać na rozwój wydarzeń, a kto miał rację to się okaże za rok. Największy problem i obawa to pingwin i jego rosnący kontrakt - gościu z allsatara i 3rd allnba stał się w jeden rok obiektem drwin, jeśli on się nie ogarnie to dobrze na pewno nie będzie.

 

Jeszcze zerknąłem Andre ma 8% trade kickera w tej umowie - no to qrwa SVG powodzenia w handlowaniu nim...Nie ma wyjścia, jedyne co nam zostało to wiara, że się ten zawodnik jakoś ogarnie, może jak będzie w tej masce grał to mu bozia oleju do głowy naleje i trochę mądrości Ripa i Laimbeera spłynie  ;)

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Ty tak powtarzasz jak mantre - jeden slabszy rok, jeden zły sezon itp - jakby oni przez 10 sezonow wczesniej rzadzili liga i raz sie nie udalo do PO wejsc, a jest wlasnie odwrotnie rok temu byl fluke i zajeli 8 miejsce co bylo niesamowitym sukcesem... 

 

no nic dobra juz przynajmniej ja nie bede Cie dobijac bo sytuacja nie wyglada kolorowo, Drummonda nie przehandluja bo jego wartosc teraz jest najnizsza jaka byla chyba kiedykolwiek wiec to by nie mialo sensu jesli return mialby byc taki jak jego obecna wartosc

 

trzymac trzeba kciuki na jakiegos FA z kosmosu jak Jonathon Simmons czy Yogi, albo na draft... w koncu Butler i PG tez wysoko dosyc wybrani zwlascza Jimmy bo to byl pick 30, wiec i z 12 szczescia mozna szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

trzymac trzeba kciuki na jakiegos FA z kosmosu jak Jonathon Simmons czy Yogi, albo na draft... w koncu Butler i PG tez wysoko dosyc wybrani zwlascza Jimmy bo to byl pick 30, wiec i z 12 szczescia mozna szukac

za Simmonsa nie trzymam kciuków bo to tegoroczny Kent Bazemore - ten co mu zapłaci będzie gorzko żałował

 

i żadnej mantry nie zamierzam powtarzać, staram się realistycznie patrzeć na mój team, ale od czasu do czasu trzeba honoru drużyny bronić na forunie, do netsów to się porównać nie dam mimo że qrwa jakoś tak wyszło, że przegraliśmy z nimi w zeszłym roku dwa razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuggets

Nuggets

Nuggets

Coraz mniej mi się podoba ten pomysł. Mówi się już o extension dla Harrisa to min 16 baniek, Gallo to kolejne min 20 w takiej sytuacji dawanie blisko 100 baniek 32letniemu Sapowi może Baryły mocno ograniczyć, już wolałbym poczekać jeszcze jeden sezon z tym co mamy i zobaczyć co z tego będzie. 7 seed z zawalonym salary to nie jest szczyt moich marzeń, ale boję się, że w Colorado są innego zdania.

 

W tej wylicznce nie można zapominać o tym, że wciąż potrzebujemy broniącej jedynki, a wartość naszych assetów z każdym miesiącem maleje i poza Bledsoe ciężko sobie wyobrazić jakiś realny scenariusz wymiany.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam: gdzie na tej liście jest Chrystus Zbawiciel Nowego Jorku - Derrick Rose??? :grin:

 

w denver za maxa

 

Ale odsuńmy żarty na bok ;)

 

Namieszają Nets ze swoją kasą. Porter czy KCP dostaną na 99% od nich umowy i od rywali (wiem jak to brzmi w obecnej sytuacji Nest, ale rozepnijcie poślady) z konferencji będzie zależeć czy wyrównać owe kontrakty i zawalić sobie salary na kilka lat.

 

Pistons będą mieli problem z zrzuceniem Jacksona i tej melepety Drummonda bo już teraz mają 100 mln dolarów w kasie? Dobrze patrzę? 

 

Wizards to samo: czy zapłacą kasę facetowi który jest 3 do piłki mając na horyzoncie kasę dla Walla + brak ławki? 

 

Nest spokojnie mogą przytulić jednego z tych panów. Nakłaść im do głowy, że będą pierwszą opcją, wielki rynek i takie tam. Będzie ciekawie. 

 

I ciekawi minie też sytuacja w Bucks, gdyż Monroe może odjeść, a Snell zażądać większej gotówki, a obydwaj byli ważną częścią drużyny. Nowy GM będzie mieć fajne zadanie na początek :smile:

Edytowane przez Przemek_Orliński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Namieszają Nets ze swoją kasą. Porter czy KCP dostaną na 99% od nich umowy i od rywali (wiem jak to brzmi w obecnej sytuacji Nest, ale rozepnijcie poślady) z konferencji będzie zależeć czy wyrównać owe kontrakty i zawalić sobie salary na kilka lat.

 

Pistons będą mieli problem z zrzuceniem Jacksona i tej melepety Drummonda bo już teraz mają 100 mln dolarów w kasie? Dobrze patrzę? 

 

Wizards to samo: czy zapłacą kasę facetowi który jest 3 do piłki mając na horyzoncie kasę dla Walla + brak ławki? 

 

Nest spokojnie mogą przytulić jednego z tych panów. Nakłaść im do głowy, że będą pierwszą opcją, wielki rynek i takie tam. Będzie ciekawie. 

 

I ciekawi minie też sytuacja w Bucks, gdyż Monroe może odjeść, a Snell zażądać większej gotówki, a obydwaj byli ważną częścią drużyny. Nowy GM będzie mieć fajne zadanie na początek :smile:

Skoro Nets w zeszłym roku zaoferowali takie kontrakty Johnsonowi i Crabbe'owi, to zdziwię się, jeżeli nie rzucą teraz maksymalnej kasy na Portera i KCP. A oni obaj powinni się na te kontrakty zgodzić.

 

Pistons nie wyrównają oferty dla KCP, Wizards, wydaje mi się, że mogą wyrównać Portera. Mają dobrą drużynę na tu i teraz, z FA niczego lepszego nie dostaną, a byli przecież bardzo blisko finału konfy.

 

Bucks mają czas, Snella powinni podpisać, a jeżeli Monroe nie podejmie opcji, to powinni go sobie odpuścić. Thon Maker będzie przecież MVP, więc to dobrze, że dostanie więcej minut na rozwój :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Pistons nie wyrównają oferty dla KCP, Wizards, wydaje mi się, że mogą wyrównać Portera. Mają dobrą drużynę na tu i teraz, z FA niczego lepszego nie dostaną, a byli przecież bardzo blisko finału konfy.

 

2. Bucks mają czas, Snella powinni podpisać, a jeżeli Monroe nie podejmie opcji, to powinni go sobie odpuścić. Thon Maker będzie przecież MVP, więc to dobrze, że dostanie więcej minut na rozwój :nevreness:

 

1. Odpuściłbym Otto na miejscu Wiz i za tą kasę próbował wzmocnić ławkę. Oubre nie jest (i chyba nie będzie) na takim poziomie jak Porter, ale hej! Scott Brooks i jego magiczne talenty do młodych chłopców ;) + sprawa centra która też powinna być wyjaśniona. Do tego dochodzi sprawa Bogdanovica za którego oddali pick :) ich GM jest do zwolnienia w trybie natychmiastowym... 

 

2. Snella bym zostawił za rozsądne pieniądze + Monroe chyba zostanie. W pierwszej kolejności szukałbym jelenia chętnego na Hensona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odpuściłbym Otto na miejscu Wiz i za tą kasę próbował wzmocnić ławkę. Oubre nie jest (i chyba nie będzie) na takim poziomie jak Porter, ale hej! Scott Brooks i jego magiczne talenty do młodych chłopców ;) + sprawa centra która też powinna być wyjaśniona. Do tego dochodzi sprawa Bogdanovica za którego oddali pick :smile: ich GM jest do zwolnienia w trybie natychmiastowym... 

 

2. Snella bym zostawił za rozsądne pieniądze + Monroe chyba zostanie. W pierwszej kolejności szukałbym jelenia chętnego na Hensona.

 

1. Ale przecież, jak Wizards odpuszczą Portera to nie będzie znaczyło, że mają pieniądze na coś innego. Kontrakty Walla, Beala, Mahinmiego, Morrisa, Gortata i Smitha to jest 80 milionów. Do tego Oubre, Satoransky, cap holdy Tutaj nie znajdzie się nagle 20 milionów na Gallinariego, bo niby skąd? Albo Wizards będą płacić Porterowi, albo będą musieli szukać rozwiązań budżetowych, których mogą nie znaleźć. A Porter wciąż się rozwija i może być w kolejnych sezonach lepszy. 

 

2. Bucks powinni zatrzymać Snella za jakieś 10 milionów, więcej chyba nie powinni mu dawać. Monroe zostanie Twoim zdaniem na PO, czy podpiszą z nim nowy kontrakt? A kto aktualnie potrzebuje centra? Knicks? :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Yyyyy 93 mln na przyszły sezon? Czy ja coś źle patrzę? 

 

2. Pewnie będą go chcieli przekonać by skorzystał z PO. Jak by się udało oddać Hensona za nawet drugorundowy pick to już mają kasę na Snella ;) Zwłaszcza, że jego kontrakt maleje z każdym rokiem. Może ktoś się na niego skusi :) 

 

Nix mają wystarczająco centrów :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Yyyyy 93 mln na przyszły sezon? Czy ja coś źle patrzę? 

 

2. Pewnie będą go chcieli przekonać by skorzystał z PO. Jak by się udało oddać Hensona za nawet drugorundowy pick to już mają kasę na Snella ;) Zwłaszcza, że jego kontrakt maleje z każdym rokiem. Może ktoś się na niego skusi :smile:

 

Nix mają wystarczająco centrów :grin:

1. Salary jest 101 milionów na przyszły sezon, a możliwe, że w tej chwili mają 93 miliony bez QO Portera, czyli szanse na wzmocnienia niewielkie

 

2. Prawie wszystkie drużyny mają wystarczająco dużo centrów, więc nie bardzo widzę, gdzie można byłoby nim handlować. Z drugiej strony ten kontrakt nie jest jakiś zły, chocia w pełni gwarantowany przez najbliższe 3 lata, a zaraz trzeba będzie się zastanawiać, co robić z Parkerem, potem z Brogdonem. Sam nie za bardzo wiem, jakie ruchy powinni zrobić w tym offseason.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Więc sam widzisz, że sytuacja z salary Wiz nie jest za ciekawa i ja na ich miejscu bym nie wchodził w Portera. Chyba, że jakimś cudem uda się im zrzucić inne kontrakty, ale wątpię. 

 

2. Hammond wiedział kiedy zwiać :tongue:

 

1. Tylko, że to jest sytuacja typu Porter albo nic, a Wizards to drużyna na tu i teraz, a nie na przyszłość. Ja się bardzo zdziwię, jeżęli Porter nie zostanie w Waszyngtonie.

 

2. I wiedział, gdzie pójść i czego nie da się już bardziej spierdzielić :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tylko, że to jest sytuacja typu Porter albo nic, a Wizards to drużyna na tu i teraz, a nie na przyszłość. Ja się bardzo zdziwię, jeżęli Porter nie zostanie w Waszyngtonie.

 

Porter 25 mln i w górę, czyli wtedy nie ma praktycznie opcji przedłużenia Bogdanovica, który też dostanie nie mniej, niż 10 mln pewnie.

 

P.S. Mahinmni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speights odrzucił swoje player option i prawdopodobnie opuszcza Clippers. So sad :nevreness:

 

 

W lidze nie marketu na C, albo ekipy mają solidnego+ i mocno opłacanego startera, albo przepłacony szrot. Trade market to przecież Biyombo, Mozgov, Asik, Kanter, Mahinmi, Henson, Noah, Plumlee (ku*wa brawo Hornets)...  = nikt ich nie chce^

Ekipy marudzą na DH, Drummonda etc

 

Ceny Cousinsa, Noela i brak trade Okafora oraz Brooka to już były też skutki lata 2016.

W pełni się zgadzam. Najwięcej przepłaconych graczy jest na tej pozycji, w wielu drużynach jest dwóch zawodników zarabiających 10 milionów i więcej na tej pozycji, a drużyn, które potrzebują centra jest bardzo niewiele. 

 

W sumie ciekawe, ile dostanie Noel, bo zakłada się, że 20 milionów spokojnie, ale przy tym rynku to wcale nie musi być tak dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.