Skocz do zawartości

Free Agency 2017


zalias

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę związku. Inne zasady obejmują drużyny ponad SC, nigdzie nie jest napisane, że nie mogą one przyjmować graczy w s'n't.

 

Natomiast ogólna zasada dla drużyn z cap roomem jest taka, że nie mogą przekroczyć salary cap o więcej niż 100k i tyle. 

Nuggets nie mogą sobie po prostu podpisać Hilla, a następnie zrobić s'n't Gallo za Millsapa, przekraczając salary cap o 10 milionów.

 

Eee to chyba Ciebie źle zrozumiałem

 

Ja pisałem o tym że moga jednocześnie wysłać w s&t Gallo i przyjąć Millsapa w s&t a nie że moga go zrobić po podpisaniu Hilla.

 

Ja jedyne czego pewny nie jestem ale to uwaga do Wilq że Denver nie może w takiej sytuacji dorzucić Farieda. Wymiana sign and trade dotyczy tylko jednego gracza wysyłanego a nie kombinacji z innymi graczami ( mówię tu o Hawks i Denver bo Clippers może wysłać ile chce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tu chyba pomieszales... ta zasada dotyczy podpisywania FAsow, a nie pozniejszych trejdow z prawami Birda.

Przeciez Cavs podpisali LeBrona uzywajac cap space, a tak sie napakowali trejdami, ze skonczyli ten sezon placac luxury tax!

 

Drużyna z cap roomem nie może przekroczyć salary cap o więcej niż 100k w wyniku wymiany. 

 

Jeżeli Nuggets nie chcą pozyskiwać Millsapa wykorzystując cap room, tylko działając wedle normalnych zasadach dotyczących wymian (czyli jak pisał Marks, jako team over the cap), to wtedy obowiązuje ich zasada, że mogą przyjąć maksymalnie 125% sumy kontraktu Gallinariego + 100k, więc to nadal za mało, by przejąć Millsapa. Zatem znowu: bez innych kontraktów nie przejdzie.

Eee to chyba Ciebie źle zrozumiałem

 

Ja pisałem o tym że moga jednocześnie wysłać w s&t Gallo i przyjąć Millsapa w s&t a nie że moga go zrobić po podpisaniu Hilla.

 

Ja jedyne czego pewny nie jestem ale to uwaga do Wilq że Denver nie może w takiej sytuacji dorzucić Farieda. Wymiana sign and trade dotyczy tylko jednego gracza wysyłanego a nie kombinacji z innymi graczami ( mówię tu o Hawks i Denver bo Clippers może wysłać ile chce)

 

A no to samo Gallo za Millsapa w obecnej sytuacji mogą zrobić bez przeszkód (o ile zmieni się TO na nie w pełni gwarantowany trzeci rok).

 

Co do Farieda, to mogą to zrobić w dwóch oddzielnych wymianach: Millsap za Gallo, a następnie wysłać Farieda osobno do Atlanty np. za jakiś 2nd rounder (tylko Hawks musieliby mieć wystarczająco cap roomu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedyne czego pewny nie jestem ale to uwaga do Wilq że Denver nie może w takiej sytuacji dorzucić Farieda. Wymiana sign and trade dotyczy tylko jednego gracza wysyłanego a nie kombinacji z innymi graczami

Od Denver do Clippers szedlby tylko jeden zawodnik, wiec by sie zgadzalo ;-)

Faried nie bylby dorzucany do Gallo tylko do Crawforda.

 

Drużyna z cap roomem nie może przekroczyć salary cap o więcej niż 100k w wyniku wymiany.

Moglbys zacytowac jakies zrodlo tej zasady i jakich scenariuszy ona dotyczy? Bo kupy mi sie to nie trzyma...

W 2014 Cavs podpisali LeBrona uzywajac cap space po czym sciagneli Love'a... co lamie w/w zasade.

 

BTW, moze chodzi o taki szczegol: jak druzyna wykorzysta cale cap space podpisujac zawodnika to sie wciaz zalicza do kategorii "druzyna z cap roomem"?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Denver do Clippers szedlby tylko jeden zawodnik, wiec by sie zgadzalo ;-)

Faried nie bylby dorzucany do Gallo tylko do Crawforda.

 

Ale to byłaby jedna wymiana w której idzie s&T Sapa s&t Gallo i tylko Clippers może rzucić kilku graczy - Hawks i Nuggets tylko tych co podpisali

 

Tak w ogóle to gdyby Hawks chcieli Farieda to by zrobili s&t z Denver ale nie chcieli nieprawdaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys zacytowac jakies zrodlo tej zasady i jakich scenariuszy ona dotyczy? Bo kupy mi sie to nie trzyma...

W 2014 Cavs podpisali LeBrona uzywajac cap space po czym sciagneli Love'a... co lamie w/w zasade.

 

BTW, moze chodzi o taki szczegol: jak druzyna wykorzysta cale cap space podpisujac zawodnika to sie wciaz zalicza do kategorii "druzyna z cap roomem"?

 

Proszę: http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q84

 

Cavs mogli wykorzystać cap room a następnie dokonać wymiany według obowiązujących zasad (przyjmując ileśtam procent wysyłanego salary, nie znam dokładnych liczb wymiany Love'a). 

 

Ogólnie jest tak:

- Nuggets jako team z cap roomem mogą dokonywać wymian dowolnie, ale tak, by nie przekroczyć limitu o 100k.

- Nuggets jako team działający powyżej salary cap może dokonywać wymian według określonych reguł, czyli w przypadku Gallinariego mogą dostać z powrotem 125% sumy pierwszego roku jego kontraktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to byłaby jedna wymiana w której idzie s&T Sapa s&t Gallo i tylko Clippers może rzucić kilku graczy - Hawks i Nuggets tylko tych co podpisali

Dlaczego nie moze byc nikogo od Nuggets do Hawks? Przeciez za Millsapa musi isc cos w druga strone...

 

Tak w ogóle to gdyby Hawks chcieli Farieda to by zrobili s&t z Denver ale nie chcieli nieprawdaż

Nie bo wtedy Nuggets musieliby sie pozbyc cap holdu Gallo [lub oddac Hawks wiecej zawodnikow].

 

W raporcie Woja wg mnie nie ma rownowagi w pensjach dla wszystkich stron:

Clippers dostaja ~20 baniek Gallo i oddaja ~15,5 Jamala i Stona [tu OK],

Nuggets oddaja ~20 baniek Gallo i dostaja ~29 baniek Millsapa [~145% roznicy!],

a Hawks dostaja ~15,5 od Clippers i oddaja ~29 Millsapa [za duza roznica, wiec gdzie reszta?? Brakuje np Farieda...].

 

Dzieki i tak wlasnie myslalem, ze wyrwales zdanie z kontekstu...

Teams under the salary cap may make trades as they please, as long as they don't finish more than $100,000 above the salary cap following any trade. But if a team finishes more than $100,000 over the cap, whether they started out above or below the cap, then an exception is required. An exception is the mechanism that allows a team to make trades or sign players and finish over the salary cap. Since most teams are usually over the salary cap, trades are usually completed using exceptions.

Pisales jakby pogrubione bylo cala zasada, a nie jest, wiec...

 

Cavs mogli wykorzystać cap room a następnie dokonać wymiany według obowiązujących zasad (przyjmując ileśtam procent wysyłanego salary, nie znam dokładnych liczb wymiany Love'a).

... i tak samo moga zrobic Nuggets z Millsapem [patrz w/w rozpiska pensji wychodzacych i przychodzacych]. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to właśnie napisałem - niczego nie wyciągnąłem z kontekstu. Millsap za Gallinariego nie przejdzie według normalnych zasad wymian, ponieważ Nuggets mogą przejąć maks. 125% pensji Gallinariego + 100k.

 

Dlatego trzeba by to zrobić wykorzystując cap room, co wyklucza proponowaną opcję z Hillem.

Edytowane przez Jendras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jakby Lebron tam jeszcze poszedł za minimum żeby mieć więcej ringów niż Jordan to też uważałbyś to za warte pochwalenia?

Duranta to już jechałem za samo przejście i zdania nie zmieniam że to iście na łatwiznę, ale tutaj mówimy o tej umowie i akurat w tej kwestii jestem zdania że to dobrze o nim świadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to właśnie napisałem - niczego nie wyciągnąłem z kontekstu.

Pisales, ze nie mozna wymiana przekroczyc salary cap powyzej 100k$... a mozna przy zalozeniu...

 

Millsap za Gallinariego nie przejdzie według normalnych zasad wymian, ponieważ Nuggets mogą przejąć maks. 125% pensji Gallinariego + 100k.

... i w takim ukladzie problemem jest tylko dorzucenie kogos do wyrownania, a nie przepisy odnosnie przekraczania salary cap [ktore podkreslales]. Czyli Nuggets maja interes w s'n't od czego zaczal sie temat. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisales, ze nie mozna wymiana przekroczyc salary cap powyzej 100k$... a mozna przy zalozeniu...

 

... i w takim ukladzie problemem jest tylko dorzucenie kogos do wyrownania, a nie przepisy odnosnie przekraczania salary cap [ktore podkreslales]. Czyli Nuggets maja interes w s'n't od czego zaczal sie temat.

 

Nie odpowiadam za Twoją błędną interpretacje. W ostatnich postach usiłowałem Ci wyjaśnić, że Nuggets mogą działać jako drużyna powyżej salary, ale różnica między kontraktami Millsapa i Gallinariego jest zbyt duża.

 

Zatem muszą wykorzystać cap room, a wtedy nie mogą przekroczyć progu o więcej niż 100k. 

 

Dorzucenie graczy do wymiany to jest zupełnie odrębny temat, zaczęło się od omawiania propozycji zacytowanej przez Rogera oraz wplecenia samego Millsapa i do tego cały czas się odnoszę (pisałem zresztą, że tak czy inaczej, w wymianie musieliby brać udział także inni zawodnicy).

 

I pozostaje pytanie, czy w ogóle można w takiej sytuacji spakować w jednej wymianie Gallinariego z innymi graczami.

 

Podsumowując:

- propozycja zacytowana przez Rogera nie przejdzie,

- s'n't z udziałem Millsapa w obecnym kształcie nie przejdzie,

- s'n't Gallinariego w obecnym kształcie nic Nuggets w kwestii George'a Hilla nie daje.

 

Żeby pomysł zadziałał, trzeba by zatem uwzględnić także innych zawodników, o czym w dotychczasowych doniesieniach w ogóle się nie mówi i wprowadzić zmiany w kontrakcie Millsapa (a i tak nadal pozostają pytania, czy taki scenariusz jest dozwolony).

 

To już lepiej dla Nuggets klepnąć wymianę w obecnym kształcie, a następnie szukać opcji zwolnienia salary gdzie indziej. 

 

Albo osobno dogadywać się z Atlantą. Kombinowanie z s'n't Millsapa to tylko marnowanie energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich postach usiłowałem Ci wyjaśnić, że Nuggets mogą działać jako drużyna powyżej salary, ale różnica między kontraktami Millsapa i Gallinariego jest zbyt duża.

 

Zatem muszą wykorzystać cap room, a wtedy nie mogą przekroczyć progu o więcej niż 100k.

Czyli Nuggets moga klepnac wymiane Millsap za Gallo skoro beda ponizej salary cap po niej...

ale juz rozumiem czemu napocilismy tyle postow, gadalismy o roznych wariantach jakby chodzilo o jeden.

 

Żeby pomysł zadziałał, trzeba by zatem uwzględnić także innych zawodników, o czym w dotychczasowych doniesieniach w ogóle się nie mówi[...]

... co moze oznaczac, ze te doniesienia sa niepelne - Woj wrzucil raport wg ktorego Nuggets doslownie nic nie dostaja za sprzedanie Gallo do Clippers [Millsapa moga podpisac na wlasna reke], wiec albo robia zawodnikowi prezent na odejscie albo [co bardziej realistyczne] im sie to jakos oplaci...

 

Albo osobno dogadywać się z Atlantą.

Ale wtedy musieliby oddac Hawks wiecej swoich zawodnikow niz w wersji z Jamalem.

 

Kombinowanie z s'n't Millsapa to tylko marnowanie energii.

Nie bedzie marnowaniem jesli Nuggets sprzedadza pare pensji do Hawks w wymianie za Millsapa!

 

Pytales jaki maja motyw w tych rozmowach i to jest wlasnie ich motyw -

wmieszac Hawks tak zeby przyjeli jakies pensje [od zawodnikow Nuggets i/lub Jamala i Stone'a od Clippers].

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WilQ

 

Jak robisz sign and trade to robisz tylko dla jednego zawodnika

Nieważne czy wymiana jest między dwoma zespołami czy trzema to nie ma znaczenia bo klub w ramach sign and trade może wymienic tylko podpisanego zawodnika a nie w pakiecie

 

Dlatego też żaden raport a nie tylko Woja mówi że Hawks wysyła tylko Sapa , Denver Gallo

I nie jest tak że Denver nic nie dostaje bo dostaje 2 rundowy wybór

 

Tak naprawdę ani Atlanta ani Denver nie mają interesu w takiej formule wymiany a tylko Clippers bo oni są ponad capem..

Ale nie mają nic co by interesowało Denver i stąd koncepcja wciągnięcia Atlanty

 

Tylko że wygranym jest Clippers które pozbywa się niepotrzebnego im Crawforda i Stone'a...To już lepiej dla Denver dogadać wymianę z Clippers i wysłać Gallo za pakiet typu Lou + Dekker i wybory a potem zorganizować coś osobnego z Hawks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz sign and trade to robisz tylko dla jednego zawodnika

Nieważne czy wymiana jest między dwoma zespołami czy trzema to nie ma znaczenia bo klub w ramach sign and trade może wymienic tylko podpisanego zawodnika a nie w pakiecie

Nie rozumiem gdzie masz pakiet idacy z zawodnikiem s'n't? Gracze ida w druga strone, a nie wraz z nim.

 

Dlatego też żaden raport a nie tylko Woja mówi że Hawks wysyła tylko Sapa , Denver Gallo

I nie jest tak że Denver nic nie dostaje bo dostaje 2 rundowy wybór

Tak naprawdę ani Atlanta ani Denver nie mają interesu w takiej formule wymiany a tylko Clippers bo oni są ponad capem..

Ale nie mają nic co by interesowało Denver i stąd koncepcja wciągnięcia Atlanty

Czyli zakladasz, ze druzyna ponad capem najwiecej zyskuje w wymianie chociaz potrzebuje dwoch innych by to w ogole przeprowadzic? Przeciez to sie kupy nie trzyma.

 

Tylko że wygranym jest Clippers które pozbywa się niepotrzebnego im Crawforda i Stone'a...To już lepiej dla Denver dogadać wymianę z Clippers i wysłać Gallo za pakiet typu Lou + Dekker i wybory a potem zorganizować coś osobnego z Hawks

Wlasnie to mam na mysli, to wyglada jakby Nuggets bardziej zalezalo na losie Gallo niz wlasnym.

 

Zwroc uwage, ze z punktu widzenia interesu Nuggets najlatwiejsza droga to olac Gallo, podpisac Millsapa jako FAsa i byc w punkcie wyjscia w/w propozycji bez pytania o zdanie Clippers oraz Hawks!

 

Mi sie wydaje, ze Denver zamiast pozniej szukac wymian typu salary-dump probuje upiec kilka pieczeni na jednym ogniu tzn wyslac Gallo do druzyny jego wyboru i wykorzystac pick od Clippers by upchnac pare zawodnikow do Atlanty przez co maja miejsce na podpisanie np GHilla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem trochę po co on Sacramento, no ale cóż, temat z Denver zamknięty. Został ktoś ciekawy na rynku z PG jeszcze? 

 

 Free agent Zach Randolph has agreed to a two-year, $24M deal with the Kings, league sources tell ESPN. jeszce cos takiego i akurat Z-Bo bardzo fajny mentor dla podkoszowych Sacramento, kontrakt też spoko. 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.